Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

dün gece egzersiz yaparken mum sıkıştı kaldı sanki birazda acı oldu.bugün denerken dediklerini dikkate alacağımi.teşekkür ederim canımsiz ne kadar süre egzersiz yaptınız??

ben günde aralıklarla 10-15 dk yapıyordum yaklaşık 4 ay egzersiz yaptım..sana tavsiyem acı duyduğun yerde bırak daha ileri sokma çıkartmayada çalışma. gevşediğin taktirde o kendiliğinden çıkacaktır

dün gece egzersiz yaparken mum sıkıştı kaldı sanki birazda acı oldu.bugün denerken dediklerini dikkate alacağımi.teşekkür ederim canımsiz ne kadar süre egzersiz yaptınız??

bende aynı seyleri hissettim çömelerek denemeni tavsiye ederim canım mum cok daha rahat oluyor öyle süre senle ilgili bişi canım benim bir aya yakın sürdü araya regl girdi 10 gün misafir vs tam anlamıyla üç gün üst üste yoğun sekilde yaptım en son ve atlattık cok şükür

her 100 kadından ikisinde vajınusmus görülür.

bu bilgiyide paylaşmak istedim.
bizim kliniğimizde tedavi gören çok arkadaşım var.
bende elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum

muhtemelen kendini kastığın için sıkıştı. rahatlamaya çalış. öylece bırak itmede çekmede. zaten rahat olunca o kendini yavaş yavaş dışarı atacaktır. sen çekme çekersen birazcık canın acır.

her 100 kadından ikisinde vajınusmus görülür.

bu bilgiyide paylaşmak istedim.
bizim kliniğimizde tedavi gören çok arkadaşım var.
bende elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum

toplumda konusulan bir konu olmadıgı için yok sayılıyor ama malesef bu böyle hatta hamile kalanlarda oluyor bişi yaşamadan yani tek kriter cocugun olmasıda degil cocuklu vajililerde var ben yasayınca böyle cok nadir insanda oldugunu düşünmüştüm insan kahroluyor kimseye anlatılmıyor ama buraya gelip görünce işin rengi degişti

ayna karşısında görerek yapmaya alıştım,çömelerek yapabilirmiyim bilemedim şimdi.birazda ürktüm.benim misafiri filan düşünmeden yapmam lazım çünkü gelenim gidenim hiç eksik olmuyor .:1rolleyes:

azmine hayran kaldım maşallah alkisalkisalkis çömelerek dene canım cok kolay oluyo düşünmesi kötü ama kendisi rahat bi pozisyon rahat edemessen eski yöntemle denersin

4 ay banada uzun geldi, motivasyonun filan mı kırıldı, ara mı verdin?ben böle gidersem 1-2 hafta içinde hallederim diyordum.kendimi mi kandırıyorum yoksammm

4 ay banada uzun geldi, motivasyonun filan mı kırıldı, ara mı verdin?ben böle gidersem 1-2 hafta içinde hallederim diyordum.kendimi mi kandırıyorum yoksammm

canım süre olayına takılmayın kimi üç günde hallede kimi bir haftada kimi bir ayda siz mumla yapıyorsunuz ve artık son aşama cok az kaldı yani

canım süre olayına takılmayın kimi üç günde hallede kimi bir haftada kimi bir ayda siz mumla yapıyorsunuz ve artık son aşama cok az kaldı yani
son aşama demişssin normalde parmakları bitirince mi muma geçin diyodunuz siz?kafam karıştı şimdi ben parmağımın bir boğumunu alıyodum buraya yazdım mumla dene dediler.ben başında sanıyodum kendimi.zahmet olmazsa yapacaklarımı sırayla yazar mısın?

kızlar süre herkes için değişir. 1 günde de yenen var 7 ayda da . siz süreyi kafaniza takmayin. kim psikolojisini ne zaman hazir hissederse o zaman yener.ç

canım beyaz klasik mumdan bahsediyorsan evet onu penis kalınlıgına gelene kadar kalınlaştırıp deneyince son aşamalarda olmus oluyorsun doğum günü mumundan bahsetmiyorum aşamaları bi arkadastan alıntı yaparak kopyalıyım

kızlar çok kişiye özelden mesaj attım bilemiyoum neler oldu herkese yanıt vermeye çalıştım.bisüre önce bana yazan arkadaşlara yollamak üzere tedavi aşamalarını yazmıştım burada paylaşmakta sakınca görmüyorum umarım bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlara bi nebze de olsa yardımcı olabilirim.

