Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kuzu sen yenmemis miydin??
İlk ilişkimi başarmiştim sonraki denemelerim hep hüsrandı yine yanma batma hissediyorum sanırım yine kasiyorum halâ kendimi rahatlatmak psikolojik olarak iyi hissetmek için dilatör yapmayı düşünüyorum birde doktora gitcem, gerçekten kafam karışık.
Kızlık zarı kenarları var ya orada sivilceye benzer bişey var elimle dokununca bile sızlıyor batma hissediyorum. Bide iç dudakları iyice araladıktan sonra orası da kıpkırmızı olmuş, sanırım enfeksiyon bilmiyorum bunları da bı ogrencem eğer öyleyse ilaç kullanıp iyileşince tekrar ilişki denicem baktım yine olmadı dilatör başlicam , hayırlısı bakalım.

Kızlar hafta başında iki gün güzelce çalıştım. İş yoğunluğu artınca yapamadım. Şimdi tekrar çalışmaya başladım. 1. Aparat o kadar zorlamıyor. Hatta rahat yapmaya başladım 2.yi deneyeceğim bakalım

Canım ilkini kendin mi yendin bilmiyorum ama kendin yendiysen tabi önce bir normal kadın doğuma git bir sıkıntın var mi diye ama erteleme normal vajinismus tedavisi veren bir yere gidin. Benimde oyleydi bazen oluyordu bazen olmuyordu. Ama şimdi bakıyorum oldu dediğim bile tam olmuyormuş. Tam yenince anladım ucu giriyormuş bazen ara sıra o da. Ki ilk defa 3 ayrı pozisyona bugün gectik. Nisan ayında tam 6 yılımız doluyor evliligimizde. Allah herkesin yardımcısı olsun çok zor. Bak ben psikoterapi de aldım.onunla bir yere kadar geldim. Parmaklarımı sokabiliyordum. Ama yok ileriye geçemedik. Bu psikoterapi de 2 sene sürdü Belki daha fazla o kadar para harcadık ki. Normal kadın doğuma da gittim neyse parası vereyim dedim özele de gittim teklif ettim. Devlete de teklif ettim. Senin birseyin yok psikolojik olarak gönderdiler. Çok zor zamanlar geçirdim. Aileler torun torun başımın etini yedi. Çevrende herkes hamile çocuk doğurdu. Allah içimi biliyor kötü niyetli değilim ama çevremde hamile görmek istemiyordum. Sonra fesatmisim gibi kendime kızıp üzülüyordum. Allah im tez zamanda bana ve tüm bekleyenlere nasip eder inşallah. Hayırlısı ile. Demem o ki ben samsun da direkt bu tedaviyi yapan klinik bilmiyordum. Özelden biri ayrılmış kendi yerini açmış kadın dogumcu ona gittim. 7 bin tl dedi. Mecbur verdim ki yeni araba almistik çok ciddi kredi ödüyoruz hala ama yapacak birsey yok tek başıma yenemiyordum. Psikoterapi nin de etkisi olmuştur belki ama ben kadın doğumcu ile tek seansta yendim. Tek seansta aynı ücret. 10 seansta. Ev ödevi yapamam dedim yanında aparatları yaptırdı bana. Sonra uzun uzun konuştu. Terapi yaptı meditasyon ile. Eft akupunktur diye birsey. Çok şükür hala tedirginim ama umarım bir daha basa sarmam. Hala daha tam rahat değilim ama caktirmiyorum eşime. Zamanla oturacaktir. Benim ki gibi ödev vermeyen kendi aparatları yanında yapan ve gerekirse kendi yapacak birini bulmani diliyorum. Senelerini heba etme keşke çok daha önce bulsaydım bu doktoru. Eşimde şaşkın gitmediğimiz kadın dogumcu kalmamıştı kimse de soylemedi bize. Tam tersi ankaraya yönlendirdiler. Umarım tez zamanda yenersin

Aynı pozisyonda aynı hissi yaşadım bende yüzüm eşime dönük üstteyken git gel işini eşime bıraktığımda da oluyor büyük tuvalet hissi tek değilsin

