Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

merhaba, umarım bu sorunu yaşayan herkese bu mesajı atmak nasip oluur. ben de yendim çok şükür şuan alıştırma aşamasındayım, git gel yapmayı çok az yapabildim baskı hissi normal sanırım ona da alışacağım :/
öncelikle şunu söylemeliyim, kendi cesaretiyle dilatör çalışması yapan herkesi tebrik ediyorum, sizler büyük bir adım attınız, ben maalesef o kadar cesaretli değildim ya da tekniğine hakim değildim, uzman desteğiyle çözmeye karar verdim, şimdi bu süreci atlatınca yapabilir miydim evet tek başıma da olabilirdi ama çok zamanımı alırdı o yüzden iyi ki uzman desteği almışım diyorum burası ayrı.

evde kendi başıma deneyeceğim uzman desteği alacak bütçem yok diyenler için burada uzun uzun herkes anlatmış alıntılanan 4 - 5 mesaj var sürekli son sayfalara düşüyor, oradakileri harfiyen yapın derim. öncesinde dilatöre çok karşı biri olarak söylemeliyim ki bunu en kolay ve kısa zamanda çözecek şey dilatör... parmak egzersizi bana itici geliyordu açıkçası o yüzden yapabileni yine tebrik ederim ama dilatör çok daha yardımcı, boy boy olması da algınızı açıyor.
dilatörü yattığınız yerde paralel tutmak çok önemli yani uzanır vaziyette deniyorsanız kafanızı kaldırmayın(karın kasları kasılır ve almak güçleşir) bunun yerine yastık alın kafanızın altına ve uzanır vaziyetteyken yere paralel olacak şekilde almaya çalışın, acı hissettiğiniz an derin nefes ıkınma ve hafif itiş çok önemli. bunların hepsi yazıyordu zaten o alıntılanan mesajlarda. ben de bir nebze olsun fayda sağlarsam diye yeniden belirtmek istedim.
bir de ben doktorumunda tavsiyesiyle birkaç krem ve ultrason sırasındaki jeli kullandım, bunları kullanıp kullanmama konusunda bir doktor tavsiyesi önemli(orada enfeksiyon vs varsa diye) ona göre kullanırsanız iyi olur ama ilk aşamalarda algınızı açabilmek için bu krem ve spreylerin faydası var bence de çok kolaylaştırıyor almanızı...
alışınca onları da bırakırsınız inşallah...
çok detaylı yazmadım çünkü inanın buradaki tecrübelerle aynı, sadece denk gelmediğim şeyleri ve kendi tecrübelerimi ekledim. en kısa zamanda çözmeniz dileğiyle.

bu arada acıdı mı sorusuna gelince hayır acımıyor sadece doğru pozisyonu bulmak önemli, baskı ve çok az yanma hisleri oluyor o da inanın bana acısı elinize yanlışlıkla iğne batmasından daha azdır.
en önemli şey gerçekten nefes ve ıkınmak, kegel egzersizlerini de ilk zamanlar günde 1 2 saat yapmıştım ben çok faydasını gördüm. bunları rutinle yaptığınızda 1 haftada bile fark edecek inanın, bir kere orayla ilgili farkındalık da artıyor. hayat enerjinizin yerine gelmesi duasıyla, buradaki herkese de ayrıca teşekkür ederim destekleri ve önerileri için :)

Acaba durumum çok mu ileri nasıl olacak diye bin tane şey düşündüm birkaç saat içinde

Acaba durumum çok mu ileri nasıl olacak diye bin tane şey düşündüm birkaç saat içinde
Yok durumun ileriliği vs değil hepimiz böyleydik zaten böyle olmasak vajinşsmus olmayız ki. Bana oraya bir şeyin girmesini bırak girme fikri aklımdan geçerken bile canım yanıyordu. Gerçekten düşünmek canımı acıtıyordu. Garip bi rahatsızlık bu. İnsan yaşadığı şeyleri sadece kendisi yaşıyor zannediyor, en kötü vaka benim, en zoru benim gibi görüyor da; hepimiz öyleyiz. Emin ol, yaptıktan sonra güleceksin bu fikirlerine. Ben de buradan arkadaşlarımın yardımıyla çözdüm zaman zaman çok komik şeyler sorduğum olmuştu onlara. Maalesef organımızı tanımıyoruz bundan kaynaklı sanırım. Endişe etme fikirleri bi çıkarmaya çalış kafandan bi çalışmaya başla hiç bir şey yapamasan da başla gerisi gelecek zaten

