Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

4 ay sürdü diyorsunuz ya . O 4 ayda ne sıklıkla ilişki yaşadınız. Ve ne durumdaydınız ? Kendi durumumu anlamak adına soruyorum. Başlatda sadece giriş çkkış mı oluyordu basıl ilerledi süreciniz
Ve ilişki sayıları arttıkça o baskı hissi azaldı mı ? Ben kendi sorunumun az denemelerden kaynaklandıpıju düşünüyorum. Ben toplamda 5 kez ilişkiye girdim 3 ay süresince . Hep erteliyorum çünkü . 5 seferde hala çok baskı hissetmem normal mi sizce ? Daha fazla yapa yapa düzelir mi bu

O zaman o pozisyonda önce aparatı deniyim. Ben aparatı en rahat bacağımı uzatırken yapabiliyorum bavağımı havaya kaldırınca ya da kırınca vs yapamıyorum. Bakıcaz artık
Evde olduğunuz zamanlar da sık sık bacaklarınız açık oturun, bacak bacak üstüne atmak yerine ya da kıvrılıp oturmak yerine açarak oturun sürece alıştırır

Bu baskı hissi ilişki sıklığını etkileyecek derecede olduğu için malesef normal değil benim tavsiyem destek tedavi alman,bir de rahat ettiğin pozisyonu kendin bulabilirsin cünkü buradaki arkadaşlarımız hepsi ayrı ayrı pozisyonlarda rahat ettiğini söylüyorlar,bana göre rahat olan onlara göre rahat değil,onların rahat ettiği pozisyon bana göre olmayabilir,biraz öznel bi durum canım.Bir pozisyonun herkese rahat gelmediğini sen de görüyorsun burda farklı görüşler olduğunu o yüzden sen dene bul pozisyonunu ben öyle yapmıştım,senin korkuların biraz da olsa devam ediyor gibi baskı hissine rağmen daha çok ilişki denerdin çünkü canım emin misin tam amlamıyla tam kararlı cesaretli olduğuna,çünkü biraz daha çabalamalısın o baskı hissi dediğimiz şey de kaslarımızı kullandığımızda hiçbir zaman olmuyor ilk giriş esnasında yendiğimiz zaman birkaç ay arası ilişki sıklığı arttıkça o minik baskı dediğimiz şey de tamamen ortadan kalkıyor.İlişki doğal bi döngü..Acısız zevk veren bi şey olduğunu da hastalığı yendikten sonra zamanla bunu da görüyoruz anlıyoruz.Allah buradaki tüm arkadaşlarımın yardımcısı olsun,çabalarınızın karşılığını alacaksınız dualarım sizlerle yüzde yüz çözümü var her şey güzel olacak

4 ay sürdü diyorsunuz ya . O 4 ayda ne sıklıkla ilişki yaşadınız. Ve ne durumdaydınız ? Kendi durumumu anlamak adına soruyorum. Başlatda sadece giriş çkkış mı oluyordu basıl ilerledi süreciniz
Gün aşırı ilişki oldu arada bir günden fazla boşluk bırakmadım genelde. İlk ilişki hariç hafif hafif git gel yaptık ama baskı olduğunda durup bekleyip sonra devam ettik. Bu sürede ilk birleşme hep ben üstteyken oldu kontrol tamamen bendeyken ve bol kayganlaştırıcı kullandım kendi ıslaklığı yetene kadar

3 ay gibi bir süreye 5 ilişki az. İlişki sayısı arttıkça baskı hissi azaldı evet. Ama 5.ilişkide bir anda mucize gibi ortadan kaybolmuyor malesef dediğim gibi tamamen bitmesi benim için 4 ay sürdü oda gün aşırı ilişki ile

Evet anlasım teşekkürler bende ara vermeden hergün deneneye çalışacağım. Mantıken hemen düzelmemesi normal gibime gelmişti zaten . Mesela ilk giriş zorlu oljyor ama sonrakiler daha rahat oluyor demekki deneye feneye daha iyiye gidiyor .

