Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhaba vajinusmus probleminiz ne kadar sürmüştü . Bu süreç erkeklerde sertleşme problemi yapıyormuş yada erken boşalma sorunu , isteksizlik , bu sebepten ötürü ilişki istemiyorlarmış . Kadınlarda ilk gece korkusu gibi düşünün , erkeklerinde korkuları oluyormuş sertleşememe strese sokuyormuş onları
Beni mi beğenmiyor diye depresyona girdim bakımlı biriyim oz bakımıma çok dikkat ederim ama çok üzücü bisey bu hastalığı yendiğime bile sevinemedim

Dilatörden önce nefes ve kegel egzersizi yapmakla başlamanı tavsiye ederim. Aynada vajinanı inceleyip hafif ıkınmalarla olan değişimleri keşfet. Daha sonra ilk dilatörle başlarsın. İlk önce dilatörü vajinada gezdir etrafında, alıştıktan sonra gülü koklar gibi derin nefes al mum üfler gibi nefes verirken ilerlet bu şekilde kontrolü eline almayı öğreneceksin. Tabi bol kayganlaştırıcı kullanmayı unutma ve eğer ihtiyaç duyarsan Vemcain sprey falan kullanabilirsin ilk başlarda 🌸
Teşekkür ederim kolay mı peki yapabilir miyim sizce

Eşim hiç sevismiyor direk dalıyor ilk gecede öyle yaptı kanamam oldu ama birleşme olmadı zehir gibi kac ay geçirdim aralıkta yendim taa
Esinizin ilk deneyimi mi acaba? Ya da daha once para karsiligi mi birlikte olmus sadece. Boyle yaparsa tabiki vajinismus olursunuz afedersiniz ama esiniz tam bir okuz.

O zaman biraz aciklayin esinize kadinlarin erkekler gibi yapisi olmadigini islanmaniz gerektiginizi bunun icinde on sevismenin sart oldugunu
Eşimde benim gibi üniversite okudu benden zeki ve benim söylediklerimi kaile almaz yine bildiğini yapar cinsellik hakkında konuşmaya çalışırım bunlar açık açık konuşulmaz der ee benn kimle konuşcam şu olayı astigimdan beri bir kere bile orgazm olmadım onun işi bitti ve konu bitti olay bu sizde böyle misiniz tek ben miyim

Eşimde benim gibi üniversite okudu benden zeki ve benim söylediklerimi kaile almaz yine bildiğini yapar cinsellik hakkında konuşmaya çalışırım bunlar açık açık konuşulmaz der ee benn kimle konuşcam şu olayı astigimdan beri bir kere bile orgazm olmadım onun işi bitti ve konu bitti olay bu sizde böyle misiniz tek ben miyim
Hayir siz kabul etmiyorsunuz ama esiniz gercekten okuz. Universite okumak kâr etmemis ona. Bende esimde universite mezunuyuz bu durumla bir alakasi yok okumanin. Ben esim sayesinde yendim vajinismusu benimki zaten dusuk dereceliydi. Sonrasinda da ben orgazm olamadigim zamanlar uzun uzun ugrasiyor benimde olabilmem icin. Boyle seyleri esinle konusmicaksinda kiminle konusacaksin cok yanlis dusunuyor esiniz. Acik acik boyle seyler konusulur zevk alinan durumlar pozisyonlar vs. O zaman zevkli olur bu is.

niye açık açık konuşulmazmış hayret bir şey. kiminle konuşucaz peki eşimizle de konuşmayacaksak? Sevişmeden penetrasyon olması hiçbir kadının isteyeceği türden bir şey değil. Kendini geliştirmesi gerekiyor. Ben orgazm sorunu yaşıyorum bu yüzden eşimi yönlendirmem gerekti dinliyor ve yapmaya çalışıyor. Yani karşılıklı zevk almayacaksak boşu boşuna hiç emek vermeyelim kendi kendilerine işlerini halletsinler

Hayir siz kabul etmiyorsunuz ama esiniz gercekten okuz. Universite okumak kâr etmemis ona. Bende esimde universite mezunuyuz bu durumla bir alakasi yok okumanin. Ben esim sayesinde yendim vajinismusu benimki zaten dusuk dereceliydi. Sonrasinda da ben orgazm olamadigim zamanlar uzun uzun ugrasiyor benimde olabilmem icin. Boyle seyleri esinle konusmicaksinda kiminle konusacaksin cok yanlis dusunuyor esiniz. Acik acik boyle seyler konusulur zevk alinan durumlar pozisyonlar vs. O zaman zevkli olur bu is.
Lütfen böyle hitap etmeyin cidden kötü bir ruh haline sahibim ve cidden iyi değilim doğru davrandığını zaten düşünmüyorum ama aranızda böyle bisey yaşayan varmış diye paylaştım ben zaten zehir gibiyim şuan

