Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Calikusucuk Calikusucuk Hoş geldin aramıza güzel anne😊 Daha önce de senin gibi bir arkadaşımız vardı. Vajinusmusken hamile kalmıştı. Sonrasında kızı 1 yaşındayken filan çözmüştü sanırım. Sen de bebişten aldığın enerjiyle daha kolay atlatıcaksın merak etme. Çoğumuz çözdük şimdi hediyemizi bekliyoruz, sen hediyeni önce almışsın şimdi çözüm zamanı inşallah 🤲 🌸

Calikusucuk Calikusucuk Hoş geldin aramıza güzel anne😊 Daha önce de senin gibi bir arkadaşımız vardı. Vajinusmusken hamile kalmıştı. Sonrasında kızı 1 yaşındayken filan çözmüştü sanırım. Sen de bebişten aldığın enerjiyle daha kolay atlatıcaksın merak etme. Çoğumuz çözdük şimdi hediyemizi bekliyoruz, sen hediyeni önce almışsın şimdi çözüm zamanı inşallah 🤲 🌸
Neeeeeee şaka mı buuu Allahım gun gecmıyor kı yenı bısey ogrenmıyım😂😂😂🌸🌸

Ya çok teşekkür ediyorum ne kadar tatlısınız inşallah bende çözerim 🥰

arkadaşlar bende uzun zamandir burayi takip ediyorum yazilanlari. ben evleneli 5 ay olacak mayis ayinda evlendim eşimi korkudan surekli itiyordum bacak titremesi kalp carpintisi.eşimin bana 4 ay once bi anda 3 parmagini soktu tabi ben asiri korktum aslinda aci fln yoktu ama korku duvara carpma hiss muhtamelen mesaneme carpti hafif lekelenme oldu aci yoktu ama bende fobi olustu elinide artik bana yaklastiramaz oldu. neyse aradan zaman gecti 5. ayimiz. ben burdan okuduklarimla parmak egzersizi yapmaya basladim basta zorlandim sonra bi cubuk var parmaktan biraz kalin azcik onu bi gun muzik dinlerken basardim cesaret geldi kalinlastirdim o da oldu baktim olcak gibi degil dilator siparis verdim hepsi ayni gun 3 boy oldu. 3. spreyle oldu . 4 cuyu de o gun zorladim hafif kanamam oldu ve ufak bir sizlama spreyle . ertesi gun korktum cesaret edemedim nefes al ver derken tam pes edecekken 4. cu bi anda kaydi sonra ben agladim mutluluktan.:) . ultrason jeli siparis ettim normalde zeytin yag kullaniyordum. 4 dilatorde oldu aynadan bakarak yaptim bunlari tabi. sonra spreyle 2 parmak denedim oldu. yavas yavas 3 parmaga gectim o da oldu artik 3 parmak oluyor. yatak ucu denedim o dahada rahatti. ve klitorisle oynayinca arkasi uzayip genisliyor. eş parmagi denedim titreme aglama vs. derken hic hissetmedim bile eş parmagida oldu. fakat penis denemesinde takili kaldim sakinlestiricide aldim bi turlu cesaret edip sokamiyorum arkadaslar napacagim onumde yapacagim bir egzersizds kalmadi acimadigini da biliyorum giris dar gerisi bosluk ama olmuyor. :KK43: bi turlu korkumu yenemiyorum atarax aldim ama o bile titrememi kesmedi?

ilk basta yeni evlenen arkadaslarimdan tavsiye aliyodum ama onlar artik benle dalga geciyor nasil yapamazsin diye hatta esimi sevmedigimi soyluyorlar. zorlamadigi icin onunda beni sevmedigini soyluyorlar. bir arkadasim erkek olarak dilatorle calismami nasil kabul ettigini sorguladi. bir digeride esimin bu kadar kactigim icin kiz olmadigimi dusuncegini soyledi. (tabi caresizlikten insan dertlesmek istiyor salak kafam) cok yakin arkadasim bunlar. neyse bende sevmese zorlayinca sevmedende iliski oldugunu ama sevmeden ayni yatakta yatmaya tahammmul edilmeyecegini soyledim. dilatoru onun icinyaptigimi yoksa zaten kimse kendine cubuk sokmaz esiminde bunu bildigini dedim. kiz olmasaydimda bu kadar zaten kacmazdim iliskiye girenin cani ceker hemen yapar di zaten. boyle artik kimseyede anlatmiyorum. ne yapacagimi bilmiyorum

