Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Canım iyi dileklerin için teşekkür ederim.Bende bu siteyi 6 aylık evliyken buldum ama parmak,mum egzersizi yapamam diye diye 14 ayımı tamamlamış oldum,şuan 16 aylık evliyim ve 2 ayda bitirdim Allaha şükür.Bencede erteleme,ben kendimi şartlandırdım hergün şu kadar egzersiz yapacağım diye,yapamadığımı düşündüğüm ve umutsuzluğa düştüğüm anlarda oldu.Siteye girip takıldığım yerleri sordum,arkadaşlar sağolsun sabırla cevap verip,motive ettiler.Şimdi keşke bu kadar beklemeseymişim diyorum ama vardır bundada bir hayır...Lütfen cesaret et ve başla canım egzersizlere,bir an önce bitsin...Buarada p... denemesinde emla kullandım ama ben hiç parmak alamıyordum sen yine alabiliyormuşsun,kulak çubuğu denedim ilk o kadar feciydim yani.Sen çabuk ilerlersin kesinlikle...

canım tekrar tebrik ederim, Rabbim mutluluğunu-mutluluğunuzu hep arttırsın...

bakalım benimde bir yerden başlamam lazım artık de mi? bi de nasıl kullandın emlayı??

tatlım bence hiç tembellik yapma.bende çalışıyorum okuldan sonra sadece yarım saat çalıştım hatta bazen yarım saat bile olmuyodu.ve evliliğimin 42.gününde yendim bu illeti.bu sürecin 1 ayını saymıyorum.bu siteyi 12 gün oldu bulalı.12 günde başardım burdakilerin azmini gördükçe dahada azimlendi.bende dün emla sürdüm fındık tanesi kadar vajina içine sürüyosun 5 dk sonra uyuşuyo zaten.Allah tez zamanda kurtarsın inşallah.Ama lütfen gayret et :)

seni de tebrik ederim canım, Allah başka dert vermesin...

yok bende başlıycam artık benim neyim eksik, dedim ya oraya bişey girme korkusu değil o ilk baştaki acı kötükedihüso

bu olayı bitirememe tek sebep o

baharcığım ya ne bileyim emlayla???? çok yanma yapıyo filan diyolar bi de nasıl kullanıcam tam tarif edermisin? bi de egzersiz yapmıyım mi ben gerk yok mu???
ya lutfen yanma dedııgn neykı ya ..su durumundan daha acı cekmezsın heralde lutfen....
cok kotu bı sey degılkı...hem egzersız yapmazsan emla suremzsınkı bence yap derım ...her seye bı mazeret kızıyourm ama ......parmagına bırazcık alcakısn ve ıc kısma surceksın 5 dakka ıcınde uyusacaktır

canım tekrar tebrik ederim, Rabbim mutluluğunu-mutluluğunuzu hep arttırsın...

bakalım benimde bir yerden başlamam lazım artık de mi? bi de nasıl kullandın emlayı??

Sağol canım.Eşime sürdürdüm emlayı,orta parmağına aldı baya bir sürdü ama öyle bir tüp falan sürmedik biz,belki yarım tüp vardır..Dedim iyice heryere ulaşsın vaji girişine biraz sürdü,içinede iyice yaydırdı vaji içi kenarlarına falan.Zaten 5-10 dk durunca uyuşuyor sonra öns.. olunca rahatlamada oluyo,kendini rahat bırakınca anlamıyorsun bile..

Aynen bende öyleyim,eşimde sürekli birbirimize bakıp gülümsüyoruz..Çok teşekkür ederim baharım,herşey için..:1hug:
su an yasadıkalırnı cok ıyı bılyıorum benım 1 yıl doldu ama hala aklımdadır olduug an ...aglamıstım dırek annemı aradım gecenını bır yarısı oldu dıyorum bı yandanda aglıyorum annecigim nasıl korkmustu:KK1: ıkımzıde agladık telefonda esımı bın kez sordum o geec hayatımda hıc mutlu olaamdııgm kadar mutlu huzurlu bı skeıdle uyudum

nazlıcım emla tüp halinde galiba forumda biri söylemişti adı aklıma gelmiyo şimdi(kusura bakmasın)(boccuss muydu hatırlayamadım) tüpün tamamını mı kullandın?? yoksa şu söylenen fındık büyüklüğünde mi??

bi de emla tüpler halindeyse fındık büyüklüğünde kullanılıyorsa tüpte kalan kısmı bozulmuyor de mi-yani o tüpler tek seferlik mi??