Teşekkür ederim kolay mı peki yapabilir miyim sizce
Çok kolay olacak diyemem tabiki korkundan dolayı zorladığı zamanlar olacak ama minicik bir zorluk üstesinden geleceksin kendine güven 🥰 acı ağrı olacak demiyorum sadece ilk aparatta ilerletirken heycan panik olabilir bu çok normal sakinleşmek için nefes egzersizi yapıp devam et ve yapacağına inan

niye açık açık konuşulmazmış hayret bir şey. kiminle konuşucaz peki eşimizle de konuşmayacaksak? Sevişmeden penetrasyon olması hiçbir kadının isteyeceği türden bir şey değil. Kendini geliştirmesi gerekiyor. Ben orgazm sorunu yaşıyorum bu yüzden eşimi yönlendirmem gerekti dinliyor ve yapmaya çalışıyor. Yani karşılıklı zevk almayacaksak boşu boşuna hiç emek vermeyelim kendi kendilerine işlerini halletsinler
Demek ki bu sorunu sadece ben yaşıyorum bu gibi sebepler daha bir sürü 5. Ayimda boşanmayi düşünüyorm öyle bir yol ayrimindayim çözüm aramak için yazdm buraya

Öncelikle kendini eşinden daha az zeki olarak nitelendirme lütfen. Üniversite okumak güzel bişey evet ama bazı bilgiler aileden gelir ve yanlış öğreti ne yazık ki bizim toplumumuzda çok fazla. Belki senin eşine de ayıp eşinle bile konuşamazsın böyle şeyleri diye öğütlemiş olabilirler bilemiyorum ama eşler cinsellik konusunda isteklerini nelerden hoşlandıklarını bilmeli ve zevk karşılıklı olmalı yoksa yaşanan şey cinsellik değil çok özür dilerim tecavüz olur. Senin yeterli ıslaklığın olmak zorunda ki birleşme kolay olsun buda ancak ön sevişme ile mümkün. Ben vajinismusu yendiğimden beri eşim hep önce benim zevk almama odaklandı kendisi zaten her halükarda zevk alıyor. Hep önce ben sonra o😄 eşinle iletişimin bir yolunu bulman gerekiyor sanırım canım yoksa bu şekilde sana çok zor olacak ne yazıkki.

Öncelikle kendini eşinden daha az zeki olarak nitelendirme lütfen. Üniversite okumak güzel bişey evet ama bazı bilgiler aileden gelir ve yanlış öğreti ne yazık ki bizim toplumumuzda çok fazla. Belki senin eşine de ayıp eşinle bile konuşamazsın böyle şeyleri diye öğütlemiş olabilirler bilemiyorum ama eşler cinsellik konusunda isteklerini nelerden hoşlandıklarını bilmeli ve zevk karşılıklı olmalı yoksa yaşanan şey cinsellik değil çok özür dilerim tecavüz olur. Senin yeterli ıslaklığın olmak zorunda ki birleşme kolay olsun buda ancak ön sevişme ile mümkün. Ben vajinismusu yendiğimden beri eşim hep önce benim zevk almama odaklandı kendisi zaten her halükarda zevk alıyor. Hep önce ben sonra o😄 eşinle iletişimin bir yolunu bulman gerekiyor sanırım canım yoksa bu şekilde sana çok zor olacak ne yazıkki.
Cok haklısın diyorum ya yol ayrimindayim dua edin bana lütfen

Demek ki bu sorunu sadece ben yaşıyorum bu gibi sebepler daha bir sürü 5. Ayimda boşanmayi düşünüyorm öyle bir yol ayrimindayim çözüm aramak için yazdm buraya
Aslında ne kadar şanslısın kısacık sürede uzatmadan vajinusmusu tek başına yenmişsin . Daha evliliğiniz çok yeni ilk 1. Sene zorludur daha yeni alışıyorsunuz bir birinize

canım zaten anlaşılıyor başka sıkıntılar da olduğu. Eşim üni mezunu benim dediklerimi sallamaz vs yazmışsın bu hiç doğru değil bir kere. sonuçta seninle evlenirken senin mezuniyetini bilerek evlendi, bu konuda büyüklenmesi de hiç hoş değil. Eş bir şey diyorsa kulak kabartıp dinlersin. Kadına yeterince saygısı yok ki kadının hiçbir arzusunu yerine getirme derdi yok.

X