Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ya bu kez bilmiyorum kastım işte ıkındım ama ıkınırken bile kastığımı hissediyorsum :) sen hangi pozisyonda deniyorsun
Ben buralara daha gelip bilgilenmeden önce eşimin geldiğini görünce kasıldığım için arkamı dönerek çareyi bulmuştum ama doggy değil dümdüz uzanıyordum eşim arkadan üzerime geliyordu anlamadan ucu girmiş oluyordu o şekilde ilişkiye girdik 3 kere diğerlerinde misyoner pozisyonu denedik. Burdan edindiğim bilgilere göre de yatak ucu yapmaya çalışcam bakalım

Ya bu kez bilmiyorum kastım işte ıkındım ama ıkınırken bile kastığımı hissediyorsum :) sen hangi pozisyonda deniyorsun
eşine hiç aparatı denettirdin mi? o da çok işe yarıyor. kontrolü karşı tarafa bırakmaya alışıyorsun. ben 3. aparattan sonra eşimin yapmasına izin verdim. zihnin rahatlamasına yardımcı oluyor. denemediysen kesin dene.

eşine hiç aparatı denettirdin mi? o da çok işe yarıyor. kontrolü karşı tarafa bırakmaya alışıyorsun. ben 3. aparattan sonra eşimin yapmasına izin verdim. zihnin rahatlamasına yardımcı oluyor. deneme
Emla krem deneyen var mı?
ben jetex kullanıyorum, tavsiye ederim

Yurtdışında yaşadığımız için maalesef sadece emlaya ulaşım sağlayabiliyorum

Anestolu nasıl kullandınız biraz açıklar mısınız rica etsem
İlk boy aparata hem anestol hem de fito krem sürüp bir iki defa git gel yapıp, sonrasında ise aynı aparata kayganlaştırıcı sürüp egzersizlerimi yapıyordum. Ama boylar büyüdükçe o gün hangi boyla calisacaksam(örneğin 3) bir boy küçüğüne (2. boy) sürüp bir iki defa onu git gel yapıp sonra diğer boya geçerek çalıştım.

Ben eşli denemede anestolu kullanmak istiyorum.. eşlide ne kadar önce aparatlarla sürsem max etkiyi gösterir? Emlada 60 dk bilgisini buldum da anestolda bulamadım

Ben eşli denemede anestolu kullanmak istiyorum.. eşlide ne kadar önce aparatlarla sürsem max etkiyi gösterir? Emlada 60 dk bilgisini buldum da anestolda bulamadım
Eşli deneme öncesinde de benzer şekilde anestol ve fito karışık sürüp sonra kayganlaştırıcı sürüp denemiştik doktor tavsiyesi ile. Herhangi bir bekleme süresi olmamıştı ama zaten kremi sür, birkaç dk çalış, eşin hazırlanması vs derken elbette bir müddet zaman geçiyor. Belli bir süre veremem çünkü doktorum da hiç böyle bir şey demedi.

Çok teşekkür ederim internete baktım da vajinanın içine asla sürülmemesi gerek dışına sürülebilir gibi bilgiler yazmışlar doktorun önerdiği bir şeye böyle yazılması şaşırttı beni

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanında tedavi oldum, doktoruma güveniyorum. Elbette vajina içine kayganlaştırıcı jel haricinde bir şey sürmek doğru değil ama bizim durumumuz biraz olağanüstü. O yüzden tedavi sürecinde, tedaviyi kolaylaştırıcı ve bizi rahatlatıcı şeyler kullanılabiliyor. Zaten tedavi sonrasında hiçbirine gerek kalmadığı için bence sorun teşkil etmiyor. Çok çok çok uzun vadeli ve mütemadiyen kullandığımız şeyler değil sonuçta.

Evleneli üç ay oldu. İlk iki Ay ne yazıkki eşimle ilişkiye giremedik. Severek 5 yılın sonunda evlendik ama en özel günümüz hüsranla bitmişti. Belki balayında olur düşüncesi vardı ama ne yazıkki yine başaramamıştım. Çok istesem de kendimi kasmayı bir türlü Bırakamıyordum. Ve bu durumla başa çıkamıyordum. Bi kadın doğum uzmanına gidip tedavi oldum. Fiziksel olarak ilişkiye engel herhangi bir durum olmadığını, vajinismus olabileceğimi söyledi. Araştırmalarım sonunda daha önce ismini duymadığım bu vajinusmus sözcüğünün ne demek olduğunu ve tüm belirtilerin kendimde de olduğunu anladım. Çok uzatmadan iyi bi doktor araştırmaya başladım ve Nazife Ergen hocamı buldum. Ön görüşmeye gittiğimde korkudan titriyordum ama odasına adım attığım ilk andan itibaren doğru yerde olduğumun vermiş olduğu güven hissi çok güzeldi. Tedaviye başlamaya karar verdim. İlk seansıma gittiğimde de çok tedirgin olmuştum ama Nazife Hocamın bana verdiği destek ve güven sayesinde korkucak ve kasılacak hiç bir şeyin olmadığını anladım. 3 seans sonunda artık bu sorunu yenmiştim… Nasıl teşekkür etsem, ne kadar dua etsem az. Sadece bu problem için de değil, yanlış bildiğim o kadar bilgi varmış kiii…. Tüm hayatım boyunca çevreden gelen yanlış bilgilerle beynimi doldurmuşum. İyi ki bu sorunu yaşayıp Nazife Hocamla tanışmışım dedim. Onun naifliği, hoşgörüsü için de ayrı ayrı teşekkür ederim. Seanslar çok keyifli ve çok bilgili geçti. İyi ki tanımışım dediğim nadir insanlardan birisi… Hayatımda görüp görebileceğim en iyi doktor kendisi. Her şey için çok çok teşekkür ederim

Tamamdır yarın küçük aparatla alerji testi yapıp kullanıcam hayırlısıyla

Reklam postu mu bu?

İlk yendiğim pozisyon yatak ucuydu daha sonra eşim bu pozisyonla denememizi istedi penis geldiği anda ilk başlarda görmemek beni bir Farklı rahatlattı değişik bir psikoloji ama doğru psikoloji değil tabiki :) doggy pozisyonu benim eşli denemede 2.gerçekleştirdiğim pozisyondu ben çok rahat ettim o pozisyonda hiç acı hissetmedim çünkü kendimi o pozisyonda hiç kasmadım psikolojim daha rahattı ,öncelikle bir süre boyunca en ama en rahat ettiğin psikolojik olarak kendini kasmadığın pozisyon hangisi ise onunla bir süre yapmalısın,zamanla rahat ettikçe zaten kendin diğer pozisyonlara şans veriyorsun

Hepimizin sınavları ayrı ayrı tabi..Ben de bir dönem Vajinusmus ile uğraştım şimdi Farklı sorunlarla mücadele ediyorum Farklı sınavlarla.Allah çareler versin tüm dertlerimize..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…