hayir basimdan kotu bi olayda gecmedi sadece asiri kontrolcu ve cani tatli bi insanim igneyede fobim var buna bagliyorum. bi de eşim bana sormadan parmak soktugu icin yine ayni bi anda yapacak die ona guvenemiyorum bi turlu. bu arada arkadaslar dilator parmak hic birinde vemcaine sprey ve zeytinyagi ya da ultrason jeli arkadada guzel bir muzik altiniza ayna koyup bakarak yavas yavas ilerletince nefes al ver kilotirisle oyna hic bi sey hissetmiceksiniz. emin olabilirsiniz ve yavas yavas esniye 3 parmak imkansiz derken 3 parmagimi yaptim.( esim bi anda zevk aninda 3 parmak yaptiginda onuda hissetmemistim sadece mesaneye carpmasi ve bi anda olmasi beni cok korkuttu ona guvenimi kaybettim) .

doktora gidecektim ama benden 12 bin tl istedi bende vazgectim. evde meditasyon tutsu nefes kaygi videolari. vajina anotomisi pdf ve slaytlar belgeseler izledim. vajina mektuplari diye belgesel var google yazin cikar izleyin tavsiye ederim. sonra vajina anotomisi slayt dersenizde gorselli slaytlar var

uzuldugum sey şu esimi mutlu etmek ve diger kadinlar gibi iliskiye girebilmek istiyorum zevk alarak artik daha fazla beklemek istemiyorum elimden geleni yapiyorum fakat istememe ragmen bi turlu o son adimi atamiyorum. şu anda surtunme yoluyla iliski yasiyoruz ve benimde esiminde islaklik ve zevk almasi cok iyi aslinda bakarsaniz. sadece sokmaya yeltenirse o asamaya gelince bi korku kacma var bende sanki canimi alacak kendime cok kiziyorum cok abartiyorum ama ne yapacagim bu korkudan kurtulmak icin bilmiyorum

ilk basta yeni evlenen arkadaslarimdan tavsiye aliyodum ama onlar artik benle dalga geciyor nasil yapamazsin diye hatta esimi sevmedigimi soyluyorlar. zorlamadigi icin onunda beni sevmedigini soyluyorlar. bir arkadasim erkek olarak dilatorle calismami nasil kabul ettigini sorguladi. bir digeride esimin bu kadar kactigim icin kiz olmadigimi dusuncegini soyledi. (tabi caresizlikten insan dertlesmek istiyor salak kafam) cok yakin arkadasim bunlar. neyse bende sevmese zorlayinca sevmedende iliski oldugunu ama sevmeden ayni yatakta yatmaya tahammmul edilmeyecegini soyledim. dilatoru onun icinyaptigimi yoksa zaten kimse kendine cubuk sokmaz esiminde bunu bildigini dedim. kiz olmasaydimda bu kadar zaten kacmazdim iliskiye girenin cani ceker hemen yapar di zaten. boyle artik kimseyede anlatmiyorum. ne yapacagimi bilmiyorum
Canım oncelıkle etrafta bos yapan okadar cok ınsan var kı hıc bunları kafana takma . Ne alaka kocanı sevmemek bakıre olmamak kusura bakma ama bu ınsalarla ıletısmını bır an once kesmenı tavsıye ederım. Yazdıklarını yaptıklarını tek tek okudum harıkasın vallahı azmın ve korkunun ustune gıtmen henuz yenememıs bırı olarak bana daha da cesaret verdı. Sen sımdı sıl at bunları kafandan. Demekkı azıcık daha pratık yapman gerek🥰 yoksa yolun sonuna gelmıssın. Bence dılatorde 3 ve 4 numaraya bırazcık daha calıs. Gırısten sonra gercekten kolay ben daha once de yazmıstım sınek ısırsa aglayan bırıyım ben ama ben bıle dılator yaptım 3 numaraya kadar😂😂 bir de bılmenı ısterım kı buraya yazmıssan sende net yeneceksın burası zaferden oncekı son cıkıs gibi 😂😂 bır cok kadın var o kadar canla basla yardım eden ınsanlar. Insanlara kulak asma anca bos yapsınlar . Amaaannn de gec. Onlar senın suan yaptıgın dılatorlerı yapamazlar bunu da soylım uzaktan davulun sesı hos gelır. Kocan da senı sevıyor sen de kocanı. Sacma sapan geleneksel konusmalardan cehaletten arınamamıs empatı gucu sıfır ınsanlardan ne beklıyosunda dinliyosun onları. Sana tavsıyem evlılıgıne zeval gelmemesı ve olumsuz etkılenmemen adına su dakkadan ıtıbaren kımseye anlatmaman soran olursa da yendım de. Tebrık ederım gercekten kısa surede cok sey basarmıssın. Hadı kak kak az kaldı yenmıssın yolun sonu bahar bahce🌸🥰😂

