Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhaba sırf bu sebepten siteye üye oldum yazılanların büyük bir çoğunluğunu okuduğumu en başta belirtmek isterim. 10 aylık evliyim kızlar ve tam anlamıyla hala ilişki yaşayabilmiş değilim. İlk zamanlar başarısız deneme sonucunda uzun bir süre denemeyi bıraktık ama yaklaşık 2 aydır artık bu sorunu çözmek istiyorum. 2 aydır dilatör setiyle çalışmalar yapıyorum. 1.boyunu almak benim için kabus gibiydi ama bir şekilde onu aldım ve devamı çok kolay geldi 4. Boyu bile suan da alabiliyorum tabiki birazcık baskı ile birlikte. Şimdi ise 4.boyu streç filmle kalınlaştırdım o şekilde içime alıyorum. 2 hafta önce eşli deneme yaptık ucu girdi ama kendimi istemsiz kapatıyorum devamı gelmiyor. Hatta çok açık olucak kusura bakmayın ama ucu içimdeyken içime boşaldı. Biraz zorlamış olacağız ki şuan vajinama dokunduğumda acıyor. Ben 4.boyu denemeyi ihmal etmiyorum bu defa kararlıyım kurtulmak istiyorum çok yoruldum artık. Kendime çok kızıyorum okyanusu aşıp derede boğulmuşum gibi bişey. 4. Dilatörü alıp eşliyi hala yapamamak. Çok kızıyorum kendime, kadınlığıma.. ne olur yardım edin dua edin 🥲
Benim tavsiyem kesinlikle egzersizleri eşiniz size yapsın, tüm boyları tek tek sizin yonlendirmenizle yapsın. Böylece kontrolü karşıya bırakmayı öğreniyoruz ve kaslarımızı gevşetmek daha kolay hâle geliyor. Harika ilerlemişsiniz, vajinismus bitmiş sayılır.🎉🌷💜

Ay inanmıyorummmm, az önce eşli denedik ve hepsini içime aldım pek ileri geri yapamadık eşim hemen boşaldı aylardır bu anı beklediği için 😅 2 saat önce bu dertle yanıp tutuşurken az önce başarılı olmam beni öyle mutlu etti kiiiiii.. öncesinde aparatla açtım sonra hemen penisi soktum o kadar az acıdı ki acısını su an hatırlamıyorum bile ve kanamadı da. Artık 2.de ve diğer ilişkilerimde beni ne bekliyor kızlar aynısı olmaz dimi başa dönmem dimiii
İlk denemeler hep böyle yarım yamalak olur ama korkma aştın artık. Çoook tebrik ederim, bak bu kadardı işte atlattın. :KK200: 2gün de bir denemeler yapın canım araya zaman girmesin gene her ilişkiden önce aparatını çalış bi müddet böyle gidin. Sonra ona da ihtiyaç kalmayacak :KK200:

Tebrik ederimmm😍 nasıl peki o uç kısmındaki baskı gibi bir baskı olmadığını tamamen içine alınca hissettin mi bu duyguyu 😍 bir daha başa dönmezsin sadece şunu yapmalısın bir sonraki eşli denemede ,ileri geri şu şekilde yaparsan daha rahat olur senin için ; gir cık yapsın eşin ikinci girişinde ileri geri yapın canım,çok tebrik ediyorum gerçekten çok mutlu oluyorum böyle haberleri alınca🌺
Aparatı çıkarıp hemen penisi yerleştirdiğim için aynı aparattaki baskıyı hissettim en başında, ama tamamı girdiğinde hiç acı yok fazla deneyimleyemedim dedim ya hemen bosaldı çünkü 😅😅 çok çok mutluyum inşallah bundan sonrakilerde srtık korkmam

İlk denemeler hep böyle yarım yamalak olur ama korkma aştın artık. Çoook tebrik ederim, bak bu kadardı işte atlattın. :KK200: 2gün de bir denemeler yapın canım araya zaman girmesin gene her ilişkiden önce aparatını çalış bi müddet böyle gidin. Sonra ona da ihtiyaç kalmayacak :KK200:
Erken sevinmek istemiyorum aslında çünkü henüz alıştırmadım kendimi ama ilk birleşmeme dayanarak söylüyorum gerçekten bu muymuş ya dedim ve ben bu anı yaşayacağımı artık hayal bile edemiyordum 🥹🥹🥹🥰 ne kadar sürede alışırım tamamıyla peki

Erken sevinmek istemiyorum aslında çünkü henüz alıştırmadım kendimi ama ilk birleşmeme dayanarak söylüyorum gerçekten bu muymuş ya dedim ve ben bu anı yaşayacağımı artık hayal bile edemiyordum 🥹🥹🥹🥰 ne kadar sürede alışırım tamamıyla peki
insan bu muymuş diyor cidden :) Vallahi benim iki yıl olduğu için tam net hatırlayamıyorum ama 1 ay içinde düzenli birliktelik olursa alışırsın hemen bence. Artık kasma kendini kurtuldun, bundan sonrasıı çook rahattt :) tek tavsiyem iyice alışana kadar korunun :)

