Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim kızlar çok fena idral yolları enfeksiyonu oldum. Son iliskimizden sonra bir yanma olmuştu peşine ağrım oldu bugün tahlil yaptırdım.inanilmaz enfeksiyonum var 3 çıkması gereken eritrosit 385 çıkmış:s neyse çok uzattım hahaha sizde böyle bir enfeksiyon uasadiniz mi olacağı mi vardı ki dicem ama pespese çok denk geldi :)
Canım çok geçmiş olsun 🙏🙏

Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim kızlar çok fena idral yolları enfeksiyonu oldum. Son iliskimizden sonra bir yanma olmuştu peşine ağrım oldu bugün tahlil yaptırdım.inanilmaz enfeksiyonum var 3 çıkması gereken eritrosit 385 çıkmış:s neyse çok uzattım hahaha sizde böyle bir enfeksiyon uasadiniz mi olacağı mi vardı ki dicem ama pespese çok denk geldi :)
Çok geçmiş olsun yanmadan dolayı mı gitmiştin

Merhabalar, ultrason jelinden başka önereceğiniz kayganlştırıcı yada krem varmı ?
Doktorumun tavsiyesiyle tedavi boyunca ve sonrasında viaxi kullandım. Diğer kayganlastiricilara nazaran kuruma süresi daha uzun. Su an durex kullanıyorum. Kayganlastiricinin su bazlı olmasını tavsiye ederim.

Doktorumun tavsiyesiyle tedavi boyunca ve sonrasında viaxi kullandım. Diğer kayganlastiricilara nazaran kuruma süresi daha uzun. Su an durex kullanıyorum. Kayganlastiricinin su bazlı olmasını tavsiye ederim.
Teşekkür ederim bu dediğiniz eczanede varmı dilatör setine başlicam ama bebek yağı zararlı yorumları gördüm ondan onu kullanmak istemiyorum

Çok geçmiş olsun yanmadan dolayı mı gitmiştin
Yok sürekli tuvaletim geliyor gibi oluyor ve afedersin küçük tuvaletimi yaparken yanma oluyordu. 3 gündür oluyordu su içersem iyi gelir diye düşündüm ama bugün artık dayanamadım iş yeri hekimi sevk etti 3 çıkması gereken eritrosit 358 çıkmış berbat bir enfeksiyon içindeyim suan. Dedim bir ilgisi var ki :s bende 6 senelik evliyim yeni gelin gibi 3 aydır herseyi ona yoruyorum hahahha ama denk geldi :)

Kızlar çok zor farkındayım ama parmak veya dilatör calismasinda esinize de güvenin ve ona kontrol verin. Bunu kolayına deniyorum Nisan ayında 6. Yılıma gireceğim. 5.5 senesini ziyan etmiş biri olarak konuşuyorum:) yaşım 33 ocakta 34 olacak:) ben cidden eşimle beraber çok doktora gittim ama samsun da sadece bu tedaviyi yapacak klinik bulamamistik. Özel hastaneden ayrılan bir doktor hanım yeni özel klinik açtı ona gittik onla yendim. Ve kendisi o dilatorleri bizi bir odada bırakarak eşime de denettirdi. Orada beynime eşime kontrolu biraktigimi ve canımın acimadigini gösterdim. Eşli deneme de faydasını gördüm. Yazmak istedim

O günlerin hayaliyle hiç bir zaman vazgeçme elbet olacak :KK36: Ve ne zaman umutsuzluğa kapılırsanız biz burdayıızzz, desteğe hazırız. Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim :KK200::KK36:
Her zaman mayammmm :KK60: :KK60: :KK60:
Buda başımaa geldii off ne pis birşeydi kuzum bende bir hematuri vardı idrardan kanda geliyordu antibiyotik ekstra idrar yolu enfeksiyonu için bir ilaç daha kullandım. Sık sık idrara gitme mesanenin her zaman dolu hissi yanma resmen idrar yaparken titriyordum. Bol bol su iç sonra cranberry tabletleri var onları da kullan kızılcık suyu derler canım oda etkili.Çook geçmiş olsunn ❤️

