Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

vee bende BAŞARDIM 1saat önce.hatta arada damla damla kan geliyo hala.çok şükür burdakiler sayesinde 10 günde başardım.ilişkiden önce emla kullandım fındık tanesi kadar falan sürdüm.ve hiç ağrı olmadı.ama hala yanma var normalmi.kan geldikten sonra başladı hala devam ediyo yanma.acaba emla danmı kaynaklanıyo.emla kremi azaltarak bırakmayı düşünüyorum.bu yanma niye olduki.burdakilerden allah razı olsun iyiki varsınız...

canımcım tebrik ederim maşallah diyelim :nazar: ohhh tadını çıkar şimdi taze gelinliğin :1hug:a.s.

O his bendede var ama hiç sorun değil bunada razıyım,eşimi mutlu görmek beni acayip mutlu ediyor..İyi dileklerin için çok teşekkür ederim,emailcim,çok sağol..a.s

öyle tabi hissetmiyosun bile mutlulktan:) bugün ara verelim dimi tahriş olmasın.yarın olsun.hı bide bu sefer çok az emla sürcem nohut tanesi kadar.bidahakine de tamamen bırakacam inşallah.kız bu seferde bağımlılık yapmasın sende azalt:)

:nazar::nazar::nazar:Kızlaaaarr bende BAŞARDIIIIMM...:nazar::nazar::nazar:
:sm_cool: :lepi: hihoyyyt:teytey:​
Hala inanamıyorum yaa...Eşim dedi oldu işte daha niye inanmıyorsun.Ben hep egzersizlerimi aynayla yapardım aldı,gösterdi valla olmuş...Emladan dolayı hafif yanma var,onun dışında bişey yok çok şükür..Yalnız eşim rötarlı pre... almış 10 dklık ilişki oldu mu yarım saat...?Ama eşim çok mutlu,bunu görmek çok güzel..Tabi bende çok mutluyum..
Herşey sizin yardımınızla oldu,Allah hepinizden razı olsun,ne muradınız varsa versin inşallah.
Bahar,derin,elifnil,bocuss,izmit_1982,helpless,zerr,venüsten,aslıcanım,yaren,pamuk,ka_der,hayat_acil,aypar,crescent ve şuan burda olmayan ece111 ayy aklıma gelmeyen unuttuğum arkadaşlar varsa hepsine...Sorduğum sorulara sabırla cevap veren ve beni yönlendiren,bana destek veren tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim...opuyorumnanaktan :enbuyukkk:

nazlıcımmmmmmm başarmışsın ben daha yeni gördüm bu aralar bekliyodum zaten senden güzel bi haber....çok sevindim bebişim.....ohhhhh 1 kişi daha bitirdi bu işi hadi kızlar sıra sizde kaydirigubbakcemile2

vee bende BAŞARDIM 1saat önce.hatta arada damla damla kan geliyo hala.çok şükür burdakiler sayesinde 10 günde başardım.ilişkiden önce emla kullandım fındık tanesi kadar falan sürdüm.ve hiç ağrı olmadı.ama hala yanma var normalmi.kan geldikten sonra başladı hala devam ediyo yanma.acaba emla danmı kaynaklanıyo.emla kremi azaltarak bırakmayı düşünüyorum.bu yanma niye olduki.burdakilerden allah razı olsun iyiki varsınız...

Seni de tebrik ederim canım :nazar:

öyle tabi hissetmiyosun bile mutlulktan:) bugün ara verelim dimi tahriş olmasın.yarın olsun.hı bide bu sefer çok az emla sürcem nohut tanesi kadar.bidahakine de tamamen bırakacam inşallah.kız bu seferde bağımlılık yapmasın sende azalt:)

Eşim gece vardiyasında gece 3-4 gibi gelcek,yapalım diyo emlasız olmazsa emlayla deneriz tekrar ne olcak ki?diyo.Ben gelmeden egzersiz yaparsın,geldiğimde deneriz dedi..Bende olur dedim,bakalım bu gecede deniyeceğiz..Emlayla olursada moralimi bozmayacağım,azalta azalta bırakacağım.Aslında çok sürmedimde ama ne bileyim insan tedirgin oluyo biraz..

