Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Canım bende hep parmak yaptım ve o şekilde bu durumu bitirebilecegimi düşündüm hep aparat beni çok iğreti ediyordu baktım olmadı ilerlemiyor biseyler en sonunda aparat aldım ve yaptım inan ki daha iyi oldu boş yere zaman kaybetmişim 🤗 çok utanarak soruyorum ama stres olduğum için ıslanmakta problem yaşıyorum bebe yağı ile mi ilerlemeliyim yoksa zamanla stresim geçtikte mi ıslanırım😥

Çokkk teşekkür ederimm cevabınız için,evlenene kadar böyle bi durumla karşılaşacağımı tahmin bile etmiyordum, umarım başarırım o an gelince eşim daha hiçbir şey yapmadan istemsizce onu itekliyorum sonrasında yapamayınca bu defa duygusallasıp ağlama hali geliyor,söylediklerinizi uygulayacağım
Bende öyleydim ağlamaktan göz yaşı kalmazdı denemelerin sonunda ama egzersizlerden sonra olduğunda inanamadim. Ne kadar kolaymış dedim sende başaracaksın hazır olduğunu hissedersin zaten bende öyle olmuştu olumsuz denemeler yaşamamak için aparatları eşinle de yap çok rahat tak çıkar yaptığın zaman ilişkide peşinden gelir ☺️

Yatak ucuna geliyorsun kalçanı yüksek tutmaya çalış eş ayakta ayaklarını istersen eşinin beline sararabilir yada küçük tabure alıp ayaklarına koyabilirsiniz.Bu şekilde kasılma daha az oluyor. Takıldıgın duvar hissi diye adlandırdığın yerde bekle acele etmeden sık bırak yapıp nefes egzersizleriyle destekleyip tamamlamaya çalışın zaten %80 ni bitmiş bu işin

Birde giriş olurken kalçaya eğimli olmalı giriş direk değil benim hep kullandığım bir emoji var 🌈 bunu göz önüne getirin🌺
Harikasın canım alışma süreci biraz zaman alabilir. Eğer rahat olamadiysan kendin aparatları çalış o sırada eşin de hazırlansin o şekilde yapın en rahat hangi pozisyonda oluyorsan orda yap ilk başlarda. Ayrıca sen zaten yapmışın canım 🥰 ve hemen esliye geçmeden biraz daha çalış eşin yapsin kontrolü ona ver ona bırakmayı öğrenirsin hem o şekilde daha rahat olursun aparatlarla biraz daha çalışabilirsin 🤗💐🌸
Çok teşekkür ederim buradaki birlik yardımlaşma duygusunu öyle derinden hissediyorum gerçekten teşekkür ederim tavsiyelerinizi dikkate alacağım
Bende öyleydim ağlamaktan göz yaşı kalmazdı denemelerin sonunda ama egzersizlerden sonra olduğunda inanamadim. Ne kadar kolaymış dedim sende başaracaksın hazır olduğunu hissedersin zaten bende öyle olmuştu olumsuz denemeler yaşamamak için aparatları eşinle de yap çok rahat tak çıkar yaptığın zaman ilişkide peşinden gelir ☺️
beni en çok duygulandıran şeylerden biri birbirimizi anlıyor oluşumuz,teşekkür ederim cevabın için canım

Hiç ağrım yok bu hafta da geçsin olmasa gideceğim bende merak ettim böyle olmazsa en fazla 3 gün filan oynardı
Ya şunun için sordum ben 7 aylık evliyken böyle bişey oldu çok düzenli bir döngüm vardır hiç gecikme falan yaşamam en fazla 1 gündür neyse. 10 gün sonra adet oldum ama o sırada test falan yaptım negatif çıkıyor yani ben öyle zannediyorum o kadar acemiyim ki ikinci çizgi var ama çok silikti bende negatif dedim hep diğer çizgi gibi koyu olcak zannediyorum ne bilim ilk defa yapmışım. Ama 10 gün hep adet olcak gibi ağrılı sanciliyim oldum Olcam diye bekliyordum ki 11. Gün oldum ama nasıl böyle afedersin pıhtıli yoğun falan neyse geçti gitti sonra da öyle bişey yaşamadım şükür ki ben bunu bir kac ay önce öğrendim aslına o zaman kimyasal gebelik geçirmişim hiç bilmedeen :KK43:

4 yıllık bi iliskim var hep kendimi eksik hissettim kendimce yapamadikca çok geriliyorum ve hayatımı da olumsuz etkiliyor doktora gidiyorum parmak egzersizine yeni basliycam önerileriniz varsa alabilirim💖
Canım ben parmak egzersizi ile yendim doktora giderek. İlk başta inceledim hep dışardan dokundum sadece alıştım oraya. Sonra işaret parmağımı denedim ilkte olmadı tabi kafada korku varya gitmedi itemedim falan ama 2.gun tamamını yaptım öncesinde kegel yaptım bol bol. Parmağı girişe koydum nefes aldım verirken hafif ıkındım ittim bu şekilde kolay oluyor. 2 parmak yapmaya tek parmak artık çok rahat olduğunda geçtim aynı aşamalarla onu da yaptım. Zaten bişeyin girdiğini görünce yavaştan beyin sinyali alıyor rahatlıyor gerisi kolaylaşıyor. Ben en son 3 parmak rahat olacak şekilde yaptım sonra eşli denedim ve oldu ☺️ tabi egzersiz ve eşli denemede mutlaka kayganlastırıcı kullanın

