Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Gün içindede oluyo. İki gün üstüste yapamıyorum mesela çok kötü oluyo. Zeytinyağıda kullandım pek farkı anlayamadım. Ama alıştırmaya çalışayım biraz. Teşekkür edeim.
tahriş olmuştur canım kendini kasarken birde kuru kuru itme, yağı nasıl kullanıyorsun bilmiyorum ama tahriş olduktan sonra sürdüysen yağ belki pişik gibi acıtabilir ama bak vajina içine bepanthen sür eğer pişik varsa dr larda bunu tavsiye ediyor, sonra dinlendir, ve vajina içini iyice yağla ve o şekilde dene bir kere.

cnm ya biz nerdeyse artık hergün denicez??? fazla mı sence??* 2 gündür denioruz oluyor da.. mesela 2. deneme daha iyiydi. sanki hergün denesem daha kolay alışcam gibi bi his var içimde...
yok canım neden fazla olsun daha çabuk alışırsın, bebek düşündüğün zaman sadece bir gün arayla denemek lazım ki sperm kalitesi düşmesin diye.

sen ne kadar süre de yendin. benim 7ay bitecek neredyse aparat çalışıyorum çok sukvr 13cm yaptim dahada kalınlastrip oyle penise geceyim diyorum sen nasil yendn neler yaptn paylasirmsn cnm
bence sen mükemmel durumdasın güzelim, endişelenmene gerek yok Allahın izniyle burcu gibi geleceksin bir kerede olacak inşallah.

cnmmm ben sana bişi sorcam ama.. eşim ilk denediğimiz gün benim içime boşaldı..ben hemen belimin altına yastık koydum ve ayağımı kaldırdım.. birazı aktı dışarı.. ama içimede gitmiş olabilir miii
zaten tamamı içinde kalmaz bir miktar dışa çıkar tatlım büyük ihtimalle gitmiştir, hem poponun altına yastık koyduysan bildiğim kadarıyla daha iyi ulaşmıştır, yumurtlama dönemin miydi peki?

sen ne kadar süre de yendin. benim 7ay bitecek neredyse aparat çalışıyorum çok sukvr 13cm yaptim dahada kalınlastrip oyle penise geceyim diyorum sen nasil yendn neler yaptn paylasirmsn cnm

Canım anlattıklarımı uyguladım...ama çalıştığım için düzenli yapamadım ve çok korkuyordum...5 ay falan egzersizden sonra ilişkiye girebildik...ama toplasan 5 ayda 10-15 kere ancak egz. yapmışımdır...evliliğimin 10. ayıydı...zor zamanlar atlattım...13cm. çok iyi... egzersize devam...her gün düzenli olarak...illaki de santimleri beklemek zorunda değilsin...eşinle de denemeye devam et...eşinle denediniz mi hiç 7 aydır?

bence sen mükemmel durumdasın güzelim, endişelenmene gerek yok Allahın izniyle burcu gibi geleceksin bir kerede olacak inşallah.

inşallah canım ya ağzından bal damlıyo.inan iyice daraldm sana bhsetmştm bir yandan cildimle ugraşıyorum onun psikolojik baskısı bir yandan bu hangi birine kafayı takacagimı şasırdm:)

ben ankara lina doğum merkezinde vajinusmus tedavisi oldum...önce çok korktum ama doktorum güzin hanım ve psikiyatristim hamiyet hanım sayesinde sadece 2 seansta iyileştim...okadar kolaymışki çok şaşırdım hatta...çünkü çok korkuyordum ,başaramam diye düşünüyordum ve çok üzülüyordum .sonra bunu güzin hanımın yumuşak tavrı ,elinin hafifliği ve hamiyet hanımın verdiği cesaretle çok şükür yendim.şimdi hamileyim .vajinusmus tedavisiz malesef çok zor yenilebilen bir rahatsızlık ...ayrıca tedavi için gittiğiniz doktora çok dikkat edin .yanlış bir doktorun eline düşerseniz yanarsınız.ben lina doğum merkezine gitmeden önce eşimin bir akrabasının tavsiyesi ile izmirde şifa hastanesinde berrin diye bir doktora gittim.doktor bana kızlık zarımın kapalı olduğunu eğer ilişkiye girersek parçalanacağını belkide rahmimin bile olmadığını ve hemen beni ameliyata alması gerektiğini söyledi...canımın yanma sebebi vajinamın darlığı ve kapalı kızlık zarıymış ogün eğer istediği parayı bulsaydım bıçak altına yatıyordum ..neyseki parayı bulamadık ameliyat olmadım.ankaraya geldik burda lina doğum merkezinde güzin hanımı buldum ve o aşşalık doktorun bana dediklerine inanamadı çünkü benim vajinam çok esnekmiş ve kızlığım kanamayan kızlıklardanmış..kapalı felan değilmiş güzin hanım şok oldu nasıl sana böyle şeyler söyleyebildi yazıklar olsun dedi .yani izmirdeki o kadın beni ameliyat parasından alacağı prim için bıçak altına yatıracaktı...neyseki ucuz atlattım korkumdan dolayı kendimi kasıyormuşum buyüzdende canım acıyormuş meğer... halbuki kendimi kasmadığımda hiç bir şekilde acı hissetmedim bunu güzin hanım ve hamiyet hanım sayesinde rahatlıkla atlatmış oldum....şimdi çok rahatım :KK49::KK34:

Canım anlattıklarımı uyguladım...ama çalıştığım için düzenli yapamadım ve çok korkuyordum...5 ay falan egzersizden sonra ilişkiye girebildik...ama toplasan 5 ayda 10-15 kere ancak egz. yapmışımdır...evliliğimin 10. ayıydı...zor zamanlar atlattım...13cm. çok iyi... egzersize devam...her gün düzenli olarak...illaki de santimleri beklemek zorunda değilsin...eşinle de denemeye devam et...eşinle denediniz mi hiç 7 aydır?

eşim şehir dışında sadece ilk 1ay benimle kaldı o arada deneme yaptık ama egzersiz ne bilmiyordum sadece penis ile dendk olmadı.sonra eşim gitti bende bu site yi buldum başladm parmak egzersizine.15tatilde gelmişti eşim o zaman denedk olmadı ama eşimin 2parmagını almstm.sonra eşim yine gitti ben o gidince ışte aparat yaptm.ama daha 3ax sonra gelecek eşm

inşallah canım ya ağzından bal damlıyo.inan iyice daraldm sana bhsetmştm bir yandan cildimle ugraşıyorum onun psikolojik baskısı bir yandan bu hangi birine kafayı takacagimı şasırdm:)
hiç daralma güzelim herşey yoluna girecek inşallah.canım benim cildini düşünme inan şu sıkıntın bitsin bak yıllardır olan şey bile hayret edersin bebek gibi cildin olur, bende sana anlatmıştım ya kalıcı sandığımız şey stres bitince bir haftada bitti, farzetki geçmedi, sen bu sıkıntıyı yende o inan çocuk ooyuncağı gibi kalır yanında, ama ben aştığında çok büyük bir faydası olacağına inanıyorum.

eşim şehir dışında sadece ilk 1ay benimle kaldı o arada deneme yaptık ama egzersiz ne bilmiyordum sadece penis ile dendk olmadı.sonra eşim gitti bende bu site yi buldum başladm parmak egzersizine.15tatilde gelmişti eşim o zaman denedk olmadı ama eşimin 2parmagını almstm.sonra eşim yine gitti ben o gidince ışte aparat yaptm.ama daha 3ax sonra gelecek eşm
o iki parmak aslında pns e denk ama işte parmağı yönlendiriyorsun da eşin sabit durduğundan eğip bükmek olmuyor, yön bulmak ondan zorlaşyor. ama sen süper ilerledin maşalah valla, senin yaptığını ben cesaret edip yapamam şuan.

tahriş olmuştur canım kendini kasarken birde kuru kuru itme, yağı nasıl kullanıyorsun bilmiyorum ama tahriş olduktan sonra sürdüysen yağ belki pişik gibi acıtabilir ama bak vajina içine bepanthen sür eğer pişik varsa dr larda bunu tavsiye ediyor, sonra dinlendir, ve vajina içini iyice yağla ve o şekilde dene bir kere.

Şu an reglim zaten biraz dinlenmiş olur. Bepanthen ii fikirmiş reglim bitmeye yskın kullanayım. Ama alerji yapmaz dimi ? Hassas yani içerisi.

hiç daralma güzelim herşey yoluna girecek inşallah.canım benim cildini düşünme inan şu sıkıntın bitsin bak yıllardır olan şey bile hayret edersin bebek gibi cildin olur, bende sana anlatmıştım ya kalıcı sandığımız şey stres bitince bir haftada bitti, farzetki geçmedi, sen bu sıkıntıyı yende o inan çocuk ooyuncağı gibi kalır yanında, ama ben aştığında çok büyük bir faydası olacağına inanıyorum.

inşallah canım inşallah ya ınan bekarken o kadar takmyrdum ama eşim için yüzümü takıyorum:KK43:umarım ikisine de şıfa bulurum

cnm ya biz nerdeyse artık hergün denicez??? fazla mı sence??* 2 gündür denioruz oluyor da.. mesela 2. deneme daha iyiydi. sanki hergün denesem daha kolay alışcam gibi bi his var içimde...

canım bende ilk yaptıgımda 3 gun üst üste yapmıstım sonra bi gun ara verdım içinde bı yer sızlıyodu ben cunku sonra gene üst üste yaptım en fazla bi gun ara verdım bazen sabah akşam denedım :KK70:

o iki parmak aslında pns e denk ama işte parmağı yönlendiriyorsun da eşin sabit durduğundan eğip bükmek olmuyor, yön bulmak ondan zorlaşyor. ama sen süper ilerledin maşalah valla, senin yaptığını ben cesaret edip yapamam şuan.

vallahi böyle konuşman çok iyi geliyor ya:) beni de aslında bu kadar gaza getiren o oldu.bazen parmağınin girdiğini farketmemşm bile.eşim gülerek söyledi şaştm kaldım hiç hissetmedim çünkü.ve inanıyorum peniste de aynısı olack

X