Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhaba, dilatörü nasıl kullanacağımla ilgili bir posta yönlendirebilir misiniz beni? Kendiniz de yazabilirsiniz. Acı kafamızda diyorlar ama değil yahu gerçekten sızlıyor, 3.ve 4. Dilatörü kullanamıyorum bir türlü. Ikın diyenler var ama yanlış anlıyorum gibi geliyor, ıkınınca iyice kasılıyor ordaki tüm kaslar ve giriş imkansız oluyor, gene canım yanıyor. Önceden idrarı tutma şeklindeki kasmayı yapıyordum, kegel kaslarından, bırakma olmayan, o biraz işe yaratmıştı ama bunlarda yaramıyor. 4.yü hele biraz bile alamadım, daha önce ilişki denediğimde de canımın yandığı oldu. Sızlamasına nasıl engel olabilirim?
Aynı şey bende de oluyo 3. Ve 4. Aparatın yarısından sonrasını yapamıyorum dediğin gibi sızı oluşuyo ıkınınca da iyice kapanıyo gibi hissediyorum peniste de bu yüzden hepsini alamıyorum bi noktaya değince sanki kapalı da çarpıyo gibi hissediyorum bunun sebebini bi türlü anlayamadım 🤷🏼‍♀️

Merhaba, dilatörü nasıl kullanacağımla ilgili bir posta yönlendirebilir misiniz beni? Kendiniz de yazabilirsiniz. Acı kafamızda diyorlar ama değil yahu gerçekten sızlıyor, 3.ve 4. Dilatörü kullanamıyorum bir türlü. Ikın diyenler var ama yanlış anlıyorum gibi geliyor, ıkınınca iyice kasılıyor ordaki tüm kaslar ve giriş imkansız oluyor, gene canım yanıyor. Önceden idrarı tutma şeklindeki kasmayı yapıyordum, kegel kaslarından, bırakma olmayan, o biraz işe yaratmıştı ama bunlarda yaramıyor. 4.yü hele biraz bile alamadım, daha önce ilişki denediğimde de canımın yandığı oldu. Sızlamasına nasıl engel olabilirim?
Hafif sızlama olabiliyo bende de olmuştu egzersiz sırasında ama çok can yakıcı değildi. Ikınma konusunu söyle söyleyim doğum yapar gibi güçlü bir ıkınma olursa kasılır hafif bi ıkınma ve beraberinde kegelle ilerletmeye sağlayabilirsiniz. Sızlama sizi geri götürüyosa Vemcain sprey vs. uyuşturma etkili bişeyden yardım alabilirsiniz. 2.aparatı başlarken yapıp 3e öyle geçmenizde fayda olacaktır

Herkese merhaba,
Bir iki güne regl olacağım. Yaklaşık bir ayda 8/9 kez ilişki yaşadık. Her defasında kendime hedef koyduğum için aparatları tek tek çöpe attım. En son dünkü ilişkide üçüncü aparatı çalışmadan doğrudan dördüncü aparatı almayı başardım 🥰
Şimdilik ilişki sırasında zevk alamıyorum normal olarak🌺
Regli bitince aparatsiz normal ilişki denemesi yapmak istiyorum bakalım artık aparatlarla vedalaşıyorum🌟 dördüncü aparatı da atarsam artık yüzde yüz yendim diyebileceğim💕
Sevgi ve selamet ile dostlarım, benden haberler🤭

ıkınmada benim de tamamen kapanıyor sanki hiç girmiyor, ıkınmayınca daha çok giriyor. Onu ben de anlamadım, cevapları okuyacağım

