Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Yapamayan arkadaşlar mutlaka spreyi denesin . Gerçekten çok fazla fark ediyormuş özellikle aparatı spreyli denerken aradaki farkı net gördüm . Normalde de 4 nolu aparatı yapıtordum ama o hissi alıyordum ve rahat şekilde ileri geri yapamkyordum. Spreyli şekilde gel git yaptım epey hiçbir şey hissetmiyordum. Eşli denemede de o ilk giriş hissetmediğin için itmiyorsun eşini ve öylece ilerliyor ben gözümü kapattım ve açtığımda girmişti
Yendın mı yanı harıkasın bak o kadar umutsuzdun basardın ıste🥰🌸

Âmin, inşallah 🤲🏻🍀 Psikolojik yükü çok ağır, biliyorum ama siz de bilin ki doğru şekilde, ertelemeden ve sebat ederek ilerleyince hepsi geride kalıyor. Geçmiş sayfalarda benim buraya ağlayarak yazdığım ne mesajlarım var. Ama bakın, hepsi geçmişte kaldı. Kendinizi zihin olarak vajinismus tedavisi sürecine hazırlayın ve o yolda ilerleyin. İnşallah en kısa zamanda sizin için de vajinismus geride kalır ❤️🤲🏻🌷
İnsallah bende yenerım ve hepsı gerıde kalır. Daha yemı dılator kremler jel falan sıparıs ettım. Insallah baslıcam gelınce urunler. Bu kez inaniyorum olacagina bakalim insallah

Yapamayan arkadaşlar mutlaka spreyi denesin . Gerçekten çok fazla fark ediyormuş özellikle aparatı spreyli denerken aradaki farkı net gördüm . Normalde de 4 nolu aparatı yapıtordum ama o hissi alıyordum ve rahat şekilde ileri geri yapamkyordum. Spreyli şekilde gel git yaptım epey hiçbir şey hissetmiyordum. Eşli denemede de o ilk giriş hissetmediğin için itmiyorsun eşini ve öylece ilerliyor ben gözümü kapattım ve açtığımda girmişti

Sonrası da çok basıtlesıo inan bana bırakırız ennkısa sürede inşallah

Az once baska bi sayfada gecmis zamanda yazdiginiz mesajlara denk geldim. Gercekten bu zamanlat bu durumu yasamis olup suan yendiginizi gormek bana hem hayal gibu geluyor hem asiri mutlu ediyor allahim ya nasil bi duygu acaba bu dertteb kurtulmak🌸🥹

Benım ıcınd çok hayaldı ama oluyormus arkadaşım umudumuzu kesmememız lazımmış sende en kısa zamanda yeneceksın inşallah çok gZl bır duygu bu duyguyu sen ve bütün bu dertle uğraşan arkadaşlarım yenecek ben inanıyorum umut herzman var 🌸

Arkadaslar merhaba, iki gundur esimle deniyoruz olmuyor. Kendimi duşurmemeye calisiuorum ama cidden modum dusuyor ayna karsisinda parmak egzersizi yapayim dedim yapamadim😭 sanki ordaki dokuyu bozacakmisom kanamaya neden olacak misim gibi bi his olustu cesaret edemedim ben es parmagiyla serce parmagini alabilmistim şimdi kendim yapim dedim yapamadim🥹

Arkadaslar merhaba, iki gundur esimle deniyoruz olmuyor. Kendimi duşurmemeye calisiuorum ama cidden modum dusuyor ayna karsisinda parmak egzersizi yapayim dedim yapamadim😭 sanki ordaki dokuyu bozacakmisom kanamaya neden olacak misim gibi bi his olustu cesaret edemedim ben es parmagiyla serce parmagini alabilmistim şimdi kendim yapim dedim yapamadim🥹
Bazen böyle düşüşler olabilir canım düşmesin modun. Orda bozulacak birşey yok ki neyi bozacaksın ☺️ vajina dipsiz kuyu gibi,bebek çıkabilen biyere parmak mi giremesin ya da pns mi giremesin. Cesaretini kaybetme yapabilirsin kendine güven 👍🏻 tekrar başla egzersize gerekirse ilk defa yapıyormuş gibi düşün doğru nefesle kegelle olacak emin ol 🌸

Arkadaşlar, ben vajinusmusu yendim ama hala ilişkiden zevk almıyorum. Belirli aralıklarla 10-12 defa birlikte olduk ama almadım. Bende bir sorun mu var?

Arkadaşlar, ben vajinusmusu yendim ama hala ilişkiden zevk almıyorum. Belirli aralıklarla 10-12 defa birlikte olduk ama almadım. Bende bir sorun mu var?
Kişiden kişiye çok değişiyor zevk alma süresi, benim ayları buldu açıkçası. Tabi ki bir sorun yok, sadece bu da vajinismus sonrası bir süreç ve çok kişisel. Neden zevk almıyorum kısmına takılmayın, anı yaşamaya, kendinizi rahat hissetmeye çalışın. Zamanla zevk de geliyor, endişelenmeyin.

Bende dilatörde ikinciyi alıyorum. Ama sizin gibi oradaki dokuya zarar verecekmişim gibi geliyor. Nasıl aşarız acaba?

Bazen böyle düşüşler olabilir canım düşmesin modun. Orda bozulacak birşey yok ki neyi bozacaksın ☺️ vajina dipsiz kuyu gibi,bebek çıkabilen biyere parmak mi giremesin ya da pns mi giremesin. Cesaretini kaybetme yapabilirsin kendine güven 👍🏻 tekrar başla egzersize gerekirse ilk defa yapıyormuş gibi düşün doğru nefesle kegelle olacak emin ol 🌸
Tamam însallaj tek temennim en kisa surede bu dertten kurtulmak peki dilatore baslarsam tahmini ne kadar surede yenebilirim gercekten mental olarak gucum kalmadi cunku😢
Bende dilatörde ikinciyi alıyorum. Ama sizin gibi oradaki dokuya zarar verecekmişim gibi geliyor. Nasıl aşarız acaba?
evet dimi boyle vajina girisine bakiyorim aciuorim falan sanki giriste bi et parcasi var. Daha once iki kez doktora gittim fiziksel bi sikinti yok dediler ama ne bilim iste girisi hafif acip bakinca ici bos olmasi gerekiyormus gibi geliyor😂

Tamam însallaj tek temennim en kisa surede bu dertten kurtulmak peki dilatore baslarsam tahmini ne kadar surede yenebilirim gercekten mental olarak gucum kalmadi cunku😢

evet dimi boyle vajina girisine bakiyorim aciuorim falan sanki giriste bi et parcasi var. Daha once iki kez doktora gittim fiziksel bi sikinti yok dediler ama ne bilim iste girisi hafif acip bakinca ici bos olmasi gerekiyormus gibi geliyor😂
Bende gittim 2 kez. Sizi çok iyi anlıyorum.

Bende gittim 2 kez. Sizi çok iyi anlıyorum.
Yapicaz canim bu gece gordugum ruyalari bi anlatsam gulme krizine girersin. Sordurdim bu vajina yapisini bozma falan gulduler normal cunku biz vajinamizin anatomik yapisini yeni yeni ogreniyoruz🙈yani biseyi bozdugumuz falan yokmuş.😂. Allah sukur bi sikinti da yok dilatore devam et ve gel buraya yendim diye yaz🥰😂

X