Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kızlar selam.. Yıllardır sessizce takip edip konuları okuyanlardandım daha çok bir derdim var kısmında takılırdım ama kaderde üyelik açıp buraya yazmak varmış 🥺🥺 Kısaca özetlemek gerekirsr yaklaşık 1 yıldır evliyim ve henüz eşimle birliktelik yaşayamadık.. Evliliğimizin ilk haftalarında sadece bir kere kadın doğum uzmanına gittim ve sürecimizi anlattığımda vajinusmus olmadığımı, sadece kendimi biraz rahat bırakmam gerektiğini söylemişti. Ama ben bu rahat bırakmayı biraz yanlış anlamış olacağımki nerdeyse 1 yıl olcak bizde hiç bir gelişme yok 🙈 Artık buna bi son vermem gerekiyor ama nereden başlayacağımı bilemediğim için benimle aynı sorunu yaşayan kız kardeşlerimden destek almak istedim. Umarım birlikte bu sorunumun üstesinden gelebiliriz 🥺🥺

Bu arada ilişkimizle ilgili biraz detay vermem gerekirse, nişanlılık sürecinde eşimle bir noktaya kadar yakınlaşmıştık ve affınıza sığınarak söylüyorum evleneceğimiz günü zor bekler durumdaydık. Bu sebeple ten uyumumuzda vs. Sorun olmadığını düşünüyordum ama evlendikten sonra sonu hüsran oldu tabiri caizse 🙄🙄 İlk başlarda daha sık denemelerimiz oluyordu ama zaman geçtikçe nasılsa olmayacak mantığıyla sanırım tamamen denemeyi bıraktık. Eşim bu süreçte çok sabırlı davranıyo ve beni rahatlatmaya çalışıyo, hazır olacağım zamana kadar bekleyeceğini söylüyo ama ne kadar daha böyle devam edebiliriz bilmiyorum 😔

Kızlar selam.. Yıllardır sessizce takip edip konuları okuyanlardandım daha çok bir derdim var kısmında takılırdım ama kaderde üyelik açıp buraya yazmak varmış 🥺🥺 Kısaca özetlemek gerekirsr yaklaşık 1 yıldır evliyim ve henüz eşimle birliktelik yaşayamadık.. Evliliğimizin ilk haftalarında sadece bir kere kadın doğum uzmanına gittim ve sürecimizi anlattığımda vajinusmus olmadığımı, sadece kendimi biraz rahat bırakmam gerektiğini söylemişti. Ama ben bu rahat bırakmayı biraz yanlış anlamış olacağımki nerdeyse 1 yıl olcak bizde hiç bir gelişme yok 🙈 Artık buna bi son vermem gerekiyor ama nereden başlayacağımı bilemediğim için benimle aynı sorunu yaşayan kız kardeşlerimden destek almak istedim. Umarım birlikte bu sorunumun üstesinden gelebiliriz 🥺🥺
Hoşgeldin canım 🤗 dilatör setin var mı

Bu arada ilişkimizle ilgili biraz detay vermem gerekirse, nişanlılık sürecinde eşimle bir noktaya kadar yakınlaşmıştık ve affınıza sığınarak söylüyorum evleneceğimiz günü zor bekler durumdaydık. Bu sebeple ten uyumumuzda vs. Sorun olmadığını düşünüyordum ama evlendikten sonra sonu hüsran oldu tabiri caizse 🙄🙄 İlk başlarda daha sık denemelerimiz oluyordu ama zaman geçtikçe nasılsa olmayacak mantığıyla sanırım tamamen denemeyi bıraktık. Eşim bu süreçte çok sabırlı davranıyo ve beni rahatlatmaya çalışıyo, hazır olacağım zamana kadar bekleyeceğini söylüyo ama ne kadar daha böyle devam edebiliriz bilmiyorum 😔
Bir önceki sayfada Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim ın yorumunu okur musun orda tane tane hepsi yazıyor sıralama vs. Onu okuduktan sonra kafana takılan şeyler oldukça sor ama önce onu okumanı tavsiye ederim 😊

