Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

bende seni gördüğüme sevindim canım benim :13:
zeytinyağı konusunda özellikle birşey belrtmedi zararlıdır yada zararsızdır diye sadece tebrik ederim dedi psikolojik yardım alabilirsiniz dedi bide:KK53:
bende biz orda birbirimize psikolojik danışmanlık yapıyoruz dedim :KK1:
bendede prolaktin hormonu yüksek çıktı bide haşimato hastası olabilirmişim dahiliyeye yönlendirdiler bakalım önümüzdeki ay test yaptırıcam sonuçlar ne çıkıcak :18:
iyi söylemişsin :KK1: biz burda birbirimizin psikolojisini kitaplardan öğrenmiyoruz yaşayarak öğreniyoruz, o yüzden bizi bizden daha iyi kim anlar ki:KK19:
Allahın izniyle inşallah tertemiz çıksın testlerin,ama bak haşimato çoğunlukla tesadüf tespit edilirmiş o yüzden inşallah olmasın ama olursa da Allah korusun ama şanslısın teşhis edildiği için.

Son düzenleme:
peki kasinti ve akinti antibiyotigin yan etkisinden midir gecici mantar enfeksiyonu mudur yoksa ? Basiniza gelmis mi idi kkaderim
canım gün içinde kaşıntı, kokulu akıntı, süt kesiği gibi beyaz akıntı, akıntıda anormal renk varsa dr a gidebilirsin. ama antibotik etkisi diye yazıyorsa da içinde sen yine dr a bir danış derim ben.ben eskiden üşütsemde akıntı olsada çok dikkat etmiyordum aslında yeni yeni ciddiye almaya başladım.

gecmis olsum canimmm ya ins benim de aantibiyotk bitti ama arkasından yan etki birakti .belki de psikolojik son iki denememde de cok yanma hissettim.sen pozisyon olarak hangisine alistin burcu? Hersey normal mo artık? Benim de ne guzel yanmalarom gecmisti ya nerden cikti bu olumsuzluk:KK43:tam diyordum artik ins zevk almaya baslarim diye ama ona daha zaman var sanirim

cnm ben içime her pozisyonda alabiliorum.. bi sıkıntı yok yani. yanma da yok artık geçti. ilk denemelerde çok oluodu ama geçti. zevk de yeni yeni almaya başladım. ama canım benim çok sık denemek de fayda var. ne kadar çok yaparsanız o kadar sürede alışırsın.. kendini kasma artık sonuçta olan oldu. girdiğini gördün. demek ki önünde engel yok. bunları düşün yani.

cnm ben içime her pozisyonda alabiliorum.. bi sıkıntı yok yani. yanma da yok artık geçti. ilk denemelerde çok oluodu ama geçti. zevk de yeni yeni almaya başladım. ama canım benim çok sık denemek de fayda var. ne kadar çok yaparsanız o kadar sürede alışırsın.. kendini kasma artık sonuçta olan oldu. girdiğini gördün. demek ki önünde engel yok. bunları düşün yani.
sanirim benim sorunum antibiyotigin orda oluşturduğu hafif iltahap.o biraz yanmaya sebep oluyor ben de kendimi kasiyorum.neyseki haftaya regl olacagim onla birlikte iltihap varsa o da akip gider ins
Zevk almaya da baslarim ins yaaaa

sanirim benim sorunum antibiyotigin orda oluşturduğu hafif iltahap.o biraz yanmaya sebep oluyor ben de kendimi kasiyorum.neyseki haftaya regl olacagim onla birlikte iltihap varsa o da akip gider ins
Zevk almaya da baslarim ins yaaaa

cnm bence senin durumun tamamıyla psikolojik. hala ya alamazsam, ya yinde aynı sorunla karşılaşırsam diye tereddüt de kalıosun ondan oluo. herşeyde orayı ve onu düşünüosun o yüzden de beyinen öle olduuuna inanıosun. bence biraz rahatla sen. sürekli sevdiğin şeyleri yap. kendini sürekli mutlu et. eşinle güzel bi akşam geçirin. ya ne bileyim işte dışarı çıkın dolaşın sonra eve gelin bi dans edin. sonra girin yatağa. hatta biraz alkol de alabilirsiniz. inan ki faydasını göreceksin...