Çok düşünme kegeli ve dilatörleri yap tamam. Bu iş oluruna bakınca çözülüyor. Egzersizleri yaparken sevdiğin diziyi izle veya bir konser falan izle aklın tamamen orada olmasın.
Ben en sevdiğim eski bir diziyi açıyordum. Sahnelere dalarken bazen farkında olmadan yapmış oluyorum. Aslında diziye odaklanıp vajeni sıkmayı unuttuğumuz için aparat içeri kendi gidiyor zaten.

diğerleri sevdiğin izlediğin bir şey varsa onu aç demiş ama ben tam tersi bu işe odaklanmak için rahatlatıcı bir müzik açıp nefes egzersizi yapıyordum. 5 dakika boyunca nefes egzersizi yap mutlaka. 5-6 saniye nefes al sonra 5 saniye nefes tut yine 5 saniye nefes ver. bunu 5 dakika boyunca yap sonra antremanlarına başla çok faydasını göreceksin
bu arada kendinle ilgili olumlu şeyler düşün, p.nisi alıyorum, kabul ediyorum diye zihninde düşün o aşamada dilatörle çalışıyorsan bunu tekrarla, ama kullandığım kelimeler hep olumlu olsun: alıyorum, yerleştiriyorum gibi. beyin gerçekten harika bir organ onu yönlendirebilirsinn bu zaten doğamızda var

Dün sürpriz bir şekilde eşim geldi, denedik ilişki gerçekleşti ama benim için yine acılı oldu. Ne nefes yapabildim ne ıkınabildim ne bir şey. Sadece istemsizce penisi geri iktirip kendimi kastım yine. Yapabilirim bu defa diye düşünüyordum gevserim demiştim ama ne yazık ki hala aynı noktadayım.

Sabah ilk iş dilatör siparişi verdim. Bu kadar insana faydası olduysa bana da olur düşüncesine girdim. Dilatör gelince senin dediğin gibi de kızların dediği gibi de denerim. Umarım faydası olur. Önerin için teşekkür ederim

Merhaba, kızlar. Ben dün dilatör set siparişi verdim 5 boydan oluşuyor pembe olanlardan. Hızlı bir şekilde bugün geldi. kutuyu açtığımda içimi bir korku sardı. 4. ve 5. boylar çok büyük. Bu büyüklük beni korkuttu nasıl olacak nasıl girecek ne yapacağım. Size de böyle gelmiş miydi? Eve geldiğimden beri onlar bana ben onlara bakıyorum. Özellikle 5 numara bugün rüyama girebilir

5 büyük gelmişti gözüme evet. Ama boşver ilk hedef 1 no, sırayla

Benim de en büyüğü 4. Boy. Orada takıldım kaldım ama başaracağım inşallah öncelikle diğwr boylarla bolca alıştırma yapın

emin ol en zoru 1 :) çünkü o beynindeki tüm tabuları yıkacak, ilki yapan hepsini yapar

Kızlar yine ben Ben pembe silikon olan dilatörlere başladım da. Üzerine ultrason jeli sürerek alıyorum şöyle bir sıkıntım var bunun normal olup olmadığına danışmak istiyorum size. Dilatörü içimden çıkarırken zorlanıyorum. Yapışıyor gibi oluyor. Vajinaya tutunuyor gibi direk çekmek canımı yakar diye de yavaş yavaş uğraşıyorum ama farklı ve keyifsiz bir his
Resmen girişten daha zoru çıkışı. Bu normal mi sizce, yaşamış olan var mı?

Ya evet dilatörlerle çalışmak rahatsız edici ama en net çözüm. Çıkarırken rahatsız edici his oluyor maalesef

Dilatörü çıkarırken kendinizi gevşek bırakın, ıkınabilirsiniz hafifçe.Kendinizi rahat bırakıp kasmadığınızda o zaten kendiliğinden çıkıp geliyor. Ben dilatörün verdiği o değişik hissi çok fark etmeyeyim diye çıkarırken genelde titreşimli hareketler yapıyordum yavaşça. (Bende de çıkarırken sanki bağırsaklarım da çıkıyormuş gibi his oluşuyordu )

Cevap için teşekkür ederim. Acaba az kayganlastirıcı mı sürdüm diyorum ama az da değil biliyorum yanlış bir şey yaptım bir şey olacak diye korkuyordum.

Cevap için teşekkür ederim. Acaba az kayganlastirıcı mı sürdüm diyorum ama az da değil biliyorum yanlış bir şey yaptım bir şey olacak diye korkuyordum.
Ben de pembe dilatörlerden kullanıyorum. O his oluyor maalesef ama alışınca geçiyor aslında. Kullandığınız boya yeni alıştığınız için o hissin daha çok olması normaldir. Gitgide azalacak o his

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…