Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

:)))............
ilk buraya üye oldugumda gerçekten çok çaresizdim
evleneli 2 sene olacak üzerimde inanılmaz bi baskı vardı eşimden dolayı degildi ama ............
burada herkes birbirine yardım etmek için çırpınıyor çünkü bizi bizden başka kimse anlamaz...........:)
hayat gerçekten çok kısa birşeylerin ucundan biran önce tutmak gerek
ne kadar acele edersek o kadar iyi olur.......
hadi arkadaşım sende acele et ve lütfen bugün başla.............
korkacak bişi yok acıda yok çok basit yavaş yavaş başla sonra sende farkında olmadan hızlanıyorsun 1 kaç gün yada 1 kaç ay içinde bitecek ve çok rahatlayacaksın emin ol............

gebe kalmak için en ideal pozisyon senin altta kalma pozisyonun bende öyle kaldım.

canımmmm ınanırmısın cok ock sevındım ..saglıkla gelsın anneısne babasına ...dun gece ruyamda hamıleydım ve erkekemıs dr. gıdıyoruz...bak sana cıktı

saol cnm rüyada erkek bebek görmek iyi bir haber alacagına işarettir inş. hayırlı bir haber alırsın.bende dr.gtmeden önce rüyamda hem erkek hem kız çocugum olmuştu ama ben hep erkek bebeğimi kucagıma alıyordum:)

Merhaba Arkadaşlar

Ben hergün egzersizde neler yapacağımı yazacaktım ama yine yazmadım.Ben halen aynayla bakmaktayım.Bir türlü tanışamadık nedense ( orayla).Ha bu arada regle günüm 7 gün geçti ve karnım davul gibi galiba bu yüzden hiç egzersiz yapmak istemiyorum.Regle gecikmemde kesin strestedir.Bu vaji bunaltıyor insanı.

merhaba arkadaşlar
egzersizlere ara verdim regl den dolayı 2 gün kaldı bitmeye yazılanları okuyunca cesaretlendim ve az önce egzersiz denedim kalın mumu alabildim ama anestol yardımı ile içeri alınc rahatladım nefes ile ileri geri yapıp içinde bıraktım kendiliğinden dışarı çıktı bu normal mi?

Kendiliğinden içinden çıkması normal canım üstüne yüklenilmediği için...
Egzersizde ben de içimde bırakırdım kendiliğinden çıkardı, normal bu...

Kendiliğinden içinden çıkması normal canım üstüne yüklenilmediği için...
Egzersizde ben de içimde bırakırdım kendiliğinden çıkardı, normal bu...

teşekkür ederim :) adetli oldugumda egzersiz yapmak sakıncalı degildir umarım dün kuzenim adetli iken orası daha acık olur dene dedi denedim şimdilik bi sıkıntım yok bu konuda bilgisi olan var mı?

aaaa çok güzel...........
Harikasın dewam et egzersizlere tabikide normal
kendini sıkınca yada hareket edince dışarı çıkar zaten mum
ama dewam et bu şekilde hergün sırayla yap egzersizleri
parmakları tek tek serçe işaret orta ardından mumu sırayla kalınlaştırarak bu şekilde devam edersen yakında yeneceksin öle gözüküyor......:..:))

evliliğin daha yeniymiş tadını çıkar ozmnben 3.senemi dolduruyorum bu ayın sonunda 4.seneye dönüşte bebeğimi kucagıma almış olcagım allah izin verirse.inanırmısın hamile kalmadan önce deli gbi çocuk istyrdum hamile kaldıktan sonra o asırılıktan kurtuldum,karmakarısık duygulara kapıldım anneliğin ne demek oldugunu daha anlamış dglim.bende çocuk sesine dayanamıyorum aksam üzeri dısarı cıkıyorlar aglıyorlar durmadan ,cıldırıyorum resmen onlar agladıkca basım agrıyor kendi çocugum farklı gelir herhalde.ama beni zor günlerin beklediğinden eminim hayatımda degişen tek sey her seyi onun adına düşünmek,onun için yasamak.......kendimi büyümüş hissediyorum anlatması okadar zorki , yasadıgım duygular kelime bulamıyorum kendimi ifade edemiyorum.ama çocuk çok güzel bi şey huysuzda olsalar .1ay göremedim ultrasonda o kadar özlemişimki onu öyle görünce cok sevndim eskisine nazaran hareketszdi ya içim kıpır kıpır oldu bişey oldumu dye .bazen annemle tartısıyoruz ona kızıyorum kırıyorum sonra okadar pişman oluyorum ki benim yasadıgım duyguları oda yasıyor oda hep iyiliğimi dşnüyor deyip vicdan azabı yasıyorum.çocuk insanı allaha daha bir yaklastırıyor mucize

teşekkür ederim :) adetli oldugumda egzersiz yapmak sakıncalı degildir umarım dün kuzenim adetli iken orası daha acık olur dene dedi denedim şimdilik bi sıkıntım yok bu konuda bilgisi olan var mı?

evet cnm adetliyken daha acılıyor vaji,ben denemiştim adetim cok sancılı oluyordu egzersz yapınca inanırmısın sancım azalmıştı rahatlamıştım o ay adetim güzel gectizemuszemus

Evet adetliyken açık olur orası ve dolayısıyla mikroplara da çok açıktır...
Mikrop kapma dışında bir sorun olmaz, o yüzden hijyene çok dikkat et adetliyken egzersiz yaparken...