ıkınmada benim de tamamen kapanıyor sanki hiç girmiyor, ıkınmayınca daha çok giriyor. Onu ben de anlamadım, cevapları okuyacağım
Çok fazla ıkınmaya gerek yok aslında. Karnından derin nefes al ve nefesini verirken içeri doğru ittir. Eğer bol kayganlastirici varsa kendiliğinden gidiyor. Ben bu şekilde tecrübe ettim çünkü. Kafamda sürekli bu basit bir olay sonuçta kendi kendine girmesi kayması gerek dedim. İttirirken hafif kegel yapınca da içeri vakumluyor zaten. Ama burada içeri itebilecek psikolajiye de hazır olmak gerekiyor. Hepsini bir arada yaptığımız için aşırı zormuş gibi geliyor

Merhaba? Kegel kısmını tam anlayamadım. Sıkınca mı içeri alıyorsun? Sıkıp bırakacaksın. Yani çişini yapar gibi yapıp içeri ittirmelisin

Çok kolay olacak diyemem tabiki korkundan dolayı zorladığı zamanlar olacak ama minicik bir zorluk üstesinden geleceksin kendine güven 🥰 acı ağrı olacak demiyorum sadece ilk aparatta ilerletirken heycan panik olabilir bu çok normal sakinleşmek için nefes egzersizi yapıp devam et ve yapacağına inan
Teşekkür ederim 🌸 ilk dilatör için nasıl bi yol ne önerirsiniz peki

Teşekkür ederim 🌸 ilk dilatör için nasıl bi yol ne önerirsiniz peki
Önce dilatörü vajina etrafında gezdirip biraz verdiği hisse kendini alıştır. Sonra bol kayganlaştırıcı ile derin nefes alıp verirken hafif ittir girdiğini göreceksin. Ama itmekten korkma kendini hazır hissedene kadar bekle gerekirse baş kısmı girdiğinde kaslara gelecek oraya geldiğinde derin nefesle yine hafif hafif itmeye devam et.

Önce dilatörü vajina etrafında gezdirip biraz verdiği hisse kendini alıştır. Sonra bol kayganlaştırıcı ile derin nefes alıp verirken hafif ittir girdiğini göreceksin. Ama itmekten korkma kendini hazır hissedene kadar bekle gerekirse baş kısmı girdiğinde kaslara gelecek oraya geldiğinde derin nefesle yine hafif hafif itmeye devam et.
Ben itmekten korkuyorum canım acıyacak diye bunu aşamıyorum kendimi çok çaresiz korkak ve cesaretsiz hissediyorum 😭

Ben itmekten korkuyorum canım acıyacak diye bunu aşamıyorum kendimi çok çaresiz korkak ve cesaretsiz hissediyorum 😭
Uyuşturma etkili bir kremden destek alabilirsin uyuşursa hissetmeyeceğin için kafan daha rahat olacaktır. Eğer kendin yapmaya cesaretin yoksa da doktor desteği almalısın. Malesef durduğu yerde kendiliğinden geçmiyor.

Hissetmek dünyanın en güzel duygusu... Dokunmak, hissetmek ve hissettiklerine anlam yüklemek. Vücudunun merkezi olan rahmine giden o yolla barışmak için dokunmak, itmek gerek. Senin gibi ben de çok korkardım ama eğer çok fazla canımın yanmaya başlarsa nasılsa kontrol bende, geri çekerim dedim. Ve canım yanmadı. Kontrol bendeydi çünkü. Orada bu hastalığı yenmem için vücudumun bana yaptığı bir çağrı vardı. Kulak verdim. Ve aparatı usulca içeri ittim.
Rahmine giden o yolu sev önce, ve barışın. Ama en önemlisi, o aparatı itecek cesareti topla 🥰🌺🌟

