Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Yapicaz canim bu gece gordugum ruyalari bi anlatsam gulme krizine girersin. Sordurdim bu vajina yapisini bozma falan gulduler normal cunku biz vajinamizin anatomik yapisini yeni yeni ogreniyoruz🙈yani biseyi bozdugumuz falan yokmuş.😂. Allah sukur bi sikinti da yok dilatore devam et ve gel buraya yendim diye yaz🥰😂
ahh inşallah canım. Allah kimseye yaşatmasın bu sıkıntıyı.

Arkadaşlar 1. İlişkisini yaşadıktan sonra diperlerinde zorlandınız mı ? 2de 1 gibi oljyor mu yani baskı hissi ? Bende enfeksiyon oluştuğu için 2. Kez deneyemedim hala ana nedense korku var hala ya yapamazsam diye

Arkadaşlar 1. İlişkisini yaşadıktan sonra diperlerinde zorlandınız mı ? 2de 1 gibi oljyor mu yani baskı hissi ? Bende enfeksiyon oluştuğu için 2. Kez deneyemedim hala ana nedense korku var hala ya yapamazsam diye
Aslında o korkudan ziyade endişe oluyor. Bende de olmuştu. İlkini yapıp çok fazla sevinince ikincisini denemeye cesaret edememiştim. Acaba tekrar olucak mı?, hevesim kursağımda kalır mı? diye akşama kadar ertelemiştim. Ama sorun olmadı. Enfeksiyonu atlat sonra hemen dene. Zaten öncesinde aparat çalıştığın için sorun olmaz merak etme. Bir kere oldu hep olucak inşallah 🌸

Egzersizi hemen bırakma ilişki öncesinde yap mutlaka sonra ilişki kolaylıkla olacaktır. Baskı olmaması için iyice alışana kadar çok pozisyon degistirmeni tavsiye etmem en konforlu olduğun şekilde alış sonrasında hepsi rahat olacaktır. Baskı hissi gittikçe azalacak ve bitecek

Merhaba arkadaşlar ben de 2,5 haftalık evliyim maalesef aynı durumla savaşıyorum. Dün parmak egzersizini kegel egzersizi ile birlikte yaptım ve kegel yöntemiyle 3 parmağımı birlikte alabildiğimi görünce bugün eşli deneme yaptım ve kegel egzersizini kullanarak birleşme gerçekleşti. Ancak sonrasında eşim hafif git gel yapmaya başlayınca yanma ve acı oluştu. Bu sebeple durdurduk bu aralıklı 4. denememiz ve her seferinde kanamam oluyor 10 dk damla damla şeklinde. Bu kanama sizce normal mi? Zorlanma nedeniyle olduğunu düşünüyorum ama kayganlaştırıcı da kullanıyoruz. Bunu daha önce yaşayan varsa yazabilir mi?

Merhaba arkadaşlar ben de 2,5 haftalık evliyim maalesef aynı durumla savaşıyorum. Dün parmak egzersizini kegel egzersizi ile birlikte yaptım ve kegel yöntemiyle 3 parmağımı birlikte alabildiğimi görünce bugün eşli deneme yaptım ve kegel egzersizini kullanarak birleşme gerçekleşti. Ancak sonrasında eşim hafif git gel yapmaya başlayınca yanma ve acı oluştu. Bu sebeple durdurduk bu aralıklı 4. denememiz ve her seferinde kanamam oluyor 10 dk damla damla şeklinde. Bu kanama sizce normal mi? Zorlanma nedeniyle olduğunu düşünüyorum ama kayganlaştırıcı da kullanıyoruz. Bunu daha önce yaşayan varsa yazabilir mi?
3 parmagini nasil aldin 🫣

Merhaba mutluluklar diliyorum 🌺 ben eşli denemeyi başardıktan sonra 3-4 ilişkide her defasında kanamam olmuştu hafif de olsa, çok rahat olmamamdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum zamanla sayı arttıkça daha esnek olmaya başladım ve en rahat ettiğim pozisyonda yaptım bi süre..Kasılmalarım daha az olsun diye 🥰

Merhaba mutluluklar diliyorum 🌺 ben eşli denemeyi başardıktan sonra 3-4 ilişkide her defasında kanamam olmuştu hafif de olsa, çok rahat olmamamdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum zamanla sayı arttıkça daha esnek olmaya başladım ve en rahat ettiğim pozisyonda yaptım bi süre..Kasılmalarım daha az olsun diye 🥰
Geçecektir diye düşünüyorum 🌺🙏eşli denemeler arttıkça ,şimdilik kendini rahat hissettiğiniz pozisyonu seçin kayganlastırıcı su bazlı kullanın etkisi daha uzun diye.

3 parmagini nasil aldin 🫣
önce biriyle denedim o en zoruydu aslında oraya giricek diye titreme bile olmuştu :KK70: sonra kegel yaparak ilerletmeye çalışınca baktım vajina vakum gibi çekiyor 2sini denedim yine ilk giriş tedirgin olsa da devamı kolay ilerledi kegel ile, ardından da 3ü.. artık eşli daha kolay olur dedim denedik kegel ile 5 nefeste tamamen oldu ama işte devamı zor oldu benim de. sen hangi aşamadasın kegel yapıyorsun dimi.. Allah bu egzersizi bulandan razı olsun :KK70:

önce biriyle denedim o en zoruydu aslında oraya giricek diye titreme bile olmuştu :KK70: sonra kegel yaparak ilerletmeye çalışınca baktım vajina vakum gibi çekiyor 2sini denedim yine ilk giriş tedirgin olsa da devamı kolay ilerledi kegel ile, ardından da 3ü.. artık eşli daha kolay olur dedim denedik kegel ile 5 nefeste tamamen oldu ama işte devamı zor oldu benim de. sen hangi aşamadasın kegel yapıyorsun dimi.. Allah bu egzersizi bulandan razı olsun :KK70:
“Vakum gıbı cekıyor” bu tabıre bayıldım😂😂 ben dilator aldım krem ve jellerımın gelmesını beklıyorum dılatore baslamak ıcın. Bu arada sorması ayıp uc parmagı suan bakıyorım da cok genıs duruyor cıdden gerek varmıydı 🙈😂

Ama tebrik ederım adına gercekten cok sevındım . Allah bu sıkıntıyı yasayan herkese yardım etsın 🌸🙏 bir de burada bır kac kadın arkadas var onlar kendılerını bılıuorlar😂 Allah onlardan da mılyon kere razı olsun gerçekten solan umudumu yeserttıler💕🌸🥰

Baş parmak, orta parmak ve yüzük parmağı*
Yiaa Womence bu nasıl kombinasyon😄 sabah sabah güldürdün ya.. Bahsettiğin parmakları yan yana getirmeyi beceremedim bile 😄 işaret+orta +yüzüktür onlar, senin dediğin gibi olsa duramazdı)))) Neyse ki senin gül gibi aparatların var artık. Onlar senin yol arkadaşın kremler gelince hemen dalalım mevzuya :super:

897B9485-6000-482C-83F6-1876E1A5E828.jpeg

X