Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Hanımlar bende apartlardan 1. yi sokuyorum ama kasıyorum bi yerden sonra. Kegeli mi yanlış yapıyorum nefesi mi bilmiyorum:KK43: Ama içimde bı nebze rahatlama oluyor aparatı yapınca..
Kasılman normal. Aparat içindeyken çıkarma kasıldığında.ıkın birazcık nefes ver içinde tut bi 10 dakika.2. Ye geçtiğinde birinciyi hiç hissetmiceksin bile😌

Canım kızlarrr ben yaptıysam hepiniz yaparsınız. Çünkü ben çok mız mızım. Balık burcuyum ağlakım. Çok minyonum mesela. Bana bile girebiliyorsa herkese girer bu şey :KK66:Bugün evliliğim 4. yıl 11. günü doldurdu. 31 yaşındayım. Hiçbir şey için geç değil. Hepinize bütün umudumu gönderiyorum. Kocaman kucaklıyorum sevgiyle. Tüm dualarım sizinle 🤲

Neler yapıyorlar seanslarda acaba . Ve siz işk denemede nasıl yaptınız. Pozisyon vs olarak ? Açık oldu kusura bakmayın ama ben tamamen hazır olmama rağmen yapamıyprıö
Bir saat sonra kontrol var. Ona hazırlanıp çıkmam lazım. Döndüğümde ilk fırsatta geri dönüş sağlayacağım kuzum 🌸

Merhaba, ben doktora gittim terapiye.parmak egzersizi ile yendim. Elbette oraya birşeylerin girdiğini görmek çok büyük gelişme ama doktorum bu işin yüzde 50 si diyordu hep. Aslında en önemlisi kasmamak. Büyük ihtimalle tam o esnada kendini kasıyorsun. Nefes egzersizleri çok işe yarıyor. Çiçeği koklar gibi nefes alıcaksın mumu üfler gibi nefes vereceksin. Sen tam nefesini uzun uzun verirken eşin ilerlesin. Her takıldığınız yerde. O esnada rahatlıyoruz ve kasmıyoruz. Ben de yeni yendim ama vecmain sprey ile yapabiliyorum hala. Aşırı baskı ve yanma için işe yarıyor. İstersen ilk bir kaç kere denemede onu kullanabilirsin.
Spreyi nasıl kullandınız ? İlk girişten sonra bir kas var aparatta da hissediyorum ama deneye deneye apratlar artık o kastan rajat geçiyor. Şimdi eşli denemede de o ilk girişten sonra nir yerde tıkanıyor duvar gibi. Sprey onun için işe yarıyor mu acaba ?

Kasılman normal. Aparat içindeyken çıkarma kasıldığında.ıkın birazcık nefes ver içinde tut bi 10 dakika.2. Ye geçtiğinde birinciyi hiç hissetmiceksin bile😌
Evet aparat içindeyken kasıldığın an çıkarma canım o an biraz nefes al dur bekle rahatla sonra tekrar ilk aldığında ıkındığın gibi biraz da sert ittir aparatı korkma canım ilk zamanlar egzersiz çalışması diye belki biraz kasılmaların olursa ilk calısmalarda çok hafif sızlayabilir ama bunlar normal bi durum,hepsi geçecek başarılar diliyorum umudun hep olsun gerçekten aşılacak bi durum 🥰

Evet aparat içindeyken kasıldığın an çıkarma canım o an biraz nefes al dur bekle rahatla sonra tekrar ilk aldığında ıkındığın gibi biraz da sert ittir aparatı korkma canım ilk zamanlar egzersiz çalışması diye belki biraz kasılmaların olursa ilk calısmalarda çok hafif sızlayabilir ama bunlar normal bi durum,hepsi geçecek başarılar diliyorum umudun hep olsun gerçekten aşılacak bi durum 🥰
E engneerswomen1

Spreyi nasıl kullandınız ? İlk girişten sonra bir kas var aparatta da hissediyorum ama deneye deneye apratlar artık o kastan rajat geçiyor. Şimdi eşli denemede de o ilk girişten sonra nir yerde tıkanıyor duvar gibi. Sprey onun için işe yarıyor mu acaba ?
Spreyi hem giriş kısmına hemde zaten kısa bir çubuk var ucunda onunla içeriye doğru sıkıyorum. 15 dk da uyuşturuyor. Baskı hissi uyuşuk olduğu için çok olmuyor. Ama yine de o tıkanan yer varya duvar gibi dediğin oraya gelince derin nefes al ve uzun nefes ver eşine de öncesinde de ki ben nefes verirken sen ilerle hafif bir baskı yapsın .

