Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

hndckr egzersiz yapıyormuydun?

Zerrcim kusura bakma, mesajını şimdi gördüm.Doğruyu söylemek gerekirse tam olması gerektiği gibi yani düzenli egzersiz yapamıyorum.Ara ara kendi parmağımla deniyorum ama o bana çok eğreti geliyor. Ama eşimin parmağını alabiliyorum bir kaç günde bir tekrarlıyoruz.Yalnız ben hala parmağını alırken ve de aldıktan sonra içimdeyken çok rahat olmadığım için 2 parmağa geçmiyoruz.Biraz alışayım ve egzersizleri düzenli hale getireyim öyle geçelim diyoruz. Okullar kapanırken daha rahat ederim, öğretmenim de ben.Bu aralar vakit bulamamıştım.
Ama sizi dinledim, mum aldım.Kayganlaştırıcı prezervatif de aldım ama daha denemedim.Bir sordun kırk cevap verdim ama kusura bakma.İnşallah muma yakında geçerim değil mi?

öyle çok dayanılmaz bir ağrı değil ama ağrılı işte yanma gibi yapıo bide ama hala çok darmış gibi hissediyorum içersi belkide ondan ağrıodur umarım başka sorunum yoktur:KK43:

canım kendini kastıgın için oluyor muhtemelen...
Geçecek oda inş
hergün yap düzenli bi şekilde ve
kendini serbest bırak yavaş yavaş ilerlet parmagını
inş bir an önce vaji durumunu yenersin...........
Güzel haberi verirsin.............

canım kendini kastıgın için oluyor muhtemelen...
Geçecek oda inş
hergün yap düzenli bi şekilde ve
kendini serbest bırak yavaş yavaş ilerlet parmagını
inş bir an önce vaji durumunu yenersin...........
Güzel haberi verirsin.............

canım sağol inş dediğin gibi olur....ya sanki içerde kenarda böyle bi et parçası mı bilmiyorum sanki böyle bi kenarı bişe kapatıyomuş hissi var sizde de oluyomuydu öyle...ben korkuyorum aslında bişe mi var bende diye hani a içerde duvar gibi dediğimiz yer var ya sanki onu geçiyorum ama o kenarda kalıp engel oluyomuş gibi bi his var anlamadım ben bu durumu ya arkadaşlar sizde de öyle oluymuydu

canım işte içerisi sıkı gibi baya seninde öyle oluyodu dimi?.....bide işte ağrı yanma gibi oluyo ama umarım dediğin gibi olur

canım , ilk zamanlar oluyordu ama egzersizleri yaptıkça şimdi bazen nefes almadan bile ilerletiyorum tamamen kendini rahat bırakmakla alakalı ... Hafif yanma sızlama olur çünkü yeniden başladın sen. ne olursa olsun bırakma egzersizi inan hergün yaptıkça daha çook ilerliyorsun nasıl bir kayganlaştırıcı kullanıyorsun ?

Merhaba kızlar,
Ben de bu forumu yeni okumaya başlayanlardanım, hatta ilk mesajımı da geçen haftalarda yazmıştım. Sizlerden aldığım cesaretle de parmak egzersizleri yapmıştım.

Veeeeee sonunda, sizlerin sayesinde ben de bu illeti yendim..

Hepinize ne kadar teşekkür etsem az.. Özellikle forumun daimi üyelerine, derin, ada, zerr, kader ,bahar ve aklıma gelmeyen bir sürü arkadaşım. Yazdığınız bilgiler o kadar faydalı oldu ki.

En önemli iki püf noktası p. sin yönü ve kayganlaştırıcı imiş. Yanlış yönlerde deneyip durmuş boşa acı çekmişiz. Bir de biz, eşim ayakta , ben yatar iken denedik. Eşim ayaklarını iyice açtı. Böylece boyları da dengelemiş olduk. Ve ağırlık binmediği için daha kolay oldu girmesi. Sonra yine sizden öğrendiğim nefes alışverişleri. O kadar işe yaradı ki..

Hepinizden Allah razı olsun.. Çok mutluyum.. Sizlerle de paylaşmak istedim. Eminim ki buradaki tüm arkadaşlarım en kısa sürede üstesinden gelecekler.
canım gozun aydınnn ...tebrıkkk ederımmmm ......mutluluklar dılıyorum

kızlar kandılınız mubark olsun ...ALLAH buutn dualrımızı kabul etsın..bu mubarek gunde butun dertlerımıız alsın gotursun..hepınız ııcn dua edıcem ......

kızlar kandılınız mubark olsun ...ALLAH buutn dualrımızı kabul etsın..bu mubarek gunde butun dertlerımıız alsın gotursun..hepınız ııcn dua edıcem ......

