Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kizlar gelismeler olmus iki gun giremedim

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kaderiimm, canim ya ben gizli gizli hem bu topici hemde senin actigin diger topici tek tek okudum. 3 aylik evliyim toplasan 10 kere ancak deneme yapabilmisizdir. kasilmam var ama bir kismini giriyo yani ben oyle saniyor da olabilirm. Off bilmiyorum yaa, pozisyonuda bulamadim, ustte oldugumda bacaklarima kramp giriyor.. ama galiba en buyuk sıkıntım yönü bulamamak...

bende hemen olursa bebek istiyorum önermiyomusunuz yani.eğer problem olursa tedbirini almaya çalışırm.mesela bu süre ne kadar olmalı.1yıl kadar uzun mu mesela
canım bende alışmadan düşünmeyin bebeği diyorum ama şartlara ve eşinle sana bağlı bu durum, mesela ben yendim 2. ayda hamileliğim oldu, sonra dr riskli 3 ay beraberlik yasak dedi afedersin, bende soğukluk olur falan demiştim ya Rabbim daha özel bir bağ koyuyor eşinle arana,hiç anneyi madur bırakır mı kurban olduğum çok büyük.ben bebeğimi kaybettim kürtaj falan girdi araya çok korktum önce, acaba yine olmaz mı zorlanır mıyım diye,ama kendi kendime hep şunu söyledim o an daha önce olduys yine olacak neden olmasın ki, nasıl yapıyordum falan diye düşünerek telkin vererek oldu, ama şu var derin arkadaşım içinde, bence senin içinde böyle, tatlım çok güzel bir yaştasınız tadını çıkarın evet ama anneliği çokta ileri yaşlara bırakmayın, aslında en güzel yaşlarınızdasınız, herkesin kendi tercihi ama yumurta verimi gitgide azalıyor, insanlar gitgide çocuk sahibi olmakta daha da zorlanıyor, belki yediğimiz hormonlu şeyler başka faktörler. alışın birkaç ay eğer zamanınız varsa , yaşınız müsaitse 1 sene, ama doğum kontrol hapı kullanmayın çok zararlı olduğunu duydum arkadaşlar.

canım üstte çömelerek oturuyorsan o yüzden kramp giriyordur, namazda oturduğumuz gibi kaval kemikleri yerde olacak.

yeterli kayganlık olmadığından olabilir, yanlış yöne itersen başka gidebileceği yer olmadığı için canın yanar,kendini kasarken itmeye çalışırsan o zamanda canın yanar,ıkınırken böyle bayılmış gibi iğne yaptıracak gibi gevşemeye çalış canım.

Allah razı olsun canım ben 27 yaşında nişanlandım şimdi 30 yaşındayım, o zamana kadar evliliği istemiyordum, ama şimdi de diyorum ki keşke erken evlenseymişim, çünkü daha evlenir evlenmez bebek baskısı çaktırmadan alttan alttan başlıyor.
dr gerekli görüyorsa diyecek birşey yok canım birkaç tanıdığım kullandı sonra sorun yaşadıklarını söylediler ama tabi seniin durumunla onların ki belkide farklı.dikkat et yine de durumu bilmiyorum ama.

süpersiniz canım.eş denemesinde de aynı azmi göster ama olur mu? yani pns daha kolaydır ama nedense bir ön yargımız varya ona karşı, hiç panik yapma aynı aparat gibi düşün ve olana kadar uğraş pes etme sakın.

Tatlim ben dogum kontrol hapi kullanmadan adet olamiyorum. Hipotiroit ve kilo fazlaligindan dolayi. Adeti duzene soksak yumurtaliklarinda hicbir problem yok diyor doktorum istedigin anda olur diyor ama adet olamama problemim var iste. Benim de esim 31 yasinda daha fazla ertelemek istemiyor cocuk isini ama ben hem daha hazir hissetmiyorum yasimdan dolayi, hem daha okulum ideallerim var bem de bu adet sorunu var.
Cocuk baskisini zaten hic hatirlatma. Benim ailem kesinlikle karsi suan cocuk yapmama okulunu bitir diyorlar. Esimin ablasi daha evlendik ilk ayda cocuk demeye basladi. Tabi ne bilsin vajinismusu adet duzensizligini. Takmiyorum kimseyi :)

afedersin canım hakkını helal et can sıkıcı şeyleri hatırlatmış oldum istemeden,inşallah biran önce herşey normale döner güzelim,okulun varken çocuk sahibi olman tabiki doğru değil, önce okulun bitsin en önemli şeylerden birisi o, bende atanmadan evlenmem diyordum biraz o yüzden geç kaldım evliliğe baktım devletin atayacağı yok evlenip ondan sonra atanırız artık dedim.inşallah herşey yolunda gider arkadaşım,kimseyi takmıyorum diyebiliyorsan ne mutlu sana ben yapamıyorum , strestende hasta oluyorm malesef.Allah hepimizin hakkında hayırlısın nasip etsin inşllah. yanlış anlama doğum kontrol hapı için birşeyler duyduğumdan söyledim, şimdi duyduğum birşeyi söylemezsem ya birilerinin de başına olumsuz birşey gelirse diye kendimi sorumlu hissediyorum. senin durumun farklı ama inşallah herşey yoluna girer tatlım.

Son düzenleme:
Allah razı olsun canım.amin Allah hepimize kolaylık versin, bitirirsin inşallah okuyorsun ya çok şükür nasıl olsa biter.inşallah canım evlat duygusundan mahrum bırakmasın aratmasın inşallah, istediğimizde hayırlısıyla nasip etsin inşallah cümlemize.

Amin canim insallah.
Hayirlisiyla 1 yilim kaldi o da biter hemen.
Ama mezun olduktan sonrasi daha zor.
az kalmış maşallah çalışırsan zor değil, bakma ben işe girmiştim eve çok geç geldiğim için ders çalışma fırsatım olmuyordu.sende evlisin işlerin çok olur. Allah kolaylık versin canım.

Sorma canim nereye yetisecegimi sasirdim. Derslerim cok yogun. Yemek yapmaya ancak firsat buluyorum. Temizlik ancak haftasonu. Derslere yogunlasinca ev isleri aksiyor ev islerine yogunlasinca dersler.
bilmez miyim kuzum ne zordur, benimde dersane ev iş hangisine yetişeceğimi şaşırdım. Allah yardımcımız olsun , işlerimizi kolaylaştırsın inşallah.resmen robota bağladık yani.

Allah kolaylik versin canim. Tobot yanimizda halt etmis :)
Kizlar da ugramadi bugun. Umut'u merak ediyorum.
amin canım cümlemize inşallah.aynen öyle haklısın.
sitede sorun yaşandığından beri kızların çoğu girmez oldu, acaba giriş mi yapamadılar anlamadım ki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…