Bir önceki sayfada Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim ın yorumunu okur musun orda tane tane hepsi yazıyor sıralama vs. Onu okuduktan sonra kafana takılan şeyler oldukça sor ama önce onu okumanı tavsiye ederim 😊
Evet o sıralamayı gördüm öncelikle bahsettiği videolara bakıcam sonrasında nefes ve kegel egzersizlerini hayatıma almam gerekiyo sanırım 🙄 bu arada cevabın içinde çok teşekkür ederim 🥰 🥰

Sabahları limonlu su için. İç çamaşırlarınızı ütüledikten sonra giyinin ve her gün değiştirin. Gün içinde bitki çayları ve en az iki litre su için. Bu süreçlerde enfeksiyona açığız. Olmaması için önlemler🥰🙏
Cok saol canım ne kadar yıkasam da aparatları yinede herşeyden nem kapan biri oldyğum için heralde enfeksiyon kaptım kasıklarımda ağrıyor su tüketen biri de değilim sanırım o da faktör şimdi maydonoz limon içicem 🤣

Hoşgeldin canım, Cereser Cereser arkadaşımızın dediği gibi bundan bir iki sayfa önceki Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim ın yazılarını oku 😍sonra sormak istediğin şeylerde birlikte ilerleriz tabiki desteğiz birbirimize sen de kurtulacaksın inşallah bundan önce yaşananlar senin motivasyonunu düşürmesin sakın 🌺

