Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Canım bende hiç parmak yapamam diyordum,burdan bir arkadaşım dedi kulak çubuğunu dene diye.Önce onu denedim,nede olsa daha ince.İlk onu aldığımda içeri çok kasılıyordum ama ilkiyle ikincisi arasında çok fark oluyor.İkinci denememde daha rahattım yani,bence vakit kaybetmeden başla,canım...Ben 14 ay sonra başladım,egzersizlere,keşke o kadar beklemeseymişim diyorum şimdi..

peki başladıktan ne kadar süre sonra hallettin sorunu?ve şu an sorun yaşıyomusun?

peki başladıktan ne kadar süre sonra hallettin sorunu?ve şu an sorun yaşıyomusun?

Ben iki ayda hallettim ama o kişiden kişiye değişiyor canım..Çünkü burada 1 haftada halleden arkadaşlarda var ama hallediliyor gerçekten,aşılmayacak birşey değil..Bende bir sorun yok Allaha şükür,herşey yolunda..

evet baharcım saol sizlerin sayesinde yendim ve rahatlatma kısmı rahatlama kısmı da gelicek inşallah olsun bu da büyük başarı diyorum bendeeee :))) teknikler doğru ilerliyoruz...

ilkinde canım acıdı demiştin belki ondan korktun kastın.. benim ablamda anestezi ile oluyor :)) o bilmez beni ama o da vajinismus ... yani aslında beni de o yaptı sayılır.. ama o eşinden ayrı yani tedavi olmadı.. ama kontrollerini anestezi ile yaptırıyor..

kızlar egzersizlerini eşlerine yaptıran var mı ???

canım ben eşime yaptırıyorum.. çok rahatım.. Hala kendi parmağımı dokunduramıyorum oraya. Ama eşimin 2 parmak 2 boğuma kadar aldım hem de emlasız başardım bunu.. şu an regl olduuğum için ara werdik maalesef:KK8: Walla ben çok memnunum.. Kendi parmağımdan rhatsız olduğum için ona yaptıryorum.. Hem o daha iyi görüyo mekanizmayı :KK9::KK9::KK9: Eğer kendi parmağından rahatsız oluyosan denemeni tawsiye ederim..

selam kizlar, ya ben tam 1 haftadir egzersize devam edemedim yaaaaa..
bugün tekrar baslicam ama insallah.. ipin ucunu birakmak yokkkkk!!!!!

sizleri cok seviyorum yaa! sayenizde son asamaya kadar geldim!
sizi kocaman öpüyorummmmm !!!

ilkinde canım acıdı demiştin belki ondan korktun kastın.. benim ablamda anestezi ile oluyor :)) o bilmez beni ama o da vajinismus ... yani aslında beni de o yaptı sayılır.. ama o eşinden ayrı yani tedavi olmadı.. ama kontrollerini anestezi ile yaptırıyor..

evet ilk doktor mahvetti beni dün gece rüyalarıma girdi doktor gece bi uyandık uyu uyuyabilirsen anaestezi 1 saat olur falan dedi bde ben küçük bi operasyonda geciricem doktor onun için de rahat olur dedi .ablan kac dakka da ayılmıştı hatırlayabilirmisin canım .

Egzersiz yapan/yapmaya çalışan arkadaşlar :

1- Gülcel

2- Happyselly

3- Msbactery

4-
Aylin06
5- Masalelif

6-
Sera87 (2 parmak/5cm mum)
7-
Kardelenima
8- Aydazeren

9- Hndckr

10- Filesta

11- Masumcat
(2 parmak/eş)
12-
Seviim
13- Pamukelma (2 parmak)

14- Narcicegi16
15- Polimer (2 parmak)
16- Dilber1983
17- Aisha2010
18- Ysmnmawi
19- İlayda_23
20- Obsess (1 parmak)
21- Canan1345
22- Sarısekerim86
23- Fatma0000
24- Coolfresh
25- Burcum86
26- Sukut
27- Unfaithful24
28- Yagmur82
29- Deniz1987

30- Duman85
31- Sahara84
32- Vaveyla86

33- Hfz_kubra
34- Nill87
35- Naz8

Venüscüğümm haftasonu denedik gene duvar engeli yarıda bıraktı bizi:85:
parmak egzersizi yapamıyorum eşim razı değil bide bu sorun var başımda:95:
kageli yapıyorum...

