Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

dün akşam eşimle braz deneme yaptık bu akşamda denicektik aslnda .s deneme yapmıym mı ozmn

aparatta ne asamada oldugunu bılmıyorum cnm sana tavsıyem aparatla 10 12 cm ı rahat bır hafta dene bu arada es denemesı hıc yapma ıyıye alıstıktan sonra bana yaz ben sana bır pozısyon onereyım onu dene ve kontulorun sende olacagını esıne soyle

cnm ılk once olucagına ınan sakın farklı dusuncelere kapılma benım ılk yaptıgım gun (es denemeai)esıme dedımkı bugun hıc bıryere cıkmıyoruz denıcez dedım kontolu bana bırakıcaksın dedım ben nedersem onu yapacaksın dedım kabul ettı burda arkadslar bır pozısyon onerdı daha kolay oluyor dedıler ben onu yaptım ve oldu
üstte olma pozisyonumu arkadaşım

Ôncelikle yenen arkadaşlara çok tesekkur ederim dönüp bize yardimci olduklari icinn. Bi sorumm olacak ben 8 cm almistim en sonn mumu kalinlastirip bi sure ara verdim ama dun aksam tekrardan denedimm biraz girdi ama sikisti kaldi giriste iki uc santim kadar sikisiyo sonra kayyo gidiyo o sıkışan yer canimi acitiyo baski yapiyo orda takiliyomm aynaylada baktim orasi altli ustlu et parçası var ama yanlari bos parmagimlada yanlara dogru parmagimi ittigimde bosluk var

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
bak arkadaşım canının yanma nedeni kendini ister istemez kasman, ayrıca bak zevk aldığında kendini serbest bırakırsın ve p o kadar rahat girer ki sen hayret edersin, kayganlaşır vajinan falan, ama şimdi sen aparatla deneme yapıyorsun haliyle zevk almadığın gibi kendini kasıyorsun, inan o kadarı bile büyük başarı pns de hiç zorlanmazsın yönü bulup , ıkınma ve nefes alış verişlerine devam eder birde vajinanı yeterince kayganlaştırırsan kesinlikle Allahın izniyle olur, yeter ki olana kadar uğraş bir kere olmadı deyip bırakma.

kkaderım benı hatırlarsın umarım nasılsın vajıyı yenlerdenmısın uzun zamanoldu sıteye gırmeyelı yardımcı olan arkadaslardansın bana

arkadaşım afedersin ben aştım üstünden 1.5 sene geçti ama p de sorun yaşamıyorum hamdolsun ama dr aparat girdirmeye çalıştığında en fazla senin bahsettiğin kalınlıkta bir aparatta bile kendimi kasıyorum, inan pns binkat daha kolay, çünkü giriş sırasında kayganlık olunca kayıp gidiyor, o yapıda yaratılmış, eş denemesinde zeytinyağ kullanmanızı tavsiye ederim, ben egzersiz yapamadığım için zeytinyağ sürüp o şekilde aşmıştım çünkü.

bak arkadaşım canının yanma nedeni kendini ister istemez kasman, ayrıca bak zevk aldığında kendini serbest bırakırsın ve p o kadar rahat girer ki sen hayret edersin, kayganlaşır vajinan falan, ama şimdi sen aparatla deneme yapıyorsun haliyle zevk almadığın gibi kendini kasıyorsun, inan o kadarı bile büyük başarı pns de hiç zorlanmazsın yönü bulup , ıkınma ve nefes alış verişlerine devam eder birde vajinanı yeterince kayganlaştırırsan kesinlikle Allahın izniyle olur, yeter ki olana kadar uğraş bir kere olmadı deyip bırakma.

kaderrrimm ben egzersize başlamadım salı çarşamba regl olmam gerekiyordu regl olacağım diye başlamadım şimdi de regl olmuyorum yaaa :KK43:

Kızlar çok moralim bozuk bayadır giremiyodum vajinismus seti almıştım dilatörlerle çalışırken sorun yok ama eş denemeleri hep başarısız oldu eczaneden VEMCAİNE SPREY aldım dişçiler flnda kullanıyormuş uyuşturmak için kullanan varmı aranızda sizde faydası olurmu yaaa:KK43: :KK43:
arkadaşım bak eş denemesinde başarısız olmamızın nedenleri şunlar genel olarak söylüyorum, egzersiz yapamayan ve egzersizden korkan biriydim ve ona rağmen aştım bunuda ekleyim,
1- bakın korktuğumuz için zevk alamıyoruz iş vajinaya gelince, olan kayganlığımızda gerginlikten adeta uçup gidiyor, yada yeterli gelmiyor,
2-korkuyoruz haliyle vajina girişini kasıyoruz,
3-kastığımız için vajina girişi kapanıyor haliyle giriş engellendiği için canımız yanıyor eşimizi itiyoruz.
4-vajinaya dimdik itmeye çalışıyoruz pns i yönde sorun yaşıyoruz.hemen pes ediyoruz.
çözüm şu
vajina içi yeterince kayganlaştırılacak bence zeytinyağ ile tercih sizin
üstte kontrol sizde olursa bacaklarınızı kapatmaz eşinizi itemezsiniz, bu arada çömelerek değil namazdaki gibi bacaklar yerde olacak şekilde oturursak
ıkınırsak kendimizi aynı anda kasamayacağımız için vajina pns girişine izin verir
ve derin derin nefes alıp verirken gevşememiz gerekiyor ki panik olduğumuzda asla bırakıp vazgeçmeyeğiz.
dimdik değil eşimizin göğsü ve omzu arasından tutarsanız işte o eğimle oturmanız gerekiyor dimdik değil.
birde giriş anında eşiniz sizi gevşetmek için dokunup uyarmaya çalışırsa işiniz sandığınızdan çok kolaylaşır, öncesinde duş alır ve eşiniz masaj yaparsa bununda faydası olur.

