Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

mumla egzersizde ilerletirseniz eger kısa sürede alabilirseniz ..aynı sekilde egzersiz gibi düşününce peniside kısa sürede alabiliceksiniz bi de üst pozisyonda denedinizmi bilemiyorum ama kontrolun sizde oldugu düşüncesiyle rahat ilerleyebilirsiniz ben altta daha rahat ettim ama cogunluk üstte basarıyor bende dahil

canım hoşgeldin gayet iyi durumun herkesin vajinismus seviyesi aynı degil hafif vajisin demişti dr bana kasılma olmuyor gibi görünsede aslında ne yazıkki oluyor ve eşinde pskolojik olarak cabuk kaybediyor formunu..
mumu alabilmissin bu cok iyi egzersizi ne kadar süreyle yaptın bi kaç denemek için yapıp bıraktıysan düzenli olarak günde üç kez yaparsan başarı yakın canım kolay gelsin

hb zerr, hafif vaji! bunu ılk kez duyuyorum belkı benımde durumum budur.aslında egzersizleri fazla yapmadım sadece deneme amaclı bıkac kere.mumuda burada okuyup merak ettıgım ıcın bırkere deneme amaclı kullandım acaba yapabılırmıyım dıye ama hiç zorlanmadım dedıgım gıbı.bırde bız evlendıgımızden bu yana dıger sebeplerden(bazı problemelrımız oluyodu) dolayı hep geçiştirdik bu olayı ustune fazla dusmedık belkı zamanzaman üşengeçlık bıle ettık neredeyse.bunun cok etkısı oldu artı esımde bende deneyımsızız bu konuda oda öyle yanı ilk tecrubemız olacagı ıcın olaya cok hakım degıldık.sanırım bunlarda bırer faktor.ben doktora gıtmeyı tabıkı dusundum ama cesaret istiyor bıraz işte.toparlayamıuorum kendımı bu konuda.sonra burayı gorunce size danısmak istedim önce.sizin yorumlarınız nasıl olacak dıye dusunmeye basladım yazıp yzamamak konusunda kendımle celıstım tereddut ettım bırıkı gun en son yazmaya karar verdım.şimdi ise ciddi ciddi azimliyim bu konuda tavsıyelerınızı dıkkate alıcam egzersız yapmaya baslıyorum duzenlı olarak hatta gerekırse eşimle bırlıkte egzersızlere devam etmeyı dusunuyorum.umarım kısa surede bende yakalarım basarıyı.hersey ıcın sagolun.moralım cok bozuktu bugun msj larınız iyi geldi

canım egzersizleri kopyalıyorum bak sana aşamları bunlar bir arkadasımızdan alıntı yaptım

kızlar çok kişiye özelden mesaj attım bilemiyoum neler oldu herkese yanıt vermeye çalıştım.bisüre önce bana yazan arkadaşlara yollamak üzere tedavi aşamalarını yazmıştım burada paylaşmakta sakınca görmüyorum umarım bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlara bi nebze de olsa yardımcı olabilirim.

ilk olarak vajina yapsı konusunda bilgi sahibi olmalısın.girişin hemen arkasında boru gibi bir yapı var bu yapı okerdon şeklinde yani içine giren cisim ne kadar kalın olursa olsun genişler.düşünsene ordan çocuk çıkıyor.
daha sonra gleiten jel diye bir jel var ondan al bikaç kutu ve söyleyeceğim şeyleri bu jel yardımıyla sırasıyla yap.egzersizler sonuçlanana kadar birleşmeye çalışmak yasak.

egzersiz 1- ayna egzersizi= vajinayı bolca jelle sonra bir ayna yardımıyla kendi vajinanı incele.dudaklarını aç deliği gör vs.2-3 gün en az yarım saat süreyle incele.

egzersiz 2- 1 parmak 1 boğum= incelemelerini yaptıktan sonra 1 hafta kadar hergün enaz yarım saat işaret parmağını ve vajinanı iyice jelle işaret parmağının bir boğumunu 20-30 derecelik bir açıyla(dik olarak yerleştirmeye çalışma) vajinanın içine yerleştirmeye çalış.kasılma olacaktır.kasılma olduğu sürece parmağını içeden çıkarma ani hareketler yapma.kasılma bitince çıkar tekrar dene.ne kadar süre egzersiz yaptığını kaç kez yerleştirdiğini kasılma ve kaygı için 1den 8e kadar numara ver.kasılma ve kaygı ne kadar yüksek olursa ona göre yüksek puan ver.her defasında biraz daha azalacaktır.1-2 olduğunda diğer egzersize geçebilirsin.

egzersiz 3- 1 parmak 2 boğum.yukarıdaki egzersizle aynı ama işaret parmağının iki boğumunu yerleştir.çok zorlanırsan bi önceki egzersize geç.kaygı seviyesi azalınca diğer egzersize geç

egzersiz 4- 1 parmak tamamı. 1 parmağın tamamını yerleştirmeye çalış.yapamazsan bir önceki egzersiz.kasılma kaygı 1-2 arası olduğunda diğer egzersiz.

