Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Eşinizi de anlamalısınız ve modunuzu düşürmemelidiniz . Defalarca denemiş ve olmamış haliyle yine olmicak gibi bir yüz ifadesi eminim ki bilerek yaptığı bir şey değildir . Güzellikle konuşarak çözebilirsiniz diye düşünüyorum. Bir de biz bunları yaşarken daha hassas oluyoruz ve en ufak bir davranış bizi çok etkiliyor . Bende eşim çol anlayışlı olmasına rağmen en ufak yüzü asışdığında bütün modum düşüyordu. Halbuki o da insan onunda modu düşebilir umutsuzluğa kapılabilir. Siz çalışmaya devam edin sorun şözülünce eşinizde düzelir

5.derece vajinismustan normal doğuma nerden nereye Allah bağışlasın koştuğuna oynadığına, her güzel anına şahit olmayı nasip etsin Allah Hayırlı bir evlat olsun ve sana da çok geçmiş olsun ❤

Teşekkür ederim zaman ayırıp yazdığınız için. Çalışmaya devam edeceğim çok uğraş sonucu aparatları yapabildim bu kadar yol kat etmişken pes etmeyeceğim inşallah üstesinden gelirim bu sorunu yaşayan herkes yensin diliyorum. Çok zor bir durum gerçekten.

Nasıl yapıyorsunuz, nasıl ilerliyorsunuz ben bir arpa boyu yol gidemiyorum..
Ben bu işi yapamayacam sanırım..
Şuan o kadar umutsuz ve çaresizim ki..
Önce umutsuzluk kelimesini hayatından çıkar. Asla çaresiz değilsin başta hepimiz senin gibi hissettik ama sonuçta kazanan biz olduk. Sende yapabilirsin kendini olumsuz düşüncelere bırakma. Ne aşamadasın bu zaman kadar ne yapabildin anlatırsan yardımcı olmaya çalışalım

Âmin, inşallah Duaların, güzel dileklerin için çok teşekkür ederim Allah vajinismus yaşayan herkese önce yenmeyi; sonra isteyene istediği zamanda sağlıkla, hayırlısıyla, kolaylıkla evlat sahibi olabilmeyi nasip etsin inşallah

Nedense dünden beri aşırı karamsarlık çöktü üstüme..
Ben daha en baştayım..
Ayna karşısında oturma ama bakmak bile beni kötü yapıyor.. bir iki defa dilatör ile denemek istedim ama sadece dokundurabildim.. ileri gidemedim..
Yapamıyorum.. :/

Kulak çöpünü deneyin? Ben ilk onunla başlamıştım. Onun ucunun girmesi bile bana büyük cesaret verniçti

Kulak çöpünü deneyin? Ben ilk onunla başlamıştım. Onun ucunun girmesi bile bana büyük cesaret verniçti
İlk aynadan bakmakla başladım nefes alıp verince orada çok az da olsa açıklık olduğunu görüncemutlu olmuştum. Sonra hemen kulak çöpüne cesaret edip denedim . Başta sadece ucu oldu baya uğraştım ama ucunun girmesi bile bana büyük umut versi. Sonea tamamı girince artık oranın nefes alıp verince esnediğini iyice anladım . Daha sonea serçe parmağımla denedim onunda sadece ucu girdi o arada dilatör siparişi vardı dilatör gelene kdar serçe parmakla çalışmaya çalıştım . Dişatör gelince 1 direkt oldu zaten . Her şey cesaret ve çabalama işi . Hepimiz synı yollardna geçtik merak etmeyin

O zaman önce aynada bakabilecek ve dokunabilecek hale gelmen lazım. Bende bu şekilde başladım ayna karşısında incele dokunmaya tanımaya çalış nefes egzersizi yaparak hafif ıkınarak ordaki değişimi görmeye çalış. Dilatör sonraki aşama. Kendine biraz süre ver eğer ilerleme olmazsa doktor yardımı almam gerek canım

Tamam oyle yapmaya calisacam..
Tesekkur ederim..

Merhabalar ben de yaşadıklarımı paylaşmak isterim sizinle, çünkü aylarca ben de sessizce yazılanları takip etmiş, umut aramıştım. Hatta şuan yapacağım gibi bu sıkıntıdan kurtulmuş insanların mesajlarını gördüğümde bile umutlanmakla birlikte bu benim başıma asla gelmezmiş gibi hissederdim. Sanki herkes atlatacak geriye ben kalacaktım... Yaklaşık 6 ay sonra doktora gittim ben. Öncesinde bir kere de kadın doğum uzmanına gitmiştim fakat o muayenem beni çok çok zorlamıştı, bence doktor çok bilinçsizdi. Fakat en azından çıkınca o kadar kötü olmuştum ki annemle görüşmüştüm ve ona anlatmıştım sonunda derdimi. Birlikte psikolojik destek almam için ilk kez araştırma yapmıştık ki bence bu bir milattı. Nacizane tavsiyem, vakit kaybetmeden destek almak. Evde kendimce çok şey denedim, kitaplar aparatlar aldım ama olmadı. Benim durumumda olanlar vardır, olmuyorsa olmuyordur vakit kaybetmeye bence hiç gerek yok çünkü çok yıpranıyorsunuz....Doktora sırf parmak egzersizleri yüzünden gitmek istemiyordum mesela. Ama gerçekten kimse sizi zorla asla yapamayacağınız bir şeyi yapmaya zorlamıyor bu süreçte. Adım adım, önce sadece bakmak, sadece dokunmak, parmakların dahi boğum boğum ilerlemesi şeklinde oluyor. Ve örneğin bunu bir disiplin içinde yapmak da çok önemli doktor bunu sıkı sıkıya takip ediyor. Bir gün iki gün ara vermek, o 10 dakikalık ödevi yapmamak bile aslında etkiliyor. İnsan evde kendi kendine bu disiplini kuramıyor bence. Ve yine dilatörler örneğin belki kullanışlı gelebilir, ama benim gibi asla yapamayan yabancılayan varsa bu da çok normal, parmak bundan çok daha doğal geliyor inanın. Benim tedavim öyle çok kısa da sürmedi. Dışarıda 2 seansta bitirecekmiş gibi pazarlamalar da çok fazla, bence bunlar çok istisnadır. Fakat ne kadar sürerse sürsün, başarı oranı neredeyse %100 olan bir tedavi bu. Sonuçta zaman her şekilde geçiyor, üzülerek de çabalayarak da. Evde kendi kendine yenebilenler için değil, benim gibi çabalayıp bir arpa boyu yol katedemeyenler için bu tavsiyelerim. Çok normal, kendi başınıza atlatmak zorunda değilsiniz. Ben şuan hamileyim, inşallah bu dertten muzdarip herkes bir an önce atlatır ve isteyen herkes kavuşur bu duyguya. Lütfen geçeceğine inanın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…