kkaderım benı hatırlarsın umarım nasılsın vajıyı yenlerdenmısın uzun zamanoldu sıteye gırmeyelı yardımcı olan arkadaslardansın bana
hatırlıyorum canım iyiyim hamdolsun sen nasılsın? benim 1.5 yıl oldu, ben yendikten sonra buldum siteyi.

kaderrrimm ben egzersize başlamadım salı çarşamba regl olmam gerekiyordu regl olacağım diye başlamadım şimdi de regl olmuyorum yaaa :KK43:
kuzum hamile olma ihtimalin var mı ? kaç gün geçti? stresten de olabilir üzülme. birkaç gün bekle test yaptır baktın hamile değilsin ağrın falan yoksa regl açısından yani,egzersizlere başla biran önce zaman kaybetme boşyere sen yaparsın biraz uğraşsan azimlisin aslında.sadece bu aralar kendini bıraktın.

kuzum hamile olma ihtimalin var mı ? kaç gün geçti? stresten de olabilir üzülme. birkaç gün bekle test yaptır baktın hamile değilsin ağrın falan yoksa regl açısından yani,egzersizlere başla biran önce zaman kaybetme boşyere sen yaparsın biraz uğraşsan azimlisin aslında.sadece bu aralar kendini bıraktın.

hamile olma ihtimalimi de bilmiyorum ki biliyorsun bu ay hep misafir süreci vardı ilişki durumunu çok yaşayamadık, ama regl ağrısı sızısından eser yok çok üşüyorum anlamadım ki pazartesiye kadar beklicem ses soluk çıkmazsa test yaparım olabilebilir o kadar eş denemesi içeriye ilerlemeyi başaramasada oralar gezdirirken kaçıvermiştir belki mercimek içimeee hehehe :)

ben 1 yıllık evliyim... daha birleşme falan hiç olmadı.. muayeneye gittim ben. doktor 2 parmağını da soktu ve ileri düzeyde olmadığımı sadece egzersiz yapmamı söledi.. ben egzersize başladım.. 2 tane kulak çöpünü denedim oldu. ama streçlemedim. o şekilde soktum biraz baskı hissettim ama daha sonra geçti. hatta biraz kan geldi çamaşırımda kan vardı.. kasıklarımda da ağrı hissettimm... bugün egzersizlere devam etcem nasıl devam edeyimm???**
arkadaşım vajina içine dikkat et kulak çöpünün pamuğu falan kalır, çok hijyenik olmak zorundasın, yenmeye çalışırken başka problemler çıkmasın aman dikkatli olun.
kasıklarda ki ağrı kendinizi çok kastığınız için oluyor, ağlarken kendini öyle kasarsın ki mesela çok ağlarsın sonrasında yüzünde bütün kaslar ağrır onun gibi.kastığınız zaman ıkının.büyük abdest yapar gibi.

:KK70: Evet artik okumamaya calisicam. Cok merak ediyorum ama :) insallah buralara ugramam gerek kalmaz
bak güzel kardeşim, birsürü kadın neden bu sorunu yaşıyor biliyor musun? eşlerini ne kadar sevse de, etrafta saçma sapan aman çok kanıyor yok çok acıyor laflarını duydukları için zevke değil acıya odaklanıyor,bak canım hiç korkma eşin anlayaşlıysa senin hazır olmanı beklerse ne acı ne başka şey, çok kanıyor diyenler, eşi afedersin cahildir cahil dediğim Allah ne verdiyse der kadını düşünmeden hareket eder o zaman zar değil de, zorla ittiği için korkutur ve kadının zarla beraber vajina dokusunuda zedeler,kan ordan gelir, millet de bilmez zardan geliyor sanır, zarın kanaması birkaç damladır aslında, ama eşin anlayışlıdır, bunun iki tarafında tam hazır olduğu zevk aldığı anda olacağına inanıyorsa yavaş ve nazik davranır ve asla sorun yaşamazsın. bu sayfaya artık bakma olur mu, bu kadar bilgi sana fazla bile. Allahın izniyle sorun yaşamazsın inşallah.

Son düzenleme:
hamile olma ihtimalimi de bilmiyorum ki biliyorsun bu ay hep misafir süreci vardı ilişki durumunu çok yaşayamadık, ama regl ağrısı sızısından eser yok çok üşüyorum anlamadım ki pazartesiye kadar beklicem ses soluk çıkmazsa test yaparım olabilebilir o kadar eş denemesi içeriye ilerlemeyi başaramasada oralar gezdirirken kaçıvermiştir belki mercimek içimeee hehehe :)
biliyorum bu aralar yoğundun canım da işte olacak ya bir kerede bile olabiliyor, inşallah hakkında hayırlısı olur. ayaklarını sıcak tut patiklerini giy =)mercimekte üşümesin varsa :KK1:

biliyorum bu aralar yoğundun canım da işte olacak ya bir kerede bile olabiliyor, inşallah hakkında hayırlısı olur. ayaklarını sıcak tut patiklerini giy =)mercimekte üşümesin varsa :KK1:

hemen giyeyim mercimek pişirmek zor bu devirde :)

X