Çok teşekkür ederim buradaki birlik yardımlaşma duygusunu öyle derinden hissediyorum gerçekten teşekkür ederim tavsiyelerinizi dikkate alacağım

beni en çok duygulandıran şeylerden biri birbirimizi anlıyor oluşumuz,teşekkür ederim cevabın için canım
Rica ederim canım bizi bizden iyi kimse anlamaz 🌸 güzel haberlerini yakın zamanda alırız inşallah 🥰

Hiç ağrım yok bu hafta da geçsin olmasa gideceğim bende merak ettim böyle olmazsa en fazla 3 gün filan oynardı
Adet stresten falan etkilenir bu durumda gecikmeler olabilir ama tabi denemeler esnasında gebelik de olmuş olabilir ☺️ tekrar test yap istersen aklında kalmasın ya da gidip kan ver öyle baktır. Benim gibi sürekli geciken biri değilseniz kontrol etmekte fayda var ben hamile olsam adetten anlayamam mesela hep rötarlı 😂

Canım ben parmak egzersizi ile yendim doktora giderek. İlk başta inceledim hep dışardan dokundum sadece alıştım oraya. Sonra işaret parmağımı denedim ilkte olmadı tabi kafada korku varya gitmedi itemedim falan ama 2.gun tamamını yaptım öncesinde kegel yaptım bol bol. Parmağı girişe koydum nefes aldım verirken hafif ıkındım ittim bu şekilde kolay oluyor. 2 parmak yapmaya tek parmak artık çok rahat olduğunda geçtim aynı aşamalarla onu da yaptım. Zaten bişeyin girdiğini görünce yavaştan beyin sinyali alıyor rahatlıyor gerisi kolaylaşıyor. Ben en son 3 parmak rahat olacak şekilde yaptım sonra eşli denedim ve oldu ☺️ tabi egzersiz ve eşli denemede mutlaka kayganlastırıcı kullanın
Çok teşekkürler tavsiyeleriniz için benim suanki korkum oraya bişi sokamayacak oluşum bunu atlatinca parmak egzersiziyle çoğunu yenmiş olabilecegimi düşünüyorum 😇

size şöyle sıralayım🤗

1) en baştan aparatlara başla 10 dk ara ile daha sonra 4.olan aparatla en iyi egzersizlerini yap ileri geri tak çıkart etrafında daire çiz ve aparatı içinde rahat 20dk kadar beklet ben uyuştrucu krem sprey kullanmadım

2) Sen bu egzersizlerini yaparken eşin hazırlansın aparatı çıkarıp direk eşli denemeye geçin aparat sayesinde esneme yapıyor.

3) Eşine izin ver müdahele etme ona güvenmelisin aparatla nasıl yaptıysan aynı öyle hatta aparat daha zor eşli deneme daha kolay

4) Yarıya kadar oldu ama devamı olmadı dediğin yerde acele etmek yok o şekılde bekleyin sonra sen deriin nefes al nefesi verirken hafif ıkın ve eşin devam etmeli bal gör olacak ve kendine hep olumlu olumlamalar yap ben vajınusmusu yendim başardım harikaayım de sen bunlarla devam et güzel haberlerini bekliyo

size şöyle sıralayım🤗

1) en baştan aparatlara başla 10 dk ara ile daha sonra 4.olan aparatla en iyi egzersizlerini yap ileri geri tak çıkart etrafında daire çiz ve aparatı içinde rahat 20dk kadar beklet ben uyuştrucu krem sprey kullanmadım

2) Sen bu egzersizlerini yaparken eşin hazırlansın aparatı çıkarıp direk eşli denemeye geçin aparat sayesinde esneme yapıyor.

3) Eşine izin ver müdahele etme ona güvenmelisin aparatla nasıl yaptıysan aynı öyle hatta aparat daha zor eşli deneme daha kolay

4) Yarıya kadar oldu ama devamı olmadı dediğin yerde acele etmek yok o şekılde bekleyin sonra sen deriin nefes al nefesi verirken hafif ıkın ve eşin devam etmeli bal gör olacak ve kendine hep olumlu olumlamalar yap ben vajınusmusu yendim başardım harikaayım de sen bunlarla devam et güzel haberlerini bekliyorum
eveeet yazabildim :) yaaa öyle güzel harika kadınlar var ki burda,ne kadar teşekkür etsem az..yazdıklarının hepsini uygulayacağım canım,aparat daha zorsa bunu yapabiliyorsam eşinle de yapmalısın diyorum,bu hafta tekrar deneyeceğiz söylediklerini yapıp sonra da buraya gelişmemi paylaşacağım inşallah ben de başardımmm yazacağım oldu demek istiyorum

