Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Canım sprey veya anestol tarzı kremlerden destek alsan mı acaba biraz rahatlatır hızlandırır süreci?
Wemcain kullandim birkac kere ama hic etki etmedi. Sadece yakiyor baska bir etkisi yok uyusturmuyor gibi. O kadar cok hizlanridip cozmek istiyorum ki anlatamam, tahmin ediyorsundur. Sen aparatlarla mi yenmistin?

Wemcain kullandim birkac kere ama hic etki etmedi. Sadece yakiyor baska bir etkisi yok uyusturmuyor gibi. O kadar cok hizlanridip cozmek istiyorum ki anlatamam, tahmin ediyorsundur. Sen aparatlarla mi yenmistin?
Aparatla yendim ben 😊 anestol da kullandım istersen kullan sen de bi dene bakalım. Mesela ikinci aparatı deniceksen birinci aparata anestol sür içeri aldığında içerde beklet birkaç dk iyice emilsin sonra ikinciyi dene

Merhaba arkadaşlar 1 senedir bu platformdayım beni bilen arkadaşlar biliyordur. 4. Dikatöre kadar da kendim yapmıştım ama eşli de olmuyordu. Mecburi artık kliniğe gittim çok pahalıydı ama artık yapacak birşey yoktu kendim de ha bugün ha yarın diye diye 2 seneye getirttim. İçim gitti o kadar para verdik onun yerine bi tatile giderdik😅
Yani bana kalsa vermezdim, ama eşim birşey olmaz vercez yeterki iyileş diyince neyse aman çok para konusu yaptım ah biz kadınlar😂
Sadece gelirsek 3 günde %100 başarılı olacağız dediler tamam dedik başladık gerçekten de öyle oldu ben asla inanmıyordum.
Ama bugün sabah yaptık misyoner pozisyonda hafif kasıldım ama eşim tam girdiğini söyledi asla hissetmedim 🫣
Ve çok kezde gelgit yaptı arkadaşlar inanır mısınız çoo haz aldım normalde böyle kliniğe gidenler hemen haz almıyor ama ben çok haz aldım hoşuma gitti. Sonra eşim boşaldı tabi biz kadınlar çabuk boşalamıyoruz eşime tekrar yapalım dedi biraz daha yaptık gelgit de yaptı.
Normalde bunu yazanlara asla inanmazdım, ana gerçekten bakın yemin edebilirim ki, penis dilarörden daha çok kolay
Darısı sizlerin başına inşallah başarırsınız bende söylemek istedim çünkü çoğu kez heo burayı takip ederdim bana yardım eden arkadaşlar da oldu. Allah razı olsun onlardan ama ben gerçekten kliniğe gitmeseydim yapamazdım. Ha onlarda dilatör kullandı ama ben o şekilde hiç yapmamıştım

Merhaba arkadaşlar 1 senedir bu platformdayım beni bilen arkadaşlar biliyordur. 4. Dikatöre kadar da kendim yapmıştım ama eşli de olmuyordu. Mecburi artık kliniğe gittim çok pahalıydı ama artık yapacak birşey yoktu kendim de ha bugün ha yarın diye diye 2 seneye getirttim. İçim gitti o kadar para verdik onun yerine bi tatile giderdik😅
Yani bana kalsa vermezdim, ama eşim birşey olmaz vercez yeterki iyileş diyince neyse aman çok para konusu yaptım ah biz kadınlar😂
Sadece gelirsek 3 günde %100 başarılı olacağız dediler tamam dedik başladık gerçekten de öyle oldu ben asla inanmıyordum.
Ama bugün sabah yaptık misyoner pozisyonda hafif kasıldım ama eşim tam girdiğini söyledi asla hissetmedim 🫣
Ve çok kezde gelgit yaptı arkadaşlar inanır mısınız çoo haz aldım normalde böyle kliniğe gidenler hemen haz almıyor ama ben çok haz aldım hoşuma gitti. Sonra eşim boşaldı tabi biz kadınlar çabuk boşalamıyoruz eşime tekrar yapalım dedi biraz daha yaptık gelgit de yaptı.
Normalde bunu yazanlara asla inanmazdım, ana gerçekten bakın yemin edebilirim ki, penis dilarörden daha çok kolay
Darısı sizlerin başına inşallah başarırsınız bende söylemek istedim çünkü çoğu kez heo burayı takip ederdim bana yardım eden arkadaşlar da oldu. Allah razı olsun onlardan ama ben gerçekten kliniğe gitmeseydim yapamazdım. Ha onlarda dilatör kullandı ama ben o şekilde hiç yapmamıştım
Bizim evde kendimiz yaptigimiz dilator yontemi ile doktorun yaptirdigi yontemin farkliliklari var mi?