Kızlar bazen dusunuyorum da bunca kadın hatta cocuk dıyebılecegımız yasta kadınlar bu olayı rahatca gerceklestırebılırken bız yıllarca bu sorunla ugrasıyoruz. Yapan ınsanlardan dınleyınce okadar guzel bır hıs olduğunu soyluyorlar kı neden ben veya baska kadınlar bu olayı yapamıyor. Bence sebebı kesınlıkle o organımızı kendımızden bıle sır gıbı saklamamız asırı korumacı tavrımız ve Ordan burdan duydugumuz asırı sacma ve gercek dısı hıkayeler. Halbukı Allah bızı o bırlesmeye uygun yarattı ınsanlık tarıhının baslangıcından berı yasanan bı durum. Bızım sorunumuz vajınamızla degıl beynımızle. Doktorlar veya terapıstler sıhırlı bır degnekle dokunmuyorlar bızlere. Aslında çoğumuzun bıldıgı seylerı anlatıp beynımıze hukmetmeyı ogretıyorlar. Ben de yenemedım ama dusunuyorum da gercekten egzersızı bılmeyen ve tekte yapan ınsanlar nasıl yapıyorlar. Egzersizlerın vajınayı falan esnetmedıgını boylede anlıyoruz. Cunku oyle olsa hıcbır kadın egzersız yapıp vajınasını sözde esnetmeden cınsel bırlesme saglayamazdı. Buradan anlıyoruz kı aslında yıne olay beyınsel dusunsel oraya bı seyın gırebılecegıne ınanması. Yapacagız kadınlar bız kadınız yapamayacagımız bısey olamaz. Bırbırmıze ve basta kendımıze ınanalım🌸🥰

Spreyi hem giriş kısmına hemde zaten kısa bir çubuk var ucunda onunla içeriye doğru sıkıyorum. 15 dk da uyuşturuyor. Baskı hissi uyuşuk olduğu için çok olmuyor. Ama yine de o tıkanan yer varya duvar gibi dediğin oraya gelince derin nefes al ve uzun nefes ver eşine de öncesinde de ki ben nefes verirken sen ilerle hafif bir baskı yapsın .
Teşekkür ederim bugün eczaneden bulursam bir de o şekilde deneyeyim. Belki psikolojikmen de iyi gelir uyuştığı için acımaz kafasıyla belki olur. Eskiden kesin olcak falan diyordum ama artık o motivasyonum bile gitti . Yapabilir miyim acaba diyerek bakıyorum. Halbıki düne kdar o kadar motiveydim ki kesin olcak gözüyle bakıyordum psikolojikmen o kadar hazırdım ki

Kızlar bazen dusunuyorum da bunca kadın hatta cocuk dıyebılecegımız yasta kadınlar bu olayı rahatca gerceklestırebılırken bız yıllarca bu sorunla ugrasıyoruz. Yapan ınsanlardan dınleyınce okadar guzel bır hıs olduğunu soyluyorlar kı neden ben veya baska kadınlar bu olayı yapamıyor. Bence sebebı kesınlıkle o organımızı kendımızden bıle sır gıbı saklamamız asırı korumacı tavrımız ve Ordan burdan duydugumuz asırı sacma ve gercek dısı hıkayeler. Halbukı Allah bızı o bırlesmeye uygun yarattı ınsanlık tarıhının baslangıcından berı yasanan bı durum. Bızım sorunumuz vajınamızla degıl beynımızle. Doktorlar veya terapıstler sıhırlı bır degnekle dokunmuyorlar bızlere. Aslında çoğumuzun bıldıgı seylerı anlatıp beynımıze hukmetmeyı ogretıyorlar. Ben de yenemedım ama dusunuyorum da gercekten egzersızı bılmeyen ve tekte yapan ınsanlar nasıl yapıyorlar. Egzersizlerın vajınayı falan esnetmedıgını boylede anlıyoruz. Cunku oyle olsa hıcbır kadın egzersız yapıp vajınasını sözde esnetmeden cınsel bırlesme saglayamazdı. Buradan anlıyoruz kı aslında yıne olay beyınsel dusunsel oraya bı seyın gırebılecegıne ınanması. Yapacagız kadınlar bız kadınız yapamayacagımız bısey olamaz. Bırbırmıze ve basta kendımıze ınanalım🌸🥰
Ahh Ahh ne güzel yazmışsın. Ben evlenen arkadaşlarımın 1 -2 hafta sonra veya ertesi gün attıkları ınstagram postlarını görünce ne güzel yapömıştır ben neden yapamıyorum diyorum. Veya benden küçük biri evlenınce o bile yaptı diyorum.

