Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

süper o zaman:)

senin tek eksiğin cesaret ve birazcık parmak egzersizi...egzersizleri yaptıkça kendine güvenin geliyor...

buradan bir arkadaşım vardı,gerçi hala var:) ece111... bitanem benim o... bana çok destek olmuştu... mumu pamuk ve streç filmle sarıp yapay penis haline getirdim onun önerisiyle... parmaktan sonra bi de onunla egzersiz denedim... olmadıgı zamanlar oldu tabi, moralimin bozulduğu,ağladığım...zaten o dönem hayatımın en kötü dönemiydi...o kadar sıkıntı çektim,hastalık vs... yani artık sevinçli bir haber almam gerekti.... bir akşam yine önce aparatımla denedim...onun tamamını aldığımı gördükçe cesaret geldi, eşimle denedik... git-gelli bir ilişki yaşadım ilk kez, çok mutlu oldum:)))

bana kalırsa senin yapmaman için hiçbir eksigin yok...ben vajiyi 1,5 sene sonra yenebildim...cicim aylarım hüzün ve gözyaşıyla geçip gitti....vaji yüzünden bir sürü sorunumuz oldu...bu güzel zamanlarını heba etme, egzersizlerine başla ve cesaretini topla anlaştık mı:)
:13:

p...s te gelgit lop diye olmaz.. yeni evlenenlerde öyle hemen hızlı gelgit yapamaz...oranın açılması lazım.. yavaş yavaş ...gel git ler daha sonra serileşiyor.. yani ben öyle lopp diye yapamadım :)) 1 hafta içinde beynin alışıyor , kendiliğinden oluyor.. sen yenmişsin canım tebriklerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

geçen ay ve ondan önceki ay ben yaşadım... berbattı... normalde 28 günde bir olurdum 23 günde bir oluyorum son 2 aydır ve sanki işkence gibi... hiç gelmiyor içimde tufanlar patlıyor fakat son gününde oldum ve ertesi günü gelmedi..benim anatomime aykırıydı ..ben ilk günleri olurum sonra tek tuk gelir.. bu ay da öyle olursa dr a gidicem.. yarın 23.günlük sirkülsayona göre regl günüm ... ama sadece kasık ağrım var ... belirtiler yok ...dobik bir sivilcem çikolata isteğim asabiyetim henüz başlamadı :))

hapı bıraktıgın için canım... bende evlenmeden önce başlayıp 3 ay kullanmıştım o lanet hapı... bıraktıgın gün kanama oluyor devam ediyor

çikolata isteği magnezyum seviyesinin azalmasındanmış... ben hergün magnesuim diasporal içiyorum...onun sayesinde tatlı krizlerim azaldı...ama göğüste hassasiyet,sivilce, sürekli adet olacakmış gibi sancı,özellikle kasıklarda ve poponun içinde...

sanki yumurta kapıya dayanıyor da çıkamıyor gibi....

kızlar merhaba
aynı sorun bende de var
yeni evliyim yapamadık hala ne zor bişeymiş bu
ama eşim hep destek oldu
illaki bi gün olur üzülme dedi
egzersiz diyosunuz zarı bozmaktan korkuyorum bende.
bu akşam emla ile denesem ne dersiniz ?
ayrıca p..si 2 cm fln alabiliyorm sonrası sanki duvar
yrn dr.a gitmek istiyorum birde.

slm hosgeldın..emla kullanman ııcn egzerszı yapna gerek cunku ıc kısma surmen gerkelı yanı parmagınla...kızlık zarı parmak egzersızızyle bazen bozulma tehlıkesı yasıyo ...ama genellıkle genıslıyor dogru sekıdle ılerlersen ılk serce parmakla yapman gerek esıne egzerszılerden bahset bılgısı olsun

ayy canım benimm çok teşekkür ederim ..tabi korkum yok yeterki olsun hemen başlarım
hatta sizlerle tanıştığım gün yani perşembe hemen parmak egzersizlerine başladım...
parmak egzersizi kolay geldi bana ilk denememde pırt diye oluverdi ahh eşimlede öyle olsa menet

akşam bahsederim o zmn cnm.
daha egzersizleri öğrenmedim geçmişe bakarım.
bişeyi merak ediyrm
zar 2-3 cm ileride mi yoksa dahada ileride mi
cvp yazdığın için tşk ederim.

AAa aaa benden biri daha vat hoşgeldin arkadaşım bende bir aylık evliyim tıpkısının aynısı sorun bende var birlikte ilerliyelim.bende perşembe katıldım topiğe Allah razı olsun bütün arkadaşlar çok yardım ediyor.Rabbimde onların sıkıntılarını geçirsin inş. onlar bizim sıkıntımızı hafifletmek için elinden ne geliyorsa yapıyorlar

evet cnm ya saolsunlar
senin konunu gördüm daha önce
bende de aynı sorun var işte inanılmaz bi acı var
yada ben mi abartıyorum falan diyorum
vajinismus muyum gerçekten ondan bile emin değilim bu durumdayım işte
bnmde 1 ay olacak bi kaç gün sonra
benden önce evlenenler pozisyon bile değişip yapıolarmış valla byk başarı diyorum kendi kendime :)
biraz açık yazdım ama

inşallah canım birlikte bı sorundan kurtuluruz.
benim arkadaşımda aynı sorundan muzdaripti
demişki eşine ağlasamda bağırsamda sen şefkat gösterme devam et
diyo o akşam oldu çok zor olsada bana bu formül cazip gelmedi

bende eşimle bu akşm konuşacağım parmak egzersizi olayını zira ilk gecemiz olmadığı için sonra neden kanama olmadı demesin.biz parmağımızla bozarsak yanlışlıkla

ya demez zannetmiyorum
şu işi yapamıyoruz parmak egzersiziyle bozuldu deyince inanmıcak mı ki
zaten nelerle uğraşıyoruz daha başındayız ama kaç günde çözeriz acaba kızlar bu sorunu????
cnm bnmde yengem vajiydi 1,5 sene yapamamış kimseyede söylememiş
sonra bi akşam aralarında sorun olmuştu tabi aileler duydu kötü oldu yani
sonra dr falan gitti
yapıncada söyledi
sonra bi daha ne biz sorduk zaten sormayızda nede o söyledi öyle işte cnm
zorlada olur mu ya ya yırtılsaydı arkadaşının rahmi

slm arkadaslar bende yeni katıldım aranıza 2,5 yıllık evliyim.aynı problemi bzde yaşıoruz eşimle.bu problemi çözmek istiyorum ve artk bnde diğer evli çiftler gbi bebk sahibi olmak istiyorum yardmlarınıza ihtiyacım var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…