Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

merhaba arkadaslar bende vajinismus hastasıyım 2 senelik evliyim bende bi uzmandan yardım alıyorum ama yinede çok zorlanıyorum yardımlarınızı bekliyorum inşallah hepimiz kurtuluruz şu hastalıktan 18:

kıslarrrrrrrrrrrrrrr
hamileyimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
ve çok mutluyum
şükürler olsun ki meleğim geliyo

tebrikler canımm...

ama son mesajını yeni okudum.... bir tanem bu testler enayi çıkabiliyor ve bu aptal şeyler büyük yıkımlara yol açabiliyor arkadaşımdan biliyorum ... bir dahakine 2 tane test al öyle yap.. inş. bir dahakine gerek kalmaz inş hamilesindir...Allahım gönlüne göre versin... değilsen de üzülme...biz neleri aşmadık..ona da yetişiriz... Adetine yakın zamanda döllenme olduguysa regl akıntısı gelebiliyor.. üstüne görme.. güzel haberlerini bekliyoruz...

Son düzenleme:

iyi dayanmışsın kadına... böyle lafı koyar bi de kafa atardım o aptala .... allahım..gerdin beni kıjj :)):84:

Egzersiz yapan/yapmaya çalışan arkadaşlar :

1- Gülcel

2- Happyselly

3- Msbactery

4-
Aylin06
5- Masalelif

6-
Sera87 (2 parmak/5cm mum)
7-
Kardelenima
8- Aydazeren

9- Hndckr

10- Filesta

11- Masumcat
(2 parmak/eş)
12-
Seviim
13- Pamukelma (2 parmak)

14- Narcicegi16
15- Polimer (2 parmak)
16- Dilber1983
17- Aisha2010
18- Ysmnmawi
19- İlayda_23
20- Obsess (1 parmak)
21- Canan1345
22- Sarısekerim86
23- Fatma0000
24- Coolfresh
25- Burcum86
26- Sukut
27- Unfaithful24
28- Yagmur82
29- Deniz1987

30- Duman85
31- Sahara84
32- Vaveyla86

ilk gece hakkında bir torba dolusu yalanla genç kızların zihnini dolduran koca karıları nefretle kınıyorum

zumrut sana katiliyorum, ama sadece o hikayeleri anlatan kadinlar degil, doktorlarda o korkuyu saliyor. evlenmeden önce gittigim jinekolog, evlendiginde agrili iliski yasiycaksin büyük ihtimalle demisti. o korkuyla evlendim böyle oldum iste...

evet ne yazık ki...

dünden beri 9 doğuruyordum noldu oldu mu diye...akşamüstü aradı arkadaş... olmuşşşşşşşşşşşşş nası sevindim anlatamam sanki 2. kez vajiyi yenmiş gibiyim... çok şükür...

yalnız kendini çok sıkmış... neyse zamanla geçecegini anlattım... oh bee

kızlar günaydın büük gün doktora gidiyorum küçük bi problem var bu ikinci doktorum ilkinden memnun kalamdım kalbim yine küt küt dua edinn bde muane olucam daha da küt küttt...

Merhabalar, bende vajinusmus tedavisi için doktora 1 defa gittim 4 aylık evliyim ve parmak egzersizi verdi doktor iyi geldi birleşme yaşadık ancak giriş kısmında acı duyuyorum daha da ve neden olduğunu anlamıyorum. Ağrı var ve bundan kaynaklı sorun yaşıyorum. Bir problem bitiyor diğeri başlıyor.. Bunla ilgili bilgisi olan varmı,, doktora gitmek istemiyorum ...

kendini sıkıyor musun ilk girişte? eğer sıkıyorsan ondandır...

selam kızlar bizde dün gene eşimle denmee yaptık p.. büyük kısmını aldım sonra giriş çıkış yapmaya çalışırken bir kısmı dışarda olduğunu farkettim ama eşime göre sorun yoktu sızı ve baskı vardı ama oldu yine sanırım bu 2 .denemizdi biraz ağır oldu ama çok teşekkürler burdalki herkese bu aşamaya gelmek bile benim için çok iyiydi. acı zamanla geçer sanırım bocuss alevsi venüsten elifnil nazlı bahar ne kadar çok kişi yardımcı oldu sağolun arkadaşlar tekrar gelişmeleri haberdar edicem .))

canım benım..tebrık ederım hıc takılma olucak hepsı bak ben tam 4 deneme hep yarısı oluyordu zamnla hepsı oluyo ..sen basraıdn bunu duusn sımdı...tekrar tekrar tebrık edıyorum senı

merhabalar
vajinismusu yendiğinizi söylemişsiniz nasıl başardığınızı anlatırmısınız? lütfen çok acil yardıma ihtiyacım var. bunu yaşamış birileriyle konuşmalıyım. jinekoloğa göründüm sadece psikolojik olduğunu söyledi.

slm hosgeldın aramıza burda parmak egzersızız yapıyoruz ben 1 bucuk yıl sonunda basardım hıc denedınmı parmak egzersızlerını

egzersiz 1- ayna egzersizi= vajinayı bolca jelle sonra bir ayna yardımıyla kendi vajinanı incele.dudaklarını aç deliği gör vs.2-3 gün en az yarım saat süreyle incele.

