Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Çok doğru bir nokta sevişme eğer birlşeme odaklı değilse yani o an sadece sevişeceğiz diye düşünüyorsam inanılmaz bir istek rahatlama ve akışta ilerleme oluyor hatta birleşme dr olsun istiyorum ancak birleşme amacıyla seviştiğimizin bilincindeysem o sevişme benim için yok gibi oluyor sadece son noktayı düşünüyorum ve inanılmaz kuruluk ve kasılma oluyor vücudumda sadece kafamızda her şey gerçekten endişelerden egzersizlerle kurulduktan sonra her şey doğasına uygun bir şekilde akacak sanırım diye düşünüyorum

Kesinlikle öyle. Egzersiz yaparken bile sadece içeri aparat yerleştirmeye odaklanırsak tedirgin oluyoruz. O yüzden sonunda birleşme olacak ya olmazda acırsa falan diye düşünürken O anda yaşanacak ne varsa uçup gidiyo

Aslında parmak penisin yapısı gibi et olduğundan doku olarak daha kolay olabilir diye düşünüyorum. Dilatör sonuçta plastik, elle dokunmaktan yada tırnağın batmasından rahatsız oldun sanırım herkesin çözümü farklı oluyor sana uygunu dilatörse baya ilerlemene sevindim tavsiyen için sağol insallah hepimiz yeneriz

Kızlar biriniz daha yazmıştınız parmak egzersizinde müzik dinle ya da dizi aç diye. Psikoloğumda bunu önerdi. Yani birden fazla duyu organını aktif halde kullanmak sadece egzersize odaklanılmadığı için stres seviyesini düşürebilir,kulağa mantıklı geliyor. Bu şekilde denicem bende

Ay ben yıllar önce izlediğim bi reality showu izleyerek yapıyorum oradaki dramalar kafamı inanılmaz dağıtıyor :) ama şey sormak istiyorum tecrübeli arkadaşlara, dilatörle çalışırken kalçamı yukarı tamamen kaldırınca (en rahatı bu) inanılmaz rahat ve kolayken her şey diğer pozisyonlarda biraz sızı veya acı olabiliyor buna zamanla mı alışıyoruz moduma göre de acı seviyesi acı demiyim de sızı seviyesi artabiliyor aydınlatırsanız çok mutlu olurum kızlar

Doğru şekilde ilerletmenle veya kas kontrolüyle ilgili olabilir veya regl dönemin yaklaşmıştır daha hassas oluyoruz o zamanlar. Dilatörde tecrübeli degilim ama psikoloğumdan öğrendiklerimi aktarıyorum bir de bel yukarıda olunca kadının orgazm seviyesi yükseliyormuş

Doğru tahmin regl için son 5 falan diyebilirim ondan sanırım ama acı olsa da devam edicem ya tecrübe ede ede doğruyu bulucaz bu sıkıntı 1.5 senedir ömrümü yedi ben onu yemeye karar verdim artık dur demeliyiz bunu 1.5 sene önce neden yapmadım bilmiyorum ama doğru zaman şu anmış diyorum

Ben sürekli söylüyorum bunu sadece egzersize odaklanmamak lazım keyif aldığın bi film müzik eşliğinde egzersiz daha kolay oluyor. Ben kendime mumlarla falan güzel bi yer hazırlar filmimi açar öyle yapardım egzersiz bu şekilde sıkıcı olmazdı

Merhaba arkadaşlar, daha önce de yazmıştım geçen sene parmak egzersizi tedavi sürecim oldu birleşme oldu ama sonra yine erteledim şimdiye kadar geçen hafta aparat sipariş verdim ve 2 günde hepsini yaptım. Dün eşimle denedik üstte olduğum ve ters oturduğum pozisyonda . Giriş oldu tam olarak ama asla hareket edemedim içerisinde. O kadar keskin bir acı hissediyordum. Acaba pozisyon kaynaklı mıdır? Pozisyonda giriş diğerlerine göre hemen oldu ama hareket asla edemiyordum.

Nasıl yendiniz acaba yardımcı olur musunuz

Merhabalar, vajinal septum ameliyatını oldum, iyileşme sürecinden sonra dilatör egzersizlerine başladım birkaç gün önce.
En küçük dilatör tam girmiyor sanırım, rahatlıkla girmiyor yada. Kasmadığımı da düşünüyordum ama en rahat hangi pozisyonda yapabilirim? Girip girmediğini anlamıyor olabilir miyim? Egzersizlere ne kadar süre ayırıyorsunuz sanırım ben kaçma eğilimindeyim, korkuyorum. Tecrübelerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…