cnm bence senin durumun tamamıyla psikolojik. hala ya alamazsam, ya yinde aynı sorunla karşılaşırsam diye tereddüt de kalıosun ondan oluo. herşeyde orayı ve onu düşünüosun o yüzden de beyinen öle olduuuna inanıosun. bence biraz rahatla sen. sürekli sevdiğin şeyleri yap. kendini sürekli mutlu et. eşinle güzel bi akşam geçirin. ya ne bileyim işte dışarı çıkın dolaşın sonra eve gelin bi dans edin. sonra girin yatağa. hatta biraz alkol de alabilirsiniz. inan ki faydasını göreceksin...
psikolojik olsa antibiyotikten once o kadar rahat giremezdim iliskiye o haftalarda cok iyiydi .psikolojik olmayan fizyolojik olan sebepler de olabiliyor Allah kimseye vermesin.ben anlatmistim ya akintim kasintim ve yanmam vardi yavas yavas geciyor mantar enfeksiyonu nun belirtileri ama bitti gibi ins

psikolojik olsa antibiyotikten once o kadar rahat giremezdim iliskiye o haftalarda cok iyiydi .psikolojik olmayan fizyolojik olan sebepler de olabiliyor Allah kimseye vermesin.ben anlatmistim ya akintim kasintim ve yanmam vardi yavas yavas geciyor mantar enfeksiyonu nun belirtileri ama bitti gibi ins

hımmm anladım cnm benim. o zaman bi kaç gün daha yapmayın madem. zaten arayada regl girecekmiş. hem rahatsızlıkların geçmiş olur o zamana kadar

Ben biraz daha kalınlaştırdım aparatımı 14cm oldu çapı fakat beni endiselendiren her seferinde çok ugraşıyorum bu normal mi:-(yani bi 5dk fln mümkün degil girmiyor ondan sonra şükür bu olumsuzluk devam etmiyor yani giriyor.ama sizde de böyle oluyormu yoksa bende ters giden bişeylermi var:-( yaglıyorumda bebek yagı ile.cuma günû eşim izine gelecek 2gecemiw var sadece olsun artık:-(

Ben biraz daha kalınlaştırdım aparatımı 14cm oldu çapı fakat beni endiselendiren her seferinde çok ugraşıyorum bu normal mi:-(yani bi 5dk fln mümkün degil girmiyor ondan sonra şükür bu olumsuzluk devam etmiyor yani giriyor.ama sizde de böyle oluyormu yoksa bende ters giden bişeylermi var:-( yaglıyorumda bebek yagı ile.cuma günû eşim izine gelecek 2gecemiw var sadece olsun artık:-(
Canim biz de heyecanla iyi haberlerini bekliyoruz bence ins yapacaksin 5 dk da giroyorsa iyi hemen ilk giriste firt denek girmez.inan p.s aparat tan daha kolay girecek ve yapman gereken aynı aparati sokarken pes etmeden 5 dk nasil ugrasiyorsan es denemesinde de pes etmeden ugrasmalisin

canım girdirirken derin nefes al birkaç defa iyice gevşe sonra derin nefes al ve nefesini tut ve ıkın, nefesini ıkınmakta harca yani, o şekilde denedin mi?