her evlenen kisiye bakiyorum diyorum ki onlar da evlendi kesin oldu biz halâ yapamadik eşim ödül bile koydu tatile goturcem seni dedi yaparsan 17 bin tl idi tatil yapamadim altin yuzuk vs. vs. ah bende dedim ki yapsam zaten dunylar benim olcak bir seye gerek yok ki. simdide yapmadigim her hafta para kesiyor 😂🤦🏻‍♀️ motivasyon saglamaya calisiyo iste kendince o da. dün denedik olmadi sinirlendi gitti sonra geldi optu ben aglayinca ama nereye kadar boyle.. bilmiyorum tamamlanamamişiz gibi hissediyorum kendimizi.

uzuldugum sey şu esimi mutlu etmek ve diger kadinlar gibi iliskiye girebilmek istiyorum zevk alarak artik daha fazla beklemek istemiyorum elimden geleni yapiyorum fakat istememe ragmen bi turlu o son adimi atamiyorum. şu anda surtunme yoluyla iliski yasiyoruz ve benimde esiminde islaklik ve zevk almasi cok iyi aslinda bakarsaniz. sadece sokmaya yeltenirse o asamaya gelince bi korku kacma var bende sanki canimi alacak kendime cok kiziyorum cok abartiyorum ama ne yapacagim bu korkudan kurtulmak icin bilmiyorum
Dilator birlesmeden daha zormus burda yenen herkes bunu soyluyor rahatla valla soylemesı ayıp ben o mınıcık delıgın o kadar esnedıgını duyunca dedım allahım affet ama buraya hersey gırer hahahaha

Canım oncelıkle etrafta bos yapan okadar cok ınsan var kı hıc bunları kafana takma . Ne alaka kocanı sevmemek bakıre olmamak kusura bakma ama bu ınsalarla ıletısmını bır an once kesmenı tavsıye ederım. Yazdıklarını yaptıklarını tek tek okudum harıkasın vallahı azmın ve korkunun ustune gıtmen henuz yenememıs bırı olarak bana daha da cesaret verdı. Sen sımdı sıl at bunları kafandan. Demekkı azıcık daha pratık yapman gerek🥰 yoksa yolun sonuna gelmıssın. Bence dılatorde 3 ve 4 numaraya bırazcık daha calıs. Gırısten sonra gercekten kolay ben daha once de yazmıstım sınek ısırsa aglayan bırıyım ben ama ben bıle dılator yaptım 3 numaraya kadar😂😂 bir de bılmenı ısterım kı buraya yazmıssan sende net yeneceksın burası zaferden oncekı son cıkıs gibi 😂😂 bır cok kadın var o kadar canla basla yardım eden ınsanlar. Insanlara kulak asma anca bos yapsınlar . Amaaannn de gec. Onlar senın suan yaptıgın dılatorlerı yapamazlar bunu da soylım uzaktan davulun sesı hos gelır. Kocan da senı sevıyor sen de kocanı. Sacma sapan geleneksel konusmalardan cehaletten arınamamıs empatı gucu sıfır ınsanlardan ne beklıyosunda dinliyosun onları. Sana tavsıyem evlılıgıne zeval gelmemesı ve olumsuz etkılenmemen adına su dakkadan ıtıbaren kımseye anlatmaman soran olursa da yendım de. Tebrık ederım gercekten kısa surede cok sey basarmıssın. Hadı kak kak az kaldı yenmıssın yolun sonu bahar bahce🌸🥰

