Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kızlar bana neden böyle oluyor ya lütfen yardımcı olun yeniden modum düştü artık ağlamak istemiyorum 😟şimdi ben iki gün önce spreyle tüm dilatörleri denedim çok sevindim hemen oldu diye dün çalışmadım bugün çalışayım dedim şimdi yapamıyorum spreylide bile çok acıyo. Dördüncüyü bir türlü yapamadım bide dün hayaller kuruyodum başardım diye sadece eşli denemem kaldı diye
canım bazı günler öyle oluyor dün çok rahat olan şey bir gün sonra acıtabiliyor bunda hiçbir sorun yok yarın dene mesela rahat olacaktır :) tavsiyem bir şey izlerken falan yapman odağın orda olsun

canım bazı günler öyle oluyor dün çok rahat olan şey bir gün sonra acıtabiliyor bunda hiçbir sorun yok yarın dene mesela rahat olacaktır :) tavsiyem bir şey izlerken falan yapman odağın orda olsun
Bir kaç gün sonra regl olucam sonraki hafta şehir dışına gitmem gerek bir an önce olsun diye uğraşıyorum ama olmayacak galiba bunun streside var ertelemek istemiyorum daha fazla ben ertelemek istemedikçe hep planda olmayan şeyler çıkıyor

Oluyodur dimi öyle yarın belki daha rahat yaparım belki reglim yaklaştı ondan acı hissettim vücudum çok hassas oluyo çünkü

benim de olmuştu bir gün önce tüm boylar çok rahat olurken bir gün acıtmıştı pek çalışamamıştım. çook normal
Teşekkğr ederim birazcık rahatladım ☺️millet ilişkiye girerkek keyif alıyo zevk alıyo ben daha aprat çalışması yapıyorum yok sprey sıkayımda canım yanmasın falan yok her gün dilatör egzersizleri yıldım yani inşallah en kısa sürede ben de kurtulurum

Ben de senin gibiydim aynada kendime hiç bakmamışım dokunmamısım ama şuan dilatörlerin tamamını alabiliyorum 2 parmak alıyorum eşimin parmagi da oluyor buradaki yazılanlari muhakkak oku o kadar motive edici ki. Ben okudukça en zoru benim herhalde dedim doktora da gittim en zor hastanız ben miyim dedim kadina. Önce ayna egzersizi ile başla bence aynada kendine bak vulvaya dokun masaj yap gevse sonra vajina girişini arala bak gözün alışsın. Aynada tüm bedenine bak kusur görme her halinle sev kendini... Bunu her gün yapabilirsin sonrasında dilatör çalış kegel ve nefesle çok kolay oluyor gerçekten evde tek başına yapabilirsin. Ama tavsiyem kendine zaman belirlemen. Mesela regl olana kadar denicem yapamazsam doktora gidicem de. Söz ver kendine. Erteledikçe olan bize oluyor sen de hepimiz gibi mutlu olmayı hak ediyorsun kendine bu iyiliği çok görme 🌺
Doktora kaç seans gittiniz ? Bide dilatör alıcam da trndylda pahalı olan eğimli dilatörler var omlardan mı tercih etmeliyim yoksa ucuz olanlar da yeterli mi ?

Kızlar bana neden böyle oluyor ya lütfen yardımcı olun yeniden modum düştü artık ağlamak istemiyorum 😟şimdi ben iki gün önce spreyle tüm dilatörleri denedim çok sevindim hemen oldu diye dün çalışmadım bugün çalışayım dedim şimdi yapamıyorum spreylide bile çok acıyo. Dördüncüyü bir türlü yapamadım bide dün hayaller kuruyodum başardım diye sadece eşli denemem kaldı diye
Çok normal bence. Korkularımızı henüz yenemedik bacaklarını gevset mutlaka. Kafanı dağıt sonra yeniden dene. Gevşeme müzikleri de iyi gelebilir

