Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

merhabalar bende çok tembel biriyim. öyle egzersiz yapmak falan hiç içimden gelmiyo.bir an önce olsun istiyorum. zaten araya baya zaman girdi adet oldum falan derken üç haftadır deneme yapmıyoruz. eşimin babası vefat etti. şimdide hiç deneme yapmak içimden gelmiyo acı duymaktan çok korkuyorum. ne zaman bitecek bu çile bilmiyorum. aslında bir ara iyi gidiyordu acı çok az duymuştum sonra yine başa sardı nedense.emla kullanmayada korkuyorum bir zararı var mıdır? çıkmaza girdim eşim içinde çok üzülüyorum. ilk başlar içime bile boşalıyordu nerdeyse tamamı giriyordu sonraları sadece başı oda zorla ne yapmam gerek...

merhaba arkadaşlar
ben yeni üye oldum buraya daha çözme aşamasındayım
bende eski bir vajili olarak yardıma her zaman açığım bilginize

tabi canım ne demek çok zordur bilirim gerçi ben çok uzun yaşamadım 5 ay falan sürdü ama zor günlerdi
neyse önce tabiki egzersizler çok önemli ve inanmak ben çok hırs yapmıştım...
egzersizlere pasta mumuyla başlamıştım ve jelle
nefes egzersizleri de çok önemli yavaş yavaş ama derin
o aşamada ıkınmalısın birazki açılsın,sonra mumu o boşluğa koy sen hangi aşamadasın bilmiyorum tabi ama zaten o mum kendinden kayıyor içeriye sonra diğer aşamalar var tabi...sen egzersize başladın mı?

yok ben egzersiz yapmadım önce denemiştim iki parmağım rahat girmişti içine. zaten eşim içime boşalıyordu sonraları daha zor olmaya başladı nedense. şimdi başı bile zor giriyo acı oluyo baya.

arkadaşlar bende ilişki esnasında çok acı duyuyorum ve bu yüzde yapmak istemiyorum be emla adlı krem veya diğerleri nasıl kullanılıyor.anlatırsanız sevinirim.

bende aynı senin gibiyim canım canım yanıyodu bugün doktora gittim tahriş olmuşum hemde fazla derecede fitil ve krem verdi bence seninde bir doktora görünmende fayda var derim

Slm kızlar ben dün gece yine en büyük aparatı denedim.İlk önce sadece 3cm alabildim,sonra baktım olmayacak ve benim moralim bozuluyor.Aldım elime emlayı sürdüm ve tekrar denedim 8-9cm alabildim,şok oldum yaa :1shok: inanamadım.Aslında ben egzersizleri emlasız yapıp sadece ilk p.. denemesini emlayla yapayım diyordum ama olsun ne yapalım.Emlaya alışırsam bırakamam diye düşünüyordum ama herkes bırakıyor yavaş yavaş..Birde ben aparatta hızlı gitgel yapamıyorum yavaş oluyor,zamanla düzelir heralde. bilmiyorumkismile Haftasonuna kadar böyle deneyip pazar günü p.. denemesi yapmak istiyorum ama eşim sabırsızlanıyor deneyelim diye tutturuyor,onun için daha öncede olabilir yani..kaydirigubbakcemile
senin adına çok sevindim canım ama aparatı emlasızda yapabilirsin inan buna şöyle düşün sonuçta bu aparat oraya girdiyse gene girecek emla yada emla olmadan bişi farketmiyo sonuçta girdiğini gördün gene girecek emlasız dene istersen ağrı duyduğun yerde bekle sonra tekrar ittir vazgeçme ama ...ve aparat içindeyken ayklarını açıp kapamaya hareket ettirmeye çalış kasılmaların çok aza inecek emin ol...gitgelide hızlı yapamaman çok normal zamanla alışacaksın şimdi en büyük aparat bana oyuncak gibi geliyo aparatı bile jelsiz yapabiliyorum artık o yüzden sıkma canını ...kaydirigubbakcemile3

canım acı bence kendini kastığın için oluyordur ,biraz rahatla öncesinde nefesle tam girişdede ıkın kendini serbest bırakmaya çalış acının yerini sızı alacak zamanla...

senin adına çok sevindim canım ama aparatı emlasızda yapabilirsin inan buna şöyle düşün sonuçta bu aparat oraya girdiyse gene girecek emla yada emla olmadan bişi farketmiyo sonuçta girdiğini gördün gene girecek emlasız dene istersen ağrı duyduğun yerde bekle sonra tekrar ittir vazgeçme ama ...ve aparat içindeyken ayklarını açıp kapamaya hareket ettirmeye çalış kasılmaların çok aza inecek emin ol...gitgelide hızlı yapamaman çok normal zamanla alışacaksın şimdi en büyük aparat bana oyuncak gibi geliyo aparatı bile jelsiz yapabiliyorum artık o yüzden sıkma canını ...kaydirigubbakcemile3

İzmit_1982 desteğin için çok sağol,emlasızda deneyeceğim tekrar inşallah olacak.Canımı sıkmamaya çalışıyorum,aparatı alabildiğimi gördüm ya...bu bile bana yetti.Buarada profiline bakmıştım birara doğum tarihimizde aynıymış (gün,ay,yıl olarakta)..:1hug:

İzmit_1982 desteğin için çok sağol,emlasızda deneyeceğim tekrar inşallah olacak.Canımı sıkmamaya çalışıyorum,aparatı alabildiğimi gördüm ya...bu bile bana yetti.Buarada profiline bakmıştım birara doğum tarihimizde aynıymış (gün,ay,yıl olarakta)..:1hug:

bence emlasızda yapabilirsin kendin diyosun girdiğini gördüm diye daha ne olsun emin ol biraz cesaretle emlasızda alabileceksin günü gününe doğmuşuz desene:))beraber burda kutlarız inşallah:)))

:dance:selam kızlar.
dün gece denedik birazcık girdi minicik :KK66:)ama ben çok sevindim rahat dursaydım hepsini alabilirdim ama korktum o yüzden olmadı::KK43:(bugün her zamankinden daha fazla kendime güvenerek egzersizimi yaptım mumlu çok çok daha rahat oldu zaten sorunum giriş kısmında orayı aşınca içinde hiç acı hissetmiyorum itiyorum itebildiğim kadar ve çok rahat giriyo...yine bir umut doldu yüreğime sanki az kaldı....:dance:

evet aynen öyle bende başka bir forum sayesinde çözmüştüm
şimdide belki birilerine yardımım olur diyorum gerçekten büyük sevap:)

:dance:selam kızlar.
dün gece denedik birazcık girdi minicik :KK66:)ama ben çok sevindim rahat dursaydım hepsini alabilirdim ama korktum o yüzden olmadı::KK43:(bugün her zamankinden daha fazla kendime güvenerek egzersizimi yaptım mumlu çok çok daha rahat oldu zaten sorunum giriş kısmında orayı aşınca içinde hiç acı hissetmiyorum itiyorum itebildiğim kadar ve çok rahat giriyo...yine bir umut doldu yüreğime sanki az kaldı....:dance:

tebrikler :)) ne az kalması bitmiş .. önemli olan giriş kısmı zaten :)) bu gece hepiciği gelir senden :))

X