Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

İlk yendiğim pozisyon yatak ucuydu daha sonra eşim bu pozisyonla denememizi istedi penis geldiği anda ilk başlarda görmemek beni bir Farklı rahatlattı değişik bir psikoloji ama doğru psikoloji değil tabiki :) doggy pozisyonu benim eşli denemede 2.gerçekleştirdiğim pozisyondu ben çok rahat ettim o pozisyonda hiç acı hissetmedim çünkü kendimi o pozisyonda hiç kasmadım psikolojim daha rahattı ,öncelikle bir süre boyunca en ama en rahat ettiğin psikolojik olarak kendini kasmadığın pozisyon hangisi ise onunla bir süre yapmalısın,zamanla rahat ettikçe zaten kendin diğer pozisyonlara şans veriyorsun
Bende ilk denemelerimde bir kez dpggy denemiştim bir tek o pozisyonda ucu girmişti. Sonra okuduklarıma göre en zoe pozisyonun en ağeılı olanın o olduğunu öğrenince devam etmemiştim zorlanıp canım sıkılmasın diye. Ama psikolojikmen en baştan beri en çok kaygısız hissettiğim o pozisyondu. Paikolojikmen görmediğimiz için sanırım bir de daha iyi ıkınıyorsun

Sen bence artık spreysiz de çok kolay yaparsın yarım saatlik birleşmeyi yapabildin 2 kere bitmiş senin olay 🥹
Canim dün pazardi ya 2 defa yapti pes pese 2 defa orgazm oldu bende olayin akisina kaptirmaya calistim kendimi oyle akisa kaptirip kafaya takmamak gerekiyo o aşamada takarsaniz kasiliyosunuz kafaya takmayinca oluyo ama dun ters jokey pozisyonu cok rahat olmasi sapladi o da denenebilir bence

Tebrik ederim çok :) biz bi kez spreyli yaptık ama gir çık yaptık sadece çünkü benim kızlık zarı demek esnek değildi kanama oldu o yüzfen çıkınca devam etmedik sonrada bi daha cesaret edemedim :) sende benim gibi spreyşi yapmışsın tecrübeni almak istiyorum. 2. Yapışın 1. Ye göre daha mı rahat oldu?
Tabi ki ben 4.dilatorde spreyli sekilde kanamam olmustu cok az bir sey aci fln cok cok az bi sizi vardi. Sonra iste zaman gecti baya ben esli deneme yaptim ilk giriste yine zorlandim ucundan biraz fazlasi girdi acidi baski oldu yani aci derken zorlamak istemedim ama sprey sıkmamistim bu ayrinti var sonra ertesi gun sprey siktim tekrar denedik hic bi aci olmadan girdi cok kolay bi sekilde sonra ki gun daha kolay oldu sonraki gun cok daha kolay zamanla kolaylasiyo

Bu arada spreyi nasıl demiyorsunuz ? İçine dışına her yerine sürüp sonra yıkıyor musunuz? Çünlü penis temas edince sönüyormuş. Bir de siz 2. Denemenizde öncesinde aparat mı denediniz ve ne kadar süre ? Yoksa direkt sprey sıkıp eşliue mi geçtiniz
Kuzum ben spreyi icine disina boca ettim hic sönme fln olmadi hatta gecikme oldugunu dusundum spreydim ama sonraki gun gecikmede olmadigini gorduk spreyi once disina sonra icine sıkıyorum ben ilişki öncesi gun boyu artik aparat yapmiyorum sadece iliskiden önce 1 defa aparati sokuyorum sonra 3 parmak sokuyorum 1 kez jel sprey yapip iliskiye geciyoruz hemen. Sonrasinda iliski esnasinda kizlar kilotirisle oynarsaniz orasi gevsiyor ve iliski sirasinda asla asla oraya odaklanmayin dusunmemeye calisin elleriniz tutmamaya calisin bakmayin kafaniza oraya vermeyin eşinize sizi opmesini fln soyleyin kesinlikle bunlar faydali oluyo

Bir de çok soru sordum ama hangi pozisyonda yapabildin. 2. De de aynı şekilde mi yaptınız
Estafurullah canim bende sordum her seyi burdan ogrendim konuscaz herseyi yardimci olcaz
Bir de çok soru sordum ama hangi pozisyonda yapabildin. 2. De de aynı şekilde mi yaptınız
İlkinde ustune oturdum sonra yatak ucu denedim sonra ters jokey dedikleri arkam donuk denedim en cok ters oturdugumda rahat ettim yani orda kolaydi yatak ucuda kolay nasil rahat ederseniz

