Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhabalar ben 5 senelik evliyim daha önce de yazdığım oldu.. bir sürü doktora gittim pek çok şey denedim ama asıl yapmam gerekeni yapamıyorum. Parmak egzersizi de yapamıyorum dilatör de kullanamıyorum. Çok büyük çıkmazdayım. Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim 🙏

Merhabalar ben 5 senelik evliyim daha önce de yazdığım oldu.. bir sürü doktora gittim pek çok şey denedim ama asıl yapmam gerekeni yapamıyorum. Parmak egzersizi de yapamıyorum dilatör de kullanamıyorum. Çok büyük çıkmazdayım. Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim 🙏
Doktor eşliğinde dilatör çalıştınız mı?

Bu illeti yenmek için ikisinden birini yapman lazım canım
Egzersizler olmadan olmuyor.Doktora da gitmişsin o zaman yapmadılar mı dilatör filan?

Yok doktor kendisi yapmak istedi izin vermedim. Kadın doğumcuya gitmiştim.. daha sonra psikiyatrist ve psikolog da denedim onlar da parmak egzersizi verdiler ancak yapmayı deneyemiyorum kendimi ikna edemiyorum 😪

Yok doktor kendisi yapmak istedi izin vermedim. Kadın doğumcuya gitmiştim.. daha sonra psikiyatrist ve psikolog da denedim onlar da parmak egzersizi verdiler ancak yapmayı deneyemiyorum kendimi ikna edemiyorum 😪
Canım ben kendi deneyimimden bahsedeyim sana ben de öncesinde 2 doktor kontrolüm oldu ama ikisi de bana kötü davrandı yane doktora güven ve ısınmak bizim halimizden. Anlaması çok çok önemli…Eğer doktorun seni öncesinde bilgilendirip anatomi bilgisi olarak sonrasında sana hassas davranıp ağrısız egzersizlere geçirmesi gerekir … Moralini bozma öncelikle ve geçmiş senelere takılma … doktor da çare olmadı deme çünkü dediğim gibi işin ehline gitmen çok önemli … Aparatı bizim yönlendirmemizle yaparım dersen aparat sipariş et baktın olmuyor bizim fayda gördüğümüz doktora yönlendirelim seni … ama erteleme sakın çünkü herşey bize bahane oluyor bu süreçte … İnan üzerinde durup mutlu sona erişmeyen yok

Öncelikle kafanı rahatlatman gerek kendini bunu yapabileceğine inandirmalisin çünkü doğru tedaviyle yapamayan kimse yok ☺️ sonrasında eğer kendin evde yenmeye çalışacaksan ilk olarak ayna egzersizi yapabilirsin. Dokunmadan sadece ayna karşısında vajina incelemesi yapacaksın derin nefes alıp verirken hafif ıkınıp açılma olduğunu göreceksin. Beni doktorum bu şekilde başlatmıştı tabi bide kegel egzersizi yapmamı söylemişti 2 3 gün sadece bunu çalıştım ben. Bu seyade vajinani kabullenip alışmaya başlıyorsun. Sonrası dilator ya da parmak egzersizi zaten. Keşke başka bi yolu olsa ama malesef tek çözümü egzersiz 🍀

Kızlar merhaba bende 1.5 yıllık evliyim eşimle ilişki yaşıyorduk ama hep olmuyor gibi geliyordu muhtemelen sadece penisin ucu içeride oluyor , sadece bir pozisyonda çok nadir oluyor gibi oluyordu ama ben hiç bişey hissetmiyordum bebekte istiyoruz o da olmuyor tabi iki farklı doktor vajinal muayene yapmak istedi ama asla olmuyor canım yaniyordu vajinismustan hep şüphelendim zaten ilişkide de bacaklarım açık olmuyor hiç bir zaman bende buradaki yazıları okudum ve parmak egzersizi yapmaya başladım henüz 3 gün oldu ben direkt orta parmaktan başladım ilk başta canım acıdı ozellillkle yanmam çok oldu ondan sonra dedim ben vajinusmusum 3.gunde tek parmakta hiç bı sıkıntı olmadı yanmam geçti ama iki parmakla hala yapamıyorum ama o da zamanla gecicek biliyorum istikrarla yapmaya devam edicem inşallah

Kızlar merhaba bende 1.5 yıllık evliyim eşimle ilişki yaşıyorduk ama hep olmuyor gibi geliyordu muhtemelen sadece penisin ucu içeride oluyor , sadece bir pozisyonda çok nadir oluyor gibi oluyordu ama ben hiç bişey hissetmiyordum bebekte istiyoruz o da olmuyor tabi iki farklı doktor vajinal muayene yapmak istedi ama asla olmuyor canım yaniyordu vajinismustan hep şüphelendim zaten ilişkide de bacaklarım açık olmuyor hiç bir zaman bende buradaki yazıları okudum ve parmak egzersizi yapmaya başladım henüz 3 gün oldu ben direkt orta parmaktan başladım ilk başta canım acıdı ozellillkle yanmam çok oldu ondan sonra dedim ben vajinusmusum 3.gunde tek parmakta hiç bı sıkıntı olmadı yanmam geçti ama iki parmakla hala yapamıyorum ama o da zamanla gecicek biliyorum istikrarla yapmaya devam edicem inşallah
İstikrarlı bir şekilde yapmaya devam et canım düzenli egzersizlerle,parmakta zorlanırsan eğer dilatör de deneyebilirsin sakın pes etme aşılacak çünkü😍 gerçekten yapılamayacak bir şey değil bak burda bu sorunlarla mücadele edip de yenen çok ama çokkk kadın arkadaşlarımız var ben de dahil🌺burdan geçmişe doğru yazıları okursan çok faydalı olacak emin ol aşılamayacak bi durum değil kesinlikle değil sen de yapacaksın kolay gelsin

