Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ahhh hepimiz aynı durumdaydik canm çok geçmiş olsun bende henüz eşli deneme yapmadım ama çok şükür 3 boy dilatörü de aldım inan hiç zor değilmiş uyuşturucu sprey dilatör kayganlastirici temin et hemen başla erteleme doktora gittin mi hiç bi sıkıntın var mı lütfen erteleme ben yıllarca asla yapamam diye erteleyip durdum asla oraya el bile süremiyordum afedersin deliği bile bilmiyordum çok şükür öğrendim hiç korkacak bisey yokmus sende yaparsın yardımcı da oluruz burdan seni çok iyi anlıyoruz ama dilatörlere başla lutfen

Canım merhaba eşinle cinsel birleşmeyi yaptın mı hic ? Üzülme lütfen hepsi geçici süreç her şeyin çözümü var

1. Ayımda doktora gittim fiziksel bişey yok dedi alttan muayene de oldum korktuğun İçin yapamıyorsun bişey yok dedi doktor sprey olarak hangi marka alayım peki

Yok yapamadım asla bir birleşme olmadı şu ana kadar çünkü ben panik oluyorum izin vermiyorum
Ben de eşimle 4 aydır birlikte olamadım sadece kızlık zarım yırtıldı bu kadarını yapabildim yarısını alınca o yandığı yerde cok korktum panik oldum bıraktım,sonra bunu nasıl aşabilirim diye dilatör ve kayganlastırıcı aldım,en küçük boyutuyla başladım ilk.Ben şuana kadar oturup da aynada vajinama öyle bakmadım,nefes al ver egzersizlerini kesinlikle önemse canım kegel egzersizi sana ağır gelmesin ona bak,dilatöre kayganlastırıcı sür 1.boyla başla,içine alırken derin nefes verirken ıkınarak al bak gör açılıyor ve giriyor onun girdiğini gördükçe cesaretin artacak canım ben şuan 3-4 çalışmasını yapıyorum dilatörleri alırken artık korkmuyorum,birkaç gün sonra eşli denemeye tekrar geçeceğim başaracağız lütfen korkma canım,bak burda başaran birçok kadın var onlar bize anlatıyorlar burda yardımlaşma cok güzel cünkü birbirimizi anlıyoruz ve dedikleri şey hiç ağrı yok gerçekten kolay ve ağrı biz kendimizi kastığımız icin biz de kasmamayı başaracağız başaran kadınların verdiği destek inanılmaz cok güzel sen de ben de hepimiz aşacağız

1. Ayımda doktora gittim fiziksel bişey yok dedi alttan muayene de oldum korktuğun İçin yapamıyorsun bişey yok dedi doktor sprey olarak hangi marka alayım peki
Dilatörü kullandıkça o yarısını aldığın yerde nerede takıldığını,aslında o takıldığın yerde doğru nefes alıp verdiğinde ve kendini kasmadığında rahat bıraktığında hiç ağrı olmadan alabildiğini görüyorsun canım dilatör çalışmalarını yaptıkça kasmamayı öğreniyoruz ve eşli deneme olana kadar birçok şey öğreniyoruz dilatörlerle

Teşekkür ederim desteğin için İnşallah yapmak istiyorum artık benimde normal insanlar gibi evliliğim olsun bebeğim olsun istiyorum Allah herkesin yardımcısı olsun çok zor bir durum

Teşekkür ederim desteğin için İnşallah yapmak istiyorum artık benimde normal insanlar gibi evliliğim olsun bebeğim olsun istiyorum Allah herkesin yardımcısı olsun çok zor bir durum
Aynı durumları yaşıyoruz canımm ama lütfen iyi olalım iyi olalım ki çaba gösterelim çaba gösterdikçe aslında cok kolay olan bi durumu biz de tecrübe edip başaracağız inşallah Sonra biz de dönüp ne kolaymış diyeceğiz böyle düşünelim canım dilatörlere yeniden başla en küçüğünü cok kolay yapana kadar 2.yi geçme sonra 2.yi kolay yapana kadar 3,daha sonra 3 ile en güzel egzersizleri yaptıktan sonra ona iyice alıştıktan sonra 4.yapalım çünkü kullandıkça doğru olmayan davranışlarımızı daha iyi görüyoruz bir deee dilatörleri alırken ıkınıp kendimizi serbest bırakalım bıraktıkça her şey daha kolay oluyor bunları yaparken biraz daha sabredip eşli deneme yapmıyorum ki motivasyonum düşmesin diye 4-5 gün sonra deneyeceğim başaracağız biz deeee

Aynı şeyleri yaşadım seninle 1 seneye kadar sıkıntı yoktu sonraki 5 ay her gün burnumdan geldi. oda istemsiz yapıyordu kötü niyetli değildi ama çok kavgalarımız oldu. Komedi filmi izlerken ağladığımı biliyorum seni çok iyi anlıyorum. Bu kadar kötüysen tek başına yapamıyorsan mutlaka bi doktora gitmelisin canım o şekilde hem psikolojin düzelir hemde egzersiz yapmak kolaylaşır