egzersiz 2- 1 parmak 1 boğum= incelemelerini yaptıktan sonra 1 hafta kadar hergün enaz yarım saat işaret parmağını ve vajinanı iyice jelle işaret parmağının bir boğumunu 20-30 derecelik bir açıyla(dik olarak yerleştirmeye çalışma) vajinanın içine yerleştirmeye çalış.kasılma olacaktır.kasılma olduğu sürece parmağını içeden çıkarma ani hareketler yapma.kasılma bitince çıkar tekrar dene.ne kadar süre egzersiz yaptığını kaç kez yerleştirdiğini kasılma ve kaygı için 1den 8e kadar numara ver.kasılma ve kaygı ne kadar yüksek olursa ona göre yüksek puan ver.her defasında biraz daha azalacaktır.1-2 olduğunda diğer egzersize geçebilirsin.

egzersiz 3- 1 parmak 2 boğum.yukarıdaki egzersizle aynı ama işaret parmağının iki boğumunu yerleştir.çok zorlanırsan bi önceki egzersize geç.kaygı seviyesi azalınca diğer egzersize geç

egzersiz 4- 1 parmak tamamı. 1 parmağın tamamını yerleştirmeye çalış.yapamazsan bir önceki egzersiz.kasılma kaygı 1-2 arası olduğunda diğer egzersiz.

egzersiz 5- 2 parmak 1 boğum= işaret ve orta parmağının ilk boğumlarını yukarıdaki şekilde vajinaya yerleştir.çok zorlanırsan bir övceki aşama.rahatlama olunca 6.egzerszi.

egzersiz 6- 2 parmak 2 boğum= işaret ve orta parmağının 2 boğumunu yerleştirmeye çalışacaksın.

egzersiz 7-2 parmak tamamı her iki parmağını sonuna kadar vajinaya yerleştirmeye çalış.

egzersiz 8- makas hareketi= iki parmak 1,5 boğum kadar parmaklarını yerleştir ve içerde parmaklarını makas gibi hereket ettirmeye çalış.bu egzersizi eş parmağına geçtiğiniz zaman bile hergün en az 20 dk uygulayın.

egzersiz 9-eş parmağı= yukarıdaki yazdığım tüm egzersizleri eş parmağı ile deneyin.her bir alıştıma için 1 hafta verin ve hergün yapın.ilk zamanlar eşinizin parmağını kendiniz yönlendirin.rahatlama olduğunda ondan yavaş yavaş kendisinin yapmasını isteyin.tüm bunları yaprken jel kullanmayı unutmayın.

egzersiz 10-penis başı= vajina ve eşinizin penisini güzelce jelledikten sonra penis başını vajinaya yerleştirmeye çalışın.penis başı içeri girer girmez çıkarmayın.sakinleşin kasılmanın azalmasını bekleyin ve yavaşça çıkarın.tekrar tekrar deneyin.bir süre sonra tekrar birleşmeye çalışın.ilk zamanlar jeli kullanmanız kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak.kuruma hissi olmuyorsa jele gerek kalmayacaktır.
Eğer p...s denemesinde başarısız olursanız mutlaka p..s kalınlığında bir aparat ile deneme yapın onu aldıktan sonra p..s girişinde daha rahat olacaksınız.Parmak egzerszileri sırasında klasik beyaz mumda kullanabilirsiniz buda psikolojik olarak iyi geliyor.ve bir püf noktası daha egzerszi sırasında derin nefes alın ve nefesinizi verirken ıkınarak parmağınızı ittirin ıkındığımız zaman vaji açılıyor unutmayın.
.

bende 1 yıllık evliyim arkadaşlar.sürekli yazılanları takip ediyorum.bizde doktor ulusoya gitmeyi düşünüyoruz.ama zaman geçtikçe benim kasılmalarım azalmaya başladı.sürekli araştırarak kendimi rahatlattım ama halen ilişkiye giremedik.şimdiye kadar doktorada gitmedim.şimdiki denemelerimizde acı hisside azaldı ama p...i alamadım eşim duvar var gibi diyo.napmam lazım doktora gidiyimmi denemelerle sonuca varabilirmiyiz?yardımlarınızı bekliyorum.

Bende aynı durumdaydım arkadaşım..Kendim yapamayacağım sanırım diye düşünüyordum.Dr araştırdım ve aradım,dr bey bana kegel,nefes ve parmak egzersizlerini yapacağımızı söyledi..En son cvp alamazsak hipnoz yaparız demişti ama buradaki arkadaşlar dra gitmedende yapabileceğimi söylediler...Zaten drunda yaptıracağı şey aynı,üstelik üzerine baya yüklü bir ücret ödeyecektim.İyiki dinlemişim ben başardım,inşallah sende başaracaksın..

ben evde kendim çalışmıyorum sadece eşimle deniyoruz.parmak egzersizlerinden kaçıyorum hiç denemedim bile.bilmiyorum kafam çok karışık.sen neler yaptın nasıl yendin?

ben evde kendim çalışmıyorum sadece eşimle deniyoruz.parmak egzersizlerinden kaçıyorum hiç denemedim bile.bilmiyorum kafam çok karışık.sen neler yaptın nasıl yendin?

Canım bende hiç parmak yapamam diyordum,burdan bir arkadaşım dedi kulak çubuğunu dene diye.Önce onu denedim,nede olsa daha ince.İlk onu aldığımda içeri çok kasılıyordum ama ilkiyle ikincisi arasında çok fark oluyor.İkinci denememde daha rahattım yani,bence vakit kaybetmeden başla,canım...Ben 14 ay sonra başladım,egzersizlere,keşke o kadar beklemeseymişim diyorum şimdi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…