Tecrubelerinizi mutlaka deneyeceğim zaten benimde oraya bir şeyin girebilecegini bilinç altına isledigimde rahatlayacagimi ve devamını getirebilecegimi düşünüyorum 😇

Harikasın canım alışma süreci biraz zaman alabilir. Eğer rahat olamadiysan kendin aparatları çalış o sırada eşin de hazırlansin o şekilde yapın en rahat hangi pozisyonda oluyorsan orda yap ilk başlarda. Ayrıca sen zaten yapmışın canım 🥰 ve hemen esliye geçmeden biraz daha çalış eşin yapsin kontrolü ona ver ona bırakmayı öğrenirsin hem o şekilde daha rahat olursun aparatlarla biraz daha çalışabilirsin 🤗💐🌸
canımmm desteğin için çok teşekkür ederim bir iki gün daha calısıp sonra aparat eşliğinde eşli denemeye geçeceğim önce eşime aparatları verip uygulamasını istiyorum,sonrasında da eşli denemeye geçeceğim inşallah olur ben de buraya başardım yazarım benim gibi bu sorunu yaşayan tüm kadın arkadaşlarıma kolaylk diliyorum ve olacağına inanıyorum

Canımsınız güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim biliyordum buraya bir yazsam devamı gelecekti basardim sonunda💞birbirimizin dilinden anlıyoruz destek oluyoruz çok güzel duygular gerçekten.Keske yüzyüze görüsebilsek🤩Demekki ilk başlarda denemeler yaparken oldu çocuklar çünkü çocuk olduktan sonra saldık biz ne de olsa çocuğumuz var rahatlığından sanırım.Ve ben yıllar sonra vajinusmus denen bu hastalığı öğrendim.Cocuk için bir damla yeterli bunu biliyoruz bacaklarımı dikiyorum falan öyle oldu kizlarim☺Neyse çok uzattım yazdıkça yazasım geliyor. Tekrar söylüyorum orada duvar falan yokmus tv karşısında keyifli kafan rahat çalıştıkça oluyor sabırla oluyor tabiri caizse pırt diye giriyor ben yaptıysam herkes yapar canlar Allaha emanet olun

Canımsınız güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim biliyordum buraya bir yazsam devamı gelecekti basardim sonunda💞birbirimizin dilinden anlıyoruz destek oluyoruz çok güzel duygular gerçekten.Keske yüzyüze görüsebilsek🤩Demekki ilk başlarda denemeler yaparken oldu çocuklar çünkü çocuk olduktan sonra saldık biz ne de olsa çocuğumuz var rahatlığından sanırım.Ve ben yıllar sonra vajinusmus denen bu hastalığı öğrendim.Cocuk için bir damla yeterli bunu biliyoruz bacaklarımı dikiyorum falan öyle oldu kizlarim☺Neyse çok uzattım yazdıkça yazasım geliyor. Tekrar söylüyorum orada duvar falan yokmus tv karşısında keyifli kafan rahat çalıştıkça oluyor sabırla oluyor tabiri caizse pırt diye giriyor ben yaptıysam herkes yapar canlar Allaha emanet olun
Tebrik ederimmm canım beniimm gözün aydınn çok şükür sende kurtuldun bitti gitti ama gün aşırı birlikte olmaya çalışın oldu bitti diye salmayın ha😍 nasıl başardıgını da anlatır mısın belki de birilerine cesaret olursun 🌺

Merhaba kizlar bu illetle yıllardır uğraşıyorum kac yıllık evli olduğumu söylemeye bile çekiniyorum şu an ama 2 kizim var şükür nasıl olduğunu bilmiyorum türünün tek örneğiyim galiba.Buraya yazacak o kadar çok şey var ki hangisini yazacağımı bilemiyorum.Sadece şunu söyleyeyim burada bana öğrenmeme vesile olan herkesten binlerce kez Allah razı olsun buradan ne öğrendiysem uyguladım hiç bilmediğim şeylerdi benim uyuşturucu sprey,dilatör,egzersiz vs. Hep burdan öğrendim uzun zamandır çalışıyordum dilatörlerle çok şükür 3. Boyutu aldım en son 4 de zorlandım bıraktım ilk denemelirimde asla yapamam dedim ama pes etmedim 1. Dilatörle günlerce uğraştım ilk girdiğinde çok sasrdim mutluluktan ağladım neyse çok uzattım biraz daha çalışıp eşli denemeye gecicem isteyen olursa uzun uzun konusrz detayları.Buraya yazmak için aylardır düşünüyordum em sonunda karar verdim.Allah hepimizin yardımcısı olsun yalnız olmadığını bilmek çok güzel ben yaptıysam herkes yapar canım çok tatlıdır.Daha yazmayayım biliyorum soru işaretleri bıraktım aklınızda konusrz zamanla.hepinizi seviyorum 😔
Canım Allah 2 çocuk nasip etmiş cidden maşallah. Ben 3 4 ay önce yendim Nisan da evliligim 6. Yılımı dolduruyor

X