Doktora kaç seans gittiniz ? Bide dilatör alıcam da trndylda pahalı olan eğimli dilatörler var omlardan mı tercih etmeliyim yoksa ucuz olanlar da yeterli mi ?
Ben tek seansta tüm dilatörleri aldım ama eşli deneme yapamadım hala deneme de pek yapamıyoruz hep bişey çıkıyor. Ucuz olanlar yeterli olur bence burada yazan arkadaşlar da ondan kullanıyodur

Çok normal bence. Korkularımızı henüz yenemedik bacaklarını gevset mutlaka. Kafanı dağıt sonra yeniden dene. Gevşeme müzikleri de iyi gelebilir
Biraz sızlıyo şuan sızısı geçsin deniycem tekrar ama galiba regl oldum karnım ağrıyo bide 1 damladan bile azkırmızı oldu peçetem galiba olmaya başlıyorum bu da korktuğum şeydi 🥺ah şu korkular zaten dün ne güzel yapmıştım ama her seferinde elim dilatörlere o hevesle gitmiyor işte rahat olacağını bilsemde korku oluyo o da kasılmamam sebep oluyo . Hepimiz kurtulalım inşallah 🙏

Ara verdin diye vücudun öğrendiklerini unutmuştur. 3.den alıştırma yap öyle 4e geçmeyi dene bakalım

Biraz sızlıyo şuan sızısı geçsin deniycem tekrar ama galiba regl oldum karnım ağrıyo bide 1 damladan bile azkırmızı oldu peçetem galiba olmaya başlıyorum bu da korktuğum şeydi 🥺ah şu korkular zaten dün ne güzel yapmıştım ama her seferinde elim dilatörlere o hevesle gitmiyor işte rahat olacağını bilsemde korku oluyo o da kasılmamam sebep oluyo . Hepimiz kurtulalım inşallah 🙏
Amiin. Malesef yorucu bir süreç evde keyif yapmak varken dilatörle uğraşmak can sıkıcı. İnsanların rutini olan şeyin bize zor gelmesi yapabilmek için 40 takla atmamiz. Ama şöyle düşün geçen ayki sen asla değilsin. Çok güzel ilerleme gösteriyorsun. Burada bir cok arkadaş ne güzel dilatörü yapabildi diye imrenerek baktı sana. Düşünsene zamanında biz de öyleydik. Çok güzel yol aldık🌺Bak burada bir arkadaş da bana demişti biz artık içimize dilatör alabiliyoruz vajinismus değiliz🌺 esimizle birlikteliği de en kısa sürede yapicaz inşaallah🤲

Ayrıca regl öncesi hassasiyet çok normal kendini hiç üzme. Regl döneminde kafana bu konuyu takıp üzme kendini gez dolaş keyif kahveleri iç. Regl in bittiği zaman da yeniden başlamak gibi düşünme kaldığın yerden devam edeceksin dilatörleri rahatlıkla yapacaksın güven kendine ❤️

Amiin. Malesef yorucu bir süreç evde keyif yapmak varken dilatörle uğraşmak can sıkıcı. İnsanların rutini olan şeyin bize zor gelmesi yapabilmek için 40 takla atmamiz. Ama şöyle düşün geçen ayki sen asla değilsin. Çok güzel ilerleme gösteriyorsun. Burada bir cok arkadaş ne güzel dilatörü yapabildi diye imrenerek baktı sana. Düşünsene zamanında biz de öyleydik. Çok güzel yol aldık🌺Bak burada bir arkadaş da bana demişti biz artık içimize dilatör alabiliyoruz vajinismus değiliz🌺 esimizle birlikteliği de en kısa sürede yapicaz inşaallah🤲

Ayrıca regl öncesi hassasiyet çok normal kendini hiç üzme. Regl döneminde kafana bu konuyu takıp üzme kendini gez dolaş keyif kahveleri iç. Regl in bittiği zaman da yeniden başlamak gibi düşünme kaldığın yerden devam edeceksin dilatörleri rahatlıkla yapacaksın güven kendine ❤️
Nne güzel yazmışsın 🌸🙏evet biz vajinismusu yendik eşimizlede güzel bir şekilde atlatacağız inşallah 😊 işte en ufak olumsuzluk bu süreçte bizi çok üzüyo bu da normal aslında

X