Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

yanmadın canım yanında biz varız, senin yaşadığının herşeyi bizde yaşadık işte bu yüzden burdayız başka kimse aynı çaresizliği yaşamasın diye.

Son düzenleme:
cnm şimdi rahatlıkla yapıosundur artık demi.??? forumda biri 2 yıl olmuş yeneli ama daha tam olarak yapamıomuşş
canım benim mesela kendimden örnek vereyim 1.5 yıl oldu belkide bahsettiğin benimdir bilmiyorum =) herşey ikinci denememden sonra hatta ben 3 ay bebek olayı yüzünden ara verdim hemen sonrası ya olmazsa tedirginliği vardı o zman bile rahat oldu, tek önerim herkese herzaman söylemeye çalışıyorum, arkadaşlar ara vermeyin düzenli deneme yapın, yoksa alışma süreci yani hani gaz geliyormuş tuvalet hissi gibi yada kendimizi kastığımız için kasıklarda baskı hissi falan onlar , yada yeni pozisyonlara alışma süresi gecikiyor.mesela düzenli olmadığından üstte başlıyordum hep öyle alışmıştım sonra alta geçiyordum, direk en başta altta korkuyordum, neden peki, düzen yok ayda 2 kez denemeyin , haftada 2 kez deneyin.

uzun süredir kürtajdan bu yana hiç giremedim vajinismusu yenemeden hamile kaldım kürtaj oldum kızlık zarım alındı artık rahat ilişkiye girerim diyodum ama 3 ay oldu kürtaj olalı hala ilişkiye giremedim ( kafayı yiycem artık en son dün gece denedik olmuyor çok acı hissediyorum (((43:

canım merhaba geçmiş olsun, o zamanda konuşmuşuk sanırım, ilişkinin olmamasının zarla değil korkularımızla alakası var, kastığımız için olmuyor, artık yenene kadar hergün gel lütfen burayı bırakma. özelden msj atıyorum şimdi.

canım gün içinde de yanma hissi varsa tahriş olmuştur ama o an hissettiysen kuruluktan olur ya zeytinyağ sür dediğim gibi sonra dene kuruyken zorlama.

Gün içindede oluyo. İki gün üstüste yapamıyorum mesela çok kötü oluyo. Zeytinyağıda kullandım pek farkı anlayamadım. Ama alıştırmaya çalışayım biraz. Teşekkür edeim.

Bosver canim ya kimsenin kafasini sisirmek istemiyorum

bencede konustukca rahatlarsın hem kimsenın işi yokkı burda kafamızda bos yani şişir istediğin kadar :) saka bi yana kafamızı şişirmende ne demek sen yanımızda oldun hep eger şimdide biz sana yardım edelım hem kafanı dagıt

güzel bi örnekti cnmmm :)))) dün akşam 2. denedim ve daha başarılı odum tatlımmm

evet cnm benim ya ben mesela altta olduğumda daha güven içinde hissettim kendimi ve daha rahat yaptımm..

cnm ya biz nerdeyse artık hergün denicez??? fazla mı sence??* 2 gündür denioruz oluyor da.. mesela 2. deneme daha iyiydi. sanki hergün denesem daha kolay alışcam gibi bi his var içimde...

Canım merhaba...ben de vaji olmuş ve evliliğimin en güzel zamanlarını bunu çözmekle geçirmiş ve sonunda bu başlıktaki arkadaşlarım yardımıyla yenmiş biriyimsana tavsiyem buraları hergün takip et...kegel egzersizlerini yap...onun dışında parmak ya da aparat kullanarak egzersize başla. Ben aparat kullandım, inceden başlayıp sonra pamuk ya da peçeteyle kalınlaştırarak devam ettim...bepanthen krem kullandım mavi olan, çok yumuşak ve allerji yapmıyor...bundan önce eğer ben vajinama hiç dokunamıyorum, hiç bir şey sokamam dersen;önce bir aynanın karşısına geç, aç bacaklarını ve incele kendini...iğrenme çünkü onlar seni sen yapan organlar...sonra derin nefes al burnundan ve ağzından verirken ıkın ve vajinanda açılan küçücük kara deliği gör...sonra da ister parmağınla ister kulak çubuğuyla, bephanthen krem sürerek o açılan delikten içeriye doğru küçücük minicik hareketlerle ilerle...bunu yapabilirsen devamı geliyor...çünkü bilinç altında yatan "olmaz, oraya hiç bir şey giremez, çok acı çekerim, kanarım vs." gibi olumsuzluk kendimizi bırakmamamıza ve kasarak eşimize engel olmamıza sebep oluyor...eğer dediğim gibi minik bir ilerleme kaydedersen, beynin de bilinç altında yatan bu olumsuz önermeleri reddetmeye başlayıp vajinal kaslarına gevşeme emri veriyor...sonra kulak çubuklarını birleştirerek ve ya parmak sayını 2-3-4 şeklinde arttırarak devam edeceksin...sonra da bi bakmışsın eşinin penisini de alabiliyorsun:)) bunlar hayal değil gerçek...bana hayal gelirdi ama gerçek oldu...inancını yitirme...sormak istediklerin olursa özelden ya da buradan her zaman sorabilirsin...bu söylediklerim sana eminim çok itici geliyordur, ama denemen gerek...kürtajdan sonra zaten doktorlar tekrar hamileliğin hemen gerçekleşmesini tavsiye etmezler...sen dinlenme aşamasındayken bu dediklerimi yaparsan eşinle rahatça ilişkiye girebilir sonra da tekrar bebişinizi yapabilirsiniz

sen ne kadar süre de yendin. benim 7ay bitecek neredyse aparat çalışıyorum çok sukvr 13cm yaptim dahada kalınlastrip oyle penise geceyim diyorum sen nasil yendn neler yaptn paylasirmsn cnm

sen ne kadar süre de yendin. benim 7ay bitecek neredyse aparat çalışıyorum çok sukvr 13cm yaptim dahada kalınlastrip oyle penise geceyim diyorum sen nasil yendn neler yaptn paylasirmsn cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…