Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

gözünüzaydın canım çok duygulandım okurken Rabbim sağlık versin uzun ömür versin bebeğine Allah analı babalı büyütsün inşallah.Ve evet Allah bu durumu yaşayan herkesin yükünü en kısa zamanda üstünden atsın kurtulsun geride kalsın herkesin bu günler,bu muymuş diyelim hep birlikte

Allah senden de razı olsun,inşallah sen de aşacaksın Burdaki tüm arkadaşlarım kurtulacak bu yükten çözümü var gerçekten kısa sürede çözümü var

Güzel dileklerin ve duaların için çok teşekkür ederim Âmin, inşallah

Merhaba arkadaşlar birşey sormak istiyorum. Üs üstte 2 gün ilişkiye girdik hiç ağrı sızı olmadı bende hatta hazda aldım. Ama 2 gündür karnım çok şişkin ve ağrıyor anlamadım neden böyle oldu. Böyle olan varsa yazabilir mi korktum şahsen

Nasıl yapıyorsunuz, nasıl ilerliyorsunuz ben bir arpa boyu yol gidemiyorum..
Ben bu işi yapamayacam sanırım..
Şuan o kadar umutsuz ve çaresizim ki..
Merhaba.

Ben de uğraşıyorum Vajinismusla, iki hafta kadar önce aparatlara başlamaya çalışıyordum ve aynı sizin yazdığınız gibi umutsuz çaresiz hissediyordum. Hiç yapamam gibi geliyordu. Girişe değdirdiğim anda aşırı rahatsız edici bir his oluyordu. Şimdi ise bir ve ikinci aparatı rahat alabiliyorum, üçüncü ile uğraşıyorum birkaç gündür. İş güç ve eşimin sürekli yorgunsun çalışma istersen demesinin verdiği rehavetle biraz tökezledim son günlerde ama ilk halime bakınca bu mucize. İlk başlarken aparatla bakışıp ağlıyordum, buradan da arkadaşlar çok yardımcı olmuşlardı özelden.

Siz de lütfen çaresiz hissetmeyin, az da olsa alıştırma yapın. Aynada inceleme ile başlayın, dokunmaya çalışın, alışın. Egzersiz videoları, nefes çalışmaları da çok faydalı olur. Ne olursa olsun bu konuya eğilin her gün, yapacağınız her şey ilerlemeye katkı olur.

Umarım yakın zamanda hepimiz aşarız bu sorunu.

Nasıl yapıyorsunuz, nasıl ilerliyorsunuz ben bir arpa boyu yol gidemiyorum..
Ben bu işi yapamayacam sanırım..
Şuan o kadar umutsuz ve çaresizim ki..
ben de kendi başıma 1 adım yol alamadım, buradan destek veren çok kişi oldu. ama ben yapamadım. doktor eşliğinde yendim. herkes kendisi yenecek diye bir şey yok, bazıları cidden ağır vaka oluyor.
6 yıl diyorsunuz, daha fazla direnmeyin bir profesyonelle ilerleyin bence. iyice araştırın ama kapı kapı dolaşmayın. parası neyse gözden çıkarın. benim tavsiyem bu.. naçizane

6 yıl dememiş, 6 ay demiş Chemarims ama gerekiyorsa doktora gitmek lazım tabii. Ben de gidiyorum ama evde yapacaklarımı anlattı doktor sadece. Bazı şeyleri kendi kendime başarmamı istedi, haftaya tekrar randevum var.

Arkadaşlar merhaba . Ben 2 aydan fazla oldu vajinismusu yeneli. Hatta ilk giriş 4 ay önceydi . Spreyle yapkylrfum ama son zamanlarda onu da bıraktım. Fakat benim ilişkide yanmam hala bitmedi . Bu normal mi? Gerçekten hissetmedim bile diyenlere artık hayretle bakıyorum bende mi sıkıntı var . Kaçma meselesi korku meselesi de değil benim artık dediğim hihi baya oldu yeneli korkumda yok. İzinde beriyorum her seferinde mutlaka ilişki gerçekleşiyor . Fakat ben acı çekiyorum be yazık ki. Zamanla düzelir diyordum fakat neden hala düzelmiyor ? Baskı hissi okey tamam ama bende yanma da oluyor spreysizken . Spreyliyken yanma hissini hissetmiyordum fakat spreysiz yanma hissediyorum. Normal mi bu? Bunu sorma nedenim insanların hissetmedik bile vs demesinden . Hissedilmicek bir şey bende neden hala yanma yapıyor ? Ne zaman düzelcek ? Aynı şeyleri yaşayanlar şeffaf bir iekilde bana özelden de yazabilir .