Egzersiz yapan arkadaşlar :

1- Gülcel

2- Happyselly

3- Msbactery

4-
Aylin06
5- Masalelif

6-
Sera87
7-
Kardelenima
8- Aydazeren

9- Hndckr

10- Arzum66

11- Masumcat

12-
Seviim
13- Pamukelma (2 parmak egzersizi)

14- Narcicegi16
15- Polimer (2 parmak egzersizi)
16- Dilber1983

nazlıcımmmmmmm başarmışsın ben daha yeni gördüm bu aralar bekliyodum zaten senden güzel bi haber....çok sevindim bebişim.....ohhhhh 1 kişi daha bitirdi bu işi hadi kızlar sıra sizde kaydirigubbakcemile2

Venüsten canııııım çok sağol,çok teşekkür ederim herşey için :1hug:...Allahım diğer vajili arkadaşlarımıda kurtarsın en kısa zamanda,inşallah...:Saruboceq:

bu aralar polimer ve gülcel den atak bekliyorum arada sürpriz arkadaşlarda başarabilir tabiki opuyorumnanaktankızlar vaji meselesi hem çok kolay hem çok zor bi iş aslında fiziksel olarak kolay psikolojik olarak zorzemuszemusmümkün olduğu kadar kendinizi bırakmaya çalışın ve alıştırın ama unutmayın sadece siz kendiniz bunu başarabilirsiniz kimsenin elinde sihirli değnek yok sadece motivenizi hızlandırır yazılanlar bu işi başaracak olan sizsiniz...hepinizin en kısa zamanda yenmesini diliyorum....

kızlar vajili olan egzersiz yapan yada henüz yapamayanlar listede nickiniz yoksa lütfen ekletin çünkü size yardımcı olabilmek ve başaranları takip etmek için kimler vajiyle uğraşıyor bilmemiz lazım...

:nazar::nazar::nazar:Kızlaaaarr bende BAŞARDIIIIMM...:nazar::nazar::nazar:
:sm_cool: :lepi: hihoyyyt:teytey:​
Hala inanamıyorum yaa...Eşim dedi oldu işte daha niye inanmıyorsun.Ben hep egzersizlerimi aynayla yapardım aldı,gösterdi valla olmuş...Emladan dolayı hafif yanma var,onun dışında bişey yok çok şükür..Yalnız eşim rötarlı pre... almış 10 dklık ilişki oldu mu yarım saat...?Ama eşim çok mutlu,bunu görmek çok güzel..Tabi bende çok mutluyum..
Herşey sizin yardımınızla oldu,Allah hepinizden razı olsun,ne muradınız varsa versin inşallah.
Bahar,derin,elifnil,bocuss,izmit_1982,helpless,zerr,venüsten,aslıcanım,yaren,pamuk,ka_der,hayat_acil,aypar,crescent ve şuan burda olmayan ece111 ayy aklıma gelmeyen unuttuğum arkadaşlar varsa hepsine...Sorduğum sorulara sabırla cevap veren ve beni yönlendiren,bana destek veren tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim...opuyorumnanaktan :enbuyukkk:

Canımmm tebrikler çook sevindimalkisalkisalkis dün akşam umutluyduk senden zaten:hulya: Allah mutluluğunuzu daim etsin darısı diğer arkadaşlarımızın başına

ALKIŞ ALKIŞ ALKIŞ TEBRıKLEEEEEER
[/I]

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:
:hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray:​

:hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray:​
:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Son düzenleme:
Canımmm tebrikler çook sevindimalkisalkisalkis dün akşam umutluyduk senden zaten:hulya: Allah mutluluğunuzu daim etsin darısı diğer arkadaşlarımızın başına