Aynı pozisyonda aynı hissi yaşadım bende yüzüm eşime dönük üstteyken git gel işini eşime bıraktığımda da oluyor büyük tuvalet hissi tek değilsin
Ay sevindim canım valla terledim sekerim düştü bırakmak istedim berbat bir histi. Eşim sakinlestirdi. Sen ne zaman yenmiştin. O his geçer mi acaba :*

Bir şey daha sorabilir miyim:) eşim icimdeyken bosaldiginda bazen dışarı taşıyor:s yanlış birsey mi yapıyorum acaba ama baya kontrol ettigimde içimde oluyor. Çıkarken öyle oluyor diyor ama bilemedim. Beklemesi gerekiyor belki de bir süre.

Canım benim en ilk yendiğim zamanlarda baskı ve çiş hissi oluyordu ama ben her gün ilişki olmasada aparat egzersizlerimi yaptım.Hani ne kadar çook bu ilişkiye adapte olursan var olan sıkıntılar bir bir geçiyor.Eşine güven ve kafanda şöyle oalcak mı gene baskı olacak mı düşüncesinden sıyrılmaya çalış.Akışına bırak ve normal bir durum gibi yaklaş.
İlişki esnasında seni en iyi rahatlacak iki şey kendini rahar bırakman ve nefes kegel egzersizlerini yapabilmen

Kızlar ben şeyi sormak istiyorum. Aparatlarda çalışırken sonuna kadar alıyormusunuz yoksa bir kısmı dışarıda mı kalıyor
İlk başta yarım olarak yap oradaki kasları alıştır sonrası tamamen giriyor kuzum
Aparatın yönünü iyi ayarlarsan aslında hepsi girecek göreceksin
bu şekildee

Çok teşekkürler canım bilgiler için. Çiş bende de oluyordu o geçti artık. Bugün afedersin değişik şeyler deneyelim dedik ay felaketti. Büyük tuvalet hissi küçük tuvalet hissinden daha kötüydü maalesef. Eşim şok ilk defa 3 aydır ona tamamen izin verdim her şeyde tam yetki. Gerçekten tam yetki verdiğimde acı olarak baktığımda hiç girişte bile acım olmadı. Bundan sonra kontrolü ona da vereceğim. Sende bebis istiyorsun sanırım. Allah isteyen herkese nasip etsin. Benim de yaşım 34 daha da yaş almadan nasip eder inşallah Rabbim hepimize. Bir de sen ne zaman yendin özel olmayacak ise. Ve ne kadar sonra artık afedersin çiş yapmak gibi doğal bir reflekse dönüştü sende? ( doktorum bu örneği vermişti çişini yaparken nasıl yapacağım diye düşünmüyorsun o da bir zaman sonra öyle olacak demişti:))

Normal fazlası zaten dışarı çıkar canım hemen kalkma biraz o şekilde yatabilirsin.

Normal fazlası zaten dışarı çıkar canım hemen kalkma biraz o şekilde yatabilirsin.
Iyki varsınız:) kimseye soramadigim merak ettiğim şeyleri sorabiliyorum. Yeni evli olsam yine sorardım da şimdi 6 senelik evliyim kimse böyle bir problem yasadigimizi bilmiyor garip karşılarlar onlara sorarsam

Gerçekten tam yetki verdiğimde acı olarak baktığımda hiç girişte bile acım olmadı.
Bak canım işte kilit noktayı bulmuşsun eşine bırak ve anı yaşa o an hayal kur mesela ben çok yaptım yoksa hep bir müdahale Rabbim inşAllah bizlere en yakın zamanda anneliği tattırır hemdee çok isityorum dualarım hepimizle

2,5 yıla yaklaştı yendiğim canım.Doktorun çok güzel örneklendirmiş aynen de öyle ben tam bir ders niteliğinde çalıştım.
Aparatları mesela o gün ilişki olmasa bile yaptım.Gün aşırı ilişkiyle çok çabuk adapte olursun Rahat 2ay içinde tam anlamıyla alışmıştım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…