Merhaba hayırlı uğurlu olsun . Sağlıkla büyüsün. Acaba siz sprey vs kullanıyor muydunuz ? Hamile kaldığınızda kayganlaştırıcı kullanıyor muydunuz? Kullanmadıysanız nasıl o aşamaya geldiniz ?

Ağrı sızı olmaması çok iyi ya ben defalarca yağtım hala ağrı sızı geçmedi sprey kayganlaştırıcı vs bi şey kullanıyor musunuz ? Hangi pozisyonda yapıyorsunuz hangisi rahar

Teşekkür ederim, Âmin inşallah Doktorla yendim ve tedavim boyunca aparat +anestol+fito krem+kayganlastirici kullandım. Hiç sprey kullanmadım. İlk birkaç ilişki boyunca da yine aparat + anestol+fito +kayganlastirici kullandım. Birkaç deneme sonrasında sadece kayganlastirici ile devam ettim. Hamile kaldigimda da kayganlastirici kullanıyordum hem de bol kullanıyordum.

Sevindim buna çünlü kayganlaştırıcı gebe kalmaya engel denince kullanmayayım dedim ama çok zorlandım. Hangi kayganlaştırıcıyı kullanıyordunuz acaba ?

Sevindim buna çünlü kayganlaştırıcı gebe kalmaya engel denince kullanmayayım dedim ama çok zorlandım. Hangi kayganlaştırıcıyı kullanıyordunuz acaba ?
Hep su bazlı kullandım, en son kullandığım durexti. Daha uzun süre ıslaklık sağladığı ve hemen kurumadigi için doktorum viaxi önermişti. O bitince denemek için durex aldım, pembe bir ambalajı vardı. O esnada hamile kaldım.

ben 6 yıl anladım pardon, 6 yıl kendi yenemeyen daha fazla uğraşmasın gitsin dr a diye düşündüm.

burada kendisi aparatla yenen çok arkadaşımız oldu. kendinize uygun bi yol seçip cesaretle adım atın. madem daha 6 aylık niye kendinize umutsuz vaka diyorsunuz. zaman verin kendinize, iyi düşünün. yaşadıklarınızla yüzleşip, kabullenin. kabullenmeden kafaya yenmeyi de koyamazsınız Chemarims umutsuz vaka değilim, elbet bir gün yeneceğim demeye başlayın önce

Dilatör çalışması yapan arkadaşlara tavsiyede bulunmak istiyorum burada daha çok vemcaine spreyden bahsediliyor ben onuda kullandım emla kremde kullandım ama kesinlikle emla krem daha iyi uyuşturuyor halen dördüncü aparatı yerleştirmekte zorlanıyorum ama geçen gün emla krem kullandım çok kolay yerleştirdim ve bir çok kez tak çıkar yaptım yarın regli olucağım bugün eşli deneme yapıcaktım ama kısmet olmadı regliden sonra eşli deneyeceğim emla krem ile. Kullanmak isteyen arkadaşlar ben şöyle yaptım kremi azcık(fındık büyüklüğünde) üçüncü aparatın ucuna sürüp ittirdim 1 dakika bekleyip aparatı çıkardım10 15 dakika sonra uyuştu.Ben yaklaşık 2 aydır aparat çalışması yapıyorum bu süreç biraz uzadı daha doğrusu ağırdan aldım iyice alışayım diye fakat ne zaman eşli denemeye kalksak hep eşimin modu düşük oluyor yüzünde yine olmucak ifadesi oluşuyor buda bana yansıyor haliyle benimde modum düşüyor bir bahane ile iptal ediyoruz bu konuda bana fikir vericek olan varmı eşimin bu durumuna nasıl çözüm bulabilirim ?

Ağrı sızı olmaması çok iyi ya ben defalarca yağtım hala ağrı sızı geçmedi sprey kayganlaştırıcı vs bi şey kullanıyor musunuz ? Hangi pozisyonda yapıyorsunuz hangisi rahar
Benim doktorum bana sakinleştirici verdi. Belki onun sayesinde çok sakindim, kendimi sıkmamaya çalışıyorum bir de birleşmeyi değilde haz almaya odaklanıyorum. Dilatör de kullandığım da gözüm kapalı sanki eşimle ilişkiye giriyormuşum gibi hayal ediyorum. Doktorum öyle tavsiye etmişti.

Teşekkür ederim peki pızisyon ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…