Canım benim çok sağol yaaa...çok teşekkür ederim..Allah hepinizden teker teker razı olsun..Amiiiin inşallah darısı en kısa zamanda diğer vajili arkadaşlarımın başına..:1hug:

bakalım akşam denersem haber veririm...canım bi de (çok soru sordum kusura bakma-hakkını helal et-cevap veren herkes etsin) bi de, ben bu akşam ya da yarın akşam yaptım diyelim ve de oldu-başardımm diyelim...şimdi bu pazardan sonra her an regl olabilirim yani önümüzde ki bir hafta reglle geçecek ve önümüzdeki hafta 6-7 si gibi memlekete gideceğiz 15 günlüğüne...eee orda reglim bittikten sonra tekrar yapamıyacağız... 1 hafta regl 2 hafta da bayram tatilim dersek 3 hafta ara vereceğiz...yani tam alışmadan daha 3-5 günlük ilişkiden sonra 3 hafta ara vermek nasıl etki eder??? onu düşünüyorum şimdi...
sen bı yap ıhslahhh canım olsun kafan rahat etsın ...2. de olucaktır zaman gırsın bısye fark etmez...tekrar basarırsın sne su an sadece aksma basarıcam dıye duusn tamamı

Dilber1983

bak bende Almanyadan katiliyorum. önceleri bende düsünmüstüm Türkiye´de doktora gitmeyi.
ama bu forumda ögrendimki, doktorlarda sana sadece burda yazilan egzersizleri ödev olarak veriyor.
yani sana bir ilac vermiyor veya ameliyat etmiyor. sonucta doktor sana bu egzersiz ödevlerini
verdiginde yine kendin bu isi cözeceksin ama bir günde ama bir ayda farketmiyor. ve 2000-2500 Euro
para vericeksin doktara. senin kendi kendini tedavi etmen gereken bi sorunda neden o kadar para vereceksin ki??

bak bende burdayim ve egzersizlerle ilerliyorum. aynisini sanada tavsiye ederim! olumunekankayizsmile

Egzersiz yapan arkadaşlar :

1- Gülcel

2- Happyselly

3- Msbactery

4-
Aylin06
5- Masalelif

6-
Sera87
7-
Kardelenima
8- Aydazeren

9- Hndckr

10- Arzum66

11- Masumcat

12-
Seviim
13- Pamukelma (2 parmak egzersizi)

14- Narcicegi16
15- Polimer (2 parmak egzersizi)
16- Dilber1983
17- Aisha2010

.Aisha hanıma katılıyorum bende.Bu sorunu 10 ay yaşadım ve ve iyi bir uzmanla 3 seansta başardım üstelik.Hepinize Allah yardım etsin...

Ben de vajinismusu 1 yıl çektim. Sanırım benim ki tamamen psikolojik kaynaklıydı. Çok istediğim halde bir türlü korkularımı yenemiyeceğimi düşünüyordum. Ama erkek arkadaşım çok anlayışlıydı, bana destek oldu ve cinsel hayatımız olmasa da yanımda olduğunu bana gösterdi. Ben bu durumun egzersizlerle aşılabileceğini bilmiyordum, doktora gitmeyi de reddettim.

1 sene sonra güzel bir yılbaşı gecesi duygusal olarak çok yaklaştığımız bir anda oldu anlamadım nasılını.. sadece güvendim. Canım çok yandı ilk 2-3 denememizde, yatakta ağladığımı da biliyorum. Ama onun desteği ile her şey geri de kaldı çok şükür.. O günlerden bahsedip gülüyoruz şimdi..

Umarım vijinismusu yenmeye çalışan arkadaşların hepsi başarır. Çok başarı hikayesi var. Bence öncelikle bunun bir zorumluluk olduğunu düşünmekten vazgeçsinler. Benim yaptığım en büyük hata buydu. Bu bir zorumluluk değil sadece kendinizi biraz da bütüne ulaştıracak bir basamak .. Ve hazır olduğunuz zaman bu basamağa adım atabiliyoruz. Güzel haberlerinizi duyalım inş.

arkadaşlar ben neden dokunma egzersizini geçemıyorum bir parmak bir boğum yapsam gerisi gelicek ama yapamıyorum aylardır dokunma egzersızınde kaldım

X