Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

uygulayıp halletmene çok sevindim, tebriklerr :) yanma yarın da devam ederse ve idrar yaparken falan olursa enfeksiyondan şüphelenebilirsin ama ilk kez gerçek birliktelik yaşadın sadece bu akşam olur geçer diye düşünüyorum.
Evet sabahı geçti :) aşırı mutluyum darısı bununla uğraşan herkesin başına . 🙏🏻

Spreyi bıraktığımızda eşlide acaba ağrı acı hissi olur mu çok merak ediyorum ya spreyle denedim bende
Ya bence spreyin öyle çok fazla bir etkisi olmuyor . Sadece psikolojikmen iyi hissettiriyor . Yani bir süre spreyli de olsa ilişki denersek dakikalarca . Zaten o rahatlığa kavuşuruz spreysiz fe sorun yaşamayız. Spreyle yapıp sonra spreyi borakan arkadaşlar yorumlar mı acaba ?

Hangi pozisyonda yapabildiniz ?
Yukarıda bir arkadaş bahsetmişti yatak ucunda sandalye ile yaptım . Bacaklarımı kırıp sandalyeye basarak . Bacaklar ne kadqr aşağıdaysa o kadar daha rahat diye füşünüyorum. Bu kez bwcaklwrımı tamamen yatakta uzatmayı düşünüyorum. Çünkü bacak kalktıkça kasılma o kadwr fazla oluyor. Ayrıcs ben gerçekçi olacağım, ilk girişte baskı ağrı hissi olsbilir onu görp böyle nasıl devam edeceğim diyip pes etmeyin çünlü o tamamen ilk girişe has bi şeyZ. 1 . Den sonra çıkarıp tekrar yapınca daha kolah oluyor ve sonrası artık kolay

Yukarıda bir arkadaş bahsetmişti yatak ucunda sandalye ile yaptım . Bacaklarımı kırıp sandalyeye basarak . Bacaklar ne kadqr aşağıdaysa o kadar daha rahat diye füşünüyorum. Bu kez bwcaklwrımı tamamen yatakta uzatmayı düşünüyorum. Çünkü bacak kalktıkça kasılma o kadwr fazla oluyor. Ayrıcs ben gerçekçi olacağım, ilk girişte baskı ağrı hissi olsbilir onu görp böyle nasıl devam edeceğim diyip pes etmeyin çünlü o tamamen ilk girişe has bi şeyZ. 1 . Den sonra çıkarıp tekrar yapınca daha kolah oluyor ve sonrası artık kolay
İlk girişte heleki ilk denemelerde kaydı gitti fark etmedim diyenlere helal olsun diyorum. Orda dar bir yapı bar evet esniyor ama ilk bi girince o bir anda kocaman esnemiyor maalesef ilk giriş ile esniyor ve sonraki girişler rahat oluyor. Ya da bende öyle oldu bilemedim yapıyla alakalı da olsbilir. Benim gibi olan arkadaşlar için döylüyorum, ilk girmeye çalışırken acıyor baskı var bu normal değil diyip bırakmayın. Gayet normal o işk girişte azıcık cesaret göstermeye çalışın sonrası basit kalıyor artık. Öyle ilk girşte hiç hissetmeyeyim kaysın gitsin diye beklerseniz uzun süreler baş edemeyenilirsiniz . Herkesin yapısı aynı feğil demekki herkeste kayıp gitmiyor

İlk girişte heleki ilk denemelerde kaydı gitti fark etmedim diyenlere helal olsun diyorum. Orda dar bir yapı bar evet esniyor ama ilk bi girince o bir anda kocaman esnemiyor maalesef ilk giriş ile esniyor ve sonraki girişler rahat oluyor. Ya da bende öyle oldu bilemedim yapıyla alakalı da olsbilir. Benim gibi olan arkadaşlar için döylüyorum, ilk girmeye çalışırken acıyor baskı var bu normal değil diyip bırakmayın. Gayet normal o işk girişte azıcık cesaret göstermeye çalışın sonrası basit kalıyor artık. Öyle ilk girşte hiç hissetmeyeyim kaysın gitsin diye beklerseniz uzun süreler baş edemeyenilirsiniz . Herkesin yapısı aynı feğil demekki herkeste kayıp gitmiyor
Burda uiç acımıyor hissedilmiyor fiyen arkadaşlar teşekkür eferiz çok güzel moral verdiler ama ben her denediğimde baskı ya da acı hissettiğim an bıraktım devam etmedim normal değil dedim. Eşime bile yok normal değil ben kasıyoeum ya da bi şeui hatalı yapıyoruz devam etmeyeşim dedim her seferinde. Eşim bile bana bak normal bu ilk kez yapıyorsun ilk kez bir şeu girecek oraya biraz acıması normal vs dese de hayır öule bi şeu yok doğru yaparsak öyle kayıp gidecek hissetmicem bile diyip durdum. Bence öyle değil ya da herkesin yapısı farklı. Benim yapımfa olan arkadaşöar için döylüyoeım. Acıdan ölmüyorsunuz ya da dayanılmaz bi baskı ağrı yok. Ama ilk girişte bi baskı hissi bi acı hissi olanilir burda bırakmayın üstüne gidin.

Kısacası arkadaşlar evli oluş düzenli iliikiye giren birden fazla arkadaşıma sordum. Herkesin ilk ilişkilerde ağrısı baskısı olmuş bu gayet normal . İlk dönemler baskı ağrı hissi normal. Kouştuğum sorduğum herkes bende yaşadım dedi. Velhasıl ağrıdan ölmüyoruz ya da öyle bir ağrı değil ama tamamen acısıza odaklanıp ertelemeyin

Bende zorlanıyorum pozisyon bulamıyorum deniyorum

Kesinlike ilk giriş bana da çok zor geliyor çünkü giriş dar penis çapı daha büyük esnerken yanma ve acı çok oluyor

Kızlar ben çok yoruldum artık deniyoruz yine olmuyor. Bugün özel olarak hazırlandım o kadar umutluydum ki... Sprey sıktım ama ben uyuşukluk hissetmiyorum belki ondan olmuyor bilmiyorum ama tükendim gerçekten.

X