Maşallah kız sana yarım saat git gel bravo valla
İlk gun sadcee ucu girdi birkez biraktik ertesi gun tam birlesmede eşim israr etti bende dayanmaya calistim ama aliskin olmadigim icin suan gercekten dayanmaya calisiyorum yoruluyo orasi yarim saat surdu sonraki gun yine oyle ama 3.gun tamamdi yani 2 defa oldu benim zoruma gidiyor dayanamayinca eşim tatmin olmadan dayanamadigimda zoruma gidiyo inat ettim birazda olacak diye 😓 artik biktim cunku normale donmek istiyorum biran once kizlar hergun deniyoruz ama ben her ne kadar halen istemesemde egzersiz gibi yani benim icin esim icin zevk bana egzersiz su an halen kacma egilimdeyim ama kendime engel oluyorum cunku unutmaktan tekrar korkmaktan korkuyorum kacmayin o yuzden bir kez yaptiginizda her gun yapmaya calisin

Acıyo kesin kasmaktan oluyodur aparatla acımadı çünkü anatomik olsa aparatla da olurdu diye yorumluyorum ama aparatlarla şöyle bir hafta düzenli çalışayım yine olmazsa doktora gidicem zaten burda türk dr bulup başka çare yok :KK43: kanama olmadı dün bu arada aparatlarla ve eşli denemede 🥹
Hadi gozunaydin canim bi de kisiden kisiye degisiyomus eger olmadiysa bence artik olmaz kanama o zaman

Biz tekrar denedik ve yapamadım. Müthiç bir acı hissettim girişte her seferinde ve ilerletemedik. Neden böyle ben anlamıyorum. Denemeeem ya da denerken kendimi çekiuor ya da itiyor olsa anlicam. Nerde sorun var hiç anlamıyorum direkt 4 nolu aparattan başlıyorum rahatlıkla giriyor ve git gel yapıyorum. İlişkide iyiye gitmem gerekirken kötüye gidiyoruz ucu bile girmedi bukez ve acır mı korkusu değil bildiğin saf acı oljyor. Demekki kendimi istemsizce kasıyorıö bilmiyorum. Yapanlar nasıl yapıyor nasıl başarıyor hiçbir fikrim yok gerçekten
Canim simdi ilk giriste cok kastigimiz icin penisle tanişiyoruz o yuzden aparat gibi olmayip aciyor madem sende benim gibisin o zaman hemen sprey al spreyl al hemen tavsiyem bende aglamistim ilk ucu girdi cunku baski olmustu korktum spreyi sıkınca aradaki farki gordum mutlaka spreyi al sık dayanamiyorsan sonra spreyle orasi esnicek ve sende aci cekmedigin icin artik iliskide kasmayi birakicaksin bunun aci veren bir sey olmadigini dusunceksin spreyy ve bol bol ultrason jeli

Teşekkür ederim. Sizde tüm aparatları rahatlıkla yapıp ikişki mi yaşayanıyordunuz ? Peki doktor nasıl bir tedavi yöntemi denedi ki? Yani şmyle başta yapamadım herkes aparatları yaptık yendi dedi bende yaptım olmadı. İlk zoe olur sonrası kolay dedilerilki yaptım soneası kolay olması. Şimdi sizde aparat yapmışsınız eşli olmamış doktora gidip bi haftada halletmişsiniz onu da deneyip yine yapamamaktan korkuyorum. Çünkü her bir yöntemde başarısız oldukça gücüm azalıyor . Yaşayan bilir tabi herkes bu yollardan geçti ve eminimki ne yaşdığımı hissediyordur ama öyle bir şey ki ben kimse benim durumumda değilmiş kigibi hissediyorum. Herkes bu saygaya giriyor korkuyor aparat alıyor bi şekilde yapıyor sonea ilişki yaşıyor . Onlarca kişiye şahit oldum bu sayfada. Aynu şeyi ben neden yapamıyorum anlamıyorum. Ve sorun şu ki ilk gece ilişkide nasılsam şuanda da ilişkşde öyleyim o çok zoruma gidiyor. Bunca çabam bunca çalışmam bir kez olmuş olmasına rapmen ben nasıl hala sıfırdayım
Canim bende tipki senin gibi aparatlari yapiyordum bi turlu iliskiye cesaret edemiyo kasiyodum sakinlestirici aldim sonra denedim ama kollarim titriyodu o gun cok kastim ucu girdi ama ilerleyemedik aciyodu yani cok uzuldum aparati soktum girdi sonra dedim tekrar yap yok zorladim dayandim fln olmadi baski vardi biraktim zoruna gitti oturdum bi kosede gozlerim sişene kadar agladim sonra dusundum sen bu aparata nasil alistin elisa ? Spreyle ilk seferinde spreyle alistin o zaman penisede alişana kadar kendine sprey sikcaksin. Sonraki gun girise siktim parmagimla o girisin icine fln iyice surdum sonra cubugu icime soktum iceride iyice siktim bir kez aparat bir kez 3 parmak soktum baktim iyice gevsemis esime dedim aparati sen bir sok soktu baktim o da oldu hemen iliskiye gectik ustune oturdum cok rahat bi pozisyon sende oyle yap. iyi ki yapmisim simdi 3 defa yaptik kasmiyorum kollarim titremiyo alismaya basladim spreyide birakcam zaten iliski sirasinda sprey etkiside yarim saat surmuyo orasi ilk girerken kasiyoruz devaminda gevşiyo

