Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

hosgeldınnnnn...
sımdı ılk aynayla ıyıce bır bak ıncele tanı ...sonra dokun yavas yavas gorev gıbı yapma ıncele tamamı ...bak gor nasıl alısıscaksın bı bakmısısn olmus bıle sonra egzersıze dene belkı ılk dnemeelr cokzor ...ama olmuyo dıye yapamma deme olucak ...eger esınle rahatsan esınle egzersızı deneyebılrısn o skeıdlede olur ...esınle konus anlat durumu ıhslahh anlayısla yaklasır ...bak bız burda senın yanındayız olumunekankayizsmile

teşekkür ederim canım.. aynayla bakıyorum zaten bol bol ama bir türlü dokunma cesaretinde bulunamıyorum. eşim daha rahat dokunabiliyor. ama ilk önce benim dokunmam gerekecek yoksa benim içim rahat etmeyecek. o dokunsa da ben yine emin olamıyorum sanırım canım. işin açığı eşimle de çok vaktimizin geçtiği söylenemez. sabah işe 4 de gidiyor akşam 10 da geliyor. o yüzden de uğraşacak vaktimiz olmadı sanırım. teşekkür ederim canım yine de bugün şansımı deneyeceğim. üstünde duracağım bu sefer bakalım.. yerimseniben

hoşbuldum canım. buraya gelmemin sebebi zaten bu. öyle pozitif enerji ve samimiyet var ki okudukça rahatlıyorum. burdaki arkadaşlar çok destek veriyor. kimseye açıklayamadığım bu olayı burda yazmam benim için büyük bir başarı, büyük bir adımı attım diye düşünüyorum zaten. yeneceğiz bu illeti tabi başka çaresi yok. yoksa kadınlığımızı anlayamayacağız.

evet canım tabiki yeneceğiz..burdaki enerji çok pozitif inan kafan rahat olunca egzersiz oluyo ama ben mesela gevşeyemedim bugünlerde egzersiz yapamıyorum yine duvar gibi hissediyorum ilerlemiyo..( ama kararlıyım tekrar tekrar denicem sende böyle düşün ..ilk aşamada arkadasın dediği gibi ayna ile bak iyice...mesela ben ilk kulak çöpüyle başarmıştım kulak çöpü üzerini streçle sar biraz jel sür o çok ince olduğu için kormazsın sonra onun olduğunu görünce güven geliyo insana ben sonra parmağa ve muma geçmiştim.....şimdi yapamaıyorum ama yine başarıcam....sende başarıcaksın burdaki herkes başarıcak

teşekkür ederim arkadaşlar. tavsiyelerinizi hemen uygulamaya geçeceğim. ben bu illeti sizlerinde desteği ile çok çabuk yeneğime inanıyorum. zaten ümitsizlik diye bir şey yoktu bende sadece vakit darlığı. azimli bir insanım ama kimseye söyleyemediğim için kendimi çok kasıyordum. size söyleyince içimde inanılmaz bir rahatlama oldu bile..

teşekkür ederim arkadaşlar. tavsiyelerinizi hemen uygulamaya geçeceğim. ben bu illeti sizlerinde desteği ile çok çabuk yeneğime inanıyorum. zaten ümitsizlik diye bir şey yoktu bende sadece vakit darlığı. azimli bir insanım ama kimseye söyleyemediğim için kendimi çok kasıyordum. size söyleyince içimde inanılmaz bir rahatlama oldu bile..

bencede canım paylaşmak hafifletiyo insanı....yoksa büyüdükçe büyüyor insanın içinde ruhunda çözemedikleri....inşallah kısa zamanda yeneceğiz...burda 1 haftada yenen arkadaşlar bile var

canım haklısın hepimiz başarmaylıyız.....ya ilk zamanlar yapıodum az acı oluyodu şimdi kasılmadan sanırım dokunduğum an acı oluyo ve o duvar gibi yeri geçemiyo parmak yada mum:KK43: ama inanıyorum aşıcam......bi anormallik var diye düşünmekten daha kötü oldum kendimi telkin edicem yapıcam yapıcam diye ...adacım ve diğer tüm arkadaşlar destekleriniz için çok sağolun..inşllah birgün burda hepimizin başardığını müjdeli haberlerini okuruz hep beraber mutlu oluruz

hiç birimizde sorun yok emin ol buna (fiziksel olarak) ben cumartesi akşam evlendim ve pazartesi günü kadın dogum doktoruna gittim. Doktor muayene etmek istedi ben kabul etmek istemedim ama eşim istedi muayene oldum. hiç bir sorunum olmadıgını ve herşeyimin normal oldugunu söyledi Kendinizi rahatlatmak adına isterseniz muayene olabilirsiniz. Doktor anlayışlı ise ne yapacagını anlatıyor öyle muyene yapıyor. üst dudakları kendine dogru çekip bakıyor. gerçi ben yine gerilip aglamaya başlamıştım.
1 ay sonra tedavi amaçlı tekrar başka doktora gittim fakat o anlayışsız bir doktordu (yanımda eşim yoktu) parmak egzersizi yapmaya çalıştı tabi ben yine aynı krizle tepki verdim. En azından yapısal bir sorun olmadıgından emin olunca kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz..