Kişiden kişiye değişir alışma süresi. Araya adet dönemi hariç fazla mesafe koymadan gün aşırı ilişki olursa daha çabuk alışırsın. Tebrik ederim bu arada geçti gitti ve tekrar gelmeyecek aklına yine aynısı olur mu diye getirme 🌸

insan bu muymuş diyor cidden :) Vallahi benim iki yıl olduğu için tam net hatırlayamıyorum ama 1 ay içinde düzenli birliktelik olursa alışırsın hemen bence. Artık kasma kendini kurtuldun, bundan sonrasıı çook rahattt :) tek tavsiyem iyice alışana kadar korunun :)
Eşim geçen hafta ucu girdiğinde içime boşaldı zaten bebek de istediğimiz için problem etmedim bilmiyorum ordan gebelik olur mu olmaz mı ama eğer adet olursam ondan sonrasında korunarak devam edeceğim ☺️

Kişiden kişiye değişir alışma süresi. Araya adet dönemi hariç fazla mesafe koymadan gün aşırı ilişki olursa daha çabuk alışırsın. Tebrik ederim bu arada geçti gitti ve tekrar gelmeyecek aklına yine aynısı olur mu diye getirme 🌸
Bu forumda bu hastalığı yenmiş başarmış ama hala başaramayan diğer kadınların yanında olan destek olan bütün kadınların o güzel yüreğini kucaklıyorum öyle büyük bir sevap işliyorsunuz ki burayı yeri geldi günlerce saatlerce okudum burda yazılanlar sayesinde doktora gitmeden kendi kendime başarabileceğime inandım ve yine sizin sayenizde başardım ♥️🥰

Bu forumda bu hastalığı yenmiş başarmış ama hala başaramayan diğer kadınların yanında olan destek olan bütün kadınların o güzel yüreğini kucaklıyorum öyle büyük bir sevap işliyorsunuz ki burayı yeri geldi günlerce saatlerce okudum burda yazılanlar sayesinde doktora gitmeden kendi kendime başarabileceğime inandım ve yine sizin sayenizde başardım ♥️🥰
Yaşamayanın anlamayacağı bi dert bu o yüzden ben kurtuldum deyip geri çekilmemek, mümkün olduğunca insanlara yardım etmeye çalışmak en güzeli ❤ Biri başardığında o kadar mutlu oluyorum ki bu duygu tarifsiz gerçekten 🥰

Çok mutlu oldum senin icin artık geride kaldı bitti gitti artık Vajinusmus ,bu başarı senin ❤️🙏 ,başa dönme durumu yok o konudaki düşüncelerini bırak kenara olur mu sen artık aştın,sadece bebek bir süre korunmanı ben de isterim ilişkilere alıştıktan sonra düşün canım bir süre bu anların tadını çıkarın derim🌺

Çok mutlu oldum senin icin artık geride kaldı bitti gitti artık Vajinusmus ,bu başarı senin ❤️🙏 ,başa dönme durumu yok o konudaki düşüncelerini bırak kenara olur mu sen artık aştın,sadece bebek bir süre korunmanı ben de isterim ilişkilere alıştıktan sonra düşün canım bir süre bu anların tadını çıkarın derim🌺
Bana hala rüya gibi geliyor 😍 korkularım yavaş yavaş gidecek her seferinde azalarak bitecek bunu biliyorum. Tam anlamıyla sağlıklı bir cinsel ilişkiye ulaştığımda burada tekrar bildireceğim bu yazıyı okuyanlara sesleniyorum korkmayın gerçekten gözümüzde büyüttüğümüz gibi değil. Dilatör seti alın 4. Boyu rahatça yaptığınız seviyeye gelene kadar eşli denemeyin sonrasında eşli denemeye başladığınızda ilk seferleriniz başarısız olabilir yine de umutsuzluğa kapılmayın. Ben eşim yatakta yatarken eşime ters dönüp o şekilde penisi içime alabildim. Eşimin yüzünü görmediğimde aparatı içime alıyormuş gibi hayal ettim ve neredeyse sıfır acı. Sadece girişte hafif baskılar var o kadar

Merhaba, ben de vajinismusu yendim tedavi sonucu. Gerçekten çok hafiflemiş hissediyorum. Henüz tamamen konforlu bir cinsel birlikteliğim yok ama günden güne daha rahat ediyorum. Doktorun tavsiyesiyle kullandığım uyuşturucu kremi kullanmayı bıraktım. Son üç ilişkim dilatör ve krem kullanmadan gerçekleşti ve sanırım o hisle yeni tanıştığım için ufak bir huzursuzluk var. İlk girişte ve ilişkinin sonlarına doğru sürtünme yoğunluğundan sızı hissediyorum. Dayanılmayacak gibi değil ama haz alamıyorum. Yenen arkadaşlarım sonraki süreçleri ile ilgili de deneyimlerini paylaşabilir mi. Yaşadıklarım normal mi

