Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

İğne görünce bayılmış insanım ben 😅 daha olmadan.
Doktor desteği olmadan başaranlara bende hayret ediyorum beşki çok ileri seviye değildir kimisi ucunu alabiliyor mesela. Ben kendime dokunamıyorum bile parmağımla girişe hafif baskı uygulayınca hemen kitleniyor kapanıyor orası sanki.
Ben de senin gibiydim aynada kendime hiç bakmamışım dokunmamısım ama şuan dilatörlerin tamamını alabiliyorum 2 parmak alıyorum eşimin parmagi da oluyor buradaki yazılanlari muhakkak oku o kadar motive edici ki. Ben okudukça en zoru benim herhalde dedim doktora da gittim en zor hastanız ben miyim dedim kadina. Önce ayna egzersizi ile başla bence aynada kendine bak vulvaya dokun masaj yap gevse sonra vajina girişini arala bak gözün alışsın. Aynada tüm bedenine bak kusur görme her halinle sev kendini... Bunu her gün yapabilirsin sonrasında dilatör çalış kegel ve nefesle çok kolay oluyor gerçekten evde tek başına yapabilirsin. Ama tavsiyem kendine zaman belirlemen. Mesela regl olana kadar denicem yapamazsam doktora gidicem de. Söz ver kendine. Erteledikçe olan bize oluyor sen de hepimiz gibi mutlu olmayı hak ediyorsun kendine bu iyiliği çok görme 🌺

Arkadaşlar 2 aydır evliyiz eşimle birlikte olamadık 2 kez doktora gittim hiçbir sıkıntım yok. Burdan okuduğum için vemcaine sprey aldım bu akşam kullanıp deneyeceğiz nasıl kullanmam gerek, hersey güzel ilerliyor izinde veriyorum aslında kendimi ileri derece vajinusmus olarak görmüyorum sadece giriş tam gerçekleşeceğinde baskı hissinden dolayı itiyorum kasıyorum ve olmuyor artık çok sıkıldım olsun bitsin istiyorum kendimi suçluyorum eşim anlayışlı olur falan diyor ama üzülüyorum evliliğimin bitmesini bile düşünüyorum artık olmazsa ne olacak birgün ikimizde patlıycaz Allah rızası için ne yapmam gerek sprey işe yarıyor mu nasıl kullanmalıyım bana yardım edin çok çaresizim 😞

Arkadaşlar 2 aydır evliyiz eşimle birlikte olamadık 2 kez doktora gittim hiçbir sıkıntım yok. Burdan okuduğum için vemcaine sprey aldım bu akşam kullanıp deneyeceğiz nasıl kullanmam gerek, hersey güzel ilerliyor izinde veriyorum aslında kendimi ileri derece vajinusmus olarak görmüyorum sadece giriş tam gerçekleşeceğinde baskı hissinden dolayı itiyorum kasıyorum ve olmuyor artık çok sıkıldım olsun bitsin istiyorum kendimi suçluyorum eşim anlayışlı olur falan diyor ama üzülüyorum evliliğimin bitmesini bile düşünüyorum artık olmazsa ne olacak birgün ikimizde patlıycaz Allah rızası için ne yapmam gerek sprey işe yarıyor mu nasıl kullanmalıyım bana yardım edin çok çaresizim 😞
Kendi açımdan yardımcı olayım ben direk spreyle yenebileceğimi düşünmediğim için dilatör setlerle önce egzersiz yapıyorum bittiktem sonra eşli ilişkiye girmeyi düşünüyorum . Ama direkt spreyle ilişkiye girip yenen arkadaşlar varsa daha iyi yardımcı olacaklardır

Evet bende oluyor yanlış olduğunu çok iyi biliyorum ama yine de beynimi ikna edemiyorumm. Hatta yanlış yer galiba orası değil diyorum eşime çünkü dilatörü yaparken asla acı yirtilma hissi yok
Evet dilatorlerle biz kendi kontrolumuzle yaptigimiz icin cok kasmiyoruz kendimizi ve o kadar aci olmuyo ama esli denemede kontrolu kaybettigimiz icin cok kasiyoruz ve aciyor tabi