kendine inanman pozitif konuşman en büyük başarı bunlar canım zihnine hükmediyorsun🥰 yapacaksın başaracaksın 🌸

Isın gercegı korkuyorum ben de ama yapan bıcok ınsan varken kı bu sgklı calısmak zorunda oldugun ıcın yaptıgın bır ıs degıl😂 demekkı zevkıne degen bır durum. Insallah olacak yenenlerın konuşmaları emınım ben ve burdakı bucok kadının motıvasyon kaynagı ıyıkı varsınız 🌸❤️

Ahh Ahh ne güzel yazmışsın. Ben evlenen arkadaşlarımın 1 -2 hafta sonra veya ertesi gün attıkları ınstagram postlarını görünce ne güzel yapömıştır ben neden yapamıyorum diyorum. Veya benden küçük biri evlenınce o bile yaptı diyorum.
Emın ol kı yapmamıs da olabılır ben bu acı gercekle tanısıp araştırana kadar yeryuzunde tek yapamayan ben sanıyordum ama ınanamadım yuzbınlercd kadın en ılgıncı de ne bılıyor musun kadın dogum uzmanına tegş duzensızlıgı ıcın gıttıgımde doktorumun da 3 yıl vajınısmusla cebelleştıgını ogrenmem benı şoka sokmustu
valla sana bısey dıyım mi regl duzensızlıgı ıcın gıttıgım kadın dogumcunun bıle 2 yul boyunca vajınusmus yasadıgını ogrendıgımde dedım kı demekkı bu ne bılgı ısı ne de basla bı sorun. Bu tamamen beyınsel kadın dogumcu bıle bunu yaşıyorsa demekkı tamamen kısının dusuncelerıne baglı . Alanının doktoru oldugu ıcın kendıne yedıremedıgını ve kımseye acamadığını buyuzden yıllarca devam ettıgını soyledı kabullendıgım anda bı kac gun ıcınde ınandım ve yaptım dedı rahat olun halledıcez ınsallah

Yiiiaaaaaaa gelin sarılalım. Ben başardımmmm. Elim ayağım titriyor heyecandan. :halay: şaka mııı buuuuggg. Darısı hepinizin başına çiçeklerim canlarım. Yapabileceğim bir şey olursa elimden geldiğince, dilim döndüğünce buradayım. :KK68:

Canım kızlarrr ben yaptıysam hepiniz yaparsınız. Çünkü ben çok mız mızım. Balık burcuyum ağlakım. Çok minyonum mesela. Bana bile girebiliyorsa herkese girer bu şey :KK66:Bugün evliliğim 4. yıl 11. günü doldurdu. 31 yaşındayım. Hiçbir şey için geç değil. Hepinize bütün umudumu gönderiyorum. Kocaman kucaklıyorum sevgiyle. Tüm dualarım sizinle 🤲

Zezemm zezemmmm🥰🥰🥰 biliyordummm olacağını doktor hanımın sana çok iyi geleceğini işte bu artık kuş gibi özgürüzz mutluyuz💜💜💜💜

Zezemm zezemmmm🥰🥰🥰 biliyordummm olacağını doktor hanımın sana çok iyi geleceğini işte bu artık kuş gibi özgürüzz mutluyuz💜💜💜💜
Sen benim Canımmmmm Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim 🥰 Her zaman yanımda oldun. Çok şükür geçti. Dokunduğun, umut olduğun tüm hayatlar sana mükafat olarak dönsün inşallah ana kraliçemiz :KK68:

Burda eskiden beri tanıdığım çiçeklerim var nolur devam edin pes etmeyin sonu çook güzel olacak 🥰
Her mesajınızı gördüğümde acaba hangisi yendi diye okuyorum.Geciktirmeyin ertelemeyin.
Tekrardan işime döndüm yoğunum.Tedavi sürecindeyim çok bakamıyorum buralara ama elimden geldiğince buradayım🥹

burda çook mesajlar okumuştum ve bu şekilde yenmiştim. Şimdi de tüp bebek sürecindeyim.
Allahım sizlere dilediğiniz istediğiniz vakitte anne olmayı nasip etsin.Rabbim hepimize kolaylıkla hayırlısını nasip etsin amin🥹🤲🏻💜

Sen benim Canımmmmm Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim 🥰 Her zaman yanımda oldun. Çok şükür geçti. Dokunduğun, umut olduğun tüm hayatlar sana mükafat olarak dönsün inşallah ana kraliçemiz :KK68:
Yerimmm seniii 🥰🥰🥹🥹 iyikii varsınn minnoşummmm
Aminn aminn dualarınıza daha çok ihtiyacım varr💜

X