Egzersizimi yaptımmm Mum parmak derken eşimin parmağını aldım. Daha sonra Eşim küs yaptı parmağı ile biraz hafif zorlandım ama küs yaptığı parmağı iki boğum kadar alabildim .. Kastığımda durdum bekledim sonra devam ettik. P... Denenemsi yaptım küsparmağı bana cesaret verdi. affedersiniz açık yazıyorum ama ne yapayım başka türlü egzersizlerde ne durumda olduğumu belirtemem. Neyse P.. denemsinde p... baş kısmını ve biraz daha ileirsini alabildimmmm :KK66:))) Ama hepsini alamadımmm :KK43:((( Bu bile benim için başarı oldu güvenim geldi kendimee herkese küs parmağı yaparak egzersiz yapmasını öneriyorum.......Az kaldı demi kızlar başaracam ????

Egzersizimi yaptımmm Mum parmak derken eşimin parmağını aldım. Daha sonra Eşim küs yaptı parmağı ile biraz hafif zorlandım ama küs yaptığı parmağı iki boğum kadar alabildim .. Kastığımda durdum bekledim sonra devam ettik. P... Denenemsi yaptım küsparmağı bana cesaret verdi. affedersiniz açık yazıyorum ama ne yapayım başka türlü egzersizlerde ne durumda olduğumu belirtemem. Neyse P.. denemsinde p... baş kısmını ve biraz daha ileirsini alabildimmmm :KK66:))) Ama hepsini alamadımmm :KK43:((( Bu bile benim için başarı oldu güvenim geldi kendimee herkese küs parmağı yaparak egzersiz yapmasını öneriyorum.......Az kaldı demi kızlar başaracam ????

işte bu tek kelimeyle harikasın su an fazla vaktim yok geniş bi zamanda uzun uzun konusuruz ins :nazar::sm_cool:

Canım yaaaa...........
harikasın
bence olmuş bitmiş........
bunun dewamı da gelir hiç merak etme
zaten senden çok umutluydum
yazmıyordum ama yazılarını sürekli okuyordum
çok azimliydin.....
darısı diger arkadaşlara......
seni tebrik ederim sakin bi şekilde ilerle
vee...........
tam anlamıyla hallet

Canım yaaaa...........
harikasın
bence olmuş bitmiş........
bunun dewamı da gelir hiç merak etme
zaten senden çok umutluydum
yazmıyordum ama yazılarını sürekli okuyordum
çok azimliydin.....
darısı diger arkadaşlara......
seni tebrik ederim sakin bi şekilde ilerle
vee...........
tam anlamıyla hallet

çook saola.s. inşallah bir kaç güne kadar halledecem bu kadarı bile beni çook mutlu etti ... Tam anlamıyla halldeyeim kocaman başardım yazacam :KK66:))

çook saola.s. inşallah bir kaç güne kadar halledecem bu kadarı bile beni çook mutlu etti ... Tam anlamıyla halldeyeim kocaman başardım yazacam :KK66:))

inş canım
o günler çok yakına benziyor......
azim ve inanmak çok önemli
hepimiz aynı yollardan geçtik
çok zor biliyorum
ama yendikten sonra.........
işte herşey ozaman başlıyor
arkadaşlar azıcık inanmak yeter.....
gerçekten zor degil
adacım kısa zamanda tam manasıyla haberlerini bekliyoruz.........

kızlar bende ağrılı da olsa tekrar yapabildim egzersizi hatta iki parmağı da tek boğum yapabildim ilk kez sanırım bu iyi bir gelişme dimi kızlar....) ama ağrı oluyo hala biraz.....tecrübeli arkadaşlar sizce iki parmak tek boğum iyi bir gelişme mi

biz ilk günler üst üste denedik ama hep yanlış yerlerde denemişiz sonra zamana bırakıp vazgeçtik. tabi arada bir yine denedik ama hep aynı şeyben kitlenip bağırıp aglamaya başladım burayı keşfedeli 1 hafta bile olmadı daha başladım egzersizlere bugün çok rahattım eşim bir mum denemesini gördü sorun halloldu sandı ama yine aynı bugün daha kalın bir mumla denedim girmez sanıyordum ama girdi beynim olumu tepkiler veriyor. eşim her gün hadi bugün yapalım diyor illaki kendi görecek olmayacagını bir de bu açıdan yıpranıorum. egzersizleri yaptıgımı bilmiyor artık. bugün kendimi yapabilirim gibi hissediyorum tabi ona söylemeden deneyecegim. ıkınmayı bugün ögrendim va.... yönünü de 2 gün önce ögrendim. şimdi formun baş sayfalarını okuyup daha fazla bilgi edinmeye çalışıyorum regl yaklaştı eşim hasta olmadan sorundan kurtulmak istiyor :)