:lepi: biliyoduuuuuuuum yaa biliyoduuuum dün gece anlamıştım bugün başardım diyeceğini... bak kullanmadığın çeyizliklerin nasıl işe yaradı kaydirigubbakcemile3
canım tebrik ediyorum çok çok sevindim mutluluğun daim olsun inşallah artık herşey çok daha güzel olacak... ayrıca teşekkürederim bi nebze yardımım olduysa nemutlu bana ama senin azmin olmasaydı bizim sözlerimiz hiçbir işe yaramazdı. bizde sana teşekkürederiz bize inanıp azmettiğin için :)))
:lepi: azmin başladığı yerde vaji biter bir kere daha kanıtlandı :lepi:

Canım beniiiim çok sağol,aslıcanım...:1hug: Tabiki sizlerin çok yardımı oldu,herşey için çok teşekkürler..opuyorumnanaktan

ya lutfen yanma dedııgn neykı ya ..su durumundan daha acı cekmezsın heralde lutfen....
cok kotu bı sey degılkı...hem egzersız yapmazsan emla suremzsınkı bence yap derım ...her seye bı mazeret kızıyourm ama ......parmagına bırazcık alcakısn ve ıc kısma surceksın 5 dakka ıcınde uyusacaktır

yaaa kızma...tmm... sana şunu sorayım canım, şimdi emla temin ettim diyelim bugün(çıkar alırım sorun değil) akşam parmağımla iyica içlerine sürüp p.... denemesi mi yapayım diyosun??

su an yasadıkalırnı cok ıyı bılyıorum benım 1 yıl doldu ama hala aklımdadır olduug an ...aglamıstım dırek annemı aradım gecenını bır yarısı oldu dıyorum bı yandanda aglıyorum annecigim nasıl korkmustu:KK1: ıkımzıde agladık telefonda esımı bın kez sordum o geec hayatımda hıc mutlu olaamdııgm kadar mutlu huzurlu bı skeıdle uyudum

Aynen yaa..Annemi aradım,çok mutlu oldu ..Eşim yanıma gelip gelip canım karım benim diyo öpüyo,sarılıyo...Çok güzel bir duygu bu yaa..a.s

:hooray:tebrikler:hooray:
canım benim inan o kadar mutlu oldum ki anlatamam biliyodum yapacağını gerçekten...süpersin allah mutluluğunu hep böyle devam ettirsin canım...allah inş başka sıkıntı dert vermesin sizlere...nazar da değmesin yeni gelinimize :nazar::nazar::nazar:...

Canııım çok teşekkür ederim,amiiiin...:Saruboceq: Darısı diğer vajili arkadaşlara ,inşallah..Çok sağol izmit_1982..opuyorumnanaktan

tebrik ederim canım çok güzel bir duygu bu yaa.çok farklı bir mutluluk.bende kendimi yeni doğum yapmış kadınlar gibi hissediyorum.dün eşim bir hizmet etti bana yani oturduğum yerden kaldırmadı.senin yanman var otur diye:) bugün ikide bir arıyo nasılsın diye.bugün yanma geçtide böyle kaşıntı gibi tam kaşıntıda değilde orda bi doluluk hissi gibi bişey var bu da ilk ilişki için normal heralde diyorum.Allah mutluluğunu daim etsin...tebrikler

O his bendede var ama hiç sorun değil bunada razıyım,eşimi mutlu görmek beni acayip mutlu ediyor..İyi dileklerin için çok teşekkür ederim,emailcim,çok sağol..a.s

yaaa kızma...tmm... sana şunu sorayım canım, şimdi emla temin ettim diyelim bugün(çıkar alırım sorun değil) akşam parmağımla iyica içlerine sürüp p.... denemesi mi yapayım diyosun??
yanı sne bılrıısn anlattıgın sekıldede basaran oldu eger yaparım dersne dene ama olmadımı hayal kırklıgı yasamak yok...o zman aksma dene bı kez olmazsa sıkıbı skeıdle egezrsız yapıcakısn

nazlıcım emla tüp halinde galiba forumda biri söylemişti adı aklıma gelmiyo şimdi(kusura bakmasın)(boccuss muydu hatırlayamadım) tüpün tamamını mı kullandın?? yoksa şu söylenen fındık büyüklüğünde mi??

bi de emla tüpler halindeyse fındık büyüklüğünde kullanılıyorsa tüpte kalan kısmı bozulmuyor de mi-yani o tüpler tek seferlik mi??