Her zaman mayammmm :KK60: :KK60: :KK60:

Buda başımaa geldii off ne pis birşeydi kuzum bende bir hematuri vardı idrardan kanda geliyordu antibiyotik ekstra idrar yolu enfeksiyonu için bir ilaç daha kullandım. Sık sık idrara gitme mesanenin her zaman dolu hissi yanma resmen idrar yaparken titriyordum. Bol bol su iç sonra cranberry tabletleri var onları da kullan kızılcık suyu derler canım oda etkili.Çook geçmiş olsunn ❤️
Çok teşekkürler canım bende aynen antibiyotik ve idrar yolu için 2 ilaç verdi doktor onları kullanmaya başladım bugün. Berbat birsey her saniye tuvaletim var gibi hissediyorum yaparken değilde afedersin sonuna geldiğimde sanki canimdan can aliyorlar :KK43: kızılcık suyunun iyi geldiğini bilmiyordum başlayayım çok teşekkür ederim 🥰

Çok teşekkürler canım bende aynen antibiyotik ve idrar yolu için 2 ilaç verdi doktor onları kullanmaya başladım bugün. Berbat birsey her saniye tuvaletim var gibi hissediyorum yaparken değilde afedersin sonuna geldiğimde sanki canimdan can aliyorlar :KK43: kızılcık suyunun iyi geldiğini bilmiyordum başlayayım çok teşekkür ederim 🥰
Kuşburnu kaynatıp için normal zamanlarda da kullanın çok iyi enfeksiyon sökücüdür. Çok geçmiş olsun.

Aaa benim de ilk yendiğimde bikaç kere öyle olduuu ama sonrasında geçti

Aaa benim de ilk yendiğimde bikaç kere öyle olduuu ama sonrasında geçti
Benim bildiğim kadarıyla bizim kızlık zarı diye bildiğimiz yapı bizi mikroplara karşı koruyor haliyle iliskiyle birlikte gidince orası biraz hassas hale geliyor enfeksiyon sık görülebiliyor o yüzden bende hiç olmadı ama evlendikten sonra çok gördüm yatak döşek yatanı

Canim cok dikkat et. Tekrarlıyor bu enfeksiyon. Ben çok kötü olmuştum bobreklerime vurdu doktor kum dokuyosun demişti.tuvaletini tutma hiç. Bol ama bol su iç.mumkunse sık sık iç çamaşırını değiş ve tuvaletten sonra iyi kurulan ıslak kalma. Iç çamaşırını ütüle öyle giy. Bir de ayaklarını çok sıcak tut terliksiz yere basma. Eger korunmuyorsaniz iliski sonrasi mutlala tuvalete çıkmalısın. Bunları yap kalmaz bi şeyin. Çok geçmiş olsun

Kızlar ben kendimi çok kötü hissediyorum 7 ay oldu inanın yoruldum artık ilk başlarda sorun olmuyordu eşim anlayışlı davranıyordu ama son bir aydır değişti beni suçluyor çabalamıyorsun diyor ben bazen eşli deneme yapmak istemiyorum beni zorluyor zorla bişeyler yapmaya çalışıyor ben kendimi kapatında kızıp öylece bırakıp gidiyor beni sürekli birşeylere trip atıyor yok sarılmıyorsun öpmüyorsun cilve yapmıyorsun gibi ben kendimi yetersiz hissediyorum zaten sürekli ortada hiç bişey yokken bazen tv izlerken durup durup ağlıyorum oda herseye ağlıyorsun diyor ben eskiden kolay ağlayan biri bile değildim artık çok yoruldum kimseye bişeyde anlatamıyorum psikolojim darmadağın oldu işe gelmek istemiyorum sürekli insanlara sinirleniyorum en ufak bişeyde aparatları yapmak içimden gelmiyor bile yapabileceğimi düşünemiyorum ben artık yoruldum ağır geliyor bazı şeyler

X