Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Rica ederim tatlım...
Vajina yönü aşağı doğru, biz de aynı hatayı yapıp dümdüz ilerletiyorduk sonra da neden olmuyo diyorduk...
Umarım kısa zamanda atlatırsın...

cnm ya emla falan aldım ama hiç sürmedim daha kullanmadım yani.
bide sabah denemiştik üstüne çok gitmedik
işe geç kalacaktı eşim
ama ne bilim hemen öle alamadım p..isi

normal ya..dediğim gibi acele etme.. hemen olmayabilir çok normal..telkin et kendini olacak hatta daha kolay olacak,bu sefer daha iyi biliyorum nolacağını gibi...
belki psikolojik baskı vardır,üstünüzde...deneyelim görelim oluyor mu ??? ödev gibi değil , sevişmek istediğiniz zaman yapın :)) :83:kk rtük beni bir gün kapatçak ama hayırlısı :)))

acele etmicem
birazda yorgunduk zaten
hafta sonuda temizlik var
o zaman bayramda olacak bu iş regl olmadan olsaydı bi
reglimde 9 gün sonra olur tahminim

acele etmicem
birazda yorgunduk zaten
hafta sonuda temizlik var
o zaman bayramda olacak bu iş regl olmadan olsaydı bi
reglimde 9 gün sonra olur tahminim

hemen pes etmek yok,burda yenen birçok arkadaşımızda da aynısı oldu,emla ile deneyin,,,,olmicak diye bişey yok,ilki nasıl olduysa ,yine olacak,kasma kendini,yapamayacam diye düşünme,

İleriye doğru atmış olduğumuz her adımda geçmişin izlerini üzerimizde taşıdıkça, yaşadıklarımızın sorumluluğunu almayınca bir adım ileri iki adım geri hareket ederiz. Aslında ilerlediğimizi sanıp olduğumuz yerde dönüp dururuz, kaybolmuşuzdur. Yaşanan tüm deneyimlere aynı şekilde bakıp aynı davranış şekillerinde bulunduğumuz müddetçe bu devam eder durur.
Bir an önce kendimizle yüzleşelim. İlerleyebilmek, hedeflerinizi gerçekleştirmek için kendinizle yüzleşmeniz gerekiyor. Aynanın karşısına geçin ve kendinize bakın. Gözlerinizin içine bakın. Şu an yaşamış olduğunuz hayat gerçekten arzuladığınız bir hayat mı? Hak ettiğinizi düşündüğünüz , kendiniz için uygun gördüğünüz hayat mı? Sorun kendinize hayatımdan ne kadar memnunum ne kadar mutluyum diye? Nasıl bir hayat yaşıyorum, neredeydim nerelere geldim neler yaptım, bir daha aynı yaşamı yaşamam gerekse nasıl davranırdım? Korkuların en büyük engellerimiz olduğunu biliyoruz. Biliyoruz ama uygulayamıyoruz. Nedeni ise geçmişimizde hepimizin sağdan soldan duymuş olduğu aslı astarı olmayan hurafeler...yada bizde bırakmış olduğu izler... Ne kadar başkalarını, bu işi hiç sorunsuz yapanları, evlenir evlenmez ilk gece kadın olanları suçlasak ta kızsak ta içten içe biliyoruz ki tüm kızgınlığımız, öfkemiz sadece kendimize. Hayatımızın sorumluluğunu almadan başkalarını suçlamak ise bizim kaçış noktamız. İçimizde biriken öfke, sadece kendime duymuş olduğum öfke.
. Kendimizden kaçmayı bırakarak özgürleşeceğiz yaşam içinde.. Red ettiğimiz herşey her zaman karşımıza çıkmaya devam eder. İçimizdeki duygular ve yaşanan tüm deneyimlerde bunun gibidir. Sadece kabul edilmeye,yaşanan her şeye sevgiyle bakılmaya ihtiyacı vardır.
İçimizdeki tüm parçalarımızı olduğu gibi sevgiyle kabul edersek o zaman bu parçalar bizim isteğimiz doğrultusunda yani seçimlerimiz ile birlikte hareket eder ve hepimiz aynı yöne yani hedefimize doğru rahatlıkla ilerleriz.Yoksa öfkeli, kızgın, intikamcı, suçlayan, güvensiz yanlarım benim hayatımda ben ileri giderken, beni geriye çekecek yada en sevdiğim insanların içinden bana seslenerek yine kendini hatırlatacak.Bunlardan kaçtıkça hayat boyu peşimden gelecek.Olumlu ve olumsuz duyguları ile insan bir bütündür. Bir insan ancak kendi içinde bütün olursa yaşamdaki bütünün de tam olarak bir parçası olabilir.
Şöyle düşünün siz duygularınızla, korkularınızla,düşüncelerinizle bir ordusunuz, bunlar birer asker. General sizsiniz. Askerler generalin emrine uymak zorunda.General durumu tam olarak anlattığında ve yönetimi eline aldığında isyan çıkmaz. Askerler tek hizada sıraya girer ve emirleri uygular. Tüm sorumluluk general’dedir, yani sizde.
Duygularınızı, düşüncelerinizi oluşturan askerler emrinizde olmalı. Size itaat etmelerini istiyorsanız onları da olduğu gibi kabul etmeli dengede olmalarına yardım etmelisiniz.
Şimdi aynanın karşısında oturun, durumunuzla yüzleşmeye başlayın. Neler yaptınız? duygularınız, korkularınız neydi? Bunların tam olarak sorumluluğunu alırsak, suçlanacak ne bir kimse nede suçlayacak bir yaşam buluruz. Tüm sorumluluk bende demek ve en önemlisi kendimize yaşatmış olduğumuz tüm bu durumlardan dolayı kendimizden özür dilemek kendimizi affetmek, sonrada arzumuz isteğimiz doğrultusunda adım atmak, kendimizle barışık olmak...