Merhaba bende 4. Boy dilatörde zorlanıyorum . Bu videoyu başlangıç aşamasında olanlar için tavsiye ederim izleyebilirsiniz .
83F38455-5DDD-4BA1-9D87-03391076FAC0.jpeg

Bizim evde kendimiz yaptigimiz dilator yontemi ile doktorun yaptirdigi yontemin farkliliklari var mi?
Bana göre var şöyle kegel egzersizleri pek önemsemiyordum. Onun çok faydası var bi de tak çıkar ileri geri çok yaptırıyor. Benim en büyük hatam eşime yaptırmamam, dilatörü ona denettirseydim belki çözmüş olacaktık. İşte 3 pozisyonda dilatörü yaptırıyor doktor bi kez yapıyor sonra ben yapıyorum. Sonra eşim yapıyor bana burda ki amaç eşine güvenmek o ona teslim olmak.
Yani şöyle diyim ben bir günde 3 boyutuna kadar dilatörleri başardım ama ara ara yapıyordum. Sonra eşli de başarısız olunca bırakıyordum. Tekrar yapıyordum bende ki hata dilatörü içime alıp sadece bırakmak yani bir saat bile bırakıyordum. Halbuki ileri geri çokça yapsaydım tak çıkarı yapsaydım. Zaten kaslarımı yönetmiş olurdum. O an ki mantığım hıh tamam dilatör girdi tamam ama o iş malesef öyle olmuyor

Merhaba hanımlar eşli denemede wemcain sprey kullandım eşim değdiği gibi ereksiyon kaybı oluştu buna nasıl bir çözüm bulabilirim yardımcı olurmusunuz bilen varsa
Spreyden sonra biraz bekleyip dışını yıkayabilirsin ya da en kesin çözüm prezervatif kullanabilirsin

Merhaba bugün 4. Boyu başardım kanama olur acır diye korkuyordum bişey olmadı 🫶 doğru nefes ve yönünü ayarlayınca ne kadar kolaymış yaklaşık 2 yıldır çekiyordum 🙂 1 senelik yazışmaları 1 ayda nerdeyse okudum. Ortalama 1 yada 2 ay gibi bi sürede başaran arkadaşlar olduğunu gördüm . Bende hergün egzersiz yaptım inşallah eşimlede başarıcam emeği geçen herkesten allah razı olsun Sessizce yorumları okuyup önerilerinden faydalandığım bir çok kişi var allah hepinizden razı olsun.

Merhaba bugün 4. Boyu başardım kanama olur acır diye korkuyordum bişey olmadı 🫶 doğru nefes ve yönünü ayarlayınca ne kadar kolaymış yaklaşık 2 yıldır çekiyordum 🙂 1 senelik yazışmaları 1 ayda nerdeyse okudum. Ortalama 1 yada 2 ay gibi bi sürede başaran arkadaşlar olduğunu gördüm . Bende hergün egzersiz yaptım inşallah eşimlede başarıcam emeği geçen herkesten allah razı olsun Sessizce yorumları okuyup önerilerinden faydalandığım bir çok kişi var allah hepinizden razı olsun.
Tebriklerrrr bende 2 yıldır çekiyorum 4. Boy benide 1 hafta uğraştırdı ama şuan yapabiliyorum bendede kanama v.s olmadı

Eminim daha çok kadın vardır sessizce burayı okuyan senin vesilenle onlara da seslenmiş olalım. Hepimiz aynı yollardan geçtik aynı mücadeleyi verdik, yorulduk çokça ağladık, belki pes ettik ama burda o kadar güzel insanlar var ki hemen elimizden tutup kaldırdılar ve yola devam ettik 🥰 kimimiz kendi çabasıyla kimimiz doktor yardımıyla kurtulduk bu hastalıktan. Hep hayalini kurduğumuz o mesajı attık burdan, "bitti kurtuldumm" diyebildik çok şükür 🌸 kendinize güvenin, %💯 çözümü var sıkı çalışma bol egzersiz ve inanarak üstesinden geleceksiniz. Bir gün herkes kurtulacak ve bu zamanları ne günlerdi diye gülümseyerek hatırlayacağız ❤

Burada eskisi kadar aktif değilim ancak ara ara okuyup takip etmeye çalışıyorum sizleri. Bilen bilir, 5. derece vajinismustum. Değil eşimin dokunması, yaklaşması ile kaskatı kesilip resmen panik atak geçiriyordum. Ben yendim. Hamile kaldım ve bir hafta önce normal doğumla bebeğimi kucağıma aldım. Buraya ne kadar çok ağlayarak mesaj yazdım, çok güzel insanların yardımıyla kendimi yalnız hissetmedim. Herkes yapıyor, dünyada bir ben bunu yapamayacağım herhalde derken geçti gitti. Eski mesajlarımın çaresizliği, yardım arayışları geçmiş sayfalarda hâlâ duruyor.

Vajinismus yüzde yüz çözümü olan bir durum, kendi kendinize yenebiliyorsanız ne güzel ama olmuyorsa sakın kendinizi yıpratmayın, uzman desteği almaktan çekinmeyin. O kadar kısa sürede ve kolayca çözülüyor ki bunun için mi bu kadar beklemişim, bu muymus yani diyorsunuz. Allah bu durumu yaşayan herkese yükünü en kısa zamanda sırtından atmayı nasip etsin.

X