Burda bugün söylendikten sonra ilk kez normal sayılacak bi ilişki yaşadık ben olayı anladım . İlk giriş esnetme için yavaşça girip esnetmeye çalışcaksın sonra girip çıkmak daha kolay oljyor. Yukarıda bahseden arkadaşlara teşekkğr ederim . İlk giriş baskılı ve biraz daha zorlu oljyor ama sanırım o ilk giriş iyice esnetiyor ve sonrası daha kolay oljyor. Tamamrn hissetmedim çok keyif aldım desem yaln olur. Ama ilk kez eşim boşalana kadar git gel yapabildi. Normalde üç dört kez girip çıkabiliyordu şimdi böyle uzun sürünce şuan ağrım var ama olsun oldupu için mutluyum. Spreyle yaptım. Yanma spreyin mi fazla girip çıkmasından mı bilmiyorum ama şuan yanma var baya. Normal mi bu arkadaşlar ? İlk kez böyle fazlaca git gel yaptığınızda sizde de bu ağrı olmuş muydu

Hayır ben de olmadı enfeksiyon olunca yanma hissi olabilir ya da yeterli ıslaklık olmayınca.İdrar tahlili yaptırabilirisin belki enfeksiyon da olmuş olabilirsin.

Öncesinde dilatörle çalışmışmıydınız peki . Birde eşinizin tamamı giriyor mu acaba . Ben de de yanma olmamıştı spreyle denediğimde ama bu süreçte enfeksiyon kapabilir

Öncesinde dilatörle çalışmışmıydınız peki . Birde eşinizin tamamı giriyor mu acaba . Ben de de yanma olmamıştı spreyle denediğimde ama bu süreçte enfeksiyon kapabilir
Artık dilatör çalışmayı bıraktım ben. İlk 4 ilişki denemedinden önce aparat deniyordum. Daha sonra aparat olayı olunca moda giremiyorum görev gibi oluyor ve isteksizleşiyorum o da zorlaştırır diye düşündüğüm için artık aparatsız denemelere karar verdim son bi kaç denemedir . Normal yakınlaşıp istekli hale gelip öyle denemeye çalışıyorum. Ama öncesinde aparatla çalışmadığım için ilk girişte çok dar oluyor ve öyle löp diye girmiyor. Gerçekten ya aparatla ya da penisle ilk girişte birqz esnetmek gerekiyor ve bence bu normal. Çünkü ilk girişfrn mnce ben bile dokununcs çok dar olduğhnu görebiliyırum.

Hayır ben de olmadı enfeksiyon olunca yanma hissi olabilir ya da yeterli ıslaklık olmayınca.İdrar tahlili yaptırabilirisin belki enfeksiyon da olmuş olabilirsin.
Evet olabilir. Aparat çalıştığım dönem şiddetli enfeksiyon oluşmuştu bende . İlaçlarla geçti ama belki hala az da olsa enfeksiyon devam ediyordur

uygulayıp halletmene çok sevindim, tebriklerr :) yanma yarın da devam ederse ve idrar yaparken falan olursa enfeksiyondan şüphelenebilirsin ama ilk kez gerçek birliktelik yaşadın sadece bu akşam olur geçer diye düşünüyorum.

Normal mi bilmiyorum ama bende de olmuştu yanma ilişki sonrası. Enfeksiyon yoktu ama kısa süreli yanma olmuştu

Normal mi bilmiyorum ama bende de olmuştu yanma ilişki sonrası. Enfeksiyon yoktu ama kısa süreli yanma olmuştu
İlk ilişkimde bende de yanma olmuştu Vajinusmus doktorum olabiliyor ilk ilişkiden sonra demişti sistit dediğimiz idrar yolu enfeksiyonu ilaç kullanınca geçiyor ilaç almıştım kullanmıştım,

Bende gece ağrı yanma karışımı devam etti sabah uyandığımda hiçbir şey yoktu çok şükür. Sanırım ilk kez uzun düreli giriş çıkış yapıldığı içindir.

İlk ilişkimde bende de yanma olmuştu Vajinusmus doktorum olabiliyor ilk ilişkiden sonra demişti sistit dediğimiz idrar yolu enfeksiyonu ilaç kullanınca geçiyor ilaç almıştım kullanmıştım,
Orası dar sonuçta ve bende ilk kez 10-15 dk gibi bir süre git gel olayını uaşadım haliyle normal karşıladım bende sabaha geçti zaten şükür. Bakalım bundan sonrakiöerde olur mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…