Nazlı teşekkür ederim açıklama için biraz içim rahatladı egzersiz yapmadan olmuyormu bu iş ne kadar zormuş

Egzersiz olmadan zor oluyor canım yaa...Bende çok uğraştım egzersiz hayatta yapamam,yapmam diye..Eşim dra gidelim dedi aradım cised üyesi bir dru sordum tedavi safhalarını bana söylediği yine nefes,kegel ve parmak egzersizleri büyük bir ihtimalle eve ödev olarak verecekti..Bende düşündüm bunu yapsam zaten evde yaparım,baktım kaçış yok başladım,Allaha şükürki bitti artık..İnşallah sizlerde başaracaksınız..

hoşgeldin cnm bende 1 aylık evliyim ve aynı sorun bendede var malesef. buradaki arkadaşlar Allah razı olsun çok yardımcı oluyorlar rabbim hepimize şifa verir inşallah. bu durumu kime anlatırsan anlat yaşamayan anlamaz canım bırak onlar şımarıklık diye düşünsünler hiç aldırma.bak ne güzel eşinde destek veriyor. bende dün hiç zaman kaybetmeden eczaneden emla krem, kayganlaştırıcı, prezervatif burada ne okuduysam aldım ve hemen oraya dokunmaya kendimi alıştırmaya başladım bile sakın vakit kaybetme.bunun sonunda bizi mutluluk bekliyor.Allah nasip ederse anne olmamızda başarımıza bağlı. ben artık vajinismus halimle bile barıştım ufacık bi hastalık ama ben onu çok kolay yeneceğim başaracağım çünkü vajinin,beynimin yönetimi bende onlar beni yönetemez. şimdi kendine gülümse ve başaracağım de. BAŞARACAĞIZ arkadaşım. insanlar bu işten zevk alıyorlar ve duyduğum kadarıyla kadınlar daha çok istiyormuş

Kesinlikle katılıyorum sana canım...
Bu durumu yaşamayanlar kesinlikle anlamıyor...
Ben birine söylediğim zaman ne alakası var herkes yapıyor dediler. Demekki eşini sevmiyorsun, istemiyorsun dediler...
Ama hiç alakası yok, bilinçaltı oyunu bu...

bende az ağlamadım bu durumdan tatlım ölmeyi bile düşünüyo insan eşime karşı hissettiğim mahcubiyette var tabi. ama çok şükür Allah korkusu ve Rabbimin desteğiyle dua edip sabredebiliyosun. buraya katılmamda bence Allahın bir lütfu bana. eşimle oturup konuştuk saolsun desteğini eksik etmio biraz mum olayını duyunca garipsedi parmağa ve kendi parmağına tamam dedi ama hatta artık bu durumun esprisini bile yapıyoruz. aşamayacağımız bir durum değil sadece beynimizdeki kirlilikten arınıcaz ve vajinayı tanıdıkça neyin ne olduğunu görcez dimi...

Kesinlikle öyle canım...
Benim 24 saat bu olay vardı hep aklımda...
Gündüz olucak diyordum. Akşam beynimi kemiriyordu...
Vazgeçiyordum denemekten bile erteledikçe beynim rahatlıyordu...
Ama ertelemek çözüm olmuyor işte...
Üstüne gidilmeli bu işin...
Az göz yaşı dökmedik mutluluk hakkımız bizim de...
Ben çok şükür nisanda yendim...
Darısı hepinizin başına inşallah...

amin canım inşallah sen ne kadar sürede yendin? ve şimdi rahat rahat oluo mu?

ne mutlu sana :) Rabbim bir daha göstermesin.. ne kadar yeni evli olmuş olmama rağmen ne kadar bunaldım, kim bilir uzun süre aşamayanlar neler yaşıyorlar. Allah herkesin yardımcısı olsun.

amin canım inşallah sen ne kadar sürede yendin? ve şimdi rahat rahat oluo mu?

Canım ben 1 yıl 9 aylık evliyken başardım...
Bu siteye ocakta üye oldum 3 ay sonra yendim...
Ama böyle olmasının nedeni egzersize bi türlü başlamıyordum...
Bir iki defa egzersiz yaptım sadece o da Bahar'ın zoruyla...
Ama beynimi inanılmaz hazırladım ve egzersizsiz oldu :)
Evet canım şuan rahat rahat oluyor hiçbir problem yok çok şükür...

ne mutlu sana :) Rabbim bir daha göstermesin.. ne kadar yeni evli olmuş olmama rağmen ne kadar bunaldım, kim bilir uzun süre aşamayanlar neler yaşıyorlar. Allah herkesin yardımcısı olsun.

Amin darısı başına tatlım...
Ben de çabuk yenemeyenlerdenim canım kabus gibi geceler yaşadım...
Eşim başta çok anlayışsızdı sonradan bilinçlendi...
Allah kimseye yaşatmasın, yaşayanlar da biran önce yensin inşallah...

inşallah darısı bizimde başımıza canımmmm inşallaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhh. tekrar tekrar söylüyorum ve hep söylicem ALLAH KİMSENİN BAŞINA VERMESİN. Bi kızım olursa ona herşeyi güzel bi dille anlatıcam kesinlikleee

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…