Ben hep egzersizleri eşimle yapıyorum o olunca yanımda güvende hissediyorum. Bence böyle düşün yani başardığını ne kadar bu illeti yenmek istediği görsün.. Ben bu kadar uğraşıyorum diye eşim beni takdir ediyor. Hergün işten gelince eşime diyorum ki egzersiz zamanı :KK66:)) Bazen diyor bugunde yapma diyor yook olmaz diyorum burada okuduğum bazı bilgileri paylaşıyorum. Hiç yıpranma arkadaşım bende ilk zamanlkar kalın mumu hiç alamıyordum yok olmuyor diyordum sonra eşim mumu eline alıyor o ittiyordu .. Yani o anda destek olması güzel.. Bak senin eşinde destekçiymiş anladığım kadarıyla ..

kızlar bende ağrılı da olsa tekrar yapabildim egzersizi hatta iki parmağı da tek boğum yapabildim ilk kez sanırım bu iyi bir gelişme dimi kızlar....) ama ağrı oluyo hala biraz.....tecrübeli arkadaşlar sizce iki parmak tek boğum iyi bir gelişme mi

artık bundan sonra hızla ilerleyeceksin bak görüceksin cunku tedirginliği atmıssın günde en az üç kez yap canım egzersizleri rahat rahat yapana kadar bir diger aşamaya gecme
bir parmakta hiç takılmadan devam ettikten sona tmm bu kadar yeter diceksin zaten iki parmaktada aynı sekilde önemli olan boyut degil canım hepsi o kadar rahat girerki önemli olan rahatlaman parmagın içerdeyken kegel yap sıkıp 10 a kadar sayıyorsun ve iyice gevsiyorsun sonra bölece kasıldıgın zamanı ve gevsemeyi ögreniyorsun bunu dene anlıcaksın demek istedigimi parmak içerdeyken kegel

Süperrr bak görürsün yarın iki boğum alacaksın evet ilk zaman biraz ağrı oluyor ama düzenli yapınca ağrı kalmıyor. Ben düzenli yapıyorum alışsın diye.

canım ya ben takip ediyorum ama bazen kaçırdıgım yerler oluyor
neden agrılı oluyor kendini kastıgın için mi yoksa bi rahatsızlık mı var
eger kastıgın içinser umutsuzluga kapılma olur inş
kasma kendini hiç bişi olmaz serbest bırak kendini
korkulacak hiç bişi yok vaji içi maşallah çok geniş
takılacagın bir yer yok:)))

artık bundan sonra hızla ilerleyeceksin bak görüceksin cunku tedirginliği atmıssın günde en az üç kez yap canım egzersizleri rahat rahat yapana kadar bir diger aşamaya gecme
bir parmakta hiç takılmadan devam ettikten sona tmm bu kadar yeter diceksin zaten iki parmaktada aynı sekilde önemli olan boyut degil canım hepsi o kadar rahat girerki önemli olan rahatlaman parmagın içerdeyken kegel yap sıkıp 10 a kadar sayıyorsun ve iyice gevsiyorsun sonra bölece kasıldıgın zamanı ve gevsemeyi ögreniyorsun bunu dene anlıcaksın demek istedigimi parmak içerdeyken kegel

canım artık bırakmıcam düzenli yapıcam...ama beni düşündüren ağrı kısmı neden ağrıyo die korkuyorum ama normal dimi?

bu arada canım ik parmak sadece iki boguma yakın oluyor
zorlasanda gitmiyo
ama çok iyi yapmıştın
dewam et ama kendini
serbest bırak sürekli nefes al ve ıkın
parmagının içeri dogru kaydıgını hissedeceksin
sadece ıkın kendini sıkma sıktıkca acır
ve hergün yapın egzersizleri ara vermeden zaten bi süre sonra vaji alışıp gidiyo
önceden yarım saat ugraştıgınız egzersizler zamanla 5 dk ya düşüyor

canım ya ben takip ediyorum ama bazen kaçırdıgım yerler oluyor
neden agrılı oluyor kendini kastıgın için mi yoksa bi rahatsızlık mı var
eger kastıgın içinser umutsuzluga kapılma olur inş
kasma kendini hiç bişi olmaz serbest bırak kendini
korkulacak hiç bişi yok vaji içi maşallah çok geniş
takılacagın bir yer yok:)))

canım işte bende bilmiyorum içerisi hala sıkı gibi belki kasıntıdandır ağrı...doktora da gittim gecen hafta muayne oldum ama bir sorun yok dedi umarım yoktur

X