Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Her gün yaptıkça kolaylacak tabii ki. Girmediğinde hareket ettiremediğinde çıkarma sakın o noktada bırak nefes ver gevşe ve çişini yapar gibi vajina kaslarını hareket ettir o esnada itti girmiş olacak.

Her gün yaptıkça kolaylacak tabii ki. Girmediğinde hareket ettiremediğinde çıkarma sakın o noktada bırak nefes ver gevşe ve çişini yapar gibi vajina kaslarını hareket ettir o esnada itti girmiş olacak.
peki her gün çalışmaya devam ettiğim takdirde bir süre sonra rahat rahat beklemeden giriş yapabilecek miyim? şuan ilk iki boydayım önce birinci boydan başlayarak çalışınca ikinciyi alabildim. her gün en küçük boyla mı çalışmaya başlamalıyım?

Ben hep en küçük boyla çalışmaya başladım. Ama bu bir makine olmadığı için net her gün ilerleme kaydedilir denilemez. Mesela benim dilatörlerim 5 boydu ilk günden 4 boy yapmıştım. İkinci gün 4. Boyda biraz acı hissetmiştim. Sonraki gün 5. Boyu da yapabilmiştim. Bazı günler hep daha iyiye giderken arada zorlanılabilir hepsi çok normal. Tek çaresi her gün çalışmak

parmakla yapmak bedeninle barışmak için daha iyi diyor uzmanlar ama parmakla deneyemiyorum henüz, hiç parmak çalışmadan sadece dilatörle olabiliyor mu?
Ben parmakla bir iki deneme yaptım ama dilatörle calısarak yendim bu durumu çünkü tırnağım kısada olsa o his beni rahatsız ediyordu penis öyle değil.

Ben parmakla bir iki deneme yaptım ama dilatörle calısarak yendim bu durumu çünkü tırnağım kısada olsa o his beni rahatsız ediyordu penis öyle değil.
Ama parmak egzersizi yanlıştır kötüdür demiyorum,parmak egzersizi de dilatör egzersizi ikisi de kişinin tercihine yapabilitesine göre değişir .Ama ikisinde de sonuç yenmek oluyor :)

Ben de hep en küçük boyla çalışmaya başlardım

Başlarken hep o şekilde yapabilirsin önce 1sonra 2 şeklinde. İleri geri yapmadan önce içerde hafif hafif dairesel hareket ettirmeyi deneyebilirsin zamanla ileri geri de olacak. Her gün egzersize devam

parmakla yapmak bedeninle barışmak için daha iyi diyor uzmanlar ama parmakla deneyemiyorum henüz, hiç parmak çalışmadan sadece dilatörle olabiliyor mu?
Ben parmakla yendim dilatörden farklı olan şu parmakla o bölgeyi içeriyi komple hissediyosun yapısını yönünün nereye olduğunu kolayca anlayabiliyosun. Ben dilatör yapamadım yapay olduğu için hoşuma gitmedi ama bunların önemi yok önemli olan düzenli egzersiz yapmak

Başlarken hep o şekilde yapabilirsin önce 1sonra 2 şeklinde. İleri geri yapmadan önce içerde hafif hafif dairesel hareket ettirmeyi deneyebilirsin zamanla ileri geri de olacak. Her gün egzersize devam
Dün ikinci boyu bir süre içeride bekletince ileri geri yapabildim ama küçük küçük ve ileri geri yaparken çıkınca pat diye tekrar girmiyor, zamanla pat diye girecek mi?

Dün ikinci boyu bir süre içeride bekletince ileri geri yapabildim ama küçük küçük ve ileri geri yaparken çıkınca pat diye tekrar girmiyor, zamanla pat diye girecek mi?
Tabiki zamanla daha kolay olacak. Alıştıkça çıktığında hemen geri yapabilir hale geleceksin. Küçük küçük yapıyosan bir süre öyle devam et zaten zamanla değişimi göreceksin

Merhaba kızlar bende de çalışmalara son gaz devam 3.aparattayım sormak istediklerim var yenen ve hala çalışmalara devam eden arkadaşlarıma ben 1.boya bile başlarken ilkinde başarılı olamıyorum ikinci deneyimimde giriş sağlanıyor bu ikinci ve üçüncü aparattada da bu şekilde bu normalmidir? benim pozisyonum tuvalate oturur gibi bu yüzden aparatları içimde dakikalarca bekletemiyorum bacaklarımın uyuştuğunu yada rahatsız edecek derecede ağrıdığı an çıkarıyorum aparatı biraz bekleyip (4-5 dakika çok değil) hemen tekrar girişini yapıyorum bu doğrumudur eşli denemede bana zararı olur mu? 3.boyda biraz zorlanıyorum açıkçası girişini hemen sağlayamıyorum ama ikinci kezden sonra giriş kolaylaşıyor ve çişini tut bırak yapmamızdan kaynaklı sanırım çok fazla tuvaletım geliyor ara verip gidip yapıp geri geliyorum ama bu sefer altıma poşet koydum gelecekse ona gelsin diye bu arada bir iki damla geliyor artık gelirse gelsin dedim bugün başka türlü ara ver tuvalete git tekrar girişini yaptırmaya çalış falan baya uğraştırıyor sizce bütün bunlar normal mi güzel ilerliyormuyum

Pozisyon kaynaklı sıkıntılar var bence. Sırt üstü yatın gevşeyin sırtınıza bir yastık koyup bacakları açıp o şekilde çalışmayı deneyin. Ayrıca mesaneyi sık sık wcde boşaltabilirsiniz geliyorsa. Bende idrar kaçırma durumu hiç olmadı. Mesaneyi boşaltıp başlıyordum geldiğini hissedersem tekrar gidiyordum. İlkinde girmemesinin sebebi de kasılma kaynaklı yine.

Anladım canım pozisyon değişikliği yapmalıyım o halde

Kızlar eşli denemede misyoner(kadın sırt üstü yatar şekilde ) pozisyonda pen isin yukarı doğru kaymasını nasıl engelliyorsunuz. Henüz eşli deneme yeni olmasından kaynaklı mı aşağı doğru gitmemesi.( dilatörde en kolay sırt üstü yatarken oluyor ama pen isi kontrol etmek biraz zor idrar deliğine doğru kayma durumu oluşuyor)

Benim tecrübem kalça altına yastık konulsa biraz daha yukarıda olacak bu şekilde idrar deliğine doğru baskı olmayacak diye düşünüyorum,ve ilk zamanlar normal eşin penisi popoya doğru girişi de sağlamaya çalışsa ilk giriş olduğunda yavaşça popoya doğru olsa sonra zaten zamanla penis eşli denemeler çoğaldıkça kasılmalar ortadan kalktıkça hiçbir sorun olmuyor yolunu buluyor

Anladım zamanla yani yine teşekkürler

Canım ben yastık kullanıp bacaklarımı da eşimin beline doluyorum açık oldu biraz ama popo altını yastıkla destekleyince rahat oluyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…