Kendi açımdan yardımcı olayım ben direk spreyle yenebileceğimi düşünmediğim için dilatör setlerle önce egzersiz yapıyorum bittiktem sonra eşli ilişkiye girmeyi düşünüyorum . Ama direkt spreyle ilişkiye girip yenen arkadaşlar varsa daha iyi yardımcı olacaklardır
İnşallah vardır çok teşekkür ederim

esle denemede sanki orasi yirtilacakmis gibi bir aci, his oluyor mu sizde de
Evet canım bu hissi Vajinusmus olduğum anda hissetmiştim hiç beklemiyordum ilişki yaşamayacağımı takii o an gelene kadar :) yaşadığın his normal ama inan doğru değil buna inan sadece çünkü ben de aynısını yaşadım ve doğru olmadığını eşli deneme yaşayınca gördümmm😍kastığımız için her şey hiç deneyimlemediğimiz bir şeye karşı tepki veriyoruz kafamızda kurduğumuz bilinçaltımız cinsellikle ilgili hep yanlış şeyler biliyor bunları düzeltmek yerine doğrularını koymamız gerekiyor,hepsi geçiyor sanki hiç geçmeyecekmiş gibi bi his hepimiz aynı şeyleri düşündük hepsi bitiyo lütfen ertelemeyelim sadece mücadele etmeye devam edelim 😍yüzde yüz çözümü olan bi durum çünkü ve çok kısa sürede.

Doktorlar genelde parmak ve dilatör tedavisi uyguluyor ama bu sitede önermişler. Fizyoterapist Fatma Akan Topbaş ve Nurgül Topkaya var onlar dilatörlerle olmaz diyor. Biofeedback tedavisi uyguluyorlar. Yine bu sitede gördüğüm jinekolog Özgür Ağlamış ve Murat Ulusoy onlarda biofeedback tedavisi uyguluyor. Çokta pahalı bide İstanbul’dalar. Ben İzmir’deyim yol falan derken çok zorlicak. Kafam karıştı valla. Reklam mı gerçek mi
Ben dilatörle yendim 🌸

Kaslarını kullanmayı öğrenmelisin canım önce bu gerekli moralini düzelt hepsi geçecek 🌸egzersiz yapsan çok iyi olur dilatör alıp burda yazılanları geçmişe doğru okuyup, Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim ın yazıları var birkaç sayfa geride orada her şey anlatılmış onları oku canımmm🌺uygula,sormak istediğin soru olursa özelden ya da burdan, yazarım 🙏

Kaslarını kullanmayı öğrenmelisin canım önce bu gerekli moralini düzelt hepsi geçecek 🌸egzersiz yapsan çok iyi olur dilatör alıp burda yazılanları geçmişe doğru okuyup, Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim ın yazıları var birkaç sayfa geride orada her şey anlatılmış onları oku canımmm🌺uygula,sormak istediğin soru olursa özelden ya da burdan, yazarım 🙏
Çok teşekkür ederim spreyle denesem acaba olur mu

Yapamadım yapamadım Allahım ben neden böyleyim spreyli denedık ben mi beceremedim spreyi de onu bile yapamadım öyle bir acıdı ki bir çığlık atmışım eşim 10 saniye daha sabretsen girmişti dedi Allahım neden yapamıyorum kendimden bıktım 😓😓😓😓

Yapamadım yapamadım Allahım ben neden böyleyim spreyli denedık ben mi beceremedim spreyi de onu bile yapamadım öyle bir acıdı ki bir çığlık atmışım eşim 10 saniye daha sabretsen girmişti dedi Allahım neden yapamıyorum kendimden bıktım
Yapamadım yapamadım Allahım ben neden böyleyim spreyli denedık ben mi beceremedim spreyi de onu bile yapamadım öyle bir acıdı ki bir çığlık atmışım eşim 10 saniye daha sabretsen girmişti dedi Allahım neden yapamıyorum kendimden bıktım 😓😓😓😓
spreyi nasıl kullandınız . Bence hazır değildiniz tam olarak ilişkiye o yüzden yapamadınız bu kadar üzmeyin kendinizi emin olun yapacaksınız

X