ee haftasonu başaran arkadaşlar varmı bari onların sevinçlerini paylaşarak mutlu olalım:13:

kageli yapıyorum...

ee haftasonu başaran arkadaşlar varmı bari onların sevinçlerini paylaşarak mutlu olalım:13:

sukut naber cnm
hala aynı di mi
sen egzersizlere ondan gizli başlasan olmaz mı?
bizimde hafta sonu p..sin yarıya kdr oldu ondan sonrası olmuyo sanki duvar ya :KK43:
sen hiç alabiliyo musun bi kaç cm?

sukut naber cnm
hala aynı di mi
sen egzersizlere ondan gizli başlasan olmaz mı?
bizimde hafta sonu p..sin yarıya kdr oldu ondan sonrası olmuyo sanki duvar ya :KK43:
sen hiç alabiliyo musun bi kaç cm?

hamd olsun yağmurcuğumm bu durum dışında iyiyim sen nasılsın yazılarını takip ediyorum ne güzel yarısına kadar alıyosun.benim hala aynı:85:
sadece ucunu alabiliyorum kendini ittirince eşim çok acıyor bütün morelim alt üst oluyor eşiminde... ne kadar zor bir durum yaa:KK14:

egzersizleri yaparım habersiz ama kızlık zarım için endişeleniyorum ona bişi olursa diye endişeleniyorum.

sen emla kullanıyormusun canım.kayganlaştırıcı olarak ne kullanıyosunuz doktor vazalin dmeişti denedik çok faydasını görmedim.bi arkadaşta bepanten ile başarmş ..su bazlı kayganlaştııcı ve kremli prezervatifide öneriyorlar.hangisi daha yardımcı olur acaba:13:

kageli yapıyorum...

canım benim eşinle konuş güzel bi zamanında beraber doktora gidin kızlık raporunu al bazı erkekler malesef farklı şeyler düşünebiliyorlar ne kadar modern olurlarsa olsunlar kızlık bi takıntı halinde malesef onun içinde bir şüphe kalmasın çok yanlış bi düşünce ama şu an senin bunu gurur meselesi yapıp uzatmana gerek yok şu iş bitsin ayrıca bu konuyu üstüne basa basa konuşursun eşinle...sonra parmak egzersizini o yapsın sana zaten esneyeceği için kırmızı gelmeyebilir yarın öbür gün niye kırmızı gelmedi diyede kafaya takabilir...o kendisi yaparsa belki içi daha rahat olur...

hamd olsun yağmurcuğumm bu durum dışında iyiyim sen nasılsın yazılarını takip ediyorum ne güzel yarısına kadar alıyosun.benim hala aynı:85:
sadece ucunu alabiliyorum kendini ittirince eşim çok acıyor bütün morelim alt üst oluyor eşiminde... ne kadar zor bir durum yaa:KK14:

egzersizleri yaparım habersiz ama kızlık zarım için endişeleniyorum ona bişi olursa diye endişeleniyorum.

sen emla kullanıyormusun canım.kayganlaştırıcı olarak ne kullanıyosunuz doktor vazalin dmeişti denedik çok faydasını görmedim.bi arkadaşta bepanten ile başarmş ..su bazlı kayganlaştııcı ve kremli prezervatifide öneriyorlar.hangisi daha yardımcı olur acaba:13:

sağol cnm biraz hastayım grip oldum
aman dikkatr edin salgın var
hasta olduğumdan dolayı deneyemedik 3 gün.
aynen bnm eşimde kendini ittirince felaket bi acı hissediyorum
istemsiz her tarafımı sıktığımı fark ediyorum acıdan.
emla kullanmayı istiyorum aslında iyileşeyim alırım. bi onu denemedim.
prev.. de almadım ben hiç
kayganlaştırıcı olarak bi tek gletit gelen jel aldım onlada yapamadık harcadık tüpleri o kdr :KK1:
belki ondanda alsam denesem olur dicem ama
bu iş psikolojik cnm ya
bepanthen var öylece duruyo tuvalet aynasının önünde :)

Son düzenleme:
X