Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

En zoru bitmiş tebrik ederim canım en önemlisi ilk aparat zaten onu yaptıktan sonrası hep aynı mantıkla ilerliyor, doğru nefes kegel ile bütün aparatlar rahatlıkla olacaktır. Sen ve burdaki bütün kadınlar çok güçlüsünüz, vajinismus değil siz kazanacaksınız Tek bir vajinismuslu kadın kalmayana kadar bizler de naçizane tecrübelerimizi paylaşmaya, yardımlaşmaya devam edeceğiz inşallah

Zevk için biraz daha zaman gerekebilir. İlk başlarda odak noktamız sadece ilişkinin başarılı şekilde yaşanması olduğu için tam anlamıyla zevke odaklanamıyoruz. İlerleyen zamanlarda alıştıkça zevk alacaksın. Bebek için de kendinize biraz zaman tanıyın güzelce alışın sonrasında hayırla sağlıkla oda olacaktır inşallah.

"Senn aqlına koyduğun her şeyi başarırsıng, çünküg senin inanılmaz bir gücün var ve sevgin de varrrr" arkandayız @womence

Arkadaşlar vajinismusu atlatanlar gerçekten her şey normalde dönüyor mu zamanla ya ? Ben bir kez spreyle yaptım sonra enfeksiyon vs derken 6 gündür hiç denemedik bir daha. Ve korktuğum için deneyesim gelmiyor ya olmazsa tedirginliği saeıyor beni ve erteliyorum. Şaka mı bu ya ne zaman tamamen kurtulcam ben bir an ömür boyu korkup böyle yaşivskmışım gibi hissediyorum. Azmettim aparat aldım hızlı hızlı çalıştım hallettim 4 e kadar rahat eahat yapıyorum . Acısız sızısız . İlişki de oldu sadece sokup çıkarma olayı da olsa kızlık zarı olayı da bitti (kanama olduğu için böyle düşünüyoeum) ee ben neden hala böyleyim yenen arkadaşlar. Sizfe bunları yaşadınız mı?

Bu arada hem enfeksiyonum az da olsa var hemde regl ime çok yakın. Reglden sonra çok kolay oluyor demişti bazı arkadaşlar o yüzden o zamana bıraktım. Şimdi dayanamayıp aparat denedim motivasyonum düşmesin diye hızlıca ikişer kez yaptım her bir aparatı. Spreysiz şekilde 4ü de dahil hepsini yaptım . Benim bu durumları aşmamam gibi bir şey olamaz di mi ?

Merhaba, ben de tam olarak geçen sene bu aylarda sizinle aynı şeyleri yaşıyordum. Biraz içiniz rahatlasın diye yazıyorum. Ben de 4 aparatı da çok kolay yapıyordum ama eşimle zorlanmıştım. Sonra araya regl girdi ve süre uzayınca motivasyonum iyice düşmüştü ve asla yapamayacakmışım gibi gelmişti. Ama sonra kısa sürede aştım bu sorunu. Siz de belli bir noktaya gelmişsiniz zaten. Sakın telaşlanmayın, biraz rahatlamaya çalışın. Eminim ki yakın zamanda aşacaksınız. :)

Hemen herşey düzene gırmıyor bıraz zamanla dırek malesef kosmuyoruz önce emeklıyerek baslamamız lazım o yüzden sen motivasyonunu sakın düşürme hepimiz bu yolda yürümeye çalıyorz bır çok arkadasım yendi sende çok daha ıyı olacaksın bır kere yaptın ve aynı sekılde yenıden yapacaksın alısama kadar devam et bende hala bı tedirgin oluyorum yapabılcekmıyım dıe bu hastalık olduğundan korkularımız var ama bu korku bizim bilinç altında korkacak bırsey yok he bır kez yaptıysak gerısı çorap söküğü gibi düşün olumsuz şeylerde olumlu düşün her şey çok gZl olucak