Canim bende tipki senin gibi aparatlari yapiyordum bi turlu iliskiye cesaret edemiyo kasiyodum sakinlestirici aldim sonra denedim ama kollarim titriyodu o gun cok kastim ucu girdi ama ilerleyemedik aciyodu yani cok uzuldum aparati soktum girdi sonra dedim tekrar yap yok zorladim dayandim fln olmadi baski vardi biraktim zoruna gitti oturdum bi kosede gozlerim sişene kadar agladim sonra dusundum sen bu aparata nasil alistin elisa ? Spreyle ilk seferinde spreyle alistin o zaman penisede alişana kadar kendine sprey sikcaksin. Sonraki gun girise siktim parmagimla o girisin icine fln iyice surdum sonra cubugu icime soktum iceride iyice siktim bir kez aparat bir kez 3 parmak soktum baktim iyice gevsemis esime dedim aparati sen bir sok soktu baktim o da oldu hemen iliskiye gectik ustune oturdum cok rahat bi pozisyon sende oyle yap. iyi ki yapmisim simdi 3 defa yaptik kasmiyorum kollarim titremiyo alismaya basladim spreyide birakcam zaten iliski sirasinda sprey etkiside yarim saat surmuyo orasi ilk girerken kasiyoruz devaminda gevşiyo
İkinci seferde sakinlestirici fln almadim sprey bu isi cozdu iste

Halınde bısey yok kanka kendıne gel kızım bak sen vajınısmus falan degılsın ayak yapma artık😂😂😂 zamanla hersey rayına oturacak korkma araya zaman gırer yapamam dıye bana da oyle bı hıs geldı dedım sacmalama esınden aylarva uzakta kalanlar var ee ozaman onlar hıc yapamaz alakası yok en tahat oldugun zamanda dene bebegım bak gor nasıl gırcek . Ya dıldo alan var dıldooo (eloooo özür kanka)) hahahahahah sakin olun premsessslerrr
Hahaha 🤣🤣🤣🤣 dildo son caremdii olmasaydi gercekten dildoyla yapacaktim 😀😅😅😂 ama halen ben dildoyla alisma taraftariyim ama esim seni gebertirim dedi bana dildoyu kiskaniyor😀🤦🏻‍♀️

Kanka spreyle denedim zaten :KK70: ama az mı sıktım uyuşmasını mı beklemedim bilmiyorum ama o ilk sefer gibi olmadı acayip acı hissettim giriş kısmında ama zaten acıdığı an kasıyorum diret daha kötü oluyor. Sprey kaç dk sonra etkisini gösteriyor. Bir de ben sıktıktan sonra hemen dış kısmını yıkadım acaba o yüzden dışı mı uyuşmadı
Canim spreyi sadece disina mi siktin? Guzelse sıkmam lazım icine disina az bir sey degil iyice kafan rahat olcak sekilde

Zaten sanah onu okudum ben kalktom heveslendim denedim😂 bi de ne göreyim ne yaptıysam ucu bile girmiyor. Zaten girmedikçe daha kasılmaya başladım hüsran yani
Kanka bak ben siz korkmayin diye buraya yazmadim ama simdi ters tepmis diye goruyorum o zaman soyleyeyim ben simdi ben ilk girdi ilk penis vajen tanismasinda cok cok kastim sakinlestirici almistim ama sprey sıkmadim sadece girisen 2 fis sikmistim deneyeyim dedim yatak ucunda ama el kol titredi bende girdi sonra ama baski aci ne ararsan vardi zar zor ucundan biraz fazlasi oldu bende senin gibi ertesi gun cok korktum ve agladim o gun iste aparatlar oluyor penis neden olmuyor diye dildo fln siparis ettim cok uzuldum sonraki gun esim hadi denicez dedi ben korkuyodum halen neyse bu sefer spreyi boca ettim icine disina sonra aparati esime verdim o yapti parmak egzersizi yapti parmagini fln yapti bana sonra aparat sonra iste optu fln derken ben ustune gectim bi kez daha deneyimm bu sefer ustune ciktim oturdum yavas yavas bana girdi dedi acimadigini gordum sevindim o sevincle zaten oldu yine popoya baski oluyo ama kafaya takilcak bi sey degil sonra ben ciktiginda bi daha olmaz korkusuyla yarim saat bekle yap fln fistan esimdede gecikme oldu o hizlica ileri geri yapamadigi icinmis cunku aciyacak diye o da korkuyo oyle. Bir Sonraki gun denedik bu sefer zorlandim niye fln dedik ama başa donus yok girdi yavas yavas normale dondü yine gevsedi pazar gunu 3. Gun iste 2 defa oldu ondanda yine oyle ama ilk giriste bi sertlik hissediliyo ama gormezden gel bak iyice incele ne hissettigini aci olmadigini sadcee baski de sonra odaklanma oraya nefes al dur bekle alismaya calis

