Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

canım sıkı gelmesinin nedeni senin kasman zamanla kendini kontrol etmeyi öğrendiğinde bu kadar esnekmiymiş burası diyeceksin...jeli bol sür sen kasarken kendini kurutuyorsun o yüzden çıkarırken zorlanıyorsun parmak oraya yapışmış gibi oluyor...vajinin içerisindeki doku içine giren maddeyi çepe çevre sarıyor mesela eş parmağı denemesinde bunu daha iyi anlayacaksın vakum gibi içeri çekiyo sanki

arkadaslar simdi egzersizden geliyorum.. ee tabi dizide bitti..

3. boyla denedim, bolca emla sürdüm ve ancak alabildim.
4. boyu denedim ama i ih 1-2 santim girdi dahasi olmadi.
bu emla vajinin icini bayagi bi uyusturuyormus yahu..
daha önce sadece birazcik dilatörün ucuna sürüyordum,
simdi bu büyük boylarda daha fazla sürüyorum, bir an önce
p.. denemesini gecebileyim diye.
biraz yanmada var hala, simdi daha iyi biraz evvel daha fazlaydi.
reglim gelmeden vaji cabucak alissa bari su son dilatörlere yaaaaaa..

günaydın, ben 13 günlük evliyim ve malesef hala eşimle beraber olamadım okadar berbat bir durumdayım ki. günlerdir internette okumadığım forum, makale kalmadı. defalarca denedik ama olmuyor. eşime bu eziyeti yaşattığım için kendimden nefret ediyorum artık. birde yıllardır bunu aşamamış insanlar olduğunu duyunca iyice ümitsizleşiyorum. lütfen bunu aşmış birileriyle konuşmam lazım. ümitlenmeye ihtiyacım var.

Selam canım hoşgeldin...
13 gün kısa bir süre benim araştırmaya başlamam bile 1 yıl sürdü ve sonunda 1 yıl 9 aylık gibi evliyken başarabildim. Eşime eziyet etmişim gerçekten
Senin şimdiden bilinçli olman güzel...
Burda senin yaşadığını yaşamış ve yardım edecek çok insan var...
Kısaca özetler misin? Kasılıyor musun denerken? Parmak egzersizi denedin mi?

13 gün kısa bir süre gerçekten, aslında hiç kendimden beklemezdim böyle bişey. evlenmeden önce çok ileri gitmemiştik fakat bazı şeyler yaşamıştık eşimle. hiç kasılma veya korku duymuyordum. ilk bir kaç gün tam oraya gelince çığlık çığlığa anlam veremediğim panik ataklar yaşadım, sonra teyzeme anlattım o doktora gitmemizi söyledi. 4. günü balayındayken jinekoloğa gittik. muayene esnasında sadece biraz çekindim fakat hiç kasılma yaşamadım. doktor gleingelen jel verdi ve hiç bir sorun olmadığını söyledi. hiç bir eczanede bulamadık bu jeli okeyin kayganlaştırıcı jelini almıştık zaten. sonra sakinleştirici bir ilaç aldım, onu içerek denedik fakat kasıldığım için eşim duvara çarptığını söylüyor. sonra internetten okuduğum bazı makalelerle eşimle konuştum ve p..si yarısına kadar içime almayı başardım ben tamam demeden eşim söz verdi ve ileri gitmedi. sonra tamam dedim ama inanılmaz bir acı duyuyorum kızlık bir türlü bozulmuyor. sonra cesaretim kırıldı kendimi rahatlatarak içime alabiliyorum fakat devam ettiği zaman inanılmaz canım yanıyor. ya bu kadar canımın yanmaması lazım okadar ilerletmemize rağmen kızlık bozulmuyor sonra vazgeçiyorum ağlamaya başlıyorum hergün erteliyorum gittikçe daha zor gelmeye başladı.

özel mesaj attım cnm sana

Canım ilerlememesinin kızlık zarı ile alakası yok...
Eğer kızlık zarı p..si durduracak kadar kalın olsaydı bunu jinekolog zaten söylerdi...
İlerlememesinin nedeni yanlış yere itiyor olmanız da olabilir...
Mesela biz ilk denemelerde p...si dümdüz itiyorduk tabiki olmuyordu çünkü vajina yönü popoya doğrudur. Biraz aşağı doğru itildiği zaman hemen giriyor...
Bir de o takılıyor duvar gibi dediğin yer vajina girişi ve duvar gibi olmasının nedeni de senin kasman canım...
Egzersiz yaparak kolayca aşabileceğini düşünüyorum bu sorunu...