Herkese selam kızlar. Burayı yaklaşık 1 yıldır uzaktan uzaktan okuyodum ama sorunumu ne birine anlatabiliyodum ne de bunu kabullenebiliyodum, öncelikle şunu söylemeliyim ki bırakın vajinaya penis girmesini ben bunu düşününce bile bayılacak derecesine geliyodum demem o ki ben bile bişeyleri yapabildiysem gerçekten herkes yapar bunu öylesine söylemiyorum gerçekten bu böyle. Gelelim benim hikayeme☺️
Evleneli yaklaşık 2 yıl olucak, evlenmeden önce böyle bi sorun olacağı aklımın ucuna bile gelmiyodu hatta evlenmeyi iple çekiyodum, evlenmeden önce yakın bi arkadaşım kendi yaşadığı hikayeyi anlattığı an yemek yemek için bi mekanda oturuyoduk birden başımdan kaynar sular aktı soğuk soğuk terledim tuzlu ayran falan getirdiler aşırı kötü olmuştum, benim vajinismus hikayemin başladığı noktada bunun çok etkisi olduğunu düşünüyorum, “çevrede anlatılan hikayeler.”
Evlendiğimiz ilk gün direk arkadaşımın anlattığı hikaye gözümün önüne geliyodu ve istemsizce eşimi ittiriyodum habire ağlıyodum asla eşimi kendime yaklaştıramıyodum birkaç kez yapmaya çalıştık ama olmadı eşim olsun dedi strestendir korkudandır dedi bende aynı şekilde ilk günkü heyecana verdim geçer dedim, ve ben geçer diye diye tam neredeyse 2 yıl geçti, benden aylar geçti ama bu hastalık bir türlü geçmedi, benim vajinismusu kabullenmem bile neredeyse 1.5 senemi aldı, aynada vajinama bakamıyodum baktığım an bayılacak gibi oluyodum, asla dokunamıyodum, eşim hadi yapalım diycek diye aklım çıkıyodu sürekli bi bahane uyduruyodum, kaçıyodum, vajinama bişey girme düşüncesi bile beni perişan ediyodu. Çok küçük bi ilçede görev yapıyorum burda sadece aile hekimi var, hem bu yüzden hem de doktorun vajinama bişey sokarsa korkusuyla 1 kere bile doktora gitmedim asla o cesareti toplayamadım. Geçen yıl buradaki yazıları okuduktan sonra herkesin dilatör seti alın diye birbirine tavsiye verdiğini gördüm, sipariş ettim dilatörler geldi ama kutusundan çıkardığım an ben asla bunu yapamam diyip kapattım, birkaç gün sonra tekrar çıkardım 1.aparatı ayakta denemeye çalıştım asla yapamadım olmuycak dedim tuttum kaldırdım ve en büyük hatayı ben orda yaptım, o gün o kutuyu kaldırmasaydım belki de şuan çok daha önce bu sorunu atlatacaktım. Tam 8 ay kaybım oldu. Bu sırada eşimle haftada 3-4 kere deniyoduk ama artık onu ittirmeyi bırakmıştım bana dokunmasına izin veriyodum hatta ben alışmak için penise dokunuyodum her şeyi yapıyodum ama iş vajina penis birleşmesine gelince hep tıkanıyodum.
Eşim Allah razı olsun çoğu zaman sabırlıydı ama zaman zaman da sinirlendiği veya canının sıkkın olduğu oluyodu ve ben sonuna kadar ona hak veriyodum. Memlekete her gittiğimizde millet bize bebek soruyodu çıldıracak gibi oluyodum yahu ben daha ilişkiye giremezken millet benden bebek bekliyodu, 7/24 bu konuyu düşünür oldum, geceleri kaç kez ağlayarak uyandığımı saymadım, her anımda sürekli ben bunu nasıl başarıcam, herkes yapıyo ben neden yapamıyorum diye düşünüyodum artık kafayı yemek üzereydim sebepsiz yere sinirlenip ağlayan, sabırsız, kimseye tahammülü kalmayan bi insan haline gelmiştim.
Yılbaşına az kalmıştı neredeyse 1 ay, eşimle yine denerken olmadı, eşim kalkıp salona kitap okumaya gitti ben yatakta öylece kalakaldım, işte o gece kalkıp ben bunu yapmalıyım yapıcam diye kendime söz verdim. Sürekli eşime karşı eksik ve kötü hissediyodum ve artık düzenli bi ilişkim olsun istiyodum hemen kalkıp dilatörleri çıkardım temizledim odanın kapısını kapatıp bugün bunu yapmalıyım diye karar verdim. Öncelikle bol kayganlaştırıcı sürdüm aparatı yerleştirdim nefes aldım ve verdiğimde 1. Aparat içimdeydi şok olmuştum, o anki şokla 2.aparatı denedim yarısına kadar alabilmiştim kendime inanamıyodum. O gün 1 saat falan aparat çalıştım ve her gün en az 1 saat aparat çalışıp, yılbaşına kurtulmuş olarak giricem diye kendime söz verdim. Daha sonra buradaki kimin ismini gördüysem herkese tek teeeek mesaj attım herkesten yardım istedim öneri istedim teselli istedim, çünkü benimle aynı sorunu yaşayan insanlarla dertleşmek bana çok iyi geliyodu ben bunu farketmiştim, burdan tanıştığım 2 kişiyle özelden numaralarımızı