hadii az gayret hangi asamadasin arkadasim hic sesiniz de çıkmıyor[/QUO

Bu geri kalmışlığa Aşama denilebilir mi bilmiyorum ama İki parmağı yarısına kadar alıyorum ama canım çok yanıyor. Eş denemesindede p.. ucunu alıyorum aynı acı yine oluyor ve bırakıyoruz :KK43:( Ama bu sefer eşim biraz daha fazla girdiğini söyledi ama ben inanmıyorum aynı yerde takılıyor :KK43:

hadii az gayret hangi asamadasin arkadasim hic sesiniz de çıkmıyor[/QUO

Bu geri kalmışlığa Aşama denilebilir mi bilmiyorum ama İki parmağı yarısına kadar alıyorum ama canım çok yanıyor. Eş denemesindede p.. ucunu alıyorum aynı acı yine oluyor ve bırakıyoruz :KK43:( Ama bu sefer eşim biraz daha fazla girdiğini söyledi ama ben inanmıyorum aynı yerde takılıyor :KK43:
Kendi kendinin moralini bozma bence ucu girdiyse tamami da girebilir. Aci kendini kastigindan olabilir o an eşin kalcalarina masaj yapip rahatlatsin ve biraz sabret geri cikmasin sonra zaten rahatlayinca ve alışınca daha rahat giriyor

canım sen 2 parmağı alabiliyorsun ve buna geri kalmışlık mı diyorsun :KK19:ben yenmeden önce hep söylüyorum küçük parmağımı 1 cm bile alamıyordum.bak canın yanıyorsa yanlış yere doğru itmeye çalışıyorsunzdur,başka yere doğruda gitme gibi bir şansı olmadığı için, tek bir yol var,o yüzden acıyor, gidemediği için yani, normlde acımaması gerekiyor,yanma hissi dersen kuruluktan olur. hangi pozisyonda deniyorsun? alttaysan poponun altına yastık koy, üstteysen eşine doğru eğil poponu da arkadan yukarı doğru kaldır.

Son düzenleme:
Canim biz de heyecanla iyi haberlerini bekliyoruz bence ins yapacaksin 5 dk da giroyorsa iyi hemen ilk giriste firt denek girmez.inan p.s aparat tan daha kolay girecek ve yapman gereken aynı aparati sokarken pes etmeden 5 dk nasil ugrasiyorsan es denemesinde de pes etmeden ugrasmalisin

bu sefer pes etmek gibi bi niyetim yok:) ama bugünkü denememde de çok acı oldu bunlar beni korkutuyor ama inanıyorum rabbiminde yardımı ile olacak inş:KK43:

canım girdirirken derin nefes al birkaç defa iyice gevşe sonra derin nefes al ve nefesini tut ve ıkın, nefesini ıkınmakta harca yani, o şekilde denedin mi?

denedim canım ya ıkınmayı çok yapıyorum zaten onuda yapmasam hç girmiyor .ama herşey alışana kadar oluyor yani alıştıktan sonra ıkınmadanda giriyor mesela..acıda aynı şekilde 4-5 kere soktuktan sonra o histe kayboluyor.rabbim yardımcın olsun artık 8 y bitecek çünkü:KK43:şimdide egzersiz yaptım mesela yine aynı şekilde hemen girmedi uğraştırıyor..acaba diyorum aparat belki kalın yada sert geliyor olabilirmi peniste daha kolay olacağına inanıyorum inşallah bu sefer olacak

canım sen 2 parmağı alabiliyorsun ve buna geri kalmışlık mı diyorsun :KK19:ben yenmeden önce hep söylüyorum küçük parmağımı 1 cm bile alamıyordum.bak canın yanıyorsa yanlış yere doğru itmeye çalışıyorsunzdur,başka yere doğruda gitme gibi bir şansı olmadığı için, tek bir yol var,o yüzden acıyor, gidemediği için yani, normlde acımaması gerekiyor,yanma hissi dersen kuruluktan olur. hangi pozisyonda deniyorsun? alttaysan poponun altına yastık koy, üstteysen eşine doğru eğil poponu da arkadan yukarı doğru kaldır.

Altta Popomun altına yastık koyup yapıyoruz üste yapamıyorum daha çok canım yanıyor gibi oluyor ve p.. alamıyorum hiç.

X