Günaydın kızlar uzun zaman oldu giremiyorum ayram temizliği itmedi gitti irde klavyem sorunluydu halada öyle ama idare ediyorum.Yeni arkadaşlar katılmışlar vede daha çok yeni evliler o zamanları çok iyi ilirim ümitsizlik,çaresizlik ama çok şanslısınız urayı erken uldunuz Allahın izni ile itecek sıkıntınız inşallah.Egzersizleri düzenli olarak yaparsanız çauk sonuca ulaşırsınız aklınıza takılan herşeyi sorun kolay gelsin şimdiden.

efet haklı olabilirsin çünkü okadar baskı uygulamasına rağmen kızlığın bozulmaması normal değil, hemen girmesi lazım. nasıl canım yanıyor anlatamam egzersizleri nasıl yapıcam hiç bir fikrim yok. o egzersizleri yaparken kızlığım bozulmazmı? bu arada teşekkür ederim iyiki bulmuşum bu siteyi, yaşamayan insanlara anlatınca şımarıklık yaptığımı düşünüyorlar gerçekten bilerek yapmıyorum Allah'tan eşim çok iyi bir insan o öyle düşünmüyor.

Canım aynı acıyı ben de hissettiğim için vajinismus olmuştum seni anlıyorum...
Egzersiz yaparken kızlık bozulmuyor ama biraz açılma oluyor...
Yani ilk seferde kırmızı gelmeyebiliyor. Bu eşin için sorun olabileceğinden ona egzersiz yapacağını söylemelisin...
Benim ilk denemede kırmızı gelmedi pembe akıntı olmuştu sadece...
2. denemede kırmızı geldi...
Hiç kırmızı gelmeyenler de var ama genellikle ilk denemede gelmiyor sonradan geliyor...
Parmak egzersizleri önce serçe parmak bir boğum ile başlanıyor. Başardıkta ilerletiliyor...

kızlar hekese günaydın;

dün akşam deneme yapacaktım ama işyerinde felaket yorulmuştum başımda ağrıyordu yemekten sonra
bıraz uzanayım demısım kanepede uyuya kalmısım offf dun aksam bosuna gıttı yanı
bılıyorsunuz orjınal bır sey deneyecektım dun aksam kondom la:)))))
neyse bu aksama kısmet olur ınsallah

aa dur bakalım ne oluyohemen oyle ...cok sanslısın sne bak erkenden buraya buldun olucak hıc korkma dusunme yıllarca yapamıycam falan dıye ..burda hep beraber baSArıcaz..bak burda herkez sne gıbı:))

Egzersiz yapan/yapmaya çalışan arkadaşlar :

1- Gülcel

2- Happyselly

3- Msbactery

4-
Aylin06
5- Masalelif

6-
Sera87 (2 parmak/5cm mum)
7-
Kardelenima
8- Aydazeren

9- Hndckr

10- Filesta

11- Masumcat
(2 parmak/eş)
12-
Seviim
13- Pamukelma (2 parmak)

14- Narcicegi16
15- Polimer (2 parmak)
16- Dilber1983
17- Aisha2010
18- Nilayy_84
19- İlayda_23
20- Obsess (1 parmak)
21- Canan1345
22- Sarısekerim86
23- Fatma0000
24- Coolfresh
25- Burcum86
26- Sukut
27- Unfaithful24
28- Hevalll
29- Deniz1987

30- Duman85
31- Sahara84
32- Vaveyla86

33- Hfz_kubra
34- Nill87
35- Naz8

36- Zezeze
37- Sadekahve
38- Zeytin96
39- Metahayal

merhaba arkadaşlar
malesef ben de vajinismusum.16 aylık evliyim ve hala bir birleşme yaşayamadık.bundan duyduğum üzüntüyü ve utancı anca siz anlarsınız.ilk gece denedik fakat nedense birtürlü sırtüstü yatarak denettiremediğim için ne kadar girdiği konusunda bir fikrimiz de oluşmadı.hep yüzüstü yatarak denedik.balayında da denemeye çalıştık fakat kasılmamdan ve korkumdan dolayı yine yapamadık ve 16 ay geldi geçti bile.eşimi çok seviyorum ve o belli etmese de onun da çok üzüldüğünü biliyorum.ondan öyle utanıyorum ki yüzüne bile bakamıyorum.o kadar anlayışlı ki tamamen zamana bıraktı durumu ve benim kendimi hazır hissetmemi bekliyor.yani denemiyoruz bile anlıycağınız.artık kendimden nefret eder oldum.hayattan soğudum diyebilirim.eşime bunları yaşatmak bana çok fazla vicdan azabı hissettiriyor.çare değil belki ama intihar etmeyi bile düşündüm.o kadar çaresizim ki ne yapıcağımı bilemiyorum.24 saat aklımda bu durum ama bu korkuyu birtürlü yenemiyorum.yorumlarınıza baktım başaranlar olmuş ne güzel ya bigün ben de başardım diyebilecekmiyim acabaparmak egsersizi de bana yapamazmışım gibime geliyo ya hiç denemedim gerçi ama çok itici bi durummuş gibi geliyo bana.nolur bana yardımcı olun özellikle de başaran arkadaşlar mesaj atarlarsa çok sevinirim.ciddi bir depresyondayım şu an.çevremde bebek soranlara olan gıcıklığım da had safhada

yok eşim böyle şeylere takılmaz elh. ben bu akşam hemen egzersizlere başlıyorum, kalçaya doğru ilerletmem gerektiğini söylediğn çok iyi oldu çünkü biz yukarı doğru baskı uyguluyorduk. umarım en kısa sürede başarırım. çok ama çok teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…