Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kızlar birşey sorcam belki bilen biri vardır. Ben vajinismusu yendim şimdi bebek için uğraşıyorum pcos var regl düzenlemek için adet döngümün 16.gunu duphaston kullanıyorum doktor söyledi. Aynı zamanda ovulasyon testi yaparak ilerliyorum bugün test pozitif geldi değerlendirdik ama ilişki sonrasında normal akıntım kırmızılı şekilde oldu adetime de daha 14 gün falan var ilaç kullandığım için düzenli. bu kırmızılı leke neden olabilir bilgisi olan var mı acaba? Sadece peceteye geliyor normal kanama değil

Kızlar birşey sorcam belki bilen biri vardır. Ben vajinismusu yendim şimdi bebek için uğraşıyorum pcos var regl düzenlemek için adet döngümün 16.gunu duphaston kullanıyorum doktor söyledi. Aynı zamanda ovulasyon testi yaparak ilerliyorum bugün test pozitif geldi değerlendirdik ama ilişki sonrasında normal akıntım kırmızılı şekilde oldu adetime de daha 14 gün falan var ilaç kullandığım için düzenli. bu kırmızılı leke neden olabilir bilgisi olan var mı acaba? Sadece peceteye geliyor normal kanama değil
Canım ovülasyon kanaması olabilir.
Ovülasyon testinin resmi varsa atar mısın bakayım

kızlar ben vajinusmusu yendim fakat hala ilk girişlerde kasılıyorum birde cocufum olmuyor 1 kere doktora gittim karnımdan baktı vajinal alttan bakıcak diye korkuyorum gidemiyorum bunu nasıl yenebilirim acaba panik atak var bende

kızlar ben vajinusmusu yendim fakat hala ilk girişlerde kasılıyorum birde cocufum olmuyor 1 kere doktora gittim karnımdan baktı vajinal alttan bakıcak diye korkuyorum gidemiyorum bunu nasıl yenebilirim acaba panik atak var bende
Hiç korkma muayeneden ben oldum hem ultrason baktı alttan hem spekulum ile baktı hiç sorun yaşamadım belirtirsen vajinismus geçmişini ona göre davranırlar. İlk girisler bende de öyle hala çok yavaş ilerliyor zamanla düzelir diye düşünüyorum çocuk konusunda da benim de olmuyor 4 aydır falan deniyoruz eğer bı hastalığınız yoksa olur canım yumurtlama günlerini değerlendirmek önemli

Merhaba hanımlar
Az önce doktordan döndüm o kadar kötü bir doktora denk geldim ki çözülecek problemim çözülemez gibi gelmeye başladı. daha önce buradan edindiğim bilgilerle parmak egzersizlerine başlamıştım 2 parmak 2 boğuma kadar aşırı bir gerilme hissetmiyorum. doktorla olan tedavimizde her defasında söylemesi gereken eksik birşey kalıyor bisonraki gidişimizde bunu niye böyle yaptınız veya yapmadınıza felan dönüyor iş. 3 aydır tedaviye başlamak için uğraşıyoruz resmen her gittiğimizde anatomi fizyoloji anlatıcam bi dahakine diyor bugün 4 . Gidşimiz diyo ki hazırlık yapmadım not almamışım 26sında anlatıcam. Bir parmak bir boğum 10 gün sonra tekrar bir parmak 2 şeklinde ilerleyecek diyor diyorum ki ben bunu yapabiliyorum hissettiğim acı şiddetini de söylüyorum ay yok ben görücem bu tabloda diye tutturuyor anlatıyorum dinlemiyor bile yani bu doktorla devam edersem yıllar sürecek tedavim. evleneli 1 yıl olacak Konya'ya yerleştik gerçekten Konya'dan ve buradaki doktorlardan yıldım. Kızlar sanırım bana bu doktordan çare yok siz yardım edin

Hiç korkma muayeneden ben oldum hem ultrason baktı alttan hem spekulum ile baktı hiç sorun yaşamadım belirtirsen vajinismus geçmişini ona göre davranırlar. İlk girisler bende de öyle hala çok yavaş ilerliyor zamanla düzelir diye düşünüyorum çocuk konusunda da benim de olmuyor 4 aydır falan deniyoruz eğer bı hastalığınız yoksa olur canım yumurtlama günlerini değerlendirmek önemli
bilmiyorum cuma gidicem inşallah kolay olur eğer bakarsa