Arkadaşkar merhabalar , bana da yardımcı olabilir misiniz ? 5 gün oldu evleneli, sürtünme oral dokunma her şeyi yapabiliyoruz ama ilişkiye girilecek anda dokunduğu an kendimi kasıp yapmayalım fiyorum. Çoo yeni benim ama doğru yöntemle acısız şekğlde travma yaratmicak şekülde çözmek istiyorum sorunumu

İstikrarlı bir şekilde yapmaya devam et canım düzenli egzersizlerle,parmakta zorlanırsan eğer dilatör de deneyebilirsin sakın pes etme aşılacak çünkü😍 gerçekten yapılamayacak bir şey değil bak burda bu sorunlarla mücadele edip de yenen çok ama çokkk kadın arkadaşlarımız var ben de dahil🌺burdan geçmişe doğru yazıları okursan çok faydalı olacak emin ol aşılamayacak bi durum değil kesinlikle değil sen de yapacaksın kolay gelsin
Aynen başlamadan önce çok okudum öyle cesaret buldum zaten youtuba baktığımda hiç parmak egzersizi önermiyorlar ama burayı okuduğumda cesaretlendim

İkinci parmakta zorlanman normal yavaş yavaş oda kolaylaşacak. Direk 2 parmak yapamiyosan önce yine orta parmağını yap o içerdeyken yavaşça diğer parmağı yap bu şekilde alışman daha kolay olacaktır. Ben bu şekilde yapmıştım

Arkadaşkar merhabalar , bana da yardımcı olabilir misiniz ? 5 gün oldu evleneli, sürtünme oral dokunma her şeyi yapabiliyoruz ama ilişkiye girilecek anda dokunduğu an kendimi kasıp yapmayalım fiyorum. Çoo yeni benim ama doğru yöntemle acısız şekğlde travma yaratmicak şekülde çözmek istiyorum sorunumu
Hiç vakit kaybetmeden başla canım evet çok yenisin ama ilişki ilk günlerde olmuyorsa bu iş uzayıp gidiyor malesef. Hemen bi aparat edin egzersizleri yapmaya başla. Aparatlar gelene kadar kegel ve nefes egzersizleri yap kasların kontrolünü öğrenmek için. Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim in bir iki sayfa geride paylaştığı yazıları okumanı tavsiye ederim hepimiz o adımları yaparak ilerledik ve başardık 🌸🍀

Hiç vakit kaybetmeden başla canım evet çok yenisin ama ilişki ilk günlerde olmuyorsa bu iş uzayıp gidiyor malesef. Hemen bi aparat edin egzersizleri yapmaya başla. Aparatlar gelene kadar kegel ve nefes egzersizleri yap kasların kontrolünü öğrenmek için. Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim in bir iki sayfa geride paylaştığı yazıları okumanı tavsiye ederim hepimiz o adımları yaparak ilerledik ve başardık 🌸🍀
Teşekkür ederim peki ben bugün kendi kendime kulak çubuğu alıp denedim evet sıkıntısız yapabildim ıkınır gibi yapınca hissetmedim zaten gözümü açtkğımda girmişti o biraz mutlu etti beni. Şimdi şöyle bi şey yapsak olue mu? Biz oral ve sürtünme tarzı şeyler yapıyoruz. Sürtünürken eşim penisi ile hızlı hızlı eliyle bana git gel yapıyor bastırarak o an sonlara doğrı zaten aşırı zevk aldığım için o an habersizce içime bırakırsa bu şekilde hallolur mu sizce ?

Vajinismus olanlar hiç mi dokunduramıyor bir şeyleri yani sürtünme oral vs yapabişiyorlar mı en balından beri yoksa onlaro bile yavaş yavaş mı aşıyorlar ? Bende ilk andan beri öyle sıkıntılar yok bacağımı da açıyorum oralda ya da sürtünme de kapatmıyorum yani

Vajinismus olanlar hiç mi dokunduramıyor bir şeyleri yani sürtünme oral vs yapabişiyorlar mı en balından beri yoksa onlaro bile yavaş yavaş mı aşıyorlar ? Bende ilk andan beri öyle sıkıntılar yok bacağımı da açıyorum oralda ya da sürtünme de kapatmıyorum yani
Vajinusmusun dereceleri var, bazıları hiç bacağını açamaz bazıları açar ama penis girişinde sorun yaşar.

Vajinusmusun dereceleri var, bazıları hiç bacağını açamaz bazıları açar ama penis girişinde sorun
izmir için bana önerebileceğiniz bir doktor var mı acaba ? Mümkğnse hastane olsun klinik değil

X