Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

kızlar bende yeni aşmıştım 3 ay falan oluyo tamamını alabiliyodum yalnız bunu anestol (uyuştırucu krem) sayesınde yapabılıyodum.. çok etkısı yoktu aslnda ama psikolojık olarak rahatlatıyodu beni sanırım o yuzden onsuz yapamam sanıyodum.. ama hep böylemi devam edıcek dıyede korkuyodum.. ve hala kendımı gerçek anlamda ilişkiye girmiş saymıyodum.. neysekii bu derdımden kurtuldum şükür.. geçen sefer çok az neredeyse yok gibi sürdüm ve cok rahat bı sekılde girdik.. yani tamamen psikolojikmiş ve korkularım bitmiş oldu artık normal şekilde girebilicez şükür.. yine de yeni başlayanlara tavsıye ederım az da olsa faydası oluyo

Evet petty normal bisey degil doktora mi gorunsen ki ? Gecmezse tabi ben antibiyotigim Bitince bekleyecegim gitmesse gozukeyim diyorum

canım sımdı reglımde yenı bıttı ondanda kaynaklı olabılır dıe dusundum..nerdeyse yenı bitirdim antibiyotıgı 2 kutu üst üste kullandım artık kullanmak istemıyorum

Merhaba kızlar, size sormak istediğim bir konu var ben eşimle ilişkiye girdim fakat tam gerçekleşmedi benim canım bi anda çok yandığı için geri çekildi. Ama kanamam olmadı , her seferinde bu durum gerçekleşti bir noktadan sonra daha da ilerleyince canım yanıyor eşimde zorlamıyor bu yüzden ilerlemiyor ama kanamam da olmadı hiç birinde. Sizce kızlık zarım yırtılmış mıdır yoksa yırtılmadığı için mi her seferinde canım yanıyor?

canım bnde 3 gün önce senn gibi oldum benm tam olarak girdi ama gel git yapmadık cnkü tamamı girdiğinde bi acı oldu en dipte çekildik ertesi gnde öyle ama kanamam olmadı sanırım gel git yapmaya başladığımızda yırtılacak zar şuanda çok zorlamadığımz için olmadı diye düşünüyorum ama bnde bekliyorum kan gelsin diye eşimden ziyade ben kndimi mutlu hissedicem ozamn

acıma olmasıda normal bnce çnkü alışık olöadığı için ilk zamnlarda hep acıyo ve ister istemez braz kasıyoruz o yuzden canm ama geçicektir zamanla

Bizde tam olarak girmedi işte bir kısmı girdi, sanırım her seferinde zarın oraya gelince canım acıyor eşimde benm canım yandığı için geri çekiliyor hani gelgit yapıyor ama artık o kadar zorlamadan canım yandığı için, canım çok atlı benim maalesef.. Zarım yırtılmış mıdır peki?

bizde işte ikinci denememizde braz gel git yaptı ama tamamını sokmadan tabı yarısına kadar benmde kan fln gelmedi anlamadımkı ama braz daha gayret aşındıkça gelecek bnce esnek olbilir zarlarımız eğer yırtılsaydı muhakkak fazla olmasada leke gelirdi bnce duruyor yernde bizimkiler :)

Vallahı artık kendimden şüphe etmeye başladım olduda ben mi farketmedim diye

vajinismus oldugundan dolayı canım yanıyor yanı şöle penis vajinana girdiğinde istemsiz olarak vajin kaslaın kasılyo ve acı ve yanma hissediyosun ilişkin duruyo..zarın yırtıldıgında kanıcak die bişey yok illaki..bazı zarlarda doğum anında bile yırtılabılıyor bir kadın doğum uzmanından bunu ögrenebılırsın

canım ekndını kana endeksleme cünkü bız egzersız yapıp vajınamızı genıslettıgımızden kanama olmuyo cogunlukla..bunu yırtılacak die beklemektense doktora gıdıp muayene olmalısın..belkide esnekti zarın

zarın yırtılmıs olabılır canım kan gelicede öle görülebilir bilir bardak bardak gelmiyo bi kaç damla hiç farkedilmeyebılınırde canının yanma nedenı istemsiz kasman olabılr yada kuruluktanda olabılır..bende ilişkiye girdiğimde kanamam olmadı belkide oldu ben fark etmedim onuda bılemıyorum..dktora gitmelısın cok kafaya takıyosanda

İşte tamamı giremediği için ben yırtılmamıştır diye düşünmüştüm. Çünkü girerken kasılmıyorum ilerleyince kasılıyorum, sanırım canım acıcak diye korktuğum için oluyor.

canım ama zar zaten ilerde deilki vajı nın tam girişinde aynayla bile görebilirsin yanı zarın yırtılması için sonuna kadar grmesi gerekmez

artık hiç düşünmüyorum canım acıyacak felan diye yeterki olsun onun acısına katlanırım doğum yapacağız onunyanında bu acı neki diye düşünüyorum ama genede daha başaramadım

peki yırtılsa ben onu sızısını hissetmez miyim?

YA canm bnde 3 gün önce başardım ama kanamam olmadı bnmkide yırtılmadı sanırım yırtılırsa hisedermiyim bilmiyorum ama okuduklarıma gre hissedende var hissetmeyende kasılmayıp çok rahat olursan hissetmezsin çok fazla bnce.yada çok esnektir doğumda yırtılır bellide olmaz

ama şuda var canım arkadaşım var yeni evlendi oda 3-4 üncü birlikteliğinde bozulmuş yanı demkki hemn bozulmayabiliyor

zaten istemsiz kaslar biraz daha içerde sen penis biraz giriyo diyosunya o zaman penisi elınle tut nefes al verırken ıkın aynı zamanda penisi it içeriye eşinde yardımcı olsun kolay gırer kayganlaştırıcıda kullan yoksa zeytınyag

Kkaderim nerelerde acaba ? O burda olsa daha da aydinlatirdi ama ben yanlis bilmiyorsam ZAR DEDIGIMIZ sey vajinayi tamamen kapatan pıt diye delinen ve sonrasinda kanayan birsey degil ki vajinanin agzinda bulunan agzini cevreleyen aslinda ortasi delik biryer ve biz parmak egzersizleri ile orayi esnettigimizden o zar da bi aşınma olmuyor ve kan gelmiyor zaten internette okumustum bayanlarin aslinda % 47 sinde mi ne kanama olmazmis.kanama olmasinin sebebi bayanin kendini kasmasindan ötürü o ortasi delik olan ve vajina agzini saran zarin asinmasi ve yirtilmasi.benim de kanamam olmadi ve o zar esnediginden dolayi kenarlara dogru açıldı bence

arkadaslar ben eşimle kolaylıkla birlikte oluyorm ancak 2 aydır bebek düşünüyorz olmayınca muayene olalım yol yakınken dedik dr smear testi de yaptı ama kullandığı aletler canımı çok yaktı kendimi çok kastım çığlıklar ile attım kanamam oldu bikaç gün test yaptığı gün hemen ardından vajinal ulrason ile yumurtalarma bakmıştı bugün tekrar yumurta takibine gittim ve alttan ultrasonla bakıcaktı ama gecen gün cnm çok yandığından çok kastım kendimi dr da biras kızdı gibi yada bana öyle geldi snr normal ultrasonla baktı kısacası vajinismus belirtilerine bakınca muayene olamamak filan diyo sizce olabilir miyim

ayrıca gecenki kanamanın kızlık zarı kanaması olduğnu söledi sanırım bnmki esnekmiş bugüne kdr kanamamış

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…