Eklentiler

• 1684228340593444482867114323411.jpg
    1684228340593444482867114323411.jpg
    42,2 KB · Görüntüleme: 32
Merhaba hanımlar
Az önce doktordan döndüm o kadar kötü bir doktora denk geldim ki çözülecek problemim çözülemez gibi gelmeye başladı. daha önce buradan edindiğim bilgilerle parmak egzersizlerine başlamıştım 2 parmak 2 boğuma kadar aşırı bir gerilme hissetmiyorum. doktorla olan tedavimizde her defasında söylemesi gereken eksik birşey kalıyor bisonraki gidişimizde bunu niye böyle yaptınız veya yapmadınıza felan dönüyor iş. 3 aydır tedaviye başlamak için uğraşıyoruz resmen her gittiğimizde anatomi fizyoloji anlatıcam bi dahakine diyor bugün 4 . Gidşimiz diyo ki hazırlık yapmadım not almamışım 26sında anlatıcam. Bir parmak bir boğum 10 gün sonra tekrar bir parmak 2 şeklinde ilerleyecek diyor diyorum ki ben bunu yapabiliyorum hissettiğim acı şiddetini de söylüyorum ay yok ben görücem bu tabloda diye tutturuyor anlatıyorum dinlemiyor bile yani bu doktorla devam edersem yıllar sürecek tedavim. evleneli 1 yıl olacak Konya'ya yerleştik gerçekten Konya'dan ve buradaki doktorlardan yıldım. Kızlar sanırım bana bu doktordan çare yok siz yardım edin
Faydası olmayacaksa doktora devam edip kendini daha fazla germe canım. Ben parmak egzersizleri ile yendim bana da doktorum sadece nasıl yapmam gerektiğini anlattı ama hiç zorlamadı benim yanımda da yap diye bana güvendi tamamen bende 3 haftada yendim doktora haftada bir gittiğim için bu kadar uzadı yoksa daha erken olurdu ☺️ 2 parmak 2 boğum aynı anda yapabiliyorsan yarısına geldin demektir o şekilde iyice alıştır kendini sonra tamamını yapmaya başla 2 parmağın hepsi olduğunda 3 gün kadar ona devam et tam anlamıyla rahat yapar hale geldiğinde istesen 3 parmağı dene ya da yapabilirsen eşli dene ben her ihtimale karşı 3 parmak yapıp sonra eşli yapmıştım

Çok sağol canım önerilerin için Öyle yapsam daha iyi başta ne kadar sık gelirsen o kadar iyi demişti şimdi 10 gün bunu yap öyle gel diyor gördüğümüz muamele de hiç hoş değil başından atıyor senin için sadece prmak egzersizi yeterli oldu mu yoksa çubuk felan kullandın mı

Canım egzersiz dışında hiç bir çözümü yok :)) Tavsiyem 1 an önce egzersizlere başlaman. Egzersizleri düzenli ve inanarak yapan kimsenin başaramadığını görmedim :) Ben 3 günde egzersizlere yendim :) Lütfen egzersizleri yabana atma ve hemen başla. Aklına takılan ne olursa olsun buraya yaz buradaki tüm arkadaşlar çok ılgili hemen yazarız müsaitsek :))
Egzersiz dediğiniZ ne acaba nasıl yapabiliriz bende aynı durumdayım yardımcı olursanız çok sevinirim

Bugün bu şekilde kanama da yok. Dün yanındaki koyu çizgiden çok az silikti kanama vardı
Canım daha tam anlamıyla yumurtlama değil ama bir kaç güne olur
t çizgisi c çizgisi kadar koyu yada daha koyu ise yumurtlamadır.t çizgisi daha sonra silinmeye başlarsa oda çatlamadır.Bu güzel günleri değerlendirin🥰

İlk girisler bende de hala böyle kendim yapıyorum sonra eşime bırakıyorum hatta genelde ilk ben ustteyken oluyor hafif sızı oluyo saniyelik geçiyor ilişkiye girdikçe düzelecektir alışmamız normal kadınlara göre daha uzun sürebiliyor. Sertleşme konusunda yaptığımız bişey yok biz yaşamadık o durumu ama geçici olabiliyor doktorum söylemişti uzun süreli devam ederse doktora görünür çözümü vardır ☺️
Sertelşme sorunumu var benden dolayımı olmuyo bilemiyorum apartı soktuğum kad r rahat olmuyo penis zorlanıyorum onda biraz

Çok sağol canım önerilerin için Öyle yapsam daha iyi başta ne kadar sık gelirsen o kadar iyi demişti şimdi 10 gün bunu yap öyle gel diyor gördüğümüz muamele de hiç hoş değil başından atıyor senin için sadece prmak egzersizi yeterli oldu mu yoksa çubuk felan kullandın mı
Sadece parmak egzersizi ve bol bol kegel yaptım canım tabi egzersizlerde ve ilişkide bol kayganlastirici kullandım

Merhaba hanımlar
Birak doktoru icine sinmemis belli ki hemen aparat siparişi verin 3 gun icinde bunu çözersiniz parmak egzersizinde ilerleme kaydetmezsiniz .

X