Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Göğüs kafesi değil karnı şişiyorm öyle mi ben nefes alıp veriyorum ciğerleri şişitiyorm sanırım o da sakinleştirmiyor bdilayö

Olabilirrr çok normal bizim bile 2 yıl olmasına rağmen bazen aksaklıklar oluyor. En zorunu geçmişiz artık bundan sonrası ufak tefek detaylar ☺️
Peki dilatör temizliği nasıl olacak mikrop kapmam değil mi

Saf su mu sabunla falan mı kusura bakmayın tedirginim de 🥺
Anlıyorum sizi ama ben sıvı sabunla kayganlaştırıcıyı arındırıyordum sanırım sonrasında bol suyla iyice duruluyordum. Sırf su içime yatmıyordu. Kağıt havluyla da iyice kuruluyordum. Ama onlar ılık saf suyla yıka diyorlardı

Herkese hayırlı akşamlar kızlar 1 buçuk aylık dilatör çalışmalarım sonucunda bu akşam eşli deneyecegız çok heyecanlıyım inşallah mutlu sona kavuşurum bende bana şans dileyin 🍀
Bol şanssss, eşli denemeden önce 4. Dilatöre iyicee çalışşş sonra hemen eşliiii 😍

Denedik ama sadece baş kısmı girdi daha alırdım benlik sorun yok ama eşim yumuşadı maalesef olmadı bir iki kez yine denedim o bekleme sırasında oda yumuşuyor sadece baş kısmı oldu birazcık açık oldu baya ama kusura bakma 🤦🏻‍♀️
yok gayet normal herkesin ilkte yarım oluyor :) yarın gene denersiniz. Tabi ister istemez erkeklerde bu durumdan etkileniyor :)

yok gayet normal herkesin ilkte yarım oluyor :) yarın gene denersiniz. Tabi ister istemez erkeklerde bu durumdan etkileniyor :)
Aynen öyleymiş moral bozmuycam dedim ama bilmiyorum hemen başarılı oluruz diye düşünmüştüm 🫠 birşey soracağım aslında bize göre penis büyük özellikle baş kısmı zaten bizi korkutan ben baş kısmını hafif aldığım esnada çıktı mesela ama baya incelmişti çok garibime gitti 😁penis vajene göre mi şekil alıyor yada inceliyor mu giriş esnasında anlayamadım

Aynen öyleymiş moral bozmuycam dedim ama bilmiyorum hemen başarılı oluruz diye düşünmüştüm 🫠 birşey soracağım aslında bize göre penis büyük özellikle baş kısmı zaten bizi korkutan ben baş kısmını hafif aldığım esnada çıktı mesela ama baya incelmişti çok garibime gitti 😁penis vajene göre mi şekil alıyor yada inceliyor mu giriş esnasında anlayamadım
yanni aslında bizim vajinamız genişliyor :KK48: o indiği için küçük gözükmüştür

baş kısmı büyük olsa da yumuşak olur, orası da yumuşak bir dokuda bu zaten girişi kolay olsun diye böyle yaratılmış aslında birbirine uygun o yüzden endişelenme başının büyük olduğunu falan düşünüp. Bu arada vajinismus eşlerinde çok görülen bir problem bu ilaç alıp deneyebilirsiniz çok sık tekrarlarsa... duyduklarımı okuduklarımı paylaşmak istedim:KK43:( hepimize başarılar..

baş kısmı büyük olsa da yumuşak olur, orası da yumuşak bir dokuda bu zaten girişi kolay olsun diye böyle yaratılmış aslında birbirine uygun o yüzden endişelenme başının büyük olduğunu falan düşünüp. Bu arada vajinismus eşlerinde çok görülen bir problem bu ilaç alıp deneyebilirsiniz çok sık tekrarlarsa... duyduklarımı okuduklarımı paylaşmak istedim:KK43:( hepimize başarılar..
Evet maalesef öyleymiş tekrar deneyeceğiz macunlarla falan inşallah olur

X