Renglıdem öncede sonrada aynı erteleme süreklı denemeye çalıs alıs sonra gerısı gelir dıedusunuyırum bende aynı durumdayım spreyle yapıyorum dördüncü aparatı spreysız yapabiliyorum ama eslıde sprey kullanıyorum bu da alısana kadar kendımı hazır hıssede kadar bir tane arkadaş spreyı azalta azalta ilerle dedı alıştıktan sonra azaltma olur

Güzel ve guclu kadınlarrrr, hepınıze mutlu haftasonlarııı. Ben yıne yazma gereksınımı duydum. 2 . Aparatı da aldım şükür hemde bırle aynı hıssıyat. Cunku gercekten cok söylenırdı bana ama capın hıc bı onemı yokmus . Acı kesınlıkle yok . Sacma sapan kurgularım vardı hatırlıyorsanız yok vajınamın yapısını bozacak mısım gelıyor vajına girişinde bı et parcası var gibi falan fılan korkularımdan gokdelen dıkmeye devam edıyordum. Samımıyetımle soyluyorum benım kadar korkan baska bırı var mı gercekten yok bence. Sınek ısırsa aglayan bırıyım herkes yenıden yesersın endıseler içinde bogulmayın boyle corap gıbı aynı ıttırdıkce kayıyor ıttırdıkce bosluga ılerlıyor dıpsız kuyu gıbı harekete baslayın cunku sız kadınsınızzz yanı guclu

Hem motivasyonu yüksek, hem azimli, hem çalışkan birisiii W womence Çok güzel ilerliyorsun kuzum. Senin güneşini uyandırmaya da az kaldı inşallah güveniyorum sana

Hem motivasyonu yüksek, hem azimli, hem çalışkan birisiii W womence Çok güzel ilerliyorsun kuzum. Senin güneşini uyandırmaya da az kaldı inşallah güveniyorum sana
Ben de çok güveniyorum hepsi bir arada motivasyon kendine inanması azmi mücadelesiyle harika kadın W womence

Çok teşekkür ederim. Siz aparatla mı yenmiştiniz? Şundan soruyorum , ben tekrar deneyince önce aparatı mı içimde bekletmem gerekiyor ? Çünkü denememe nedenin asıl bu oluyor. Diyoeum ki daha kalkacam aparatları denicem içimde bekleticem o an eşime hazırım sende hazırlan dicem ve yapcaz. Bu süreç yoruyor ve ertelememe sebep olutor . Zaten aparatları yapabiliyorum ve ilişkide oldu kızlık zarı olayı da bitti. Normal eşimle yakınlaşıp ilişkiye girsem olur mu yoksa zorlanır mıyım o şekilde ? Ödev gibi aprat deneyip içimde bekletip hadi sende hazırlan demek sıkıyor beni. Ben normal yakınlaşıp istekli hale gelip öyle yapmak istiyorum ama bi tataftanda o şemilde olmazsa modum çok düşer diye öyle de yapmak istemiyorum. Yenen arkadaşlar ilk seferden sonra aparatla yapmaya devam mı ettiler ? Bahsettiğim şemilde de rahatça yapn car mı

Canım ben daha esli deneme yapmadım ama sana bısey dıcem. Sen esınle beraber oldun dıye hatırlıyorum. Ve aparatların hepsını yapıyorsun.sen vajınusmusu yenmıssın kanka farkında mısın kaygı duymanı gerektırecek hıcbıseu yok. Enfeksıuon yasadın ve bu muhtemelen yanma yapıyor ve bı kac gun beklemek zorunda kaldıgın ıcın motıvasyonun dustu . Ama bu neyı degıstırır ki SEN VAJİNİSMUSU YENDİNNNNNNN. Artık korkusuuzca ve dıledıgın gıbı cınsel ılıskı yasayabılırsın. Kaybı kangren gıbıdır, uzerıne dusundumce -olumsuz yönde- o daha da alan kaplar beynınde ve çıkmaza gırersın. Bak burada bır arkadas bana demişti kı “ ben suan esımle beraber olurken kendımı sıksam kassam gıne acıcak” e demekkı vajınısmus yasamayan bırı bıle kendını o an sıksa gıne zorlanacak. Sakınles sen vajınısmusa tekmeyı bastın kendıne odaklan ve basarını kutlaaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…