Bende ilk denemelerimde bir kez dpggy denemiştim bir tek o pozisyonda ucu girmişti. Sonra okuduklarıma göre en zoe pozisyonun en ağeılı olanın o olduğunu öğrenince devam etmemiştim zorlanıp canım sıkılmasın diye. Ama psikolojikmen en baştan beri en çok kaygısız hissettiğim o pozisyondu. Paikolojikmen görmediğimiz için sanırım bir de daha iyi ıkınıyorsun
Bende doggy korkuyorum ya cunku bi yerde en zoru o diye okudum ve o beni cok korkkutuyo

Daha evvelde sönüyor yazanlar olmuştu ve bi kez bende yıkamadan denediğimde direkt söndü maalesef .
Hadi ya bizde oyle bir sey olmadi o zaman şey yapabilirsiniz sprey sıkıp 2 dk uyusmasini bekledikten sonra girişi yikayin silin onun etkisi gecmiyor sonrasinda deneyebilirsiniz ya da eşiniz prezeryatif kullanabilir kesin cozum

Vemancin sprey. Yine de spreysiz yapabiliyorsanız spreysiz yapın. Ama baktınız spreysiz yapamıyorsunuz ve son çareniz kaldı spreyli yapın. Spreyli yapmak hiç yapmamaktan daha iyidir vence . Yine de dediğim gibi mnce spreysiz yapın baktınız hiçbir şekilde yapamıyorsunuz son çare onunla yapın. Ben tüm aparatları spreysiz yaptım aklıma nilr helmedi sprey. Yapamazsam spreye başvururum dedim. Yapabildim başvurmadım. Sonra ilişki denedim olmayınca canım çok sıkıldı ve sprey aldım. Biraz daha hissizleştirdiği için olana kadar bastırıyorsun acıdı diyip kalkmıyorsun çünkğ bence cidden hissizleştiriyor. eksi yönü şu oluyor spreyin, ben şuan spreysiz yapmaya korkuyorum :KK43: spreysiz yapabilmiş olsaydım bu korkum olmicaktı belkide. Ve şöyle oldı hiçbir aparatta kanama leke bile olmadı ama ilk ilişkiden oldu aşırı olmasa da leke şeklinde de değildi. Aklıma şey geldi sprey hissizleştirdiği için ve nefes kontrollerimi iyi yapamadım sık bırak egzersizini iyi yapamadım kasmışsam onu bile fark edememişimdir o yüzden kanadı diye düşündüm . Yine de bilemiyorum. Ama hiç olmuyorsa bence spreyde kurtarıcı bir şey. Etkisini gördüm . Bence bırakılmicak bir şey de değildir. Zaten üç beş kez ilişkiye giridkten sonea spreyli de girmiş olsan alışmış oluyorsun ve normal şekilde yapıyorsun. Spreule başlayop spreyi bırakan arkadaşlar varsa daha tecrübelilerdir bizi yeşillendirirse bende sevinirim :) bırakması uzun sürdü mü ?
Burcu mesajları biraz geç okuyabıldım bende spreyle yendiğimi yazmıştım buraya ve ben yenelı çok şükür 1 ay ben de umutsuz bır vakaydım benım son 3 ıkıskım spreysız oldu ben hep üstte ilişkiye başlıyorum spreyı nasıl bıraktın dersen kafamda şu cümleyi kurdum eee artk gırıyor acı da yok bunu spreysız deneyım dedım ama esımede şunu belırttım ben spreysız denıcem ama olmazsa spreye gecerım oda tamam dedı olmadı sonra yıne pes etmedim ama bu evrede yıne dilatorle ılıskı oncesı calısıo kayganlastırıcı kullandımyınre denıcem ustteyım bır anda giriş saglamadım yavaşça soktum çıkardım yavaş yavaş gır çık yaptım mm aldım bır baktım gırmıs acı vs hiçbir şy yok tedirgin oldum ama oldu şuan da hala üstte deniyorum alt pozisyona sonra geçiyorum

X