her evlenen kisiye bakiyorum diyorum ki onlar da evlendi kesin oldu biz halâ yapamadik eşim ödül bile koydu tatile goturcem seni dedi yaparsan 17 bin tl idi tatil yapamadim altin yuzuk vs. vs. ah bende dedim ki yapsam zaten dunylar benim olcak bir seye gerek yok ki. simdide yapmadigim her hafta para kesiyor 😂🤦🏻‍♀️ motivasyon saglamaya calisiyo iste kendince o da. dün denedik olmadi sinirlendi gitti sonra geldi optu ben aglayinca ama nereye kadar boyle.. bilmiyorum tamamlanamamişiz gibi hissediyorum kendimizi.
Eşin seni gercekten cok sevıyor yaptıgı seylet bunu gosterıyor. Bundan ve kendı sevgınfen suphe etme yenınce o odullerı toplu ıstıyorum de😂😂 canım vallahı yenersın bak bunu dunyanın en korkak ınsanı soyluyor bak😂😂

Canım oncelıkle etrafta bos yapan okadar cok ınsan var kı hıc bunları kafana takma . Ne alaka kocanı sevmemek bakıre olmamak kusura bakma ama bu ınsalarla ıletısmını bır an once kesmenı tavsıye ederım. Yazdıklarını yaptıklarını tek tek okudum harıkasın vallahı azmın ve korkunun ustune gıtmen henuz yenememıs bırı olarak bana daha da cesaret verdı. Sen sımdı sıl at bunları kafandan. Demekkı azıcık daha pratık yapman gerek🥰 yoksa yolun sonuna gelmıssın. Bence dılatorde 3 ve 4 numaraya bırazcık daha calıs. Gırısten sonra gercekten kolay ben daha once de yazmıstım sınek ısırsa aglayan bırıyım ben ama ben bıle dılator yaptım 3 numaraya kadar😂😂 bir de bılmenı ısterım kı buraya yazmıssan sende net yeneceksın burası zaferden oncekı son cıkıs gibi 😂😂 bır cok kadın var o kadar canla basla yardım eden ınsanlar. Insanlara kulak asma anca bos yapsınlar . Amaaannn de gec. Onlar senın suan yaptıgın dılatorlerı yapamazlar bunu da soylım uzaktan davulun sesı hos gelır. Kocan da senı sevıyor sen de kocanı. Sacma sapan geleneksel konusmalardan cehaletten arınamamıs empatı gucu sıfır ınsanlardan ne beklıyosunda dinliyosun onları. Sana tavsıyem evlılıgıne zeval gelmemesı ve olumsuz etkılenmemen adına su dakkadan ıtıbaren kımseye anlatmaman soran olursa da yendım de. Tebrık ederım gercekten kısa surede cok sey basarmıssın. Hadı kak kak az kaldı yenmıssın yolun sonu bahar bahce🌸🥰😂
cok cok tesekkur ederim . ozellikle eşin diloturu nasil kabul etti dediginde kendimi cok kotu hissettim sanki kotu bi sey yapiyomusum gibi ama bunlar hastanede uygulanan tedaviler. :KK43: cok tesekkur ederim oncelikle şunu demek istiyorum ilk dilot girdiginde aglamistim cunku imkansiz saniyodum ama degilmis. 3 parmak egzersinizi 4 kez yaptiktan sonra 4. dilotor yatak ucunda acayip kolay giriyor. asla acimiyor hatta hissedilmiyor. himen giderken hissettigim tek sey hafif bi gaz sancisi 2 saniyelik :) komedi. ama sonuc penis korkusu halen dildo alcaktim ama eşim işte onu kabul etmedi ( dildoyu kiskaniyor) o yuzden son dilatore iki kat pamuk sarip ameliyat eldivenine gecirmeyi dusunuyorum.

X