Seninde kandilin mübarek olsun canım. Allahım tüm hayırlı dularımızı kabul eder inşallah ...

Arkadaşlar hepinizin kandili mubarek olsun. Bu gece dua edelim birbirimize bu hastalığı yenmek icin. Regaip Kandilinin yüzü suyu hürmetine ALLAH hepimize şifa versin. Amin.

canım nasıl gııdyo egzersızlerrr

Canım , dün akşam egzersizlerimde bayağı bir gelişme oldu. Parmak mum derken eşim parmağını küs yaptı bayağı kalın oldu. Biraz zorlandım ama küs parmağın iki boğum kadar alabildim. Sonra p... denemesi yaptım biraz açık olacak affedersin p... baş kısmını ve biraz ilerisini alabidim ama tamamını alamadım ama bu kendime güvenim getirdi yaniii sanırım az kaldı başarmama :KK66:)))

Kandılınız mÜbarek olsun kızlar...............
Rabbım bu gÜzel gÜnÜn yÜzÜ suyu hÜrmetıne hepımızın yapacagı duaları kabul etsın............

Canım , dün akşam egzersizlerimde bayağı bir gelişme oldu. Parmak mum derken eşim parmağını küs yaptı bayağı kalın oldu. Biraz zorlandım ama küs parmağın iki boğum kadar alabildim. Sonra p... denemesi yaptım biraz açık olacak affedersin p... baş kısmını ve biraz ilerisini alabidim ama tamamını alamadım ama bu kendime güvenim getirdi yaniii sanırım az kaldı başarmama :KK66:)))
canım tebrık edeırm bence cok az kalmıs ben bır kac deneme hep yarııs oldu ama sonra hepsı oldu...sakın bırakma

teşekkür ederim canım.. aynayla bakıyorum zaten bol bol ama bir türlü dokunma cesaretinde bulunamıyorum. eşim daha rahat dokunabiliyor. ama ilk önce benim dokunmam gerekecek yoksa benim içim rahat etmeyecek. o dokunsa da ben yine emin olamıyorum sanırım canım. işin açığı eşimle de çok vaktimizin geçtiği söylenemez. sabah işe 4 de gidiyor akşam 10 da geliyor. o yüzden de uğraşacak vaktimiz olmadı sanırım. teşekkür ederim canım yine de bugün şansımı deneyeceğim. üstünde duracağım bu sefer bakalım.. yerimseniben

illa tam vajinanın üstüne değdirmene gerek yok yaklaşabildiğin kadar yakına değdirmekle başla istersen. bu sirada da kendini hep telkin et rahatım huzurluyum sakinim gevşedim diye.
dediğim gibi kendini illa dokunucam diye şartlama bunlari yap bi önce. sonrasini düşünme. rahatlatici bi müzik aç. zaten dkunduğunda kesinlikle acıması falan imkanı yk. görmeye aliştiktan sonra dokunmaya da alişirsin. seninki şu aşamada tiksinti sanırım. onu da aşarsin.

ya bi de üstten dokununca böyle nasil diyim aci değil de hafif tahriş eder gibi bi his oluyo ama o çok normal bişey. ben pantolın giyince de oluyo. vajina kuru ya ondan öyle gibi oluyo. eskiden zardan sanirdim ama değilmiş normal bişey. onu aci zannetme yani. onun ötesinde daha aci bi his yok yani. pantolon sıkıştırması gibi. ondan korkuyosun sanırım korkma acı falan yok

Son düzenleme:
ece111 teşekkür ederim. Parmak egzersizi deniyor ya, tırnak çok kısa kesilmişte olsa rahim duvarını acıtmıyor mu? Bunu takıntı ediyorum. Birde tedavi merkezlerine giden arkadaşlar var ise anlatabilirler mi orada nasıl bir çözüm sunuyorlar ? Örneğin küçük şehirlerde yaşayanlar ve imkanı olmayanlar gidemiyor tedavi merkezlerine. Hic olmazsa burdan okur öğrenir gidilmesine gerek kalmadığını burdan da amaca ulaşılabileceğini düşünürler. Birde hipnoz yaptıran var mı? Faydası oluyor mu? Tedavi Merkezlerine boşa para ve zaman harcayan var mı? Niye bizim canımız tatlı acaba? Canımız yancak diye bu çekince nedir ? Bir sürü sordum, yorumlayanlara teşekkürler. ece 111 kardeşim teşekkür ederim. :1hug:

Ablaciğim sen sakın moralini bozma taş çatlasin 2 aya yenersin sende ve eşinde azim olursa.Sorularını kendimce yanitlamaya çalişiyim.