vererek her gün birbirimize gelişmeleri haber edicez diye söz verdik ve her gün ben kızlara ilerlediğimi söylemem lazım hırsıyla daha azimli aparat çalıştım. Bu sırada da youtubedan sürekli rahim şifası meditasyonu, pelvik taban için pilates hareketleri, kegel egzersizleri ve yogalar yaptım her gün düzenli şekilde. Sonra vajina videoları izledim ve 26 yıldır benimle olan organımı daha yeni tanıdığımı öğrendim ☺️ küçükken bize öğretilen kızlık zarı algısıyla gerçekte olanın alakası bile olmadığını öğrendim. Daha sonra, her gün çalışa çalışa 3.aparata geldim ama bi sorun vardı 3.aparatın hepsini alamıyodum 2 parmaklık kısım dışta kalıyodu ne yaptıysam asla hepsini sokamadım, 4.aparata geldim yarısına kadar yapabildim yarısından sonra ilerletemedim. Tam 2-3 hafta boyunca 3 ve 4.aparata çalıştım ama hiçbir ilerleme olmadı, bu arada vemcaine sprey de almıştım 1-2 kere kullandım ama bende hiç fayda etmedi uyuşukluk falan hiç hissetmedim o yüzden kullanmadım hiç. Sonra tam yılbaşından 3 gün önce ani gelişen olaydan sonra bu sefer olacak diyip önsevişmeden sonra eşimin üstüne çıktım sırtım ona dönük olacak şekilde, penisi tuttum sokmadan önce gözlerimi kapatıp 10 kez derin derin nefes alıp verdim burnumdan aldım ağzımdan verdim sadece bunu yaptım ve gözlerimi açtığımda penisin başı içimdeydi ve ben hiçbir şey hissetmemiştim sonra tekrar gözlerimi kapattım nefes verdiğim sırada milim milim ilerletmeye çalıştım ve o gün penisin yarısını alabildim bi ben git gel yaptım bi eşim yaptı gayet de git gel oluyodu eşim de gözlerine inanamıyodu bende inanamıyodum işte olmuştu! Kendime 1 ay önce yılbaşından önce yapıcam diye söz vermiştim ve bunu başarmıştım. Size yemin ederim evleneli ilk kez o gece o kadar huzurlu uyudum ki. Ben en çok acıdan ve kandan korkuyodum, kızlar ne acı ne ağrı ne kan hiçbiri olmamıştı ne aparatlarda kanadı ne de eşimde. Çünkü izlediğim videolardan biliyodum ilişki esnasında kanama normal bi durum değildi ancak kuru olduğunda veya tahriş olduğunda yara olduğunda kanardı, bunu beynime böyle kodlamıştım. Sonra burdan tanıştığım o canım arkadaşım Zeze’min bana hep söylediği bi söz vardı:” Bir kez oldu, artık hep olucak..”
Daha sonra sürekli ilişkiden kaçan ben o günden sonra her gün eşimle denemek istedim çok şükür her defasında da alabildim biraz daha iyiye gitti en son yine penisin hepsini alamadım ama 1-2 parmaklık kısım dışta kalıyo ve 2 pozisyonda yapabiliyorum şimdilik sadece. Regl oldum 4. Günüm ve şuanda kendime bir dahaki regle kadar tümünü almayı ve farklı pozisyonlarda da yapacağımın sözünü veriyorum☺️
Buraya girip her hikayeyi okuduğumda hıçkırarak ağlarken acaba bende kurtulucak mıyım diye çok sordum kendime, ve şuanda mutluluktan ağlayarak kendi hikayemi yazıyorum Allaha ne kadar şükretsem azdır🤲🏻
Ve siz canım kızlarım; biz her şeyi başarabiliriz. O küçücük vajinadan bebek doğuyo, ve o kadar değişik bi organ ki beyinle resmen doğru orantılı çalışıyo. Size önerim öncelikle kesinlikle ve kesinlikle vajinayı anlatan videoları izlemeniz ve rahim şifası meditasyonları yapmanız. Bunların yanında bol bol kegel ve nefes egzersizleri. Unutmayın ben 3. Ve 4. Aparatın hepsini alamadığım halde ilişkide başarılı oldum☺️o yüzden sakın ha kendinizi de aparatlara şartlamayın, burdan tanıştığım o 2 kişiden Allah razı olsun onların sayesinde ben bu kadar cesaretlendim ve bu kadar başarabildim. Onları çok sevdiğimi söylemek istiyorum🩷
Şuan belki bunları acaba bende yapacak mıyım diye okudun, EVET YAPACAKSIN. Öncelikle beynine yapıcam, olucak, başarıcam dediğin an yolun yarısını tamamlamış oluyosun. Tekrar söylüyorum ben bile bu kadarlık yaptıysam gerçekten herkes çok daha iyisini yapar. Ne zaman isterseniz heeer zaman yazabilirsiniz, bişey sormak istediğinizde her zaman sorabilirsiniz, her şekilde yardımcı olmaya hazırım. Çünkü bu süreçte bana EN iyi gelen şey benimle aynı sorunu yaşayan insanlarla saatlerce dertleşmek oldu🥰
İşte benim hikayem de bu, Rabbim hepimizin yardımcısı olsun en kısa sürede bu sorunu yaşayan kim varsa hepsi tek tek bitsin inşallah, herkese musmutlu akşamlar kızlarım🩷🩷

