Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

canım bence burayı okuma sen cünkü okudukca bende de olcak bende giremicem ilişkiye gibi beynıne mesajlar gönderirisin olacagı varsada olmaz allah korusun sen bi evlen başaramazsan ugra buralara

Son düzenleme:

Evet evlenmeden önce ben de böyle bir rahatsızlık olduğunu bilmiyordum canım. Sonradan oluyor ne yazık ki. Duvar gibi bir katılaşma diye tabir ettikleri vajina girişi aslında. Ama vajinismus nedeni ile kendilerini kastıkları için tabi duvar gibi oluyor ve onu o şekilde açıklıyorlar.
Sen kafana bunları sokma inşallah olmaz canım.

Oooo baya ilerlemişsin :) Başarman yakındır inşallah canım.
Peki bir kısmını alıp tamamını alamama nedenin acımasından korkman mı?

bı kısmını almam daha cok egzersize başlamadan yapıyodum o zman yanmam ve acı olyodu..egzersize başladıktan sonra tekrar denedim acı yok yanma yok ama yonunu bulamadım sanırım bıde tek parmakla denedım iki parmaktan sonramı yapmalıydım bılemedım..belkide pozisyon ayarlayamadım

Ôncelikle yenen arkadaşlara çok tesekkur ederim dönüp bize yardimci olduklari icinn. Bi sorumm olacak ben 8 cm almistim en sonn mumu kalinlastirip bi sure ara verdim ama dun aksam tekrardan denedimm biraz girdi ama sikisti kaldi giriste iki uc santim kadar sikisiyo sonra kayyo gidiyo o sıkışan yer canimi acitiyo baski yapiyo orda takiliyomm aynaylada baktim orasi altli ustlu et parçası var ama yanlari bos parmagimlada yanlara dogru parmagimi ittigimde bosluk var

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Canım benim vajina yönü popoya doğru afedersin.
Yani eşinin üstte olduğu pozisyonda düşünürsen dik olarak değil aşağıya doğru itmesi gerekir.

ben daha yenmedımde o bende de olyodu alıştıkca acı gecıyo zaten vajinanın acıyan tek bölgesi ora bol yag sür bence

canım bence burayı okuma sen cünkü okudukca bende de olcak bende giremicem ilişkiye gibi beynıne mesajlar gönderirisin olacagı varsada olmaz allah korusun sen bi evlen başaramazsan ugra buralara

Evet artik okumamaya calisicam. Cok merak ediyorum ama :) insallah buralara ugramam gerek kalmaz

Hiç önemli değil. Sizi en iyi biz anlıyoruz sonuçta.
O takılıyorum dediğin yer vajina girişi. Zaten orayı aştığında bitiyor olay.
Egzersiz yaparken kegel gibi vajinayı kasıp gevşetirsen orayı hissedeceksin.
Kastığın için orada takılıyorsun.

Canım benim vajina yönü popoya doğru afedersin.
Yani eşinin üstte olduğu pozisyonda düşünürsen dik olarak değil aşağıya doğru itmesi gerekir.

evet onu bılyorum egzersız falan yapınca onu ayarlıyorumda bıraz heycan yaptım ondan tamamlayamadım sanırım..bide doktorum yavaş gidelim dio ama ben hızlanmak istıyorum

evet onu bılyorum egzersız falan yapınca onu ayarlıyorumda bıraz heycan yaptım ondan tamamlayamadım sanırım..bide doktorum yavaş gidelim dio ama ben hızlanmak istıyorum

Canım zaten yapmışsın devamını getirmek kalmış. Dr eğer olmazsa başa dönme diye yavaş demiş.
Ama zaten girişi geçtikten sonra 1 cm alsan da aynı tamamını alsan da.
Cesaret edip dene bence :)

yok yok üzülmeme moralımıde bozmam bırınde olmazsa dıgerınde olcak bı şekilde olcak bugun değilse yarın

Evet tatlım devam et,diğer türlü zor olur zaten.içinde beklet falan.çıkar tekrar yap.birkaç sefer yap bu şekilde gün içinde.vajinanın içine bişeyin girdiğini,oranın açılabildiğini gözlerinle gör.rahatla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…