Parmak egzersizi deniyor ya, tırnak çok kısa kesilmişte olsa rahim duvarını acıtmıyor mu?

Rahimi torba gibi düşün hani ağzından tutarsın kalan kısmı gepgeniştir. Sadece giriş kısmı kapalı gibi görünüyo ama arkası çok geniş. yani tırnağın rahim duvarına çarpması için içindeyken bayaa bi daire çizmen lazim o kadar geniş yani. Ama eğer böyle bir korkun varsa benim gibi ameliyat eldiveni kullanabilirsin. Ben hep öyle egzersiz yaptim çünkü bende de iki parmağimin açilicaği korkusu vardı.

Birde tedavi merkezlerine giden arkadaşlar var ise anlatabilirler mi orada nasıl bir çözüm sunuyorlar ?

Ben gitmedim ama gidenlerden bildiğim kadarıyla seans seans. Her seansta aşama atliyorsun. Birs orun olursa yardimci oluyorlar. Aynı şekilde parmak egzersizleri veriyolar.

irde hipnoz yaptıran var mı? Faydası oluyor mu?

Bildiğim tek Dr. Ulusyo var. O kesin çözüm. 5 bin lira bastırabilene tabii :KK70:

Niye bizim canımız tatlı acaba?

Ay yok tatli matli değil yani gayet de maşşallahimiz var. zemuszemus

Ablaciğim sen bence hemencecik bir kağida gleit gelen yaz ve eczaciya ver:KK70: Sonra başka bir eczaneden de ameliyat eldiveni edinirsen kısa sürede hiç derdin kalmicak.
serçe parmaktan başla bak gerisi nasil geicek. inan korkulucak bişi yk çünkü kontrol tamamen sende. Madem aci çekmekten korkuyosun baktn canin yaniyo ki yanmaz durursun. insan kendi kendine neden işkence etsin dimi bizim canimiz acisa dayanamasak zaten yapamazdık. ben tek parmaği yapabilir miyim derken 3 parmaği bile yaptim yani senin bizlerden neyin eksik. emin ol şu forumdaki en tırsak kişlierden biri bendim.

egzersizi de anlatiyim. önce sırtına bi yastik koy. öyle dimdik oturur gibi değil de hafif arkaya doğru. sonra bacaklarını çok açmana gerek yok hafif aralık dizlerini kırarak dur. vajina girişine bu jeli sür. serçe parmağina da sür. snra bir yokla bakalim yönü nasil ne var burda falan diye. korkarsan dur elini çekme. poponu kontrol et. sıkmışmısın poponu diye. sıktığını farkedersen gevşemeye çaliş. poponu sanki yorgunluktan bitap düşmüş gibi yatağa bırak. snra yine ilerlemeye çaliş. bunu gün gün yaparsan bak o korktuğun herşeyin aslinda beyninin oyunu olduğunu farkediceksin. şimdi sana olmaz gibi geliyo ama Allah ne olmaz dediklerimizi gerçekleştiriyo. dualarim seninle.

Ama lütfen azimli ol. Azmedip üstüne gidip egzersizi birakmayip yenemeyen görmedim.

he bir de parmağin yönü aşağiya popo yönüne doğru ilerlicek dimdik değil yani

Son düzenleme:
Evet canım ben de haram olduğunu düşünürdüm ama değilmiş, ters ilişki dışında herşey helal...

Bizim hiç bu konuda endişelenmemize gerek yok. Zaten istesek de yapamayız. Düzünü zor yaptim tersinin de üstü kalsin yani :)))))

Son düzenleme:
pekı esli deneme hıc yapmadınız mı parmak egzersızlerınde kendım yapıyorum ama esım parmagıyla dokununca kasılıyorum yıne.

eslinin de çok faydasi var. iki parmağa geçince eşinin tek parmağinda kasilmicağini düşünüyorum ne de olsa daha geniş birşeyi almiş olacaksin. onu da alirim düşüncesi olacaktır. eşinle de yap ki penis denemesinde ona da birakabilesin. tabi bir zorunluluk değil eşli egzerszi yapmadan da aşabilirsin öneri sadece

X