Tek başına yapamıyorsan eğer çok kötü durumdaysan doktora gidersen evet canım o şekilde psikolojin düzelerek egzersiz yapmak tabiki daha iyi hissettirir ben de katılıyorum MinikPatiAnnesi ‘ne

benim öyle ağır bişeyim olmadı, sadece idrarımı yaparken bitimine doğru sanki daha tuvaletim varmış gibi oluyor ama yok. Bu kadar oldu bende ağrı sızı acı olmadı

Eşim bana hep çok destekti ama ona rağmen benzer bir ruh hali içindeydim hep. Benim psikolojim kendi kendime yenme sürecini kaldıramadı. Evet maliyetler çok yüksek ama kendi kendine yenemiyorsan mutlaka destek almalısın. Ben belki 30'dan 40'tan fazla yerle telefonla görüşmüştüm. Öncesinde online terapi almıştım klinik psikologdan pek faydasını göremeyince vajinismus tedavisi yapan kadın doğum uzmanı ile 5 seansta çözdüm bitti. Kendini yıpratma, bak kaç kadın aynı şeyi yaşıyoruz. Yalnız değilsin ve vajinismus yüzde yüz tedavisi olan bir durum. Sakın ama sakın vazgeçme, erteleme.

Cok normal eşini suçlama canım. Iniş çıkışlar olabiliyor. Bizde de oldu. 8 ay olmadı bizim de. Ama sana söyle bi tavsiye verebilirim. Eşinin dediğini yap erteleme. Her deneme dağa iyiye götürür seni. Eşine elinden gelen her şeyi yapabildiğini göster inan o zaman o bu çabayı gördüğü zaman sana kendiliğinden tolerans gösteriyor olucak. Cabaladiginda onun daha anlayışlı olduğunu korkuyorsan yapmayalım dediğini göreceksin. Bu sefer onun o tavrına sen asılacaksın. Her deneme sonuca ulaşacak diye bi şey yok. Ama her denemede daha da alışıyorsun kasılmaların azalacak zamanla. Mutlaka dene her gün. Erteleme

Bak ben kendime dokunamiyodum. Bir gün bile cinsel organımı ayrıntılı görmemişim düşün ne durumdaydım. Başaracaksın sen de. Önce eşim in ilk yaptığı elime bi ayna vermek oldu. Sonra bi konuşma yaptı benimle. Bunun çok doğal olduğuna inandırdı. Tabiki o ne derse desin ben deneme yaptığımızda üstüme geldiği andan itibaren üst bacak kaslarım zangır zangır oluyordu.kendimi kapatıyordum bacaklarim açılmıyordu bile. Anlatamam sana. Erteledim çok ağladığım zamanlar oldu. Ne kendi aileme ne kaynanamgile hicbi sey soylemedik. Bi ben bi eşim biliyordu. Ama hep bi şeyler eksikti. Çok güzel vakit geçirip gezdiğimiz gün eve ne zaman girsek kabusum başlıyordu. O psikoloji bitirmişti beni. Artık dışardan eve gelmek istemiyordum. Hep gezmek istiyordum. Sonra eşim dedi ki tamam yapmayalım ama ne olursun sadece deneyelim ertelemeyelim söz veriyorum başaramazsan kizmicam üstüne gelmicem dedi. Sadece birbirimizi sevelim sevişelim dedi. Söz verdim. Her gün deniyorduk. Iki ay böyle geçti. Yine bi şey olmuyordu ama bi şekilde birbirimize alışıyorduk. Ben artık o korkudan kurtulmuştum çünkü eşim ben im istemedigim bi şeyi yapmıyordu bu yüzden artık kendimi serbest biraktigimi fark ettim. Çünkü olmayacağı beynime yerleşti. Rahattım. Bi gece yine böyle rahatken eşim denedi bana söylemedi. Ve oldu. Sevinçten ağladım. Kalktık namaz kıldık hiç unutamıyorum. Sonrasında yine bi ertelemeye meyillendim ama eşim saolsun en zoru başardık artık acı yok dedi. Bir iki deneme daha dişimi sıktım. Bitti gitti. Artık acı yok. Kasılma bile kalmadı. Normal bi şey olduğunu anlayınca beyin, acı yerini zevke birakiyor sen de yapıcaksın. Kaç sene bununla uğraşanlar var diye erteleme. Başaracaksın inan zor değil. Korkma ve denemekten vazgeçme. Inan kendine. Olucak inşallah. Her şey çok güzel olucak

Ne güzel yazmışsın canım,peki sen evde dilatör calısması ile kendin mi merak ettim nasıl yendiğini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…