Merhaba sevgili kız kardeşlerim, kendimi bu durumda çok çaresiz hissettiğim için sizlerle dertleşmek ve belki de sonunda ben de yendim ve sayenizde demek için buradayım. İlk önce şunu söyleyeyim denemediğim hiçbir yol kalmadı sanırım. Psikolog, psikiyatri, jinekolog, fizyoterapist, hipnoz, kozmik enerji, aile dizimi daha bir sürü çalışma deneme, ama sonuç hüsran oldu. Cumartesi günü yeniden bir psikologa başlayacağım. Jinekolog ile çalıştım çok da başarılı bir kadın doğum uzmanıydı ancak farklı şehirlerde olmamız nedeniyle tedavim yarım kaldı. Fizyoterapistim ile çok yol aldım. Yapay penis ile deneme bile yaptık, hatta bekaretim de bunun sonucunda ortadan kalktı ama dün yine bir seansa gittim, bacağımı kapatıp fizyoterapisti ittirdim. En sonunda dedi ki ..... hanım sizin fiziksel bir sıkıntınız yok ancak psikolojik olarak halletmeniz lazım.Dünden beri korkunç depresifim ve de kendimi yapayalnız hissediyorum. Eşim destek oluyor ancak o da kafaya çok taktığımı taktıkça da başaramadığımı düşünüyor, bir salsan hallolacak diyor. Neyse uzun oldu. Sizinle dertleşmek için buradayım artık ben de.

Vakınusmusu yenemedimiz mi siz? Ben de ilk iki ay ilişki olmadı malesef ama sonra dam doktorum ve birkac taktikle hallettik oyle aparrat falan kullanmadık ya ondan daha cok huylanıyor insan en dogrusu nefes egzersizi ve dogru pozsyon alısama kadar. İnsallah atlatırsınuz gebeligi sanmıyorum vajınusmus stresi dolasıysla adette geciyor
Özelden yazabilir misiniz

Aynı şey bende de oluyo 3. Ve 4. Aparatın yarısından sonrasını yapamıyorum dediğin gibi sızı oluşuyo ıkınınca da iyice kapanıyo gibi hissediyorum peniste de bu yüzden hepsini alamıyorum bi noktaya değince sanki kapalı da çarpıyo gibi hissediyorum bunun sebebini bi türlü anlayamadım 🤷🏼‍♀️
Çünkü daha önce oraya o boyutta birsey girmediği için sızlıyor ama geçecek canim bir kez tam olarak yaptıktan sonra aparati anlayacaksın orda hiçbiriyle olmadığını zaten sonra alisaksin

Merhaba sevgili kız kardeşlerim, kendimi bu durumda çok çaresiz hissettiğim için sizlerle dertleşmek ve belki de sonunda ben de yendim ve sayenizde demek için buradayım. İlk önce şunu söyleyeyim denemediğim hiçbir yol kalmadı sanırım. Psikolog, psikiyatri, jinekolog, fizyoterapist, hipnoz, kozmik enerji, aile dizimi daha bir sürü çalışma deneme, ama sonuç hüsran oldu. Cumartesi günü yeniden bir psikologa başlayacağım. Jinekolog ile çalıştım çok da başarılı bir kadın doğum uzmanıydı ancak farklı şehirlerde olmamız nedeniyle tedavim yarım kaldı. Fizyoterapistim ile çok yol aldım. Yapay penis ile deneme bile yaptık, hatta bekaretim de bunun sonucunda ortadan kalktı ama dün yine bir seansa gittim, bacağımı kapatıp fizyoterapisti ittirdim. En sonunda dedi ki ..... hanım sizin fiziksel bir sıkıntınız yok ancak psikolojik olarak halletmeniz lazım.Dünden beri korkunç depresifim ve de kendimi yapayalnız hissediyorum. Eşim destek oluyor ancak o da kafaya çok taktığımı taktıkça da başaramadığımı düşünüyor, bir salsan hallolacak diyor. Neyse uzun oldu. Sizinle dertleşmek için buradayım artık ben de.
Hoşgeldin canım sana cesaret vermek için demiyorum gerçekten söylüyorum sen bu işin %90 dan fazlasını halletmişsin bundan sonra burdan da destek olmaya çalışalım ama sen bitireceksin bu işi zaten diye düşünüyorum 🥹

X