egzersiz 5- 2 parmak 1 boğum= işaret ve orta parmağının ilk boğumlarını yukarıdaki şekilde vajinaya yerleştir.çok zorlanırsan bir övceki aşama.rahatlama olunca 6.egzerszi.

egzersiz 6- 2 parmak 2 boğum= işaret ve orta parmağının 2 boğumunu yerleştirmeye çalışacaksın.

egzersiz 7-2 parmak tamamı her iki parmağını sonuna kadar vajinaya yerleştirmeye çalış.

egzersiz 8- makas hareketi= iki parmak 1,5 boğum kadar parmaklarını yerleştir ve içerde parmaklarını makas gibi hereket ettirmeye çalış.bu egzersizi eş parmağına geçtiğiniz zaman bile hergün en az 20 dk uygulayın.

egzersiz 9-eş parmağı= yukarıdaki yazdığım tüm egzersizleri eş parmağı ile deneyin.her bir alıştıma için 1 hafta verin ve hergün yapın.ilk zamanlar eşinizin parmağını kendiniz yönlendirin.rahatlama olduğunda ondan yavaş yavaş kendisinin yapmasını isteyin.tüm bunları yaprken jel kullanmayı unutmayın.

egzersiz 10-penis başı= vajina ve eşinizin penisini güzelce jelledikten sonra penis başını vajinaya yerleştirmeye çalışın.penis başı içeri girer girmez çıkarmayın.sakinleşin kasılmanın azalmasını bekleyin ve yavaşça çıkarın.tekrar tekrar deneyin.bir süre sonra tekrar birleşmeye çalışın.ilk zamanlar jeli kullanmanız kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak.kuruma hissi olmuyorsa jele gerek kalmayacaktır.sonrası serbest sevişme
allah kolaylık versin.

tesekkur ederım zerrcım ılgın ıcın.bu konuda cok hırs yaptım ya desteklerınızle ıyıce gaza geldım az evvel yazdıklarını denemeye calıstım zaten yeterınce vakıt kaybettık daha fazla ertelememın geregı yok dıye hemen baslamak ıstedım egzersıze.taze taze bıldıreyım hemen sonucu.:)dedıgım gıbı parmak egzersızlerınde zorlarnmıyorum fazla ben.sanırım bu ıyı bısey.2 parmak ve makas hareketını yapabıldım.makas bıraz zor oluyo ama.önce tabii aynayı aldım bı muddet baktım falan hazır olmaya calıstım.sonra egzersıze gectım.bunu üç dort kez tekrar denedım .sankı bıraz tahrıs olma hıssı uyandırdı bende.bu da normaldır heralde.okadar olsun .simdi acaba devam etsemmı bu egzersıze bır hafta denemeyelımmı hıc ılıskıyı bılmıyorum napmalıyım?

canım o tahriş hissi olmaması için kayganlaştırıcı kullanman gerekiyor
egzersize devam et tabiki ilişki deneme egzersiz bitene kadar zaten bitince yeterince hazır hissediceksin kendini azıcık kendine ve eşine zaman tanı hem özlemiş olursunuz böylece birbirinizi

bu konuyu görünce cevap yazmadan geçmek istemedim, 10 ay önceye kadar ben de aynı dertten muzdariptim.(Bi senedir evliyim)Çocuğu olan, hamile olan kadınları gördüğümde vaaaayy be helal olsunnn!başarmışlar!! inanamıyorum diyordum:) ve sayılarının bu kadar fazla olmasına hem şaşırıyordum hem de yahu bu iş zor olsa bu kadar muvaffak olan olmazdı diyordum neyse en ufak bir faydam olabilirse çok çok mutlu olurum...benim eşim ilk ilişkim, ilk sevgilim.yani muhallebicide takılmak gibi masum bir ilişkim bile olmamıştı..biraz odundum yani:kedi:aklım fikrim derslerde, tabi inaçlıyız da(çok şükür).ailenin muhafazakarlığı ve 24 sene böyle birşey hiç yokmuş gibi yaşaynca sanırım bu durum -vajinusmus-kaçınılmaz oluyor...ben dktorlara günenirim ama bu durum ASLA VE ASLA HASTALIK FALAN DEĞİL..TAMAMEN PSKOLOJİK..ŞU PARMAK EGZERSİZLERİNİ FALAN OKUDUM DA AMAN ALLAHIM...KORKUNÇLAR..Benim sorunum kalmadı ama o egersizleri asla yapamam.Doğal yollardan ilişkiye girmenin o egzersizlerle falan alaksı yok..Önemlı olan gevşemek, rahat olmak, kendini sıkmamak, eşine güvenmek, sana zorla yapmayacağını, dur deyince duracağını bilmek..ve en önemlisi ilişki anında oraya odaklanmamak...başka şeyler düşünebilirsiniz yada sevişmenin güzelliğine odaklanabilirsiniz ama o son aşamayı düşünmeyin ve kendinizi rahat bırakın.bir de söylemesi ayıp ıslanmayı bekleyin ya da kendinizi kasmaktan ıslaklık olmuyorsa kayganlaştırıcı jel ya da bebek yağı kullanabilirsiniz...

