Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Vajinismus için doktora gitmeden önce ben sürtünme şelklinde kendimizi tatmin ediyoduk mesela o zaman öyle inme bi sorun yoktu şimdi gireene kadar elimle pensii tutuyorum çok uğraşıyorum birsz ondan iniyo diye düşündüm ben o yüzden sormak istedim sizlere

Birak doktoru icine sinmemis belli ki hemen aparat siparişi verin 3 gun icinde bunu çözersiniz parmak egzersizinde ilerleme kaydetmezsiniz .
Ben parmak egzersizi ile yendim kesin kanilarda bulunmayın lütfen belki o kişiye aparat iğreti gelecek sizin yorumunuz onu uzebilir zaten kolay şeyler değil yaşadıklarımız.

Sertleşiyo ama ben zorlanıyorum girişte olana kadar zevk geçiyo iniyo bende o yüzden benim zorlanmamdan dolayı düşünüyorum
Bende zorlanıyorum ama inme olmuyor canım eşim gayet sabırla bekliyor hemen inme gibi bir durum varsa doktora görünmesini tavsiye ederim bu vajinismuslu kadınların eslerinde sıklıkla görülen bir durum çözümü var doktorum eşime kendisi söylemişti böyle birşey yaşayabilirsin tedirgin olma diye

Birak doktoru icine sinmemis belli ki hemen aparat siparişi verin 3 gun icinde bunu çözersiniz parmak egzersizinde ilerleme kaydetmezsiniz .
Bende parmak egzersizi ile yendim aparata o kadar da gerek yok aslında kafamızda büyüttüğümüz kadar birşey değilmiş bence nasıl rahat hissedebilecekseniz öyle yapın ama zamana bırakmayın öylece gidiyor

Vajinismus için doktora gitmeden önce ben sürtünme şelklinde kendimizi tatmin ediyoduk mesela o zaman öyle inme bi sorun yoktu şimdi gireene kadar elimle pensii tutuyorum çok uğraşıyorum birsz ondan iniyo diye düşündüm ben o yüzden sormak istedim sizlere
Eşimde de benzer bir sorun olmuştu ilk zamanlarda. Vajinismus doktorum, kendine tedaviye gelen normalde erekte sorunu yaşamayan eşlerin ilk zamanlarda bu tür şeyler yaşadığını söyledi. İlaç verdi, birkaç defa kullandıktan sonra gerek kalmadı zaten. Eşim de benim canımı yakma stresiyle hareket ettiği için etkilendi sanırım ilk zamanlarda. Ama o ilaç kullanıp, ben de o arada alışmaya başlayınca birkaç defalık ilaç kullanımından sonra her şey normallesti. Eşinizin yaşadığı da çok normal bir durum. Doktora gidip durumdan bahsederse kısa sürede siz de çözersiniz.

Hanimlar cok özür dileyerek bir sorum var bilen biri cvplarsa sevinirim
Affiniza siginarak soruyorum, dilatörlerle calistiktan sonra gusül almam lazimmi?
Canım ben doktor muayenesi sonrası bile alıyorum gusül içim rahat olsun diye maksat ☺️ gerek var mı bilmem ama ben aliyodum

Ben parmak egzersizi ile yendim kesin kanilarda bulunmayın lütfen belki o kişiye aparat iğreti gelecek sizin yorumunuz onu uzebilir zaten kolay şeyler değil yaşadıklarımız.
Üzülmek kırılmak değil de Dilatör dedğin gbi pek yapabileceğim bişey değil parmakla bile başlarda baya alışmam gerekti fikri kabul etmek açısından

X