Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Aslında kayganlaştırıcı kullanmadan yapmayı deneseniz kendiniz baya ıslanın inanın rahat oluyor. Ben öyle hamile kaldım
Ben de vajinismusu yeni yendiğim icin korkuyorum kayganlaştırıcı olmadan denemeye, nükseder yapamam diye çekiniyorum yoksa ben de hiç bir sey kullanmadan yapmak isterim aslında

Ben de vajinismusu yeni yendiğim icin korkuyorum kayganlaştırıcı olmadan denemeye, nükseder yapamam diye çekiniyorum yoksa ben de hiç bir sey kullanmadan yapmak isterim aslında
Ben de senin gibi korkuyordum eşim hep dedi bi kere deneyelim olmazsa süreriz nolcak diye. İyice ıslandığın bi zaman da mutlaka dene

Diyafram nefesi var (nefes alırken karnınızı şişirip indirdiğiniz) bunu bir süre çalışın. Sırt üstü yatıp sadece diyafram nefesi alıp verin. Panik anlarda insanı sakinleştiriyor. Vajinismusta panik olduğumuz zaman kasıyoruz kendimizi ve yanma oluyor. O sırada diyafram nefesi alıp verirken ıkının. Orası açılacak zamanla bu şekilde. Başlarda yanma olacak. Geri çekilmeyin. Durup nefes egzersizi yapıp tekrar deneyin. Bu şekilde yenersiniz.
Göğüs kafesi değil karnı şişiyorm öyle mi ben nefes alıp veriyorum ciğerleri şişitiyorm sanırım o da sakinleştirmiyor beni

Direk eşli deneme yapıyorum bazı zaman çok rahat oluyor bazı zaman giremeyor bile bu normal mi oldu diyorum sonra başka denemede ya yapamıyorum ya da yanma oluyor hayal kırıklığı 🥺
Olabilirrr çok normal bizim bile 2 yıl olmasına rağmen bazen aksaklıklar oluyor. En zorunu geçmişiz artık bundan sonrası ufak tefek detaylar ☺️

Merhaba arkadaşlar. Vajinismus tedavisi oldum. Klinikteyken de 4. Dilatör sırasında kanamam oldu. İlk kez bu aşamada kanamam oldu zaten. Sonra doktorum eşli deneyebilirsiniz dediğinde denedik. İçeriye geçişi sağladık rahatça. Çok fazla git gel yapmadan içeride kaldık. İkinci gün yine aynı şekilde. Araya regl girdikten sonra ilk kez pazar günü gerçek bir penetrasyon sağladık. Uzunca ve diğerlerine nispeten tempolu. Yine bulaş şeklinde kanamam oldu. Diğer gün deneyelim istedim ama vajina girişinde ciddi ağrı vardı. Bıraktık. Bir gün ara verip dün tekrar penetrasyon sağladık yine girişte acı hissi vardı. Tempoyu arttırınca da epey ağrıdı çıkmak zorunda kaldık. Neden oluyor acaba. Yani ben her ilişkiye girdikten sonra günlerce bekleyecek miyim iyileşmeyi. Bu tahriş normal mi. Yaşayanlar yardım edebilir mi lütfen çok demoralize oldum

Merhaba arkadaşlar. Vajinismus tedavisi oldum. Klinikteyken de 4. Dilatör sırasında kanamam oldu. İlk kez bu aşamada kanamam oldu zaten. Sonra doktorum eşli deneyebilirsiniz dediğinde denedik. İçeriye geçişi sağladık rahatça. Çok fazla git gel yapmadan içeride kaldık. İkinci gün yine aynı şekilde. Araya regl girdikten sonra ilk kez pazar günü gerçek bir penetrasyon sağladık. Uzunca ve diğerlerine nispeten tempolu. Yine bulaş şeklinde kanamam oldu. Diğer gün deneyelim istedim ama vajina girişinde ciddi ağrı vardı. Bıraktık. Bir gün ara verip dün tekrar penetrasyon sağladık yine girişte acı hissi vardı. Tempoyu arttırınca da epey ağrıdı çıkmak zorunda kaldık. Neden oluyor acaba. Yani ben her ilişkiye girdikten sonra günlerce bekleyecek miyim iyileşmeyi. Bu tahriş normal mi. Yaşayanlar yardım edebilir mi lütfen çok demoralize oldum
acı ilk başlarda hafif oluyor ama geçmiyor mu senin? Kırmızılık ben de uzun süre gördüm ama korkulacak bişey değil. Bir de kendimizi ister istemez hala kasıyoruz o da acıya sebep olabiliyor. Dayanılamayacak gibiyse bir doktora gözük bakalım .
5 dk ne ki Çok daha uzun süre bekletiyorum ama ne zaman hareket ettirmeye kalksam batıyor. Hem doktordan hem burdan öğrendiğim şeyleri yapıyorum ama olmuyor.
batması normal azcık sabırr. burnundan nefes al ağzından üfler gibi nefesi verirken ıkın ve aparatı ittir

Vazgeçmeyin arkadaşlar 🤗kendi başınıza yenemiyorsanız terapi alın ben doktorlardan göremediğim faydayı cinsel terapist olan bir fizyoterapistten aldım. Kası kasmamakta bütün mesele o yüzden egzersiz çok değerli. Yatın sırt üstü ve elinize büyüteçli ayna alın özel bölgenizi görebilmek adına. Nefes alın idrar tutar gibi kasınızı sıkın , nefes verin idrarı bırakır gibi kendinizi gevşetin açılmayı bir görün sonra o açıklığa parmak ya da dilatör egzersizi yapabilirsiniz beyin böylece inanıyor gevseyebileceğinize. İlişki sırasında da nefesle birlikte bu kegel egzersizini yapın nefes verip kendinizi gevşetirken ilişki deneyin. İlk defasında korkuyla birlikte acı hissedebilirsiniz hatta bazen başa sarsabilirsiniz ama inanın kendi düşüncemiz bunlar . Bir buçuk yıl vajinismus olan biri olarak söylüyorum . Yendikten iki ay sonra hamile kaldım , hamilelikte yasaktı ilişki riskli gebeliğim vardı. Doğumdan sonra başa sarmış olmama rağmen bu şekilde kaslarımı kasmamayı öğrenince sıfır acısı olan bir durummuş bizzat deneyip canımın nasıl yandığına şaşırıyorum.

X