Emlada 5 tüp var,ben tüpü açtıktan sonra parmağımın altınada üstünede sürüyorum yayarak vajinin içindede yaydırıyorum.Tam bir tüp sürmedim ben,yeteri kadar alıp kapatıyorum hemen hiçbirşey olmadı yani tekrar kullandım sadece tüpü açık bırakma birşey olmaz..Baharında dediği gibi egzersizlerden sonra p... denemesi yapsan daha iyi olur,çünkü insanın kendine güveni geliyor..

yanı sne bılrıısn anlattıgın sekıldede basaran oldu eger yaparım dersne dene ama olmadımı hayal kırklıgı yasamak yok...o zman aksma dene bı kez olmazsa sıkıbı skeıdle egezrsız yapıcakısn

bakalım akşam denersem haber veririm...canım bi de (çok soru sordum kusura bakma-hakkını helal et-cevap veren herkes etsin) bi de, ben bu akşam ya da yarın akşam yaptım diyelim ve de oldu-başardımm diyelim...şimdi bu pazardan sonra her an regl olabilirim yani önümüzde ki bir hafta reglle geçecek ve önümüzdeki hafta 6-7 si gibi memlekete gideceğiz 15 günlüğüne...eee orda reglim bittikten sonra tekrar yapamıyacağız... 1 hafta regl 2 hafta da bayram tatilim dersek 3 hafta ara vereceğiz...yani tam alışmadan daha 3-5 günlük ilişkiden sonra 3 hafta ara vermek nasıl etki eder??? onu düşünüyorum şimdi...

nazlicim tekbri ederim seni!!!!!! daha yeni okudum valla.
cok cok sevindim senin adina gercekten.

darisi bizeeeeeeeeeeeeeeeeee...... insallah...... amin...

Arkadaslar merhaba,
Ya ben 5 yildir evliyim ve bir türlü su vajinismus belasindan kurtulamadam. Artik bunalima girmek üzereyim. Avurapa'da yasiyorum ve burada vajinismus pek yaygin olmadigi icin doktorlar da bu konuda pek tecrübeli degiller. Dogru dürüst klinikler yok. Son care olarak Türkiye'ye gelip tedavi olmaya karar verdik esimle birlikte.
Istanbul'da, Ankara'da vs. COK IYI bir doktor tavsiye edebilirmisiniz?

Lütfen yardimci olun!

canım geçmiş olsun. umutsuzluğa kapılma hepimizin gözünde imkansızdı ama hepimiz başardık. oralarda bu hastalık yoktur tabi.. türkiyeye geldiğin zaman bir doktora görünmek istersen görün ama bana sorarsan sırf doktora görünmek için buraya gelmene hiç gerek yok. inan bana burda çoğumuz doktora gitmeden başardık bunu. çünkü burda doktora giden arkadaşlar doktorun izlediği tedavi yollarını aktardı bizlere. doktorda sana burda bizim söyleyeceklerimizi söylecek bizim yaptıklarımızı yaptıracak. doktorun sihirli değneği yokki sana dokununca olsun bitsin. oda sana egzersiz verecek. yani bu işi başaracak olan gene sensin. bunu doktora gitsende yapabilirsin gitmesende. denemekle bişey kaybetmezsin. burda bizlere istediğin her zaman her soruyu çekinmeden sorabilirsin hangi doktor bu hizmeti verebilirki sana :))

baharcığım ya ne bileyim emlayla???? çok yanma yapıyo filan diyolar bi de nasıl kullanıcam tam tarif edermisin? bi de egzersiz yapmıyım mi ben gerk yok mu???

canım ben egzersiz yaparken kullanmadım emla.bikere sürdüm az sürmüştüm pe...s denemesinden önce.olmadı tabi bi kısmı girmişt sadecei.sonra 2. kez sürdüğümde fındık tanesi kadar belki biraz daha fazla sürdüm vajinanın içine.5dk sonra uyuşuyo zatten 2.pe...s denememde oldu.bence 1-2 gün egzersiz yap öyle pe...s e geç derim ben.çok yanma olmuyo 1 2 dk sonra geçiyo yanma.bide ben mum denemsinde başarısız olmuştum.4-5 cm giriyodu mum sert olduğu için devamı gelmiyodu.baktım karamsarlığa düşecem hemen pe...s e geçtim.tabi 2 parmak egzersizi yaptıktan sonra geçtim pe...s e.yani demek istediğim en nasıl rahat hissedersen o şekilde yap.ben mesela burda demiştim pe..s denemesine geçmek istiyorum diye.bana da öyle demişlerdi sen kendini bilirsin hazır hissettiğin zaman pe..s denemesine geç diye..ve öyle yaptım ve başardım çok şükür..

X