ilk olarak vajina yapsı konusunda bilgi sahibi olmalısın.girişin hemen arkasında boru gibi bir yapı var bu yapı okerdon şeklinde yani içine giren cisim ne kadar kalın olursa olsun genişler.düşünsene ordan çocuk çıkıyor.
daha sonra gleiten jel diye bir jel var ondan al bikaç kutu ve söyleyeceğim şeyleri bu jel yardımıyla sırasıyla yap.egzersizler sonuçlanana kadar birleşmeye çalışmak yasak.

egzersiz 1- ayna egzersizi= vajinayı bolca jelle sonra bir ayna yardımıyla kendi vajinanı incele.dudaklarını aç deliği gör vs.2-3 gün en az yarım saat süreyle incele.

egzersiz 2- 1 parmak 1 boğum= incelemelerini yaptıktan sonra 1 hafta kadar hergün enaz yarım saat işaret parmağını ve vajinanı iyice jelle işaret parmağının bir boğumunu 20-30 derecelik bir açıyla(dik olarak yerleştirmeye çalışma) vajinanın içine yerleştirmeye çalış.kasılma olacaktır.kasılma olduğu sürece parmağını içeden çıkarma ani hareketler yapma.kasılma bitince çıkar tekrar dene.ne kadar süre egzersiz yaptığını kaç kez yerleştirdiğini kasılma ve kaygı için 1den 8e kadar numara ver.kasılma ve kaygı ne kadar yüksek olursa ona göre yüksek puan ver.her defasında biraz daha azalacaktır.1-2 olduğunda diğer egzersize geçebilirsin.

egzersiz 3- 1 parmak 2 boğum.yukarıdaki egzersizle aynı ama işaret parmağının iki boğumunu yerleştir.çok zorlanırsan bi önceki egzersize geç.kaygı seviyesi azalınca diğer egzersize geç

egzersiz 4- 1 parmak tamamı. 1 parmağın tamamını yerleştirmeye çalış.yapamazsan bir önceki egzersiz.kasılma kaygı 1-2 arası olduğunda diğer egzersiz.

egzersiz 5- 2 parmak 1 boğum= işaret ve orta parmağının ilk boğumlarını yukarıdaki şekilde vajinaya yerleştir.çok zorlanırsan bir övceki aşama.rahatlama olunca 6.egzerszi.

egzersiz 6- 2 parmak 2 boğum= işaret ve orta parmağının 2 boğumunu yerleştirmeye çalışacaksın.

egzersiz 7-2 parmak tamamı her iki parmağını sonuna kadar vajinaya yerleştirmeye çalış.

egzersiz 8- makas hareketi= iki parmak 1,5 boğum kadar parmaklarını yerleştir ve içerde parmaklarını makas gibi hereket ettirmeye çalış.bu egzersizi eş parmağına geçtiğiniz zaman bile hergün en az 20 dk uygulayın.

egzersiz 9-eş parmağı= yukarıdaki yazdığım tüm egzersizleri eş parmağı ile deneyin.her bir alıştıma için 1 hafta verin ve hergün yapın.ilk zamanlar eşinizin parmağını kendiniz yönlendirin.rahatlama olduğunda ondan yavaş yavaş kendisinin yapmasını isteyin.tüm bunları yaprken jel kullanmayı unutmayın.

egzersiz 10-penis başı= vajina ve eşinizin penisini güzelce jelledikten sonra penis başını vajinaya yerleştirmeye çalışın.penis başı içeri girer girmez çıkarmayın.sakinleşin kasılmanın azalmasını bekleyin ve yavaşça çıkarın.tekrar tekrar deneyin.bir süre sonra tekrar birleşmeye çalışın.ilk zamanlar jeli kullanmanız kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak.kuruma hissi olmuyorsa jele gerek kalmayacaktır.sonrası serbest sevişme
allah kolaylık versin.

ayrıca benim kullandığım bazı tekniklerim oldu.onlarında faydası oldu sanırım.normalde iyileşme süreci bazı arkadaşlarda daha uzun sürebiliyor.ben 4 ayda bişeyler yapmaya başladım..

bu konuda yardım almak isteyen arkadaşlara elimden geleni yaparım

bende daha yeni başladım sayılır. araya regl girdi toplasan daha 10 kez egzersiz yapmadım fakat ben egzersiz yaparken kendimi tanımaya çalışıyorum beynime olmazları oldurmaya çalışıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…