Merhaba, ben de vajinismusu yendim tedavi sonucu. Gerçekten çok hafiflemiş hissediyorum. Henüz tamamen konforlu bir cinsel birlikteliğim yok ama günden güne daha rahat ediyorum. Doktorun tavsiyesiyle kullandığım uyuşturucu kremi kullanmayı bıraktım. Son üç ilişkim dilatör ve krem kullanmadan gerçekleşti ve sanırım o hisle yeni tanıştığım için ufak bir huzursuzluk var. İlk girişte ve ilişkinin sonlarına doğru sürtünme yoğunluğundan sızı hissediyorum. Dayanılmayacak gibi değil ama haz alamıyorum. Yenen arkadaşlarım sonraki süreçleri ile ilgili de deneyimlerini paylaşabilir mi. Yaşadıklarım normal mi
Kayganlaştırıcı krem kullanmanın hiçbir zararı yok,ön sevişme yeterli seviyede olmayıp öyle penetrasyon sağlanıyorsa da olabilir,bence kayganlaştırcı kullanın.

Yaşadıkların çoook normal korkma:) başta uzun uzun ön sevişme yapın ve kayganlaştırıcı kullanın. Sonra alışınca kayganlaştırıcıya bile gerek kalmıyor

Kayganlaştırıcı kullanıyoruz, bıraktığım krem acı ağrı durumunda hissiz olmanızı sağlıyordu dilatör çalışmalarında
Anladım,kayganlastrıııcı ve ön sevişme yeterliyse bu da bir süre sonra düzelecek emin ol,ilk başlarda haz almaman normal bir süreç,ilişki denemelerin arttıkça hepsi düzelecek

Merhabalar, ben uzuun yıllardır vajinismusum😭 ve bu hastalığı kabullenmiştim artık. Çevremdeki herkesin çoluğu çocuğu oldu, eşim de artık iyice üzülmeye başlamıştı. Doktor araştıralım dedik ben en son çare buraya bakayım dedim. kızlar sizin yazdıklarını okuduktan sonra dilatör seti ve emla krem aldım. İlk kez bugün 1.boyla deneme yaptım. Gerçekten çok ağır bir vakaydım ama inanır mısınız yarım saat olmadan 1.boyu alabildim asla kendim bile dokunamazken ve nasıl bişey girebilir, duvar var sanki derken bir de 🥹şok olduk eşim de inanamadı. Ben ağladım tabi nasıl mutlu oldum anlatamam. 2.boya geçiş yapamadım daha yarın da inşallah onu deneyeceğim. Önerileriniz var mı kızlar, nefes egzersizleriyle mi devam edeyim? Bu arada çok teşekkür ederim, yazdıklarınız beni motive etti hep😭🌺

Merhabalar, ben uzuun yıllardır vajinismusum😭 ve bu hastalığı kabullenmiştim artık. Çevremdeki herkesin çoluğu çocuğu oldu, eşim de artık iyice üzülmeye başlamıştı. Doktor araştıralım dedik ben en son çare buraya bakayım dedim. kızlar sizin yazdıklarını okuduktan sonra dilatör seti ve emla krem aldım. İlk kez bugün 1.boyla deneme yaptım. Gerçekten çok ağır bir vakaydım ama inanır mısınız yarım saat olmadan 1.boyu alabildim asla kendim bile dokunamazken ve nasıl bişey girebilir, duvar var sanki derken bir de 🥹şok olduk eşim de inanamadı. Ben ağladım tabi nasıl mutlu oldum anlatamam. 2.boya geçiş yapamadım daha yarın da inşallah onu deneyeceğim. Önerileriniz var mı kızlar, nefes egzersizleriyle mi devam edeyim? Bu arada çok teşekkür ederim, yazdıklarınız beni motive etti hep😭🌺
Hoşgeldin canım seni tebrik ediyorum gerçekten 1 numarayı yapmak bence en önemlisi. Oraya bir şeyin girebildiğini görmek insanı çok rahatlatıyor. 😊Dediğin gibi nefes egzersizi önemli, kegel hareketini gün içinde çalış. Kegeldeki kası salma hateketi yani çişini yapar gibi salmak dilatörlerin girişi için gerekli. Bol bol kayganlaştırıcıyı unutma. 2 noya geçmeden önce 1 noyu kolay yapabilir olmalısın. Yani 1 boyu çıkar tak, içeride ileri geri yap, dairesel hareketler vs. Bunların hepsi kolay oluyorsa 2. Ye geçebilirsin, 2 noya geçmeden önce biraz 1 ile çalış öyle geç.

Bravoo, en zoru geçtinn ♥️♥️ gerisi kolay 🙏

X