Gözünüz aydın hikayelerimiz o kadar benzer ki 🤗 aynı dönemlerde başarmışız bende regli döneminden yeni çıktım . Bugün acaba unuttum diye 4. Boyu çalıştım oldu , yarın eşli birliktelik deniyceğiz tekrar sık sık deneme yapmak çok faydalı ara verirsek tekrar yapamazsam diye korkuyorum. Vajinusmus derdi ile uğraşan arkadaşlar bol bol araştırın sizde vajina anatomisinin videoları var youtubda güzel içerikler var onları izlemek çok rahatlatıyor . Bendede hiç kanama olmadı bedeni ne kadar rahat bırakırsak o kadar kolay oluyor işler lütfen hergün çalışın , hergün yapınca 1 ayı geçmiyor başarıyorsunuz ♥️♥️

Bana da yardım eder misiniz dilatör aldım yarın izin günüm yarın birinci dilatörden başlamayı düşünüyorum tavsiyeleriniz neler çok korkuyorum dilatörden

Bana da yardım eder misiniz dilatör aldım yarın izin günüm yarın birinci dilatörden başlamayı düşünüyorum tavsiyeleriniz neler çok korkuyorum dilatörden
Dilatörden önce nefes ve kegel egzersizi yapmakla başlamanı tavsiye ederim. Aynada vajinanı inceleyip hafif ıkınmalarla olan değişimleri keşfet. Daha sonra ilk dilatörle başlarsın. İlk önce dilatörü vajinada gezdir etrafında, alıştıktan sonra gülü koklar gibi derin nefes al mum üfler gibi nefes verirken ilerlet bu şekilde kontrolü eline almayı öğreneceksin. Tabi bol kayganlaştırıcı kullanmayı unutma ve eğer ihtiyaç duyarsan Vemcain sprey falan kullanabilirsin ilk başlarda 🌸

Arkadaşlar size ben vajinismus u kendi çabalarimla eşimin desteği olmadan zor bir şekilde yendim aparatlarla okuduklarımla . Size birsey danışmaliyim şimdi yenen arkadaşlar alışmak için ara vermeden sürekli denemek lazım ama eşime ben diyorum deneyelim sürekli bir bahane bulup erteliyo kendimi çok mutsuz hissediyorum yeni evliyim vajinismusu kisa sürede kendi cabamla yendim ama şu durumda olmaminizin sebebi ben miyim.benim vajinismus olmam mı çok kötüyüm arkadaşlar lütfen yardım edin bu arada 164 90 kg yum acaba kilolu olduğum için mi beni beğenmiyor eşimle iletişime geçemediğim için burdan yaziyorum

Arkadaşlar size ben vajinismus u kendi çabalarimla eşimin desteği olmadan zor bir şekilde yendim aparatlarla okuduklarımla . Size birsey danışmaliyim şimdi yenen arkadaşlar alışmak için ara vermeden sürekli denemek lazım ama eşime ben diyorum deneyelim sürekli bir bahane bulup erteliyo kendimi çok mutsuz hissediyorum yeni evliyim vajinismusu kisa sürede kendi cabamla yendim ama şu durumda olmaminizin sebebi ben miyim.benim vajinismus olmam mı çok kötüyüm arkadaşlar lütfen yardım edin bu arada 164 90 kg yum acaba kilolu olduğum için mi beni beğenmiyor eşimle iletişime geçemediğim için burdan yaziyorum
Belkide sorun esinizde oldugu icin siz vajinismus zannettiniz kendinizi. Kac senedir evlisiniz? Evlenirkende bu kiloda miydiniz?

Merhaba vajinusmus probleminiz ne kadar sürmüştü . Bu süreç erkeklerde sertleşme problemi yapıyormuş yada erken boşalma sorunu , isteksizlik , bu sebepten ötürü ilişki istemiyorlarmış . Kadınlarda ilk gece korkusu gibi düşünün , erkeklerinde korkuları oluyormuş sertleşememe strese sokuyormuş onları

X