Evet adetliyken açık olur orası ve dolayısıyla mikroplara da çok açıktır...
Mikrop kapma dışında bir sorun olmaz, o yüzden hijyene çok dikkat et adetliyken egzersiz yaparken...

bu mikrop kapma korkusu hep var bende dikkat ediyorum ihşallah kapmam o mikrobu. Vaji konusunda da hr gecen gün kendime güvenim geliyor evliliğimin ilk günlerinde yapamam yapmak istemiyorum diye boşanmayı bile düşünmüştüm. O günleri düşündükçe şimdi çok iyiyim. Eşim adetimin bitmesini bekliyor 3 gündür bu işi cumartesi bitirelim diyor ben suskun kalıyorum inşallah diyorum cumaretsiye kendimi hazırlamaya çalışıyorum. Anestol kullanmak ise psikolojikman bana iyi geliyor ilk denemede bu olayı çözmek istiyorum ilk penis denemesinde yapmak istiyorum. Bu arada kayseride üniversite hastanesinde vaji tedavisi yapılıyormuş Kadın hastalıkları anabilim dalı başkanı ile mail üzerinden görüştüm durumu anlattım. o da önce yapısal inceleme yaapıldıgını sorun olmaması halinde psikiyatriste yapılan yönlendirme ile edavi yapıldıgını söyledi. en yetkili agızdan alınan bilgi sizlerle paylaşmak istedim...

Hijyene mutlaka önem ver canım enfeksiyon çok kötü oluyor gerçekten...
Bir de kendinizi illa şu gün olacak ya da ilk seferinde olacak diye programlamayın akışına bırakın. Ben illa olsun dediğimde olmadı hep. Ama sonra akışına bıraktım ve hiç olacağını sanmadığım, ummadığım bir zamanda oldu...
Kendi hiçbirşey için şartlandırma. Ha bir de canım p.. denemesi yapacağın pozisyonda yap egzersizleri. Çoğu kişi üstte yeniyor ben de dahil ama altta olmak çok daha rahatmış yaşayınca anladım, aklında bulunsun...

canım ne guzel anlatmıısn ...okurken o kadar duygunadımkı ...bana ınsnalar bekle dıyo daha yenı 2 yıl ...ama ınanırmıısn ruyalarımda goruyorum nerde bır bebek gorsem hemen dokunmak ıstıyrum ...gozlerımı kapatır kucuck lerırını ve yuzunu hayal ederım..acaba kıme benzer naısl olur nasıl kokar dıye .....su an erkeke kardesımın karısıs dogumda o bend ecok kıs azman once evlendı hamıle kaldı doguruyor su an...RABBIM bnada yasatır ıhslahh bu duyguyuy ANNE olmaya ınanırmısın yurekten hazıırmmm...sadecec bebegım eksık....

slm arkadaslar bende 9 aylık evlıyım fakat tam bırlesme olmadı daha yanı hatta ben hamıle bıle kaldım fakat bebegı kaybettık. bende de kasılma var ıkı gundur burdakı yazıları okudum ve kremle anestol pomad la orta parmagımı sonuna kadar sokabılıyorum. ayrıca kulak çöpü fılan denedım saçma olabılır:) tamamen gırıyo. hıc te acımıyo ben nolur ne olmaz uyusturan spreyde aldım. artık gercek bırlesmeye gecsemmı

merhabalarr..bikaç günden beri giremedim reglim yeni bitti kızlar az önce ha gayret dedim egzersizlerime bi başlangıç yapim dedim serçe parmak ta değil orta parmağımı kullandım ilk boğuma kadar gelemedim bile sanki giremicekmiş bişi varmış gibi geliyo derin nefes alıorum ıkınmaya çalışıyorum ama müthiş bi yanma oluyo...hala da devam ediyor bu yanma normalmi sizce?artık bian önce olsun istiyorum bi bebeğim olsun çok istiyorummm

canım ne güzel yazmışsın duygularını haklısın Allahın Mucizesi eminim anne olmak çook güzeldir. Ben teyze olduğumda deli gibiydim yeğenimin peşindeydim. anne olunca kimbilir çocuğuma nasıl olurum ama biraz zaman sanırım :))))

canım hosgeldın aramıza ..tebrık ederım senıkı bak ne guzel orta parmagını yapabılıyosun ...hemen ılıskıyı deneme bıraz egzersız yap mesela mumla deneye bılrıısn beyaz mumla

canım çook güzel gelişme .. Ama cumartesi diye şartlanma olmayada bilir sana tek tavsiyem p.. denemesi yapmadan önce egzersiz yap hemen ardından geç p.. denemesine daha kolay oluyor.Bol şans güzel haberler bekliyoruz :lepi:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…