Doğru, aylarla ilgisi yok, bilinçli olmakla ilgisi var.

sen nasıl yendin peki ? bu söylediklerini yaparak mı ?

ayyy bazen fenalık geliyor burda günlerce egzersiz yapın yapın diye anlatılıyor ..sonra biri gelip egzersizler korkunc falan diyor o zaman işte boşunaymıs gibi geliyor tüm anlatımlar üzülüyorum neyse herkesin kendi yorumu

Aslında sana tamamen katılıyorum...
Ben de doğru dürüst egzersiz yapmadan yendim. Çok itici ve iğrenç buluyordum egzersizi...
Eşim hep dur deyince durmayacak, istemediğim şeyleri yapacak gibi gelirdi. ama sonra bu konuda anlaşınca güvendim bu açıdan...
Çok şükür geride kaldı...

Belki haklısın ben de sürekli egzersiz yapın diye önerilerde bulunuyorum ama ben de bu arkadaş gibi düşünüyorum...

Belki haklısın ben de sürekli egzersiz yapın diye önerilerde bulunuyorum ama ben de bu arkadaş gibi düşünüyorum...

yok ben egzersiz yapmadan yenenleri zaten canı gönülden tebrik ediyorum mukemmel bişi Allah kimseye yasatmasın vajiyi herkes tabiki farklı yöntemle yenicek ama ..?! zaten hakkaten cok tercih edilmesi kolay bişi anlatmıyoruz buraya parmak sokmak fikri tabiki itici gelebiliyor ama sonucta bilimsel bir yöntem vee burda bunu günlerce acımıcak canın yanmıcak kötü bişi degil diye diye anlatıyoruz insanlara sona böle oluyor neyse belki fazla tepki gösterdim saglıcakla kalınn

Sonuçta o da kendi fikrini paylaşmış canım saygı duymak lazım...

katılıyorum sana ... boşuna değil kesinlikle kendimizi rahat bırakmadığımıza ve kastığımıza göre egzersiz şart bence...

adacım ben öyle düşünmüyorum. sonuçta evliliğe cesaret edebilen çocuk isteyen insanların bunları göze alması lazım. en baştan düşünülmedi mi acaba bunlar... kimseyi yargılamak içind eğil ancak ben de yadurguyorum açıkçası hele ki 3 4 yıl geçmiş ve hala doktora gitmiyorsa artık ne diyeyim Allah eşine sabır versin. insan elnden geleni yapar başaramazsa tamam da uğraşmayıp etmeyip eşlerine de işkence çektirenlere anlam veremiyou.

kendini sıkmamak mı? gevşek mi bırakmak? biz zaten gevşeyip kasılmadan duramadığımız için egzersiz yapıyoruz.yardımcı olup motive etmeye çalışan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum,söyledikleriniz kesinlikle boşuna değil.2 gün önce buraya yazdığımda 1 parmak bir boğum alabildim demiştim.sizden aldığım destekle ve mum önerinizle deniyorum son 2 gündür.sonuç süper mumu 8 cm aldım.gitmiyo dediğim yer yok olmuş mum kaydı gitti adeta.hemen eşmi çağırdım bir kezde onun yanında yaptım.şu an çok umutluyum gelecek adına.

kalınlaştırmadan devam mı edeyim ? adetimde yakın motivasyonum kaybolmaz inş.

Vajinismus bir hastalıktır. Fiziksel değil psikolojik bir hastalıktır. Eminim bilgin vardır sen de yaşadığına göre kadın ilişki sırasında kendisini kasar ve acı duyar. Islaklık olsa da olmasa da kayganlaştırıcı kulanılsa da kullanılmasa da bu değişmez. ilişki gerçekleşemez. ana çözüm bahsettiğin şekilde rahatlamak, sevişmeye odaklanmak vs. Bunlar gerçekleşemediği için kişi zaten vajinismus oluyor. Yapabilen kişiler de hali hazırda kolayca ilişkiye giriyor. Kadının kendisini kasmaması ve rahat hissetmesi ilişkiye odaklanabilmesi için doktorların önerisi parmak egzersizleri. Çok merak ettim burada egzersizlerle ilgisi yok diye rahat rahat konuşup ne önerdin? hiçbirşey... rahatlayın... hadi ya bu insanlar da onun için çabalıyuor zaten. akıl edemiyor değiller...

tamamen sana bağlı mumu rahatça alıp git gel yapabiliyorsan kalınlaştırabilirsin. eğer rahat hissetmiyorsan bir süre daha devam etmelisin. hoşgeldin bu arada

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…